Czy włoski polityczny pat wpłynie na rynek walut?

01.04.13

Poranna część sesji przynosi lekki wzrost wartości głównej pary walutowej, Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,2818, Dzisiejsza sesja z racji dnia przedświątecznego będzie cechowała się zmniejszoną aktywnością, a uwaga inwestorów ,,,

Wypadek na drodze krajowej nr 57. Joanna Lichocka z TVP, Magda Sakowska z Polsatu News i Monika Olejnik z TVN24 - te trzy dziennikarki przepytywały kandydatów na prezydenta w czasie niedzielnej debaty. A jak będzie dziś? Każda z telewizji przyśle po jednym dziennikarzu. Jednak prawdopodobnie tylko jedna twarz się powtórzy. Dzisiaj uwaga inwestorów skupiła się ponownie na weekendowych wypowiedziach przedstawicieli węgierskiego rządu, Łagodzili oni wydźwięk swoich piątkowych wystąpień, w których stwierdzili, że lokalnej gospodarce ciężko będzie uniknąć scenariusza greckiego,Cenom czarnego surowca w ostatnich dniach sprzyjały rekomendacje #8222;kupuj#8221; ze strony największych banków inwestycyjnych (w tym przede wszystkim banku Goldman Sachs), Jednakże, wzrost cen w ciągu ostatnich miesięcy budzi niepokój co do ,,, Przywrócenie 50-procentowej zniżki komunikacyjnej dla studentów - to pierwszy pomysł nowo powstałego zespołu parlamentarnego Następne Pokolenie. Ponad politycznymi podziałami tworzą go młodzi posłowie PO, PiS i SLD. Kobieta była bohaterką relacji medialnych o zamienionych tuż po narodzinach bliźniaczkach.

Czwartek po raz pierwszy od dobrych kilku sesji przynosi czerwień na giełdowych parkietach, Brak konkretów z zakończonych wczoraj rozmów handlowych oraz napięcia polityczne ze strony trwającego zamknięcia rządu w USA nie dają powodów do ,,,

      Turyści, którzy wyjeżdżają na wakacje do państw Unii Europejskiej, powinni wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ. Dokument ten w razie wypadku lub nagłej choroby gwarantuje dostęp do leczenia na takich samych zasadach, jak obywateli danego kraju - wyjaśnia rzeczniczka mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Wanda Pawłowicz.
      Wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego można pobrać ze strony internetowej NFZ. Można go wysłać przez internet, pocztą lub zgłosić się po kartę osobiście z dowodem tożsamości. Do wniosku należy dołączyć dowód potwierdzający ubezpieczenie.
      Dla turystów karta wydawana jest na dwa miesiące. Dlatego nie należy ubiegać się o nią na długo przed zagranicznym wyjazdem. Natomiast emeryci i renciści otrzymują ją na 5 lat. Studenci, którzy uczą się na terenie innych państw UE, otrzymają kartę ważną do końca roku akademickiego.
Środa przyniosła nam dwa bardzo istotne odczyty danych makroekonomicznych z Polski i kolejne dobre dane z europejskich gospodarek, Na szerokim rynku znów zyskuje funt, polska waluta traci na wartości, a giełdowe byki nadal panują na ,,,

Rozmowa gen. Andrzeja Błasika z kpt. Arkadiuszem Protasiukiem mogła trwać najwyżej kilka sekund – nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
(fot. Wikipedia) Po ponad dobie negocjacji prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, przywódcy opozycji i przedstawiciele Unii Europejskiej podpisali 6-punktowe porozumienie. Ma ono zakończyć trwający od 21 listopada 2013 roku kryzys. Dokument przewiduje m.in. wcześniejsze wybory szefa państwa. Przedstawiamy całość podpisanego w Kijowie dokumentu. Trzydziestolatek, po studiach wyższych, zamieszkały w średnim lub dużym mieście, pracujący zawodowo i pozostający w związku małżeńskim lub partnerskim ? tak przedstawia się profil osoby wymieniającej regularnie waluty w sieci, ,,,Dlatego ewakuowano ambasady? Jeszcze do Sejmu ma trafić projekt tzw. ustawy bimbrowej autorstwa klubu Ruchu Palikota. Projekt zakłada, że rolnicy mogliby legalnie sprzedawać własne wyroby alkoholowe jako produkty regionalne. Wczoraj „kartofel” i „jadowity karzełâ€, dziś „waleczny patriota” i „wielki proeuropejczyk”. Po śmierci prezydent Lech Kaczyński doczekał się w Niemczech szacunku i uznania. Jaką prasę będzie miał drugi „jadowity karzełâ€ – Jarosław Kaczyński?
fot. FORUM

RSS

Horror w Magdeburgu. Piłkarze ręczni pojadą na mistrzostwa świata!

15.06.14

Szczypiorniści dali przykład futbolistom.

RSS

Real od środka

29.04.11

Jose Mourinho to postać wyjątkowa pod każdym względem. To wielka osobowość, wielki trener, taktyk, psycholog. Niezwykle pewny siebie, ale wszystko, co robi i mówi, sprawia, że jego pewność udziela się nam, piłkarzom - mówi o trenerze Realu Madryt Jerzy Dudek, rezerwowy bramkarz Królewskich.

RSS

Czterech Polaków w konkursie: Małysz w Lahti przeskoczył konkurencję

08.03.10

Forma nie opuszcza naszego podwójnego wicemistrza olimpijskiego z Vancouver. Adam Małysz zdeklasował rywali w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu skoków w fińskim Lahti. A poza Orłem z Wisły na belce startowej zobaczymy jeszcze trójkę Polaków, z których najlepiej wypadł Kamil Stoch.

RSS

Kogo by tu jeszcze obrazić...

29.10.10

Ostatnie wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego to czysta groteska polityczna, w której mamy do czynienia z pozorami realizmu i czystą fantastyką. Zdumienie może budzić tylko fakt, że w dalszym ciągu tak wielu przyjmuje słowa Kaczyńskiego za jakąś racjonalną strategię.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Fundamenty kontra strach

15.08.17

Korekcyjne umocnienie dolara wytrąciło impet, Rozczarowanie inflacją producencką budzi niepokój przed wieńczącymi tydzień inflacją konsumencką i bazową, Do słabości USD względem walut defensywnych z JPY na czele walnie przyczynia się ,,,

RSS

Na stacjach wszyscy jesteśmy równi!

22.03.12

Chodzi oczywiście o nas #8211; kierowców pojazdów napędzanych zarówno benzyną, jak i dieslem, Równość zaś przejawia się w tym, że za podstawowe paliwa płacimy w trwającym tygodniu tyle samo, Ostatni raz jednakową cenę dla obu z nich widzieliśmy we ,,,

RSS

Płonący food truck na Open’er Festival

01.07.16

Nikt nie został ranny.

RSS

Błędne polecenia na maturze z polskiego. CKE przeprasza

08.05.11

W związku z komentarzami, jakie zaczęły się pojawiać po maturze z języka polskiego na temat błędnego sformułowania poleceń i brakiem spójności w zadaniach zamkniętych CKE zamieściła na swojej stronie internetowej wyjaśnienie i zapewniła, że wszelkie wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść maturzystów.

RSS

Historyczny sukces Niemców. Francuzi bez szans w meczu o brąz MŚ

22.09.14

Wspaniały koniec mundialu dla siatkarskiej reprezentacji Niemiec.

RSS

Unijny tort do podziału. Polska nie może już liczyć na "łagodne traktowanie"

22.07.17

Zobacz, jak kształtuje się unijnym budżet w programie "Bilans" TVN24 BiS.

RSS

Przedsiębiorca opodatkowany podatkiem liniowym może korzystać z ulg

01.05.11

Przedsiębiorca może w określonych sytuacjach korzystać z ulg podatkowych (np. na dzieci, internetowej). Wszystko jednak zależy od formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej, a także innych dochodów uzyskiwanych przez przedsiębiorcę.

RSS

Cenne odkrycie po wielu latach: Dokumenty z Auschwitz odnalezione na strychu

22.03.10

Po ponad 65 latach na strychu jednego z domów w Oświęcimiu odnaleziono dokumenty dotyczące m.in. załogi SS KL Auschwitz - poinformował dr Adam Cyra z Państwowego Muzeum Auchwitz-Birkenau.

RSS

Ustawa powinna "zamknąć wszelkie roszczenia frankowiczów"

15.08.16

Ustawa, która umożliwi zwrot spreadów, powinna zawierać zapis, że wraz z mechanizmami przygotowywanymi przez Grupę Roboczą Komitetu Stabilności Finansowej zamyka wszelkie roszczenia frankowiczów - przekonuje prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Chce on znacznego uproszczenia i ograniczenia wypłaty odszkodowań.

RSS

Rewolucja kulturalna?

01.03.11

Niszczenie ludzi stało się normą społeczną, w jakimś sensie sposobem na życie.

RSS

Złoto – solidna średnia krocząca

22.01.12

Wiele wskazuje na to, że na wykresie dziennym notowań złota ostatni atak byków na linię trendu spadkowego trwającego od 6 września zakończy się porażką, Złoto może się dalej osłabiać,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny