Uspokojenie po wczorajszej decyzji

08.03.13

Nastroje na rynku złotego są dziś o wiele lepsze niż wczoraj, Złoty umacnia się do funta, franka oraz do dolara, niwelując prawie całe wczorajsze osłabienie, Większych zmian nie obserwujemy natomiast na parze EURPLN, która pozostaje dziś w bardzo małym p

Płk Dariusz Zawadka zabiera głos po raz pierwszy w sprawie jego rezygnacji ze stanowiska dowódcy GROM. - Moja dymisja nie ma nic wspólnego z sugerowaną nominacją dla płk. Piotra Patalonga na szefa Dowództwa Wojsk Specjalnych - zapewnił w rozmowie z "Faktami" TVN. Niebawem, jeszcze w sobotę lub niedzielę pułkownik ma się spotkać z pełniącym obowiązki Dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Markiem Olbrychtem. Pod Tu-154, który 10 kwietnia wyleciał do Smoleńska nie znaleziono „wycieku ze środkowego silnika Tu-154”, jak stwierdził dziś poseł PiS Antoni Macierewicz, ale zwykłą kałużę wody pozostałą po myciu samolotu – wynika z ustaleń "Wprost".
Antoni Macierewicz (fot. FORUM) Już po raz kolejny od wielu tygodniu odnotowaliśmy podwyżki cen wszystkich rodzajów paliw na krajowych stacjach, które wyniosły od 1 do 4 groszy na litrze - poinformowało BM Reflex. Najmniej podrożał autogaz, a najwięcej olej napędowy. Najniższe ceny znajdziemy w województwie dolnośląskim.Zaostrzenie regulaminu Sejmu oraz zmiany w przepisach dotyczących relacji posłów z lobbystami zapowiada Julia Pitera, była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją. - Wcześniej jako członkowi rządu nie wypadało mi ingerować w przepisy określające obowiązki i sposób pracy posłów – tłumaczy swój pomysł w rozmowie z "Newsweekiem" posłanka PO. Dobre wiadomości dla kibiców FC Barcelony. Co prawda Leo Messiego czeka dłuższa przerwa, ale lekarze zapewniają, że będzie gotowy na hitowe starcie z Realem Madryt. Mecz na Santiago Bernabeu zaplanowano na 21 listopada. "Śledztwo w tej sprawie jest motywowane politycznie i stronnicze".

Strona samorządowa nie zaopiniowała rządowego rozporządzenia.

Rosja zaprasza generała Wojciecha Jaruzelskiego na paradę zwycięstwa w Moskwie 9 maja - dowiaduje się RMF FM. "Wystosowano zaproszenia do dziewięciu byłych głów państw" - poinformował Władymir Kożyn z kancelarii prezydenta Miedwiediewa. Na uroczystości wybiera się także Lech Kaczyński. WYDARZENIE DNIA Rośnie napięcie przed rozpoczynającym się w czwartek szczytem państw Unii Europejskiej, Giełda opinii i domysłów tętni kolejnymi doniesieniami, pobudzając emocje na rynkach,,,

Dzisiaj o godz, 4:00 w nocy Chińczycy opublikują szereg ważnych danych makroekonomicznych, w tym dynamikę PKB za I kwartał, która mogła przyspieszyć do 11,5 proc, r/r, Istotne będą także dane o inflacji CPI i PPI, produkcji przemysłowej i sprzedaży detali Przez moment triumf wydawał się realny. - Myślę, że ten wybór jest świetny. To jest wybór, który spowoduje, że bardzo odpowiednia osoba, osoba o odpowiednich kompetencjach będzie wynosiła sztandar SLD. Znosiła go ze sceny - tak wybór Leszka Millera na szefa klubu parlamentarnego SLD oceniła Anna Grodzka (Ruch Palikota). Ryszard Kalisz z kolei powtórzył, że różni się z byłym premierem w pomysłach na odnowienie Sojuszu, ale nie zamierza odchodzić z partii.To największy morski depozyt tego gazu na świecie. Na zdjęciach z uroczystego lunchu uwieczniono m.in. Andrzeja Dudę siedzącego tuż obok Baracka Obamy, przy jednym stole także z Władimirem Putinem. Chorwat Nikola Kalinić, najlepszy strzelec Fiorentiny w poprzednim sezonie włoskiej ekstraklasy (15 goli), przejdzie do AC Milan. 36-krotny reprezentant swojego kraju zostanie na razie wypożyczony na rok, z opcją wykupu.

RSS

GIF wycofuje ze sprzedaży tabletki antykoncepcyjne

15.09.14

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie Polski tabletek antykoncepcyjnych Azalia. "Decyzja została podjęta w związku z obecnością zanieczyszczenia niewymienionego w specyfikacji zanieczyszczeń w ww. seriach produktu leczniczego Azalia" - głosi komunikat GIF.

RSS

Produkcja Boeinga 777 nadal pod Seattle

05.01.14

O losach kontraktu zdecydowało 31 tys. związkowców, którzy w zamian za pozostawienie produkcji w ich zakładzie zgodzili się m.in. na obniżenie świadczeń na ochronę zdrowia.

RSS

Specjalny dodatek w brytyjskim dzienniku: "Financial Times": Jak kryzys ominął Polskę

29.06.10

Polska - 30 lat po "Solidarności". Raport pod tym hasłem znalazł się w piątkowym wydaniu elitarnego dziennika "Financial Times". Co pomogło Polsce uniknąć recesji, jakie założenia prywatyzacyjne ma rząd i co dziś robią dawni przywódcy - m.in. tego dowiedzą się czytelnicy pisma.

RSS

Grecja uniknie rychłej niewypłacalności

22.02.12

Zgodnie z oczekiwaniami ministrowie finansów krajów strefy euro zatwierdzili dzisiaj rano nowy pakiet pomocowy dla Grecji wart 130 mld euro, który uchroni ten kraj od rychłej niewypłacalności, Informacja ta nie wywołała istotnej poprawy nastrojów na rynka

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Hong Kong jest daleko?

01.10.14

Wall Street w poniedziałek czekał poważny test ? rynek musiał odpowiedzieć na pytanie: czy piątkowy wzrost były tylko ruchem powrotnym w korekcie, czy też początkiem ?window dressing? na koniec miesiąca i kwartału? Udzielnie tej ,,,

RSS

USA: Nietypowy kandydat do nominacji prezydenckiej

01.11.11

Komentatorów w USA coraz bardziej fascynuje niezwykła popularność kandydata do nominacji prezydenckiej w Partii Republikańskiej (GOP), czarnoskórego biznesmana Hermana Caina - chociaż żaden z ekspertów politycznych nie daje mu szans na wygraną.

RSS

Skarga w sprawie relokacji oddalona. "Unia nie może zmusić do wykonania wyroku"

08.09.17

Europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski.

RSS

Były prezydent Warszawy wietrzy spisek: CBA przeszukało mieszkanie Piskorskiego

15.01.10

"To było przeszukanie na polityczne zamówienie" - stwierdził w TVN24 Paweł Piskorski, ogłaszając, że do jego mieszkania weszli funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak mówił, tłumaczyli, że szukają oryginału umowy dotyczącej sprzedaży dzieł sztuki. Ale zdaniem Piskorskiego, chodziło o coś zupełnie innego.

RSS

Prognoza pogody na sobotę: deszczowa północ, pogodne południe

01.06.13

Deszczowy front atmosferyczny z burzowymi chmurami utrzyma się przez najbliższą dobę na północną Polską.

RSS

Premier Rosji w butach za 700 euro. "Miedwiediew pozdrawia emerytów"

08.07.16

Dmitrij Miedwiediew, a konkretnie jego buty, znalazły się na celowniku rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

RSS

Co pierwsze - dziecko czy kredyt?

01.06.13

Najpierw dziecko, a potem większe mieszkanie, czy najpierw większe lokum, a później gromadka pociech ? to dylemat, przed którym stawiają klientów banki, ale wcale nie wszystkie, Spora część licząc zdolność kredytową tak samo ,,,

RSS

Podobno będą smaczniejsze: Będziemy jeść jajka od szczęśliwych kur

08.04.10

Już niedługo w polskich sklepach kupimy tylko takie jajka, które zniosła zadowolona z życia kura. Podobno będzie smaczniejsze od tych, które jemy teraz. A już na pewno my będziemy czuć się lepiej, wiedząc, że producentka tego jaja ma się dobrze - pisze "Polska The Times".

RSS

Waluty surowcowe ważnym elementem

22.03.16

Sytuacja na walutach rynków wschodzących oraz tych eksportujących surowce może zauważalnie zaburzać kurs EUR/USD, Scenariuszem bazowym pozostanie utrzymanie się złotego w relacji do euro i do franka blisko obecnych poziomów,

RSS

W maju banki nie żałowały kredytów

29.06.10

W maju posypały się pieniądze na kredyty konsumenckie #8211; wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, Wzrost zadłużenia z tytułu kredytów na nieruchomości, szczególnie w rodzimej walucie, jest imponujący, Ożywienie widać także w ,,,

RSS

Bielan o "oznakach desperacji w PO". Trzaskowski: pani premier jest oazą spokoju

15.10.15

Adam Bielan (Zjednoczona Prawica) i Rafał Trzaskowski (PO) w "Faktach po Faktach".

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny