Syn Barbary Blidy zarzuca prokuraturze brak szacunku

01.06.13

Jacek Blida ocenił, że opinia Prokuratury Generalnej, która nie znalazła nieprawidłowości w wyjaśnianiu okoliczności śmierci jego matki Barbary, powstała zbyt szybko i jest zbyt ogólna, by mogła być rzetelna.

Prawie 40 procent psów i 30 procent kotów w Polsce cierpi na otyłość Izabella Łukomska-Pyżalska, która startuje w wyborach do europarlamentu z list Twojego Ruchu Europy Plus padła ofiara kradzieży. Utracone przedmioty są wyceniane na ok. 400 tys. zł W lokalach nawet w miejscach tylko dla niepalących normy zadymienia są przekroczone kilkadziesiąt razyProkuratorzy chcą przesłuchać dwóch zamieszanych w kradzież i są gotowi przedstawić im zarzuty Szef warszawskiego Urzędu Kontroli Skarbowej zabronił podwładnym udzielać komentarzy mediom - Dzisiaj o północy Rzeczpospolita Polska traci suwerenność - obwieścił Janusz Korwin-Mikke protestując przeciw traktatowi lizbońskiemu.

- Mamy do czynienia z wojną nowego typu - mówił premier Donald Tusk. Europoseł Michał Kamiński pytany, gdzie w takim razie jest sztab kryzysowy, odparł, że "mamy długi weekend"

Politycy SLD domagają się od minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak, aby zwróciła 510 tys. zł odprawy, którą otrzymała z PKP. Sojusz chce też odwołania Igora Ostachowicza z zarządu PKN Orlen. Wydawca "Gazety Wyborczej" spółka Agora SA ma przeprosić Antoniego Macierewicza za stwierdzenie "GW", że za rządów PiS "wsadził" swego bratanka i znajomych do państwowych spółek

Problemy z płodnością ma 
w Polsce 1,2 mln par. Tylko ułamek 
z nich decyduje się na in vitro Do stołecznej prokuratury apelacyjnej wpłynęło 20 zażaleń na umorzenie śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych z 2007 r. Jest wśród nich zażalenie ABW, która chce ścigania byłego szefa komisji weryfikacyjnej WSI Antoniego Macierewicza. Przyszłoroczny budżet Instytutu Pamięci Narodowej zaplanowano na poziomie 218 mln zł; oznacza to wzrost o 4,6 proc., w stosunku do budżetu roku 2009 - poinformowano na posiedzeniu senackiej komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.Prokurator generalny Andrzej Seremet odwołał szefową prokuratury rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu Marzannę Majstrowicz w związku ze złym nadzorem nad śledztwem w sprawie Amber Gold Twój Ruch zbiera haki 
na polityków – uważa poseł SLD i prosi Ewę Kopacz o zaalarmowanie ABW. 3 czerwca Sąd Apelacyjny w Warszawie ogłosi prawomocny wyrok wobec Stanisława Kani, b. I sekretarza KC PZPR uniewinnionego w 2012 r. od zarzutu w sprawie wprowadzenia w 1981 roku stanu wojennego.

RSS

RPO na Kongresie Kobiet o dyskryminacji

15.05.16

Wsparcie dla ofiar przemocy, niwelowanie nierównoœci na rynku pracy i zmiana ustawodawstwa antydyskryminacyjnego – to tylko niektóre działania, które mogš - zdaniem RPO- zmienić sytuację kobiet.

RSS

Bądź spokojny o swój komfort!

15.09.13

W swoim życiu spędzisz około 3 lat w podróży, lepiej żeby było Ci wygodnie.

RSS

Jasna Góra: Bóg nieskończenie kocha

08.04.10

Z udziałem wielu wiernych odbyły się uroczystości niedzieli wielkanocnej na Jasnej Górze. Mszy rezurekcyjnej przewodniczył abp Edward Nowak z Rzymu.

RSS

"Rekonstrukcja rządu to przykrywka gigantycznej afery"

22.11.13

-Dzisiejsza karuzela stanowisk nie jest wymuszona potrzebą zmian w rządzie prmiera Tuska. Ona jest spowodowana potrzebą przykrycia gigantycznej afery, którą wykryła CBA - mówi Beata Kempa z Solidarnej Polski.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Polskie sukcesy i polskie potknięcia

01.11.14

W Polsce coraz łatwiej prowadzi się biznes, a rodzimi reżyserzy kręcą coraz lepsze filmy. Oznak tego, że wciąż przynależmy do europejskiej drugiej ligi wciąż jednak nie brakuje – pisze dzisiejsza prasa.

RSS

Schetyna: to zły moment na zmianę ministra spraw zagranicznych

15.09.14

To zły moment na zmianę szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego, m.in. dlatego, że na wschodzie jest bardzo trudna sytuacja międzynarodowa - ocenił szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna (PO).

RSS

IPN apeluje o demontaż pomników Armii Czerwonej

22.09.15

Pomniki poświęcone zbrodniarzom należy demontować - uważa wiceprezes IPN Paweł Ukielski. W reakcji na zastrzeżenia Rosjan wokół demontażu pomnika gen. Czerniachowskiego w Pieniężnie IPN przekaże ambasadorowi Rosji książkę o "pomnikach wdzięczności Armii Czerwonej".

RSS

Dzięki książkom Polacy na Wschodzie wiedzą, że pamiętamy

01.03.14

O tym, jak udało się zebrać 12 ton książek dla rodaków zza wschodniej granicy, opowiada prezes Fundacji Energia dla Europy.

RSS

Tusk: Europa powinna być przygotowana na czarny scenariusz na Ukrainie

29.04.14

Europa powinna być przygotowana nawet na najbardziej czarny scenariusz rozwoju sytuacji na Ukrainie - powiedział w czwartek w Radomiu premier Donald Tusk.

RSS

Szefowie służb specjalnych chcąÂ odejść

15.11.15

Szefowie Agencji Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego planują odejść ze służby w dniu zaprzysiężenia Sejmu - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24

RSS

Schetyna: PiS zderzy się ze œcianš

08.04.16

Lider PO Grzegorz Schetyna uważa, że trwajšcy w naszym kraju kryzys konstytucyjny może doprowadzić do nałożenia na Polskę sankcji unijnych.

RSS

Opinia ws. zdrowia Kiszczaka będzie "niezwłocznie"

15.12.14

Opinia lekarzy ws. zdrowia Czesława Kiszczaka będzie wykonana niezwłocznie po zakończeniu badań i ustaleniu wspólnego stanowiska przez kilkunastu profesorów.

RSS

Zostań wolontariuszem w Muzeum Powstania Warszawskiego

15.06.13

Pomoc powstańcom warszawskim, zbiórka pieniędzy na renowację grobów – to tylko niektóre zadania jakie czekają na wolontariuszy

RSS

Polacy we flagowych badaniach naukowych UE

29.01.13

Badania nad ludzkim mózgiem i właściwościami grafenu to dwa strategiczne projekty UE. W dziesięcioletnich badaniach, za ponad miliard euro, wezmą udział Polacy

RSS

Lubili volkswageny i hondy. Szajka już rozbita

01.06.13

Około 40 samochodów w Łodzi i okolicach ukradł miejscowy gang, który właśnie rozbiła policja

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny