Zaginął Bartosz Jakub Studnik

01.03.13

21 lutego 2013 r. w Brodnicy zaginął Bartosz Jakub Studnik. Ma 17 lat, 180 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był ubrany w czarną kurtkę, siwą bluzę z kapturem, granatowe spodnie i czarne adidasy.

Kolejny były funkcjonariusz SB usłyszał zarzuty za bezprawne, prewencyjne pozbawienie wolności 34 opozycjonistów 3 maja 1986 roku - poinformował prokurator Marek Kowalcze z krakowskiego oddział IPN. W resorcie obrony powstała komórka, która ma pozyskiwać nowoczesne technologie obronne. Komentuje Paweł Majewski z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.Istnieją trzy opowieści o ludobójstwie dokonanym przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach w latach 1943–1944 na Kresach Wschodnich. Posłowie z sejmowej komisji ds. specsłużb chcą sprawdzić, 
czy Agencja Wywiadu nie zdefraudowała pieniędzy, które dostała od CIA. Lubelszczyzna szykuje się dziś na nadejście fali kulminacyjnej na Wiśle. W nocy dotarła ona do Sandomierza, ale nie spowodowała przerwania wałów.

Wygrany przez Mazowsze w NSA spór z resortem finansów 
o komorniczą egzekucję zaległego podatku zachęci inne samorządy do walki.

Premier Donald Tusk ocenił, że Polacy są świetnie przygotowani do roli gospodarzy Euro2012. - Zdamy egzamin z gościnności - przekonywał premier Wyborcy PiS są na tym punkcie przeczuleni, klęska Pendolino - "wina PiS-u". Ale ich partia znalazła podobny sposób na przerzucanie odpowiedzialności za swoje działania

Bronisław Komorowski rozpoczyna własną batalię 
o politykę rodzinną. Narazi go to na konflikt z rządem? Prawo i Sprawiedliwość domaga się aktywnej pomocy rządu dla Polaków, którzy wzięli kredyty na mieszkania we frankach szwajcarskich - oświadczył europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Marszałek Sejmu mianował szefów Kancelarii Prezydenta i BBN. Pracownicy tych instytucji są zaskoczeni formą powołania nowych szefówOd maja w Polsce utonęły 352 osoby, w tym 22 w ostatni weekend - wynika z najnowszych statystyk policji. Osoby wypoczywające nad wodą powinny korzystać ze strzeżonych kąpielisk i nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu - podkreślają ratownicy. W Radomiu uprowadzono trzyletniego Fabiana. Chłopca poszukują funkcjonariusze w całym kraju. „We wszystkich krajach pojawiały się naciski, na festiwalach i w teatrach. To jest jedyne miejsce, gdzie ulega się tym naciskom" – powiedział podczas debaty w Poznaniu reżyser odwołanego spektaklu „Golgota Picnic" Rodrigo Garcia.

RSS

Polscy Żydzi oczekują osobistego sprostowania Obamy

01.06.12

Choć powinno być oczywiste, że słowa "polskie obozy śmierci" odnosiły się jedynie do geograficznej lokalizacji, oczekujemy, że Barack Obama osobiście sprostuje swoją wypowiedź - oświadczyli przedstawiciele społeczności żydowskiej w Polsce.

RSS

Kopacz uległa feministkom

15.12.13

Komentuje Wiktor Ferfecki z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

Protest przeciwko reformie w szkołach

08.05.12

"Solidarność" zorganizowała pikietę przed gmachem MEN, żąda wycofania się z reformy i debaty o przyszłości polskiej oświaty.

RSS

Czarny rynek leków poszerza ofertę

29.07.12

Błyskawicznie rośnie nielegalny obrót farmaceutykami. Policja notuje w tym roku ponad dwa razy więcej przestępstw - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna"

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Ciało 16-latka znalezione w Tatrach. "Mogło to być zabójstwo"

15.08.14

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli dziś rano zwłoki 16-latka. Policji udało się ustalić kim jest dzięki telefonowi komórkowemu, który miał przy sobie zmarły. Wciąż nie wiadomo jednak, co było przyczyną jego śmierci.

RSS

Unia chce walczyć ze słabymi stażami

29.03.14

Rada UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich (EPSCO) przyjęła wniosek Rady UE w sprawie Europejskich Ram Jakości Staży i Praktyk

RSS

Ryzykowna „Rota” i pomyłki Lipnickiej

01.08.12

68. Rocznica. Kon­cert „Mo­ro­we pan­ny" w Mu­zeum Po­wsta­nia War­szaw­skie­go obej­rza­ło 4 tys. osób. – To nie dla nas – mó­wi­li nie­licz­ni po­wstań­cy

RSS

Musimy przekonywać, że czeka ich tu lepszy los

22.10.15

Odpowiedzialność za repatriację musi spoczywać na rządzie – mówi poseł PiS Jarosław Zieliński.

RSS

Pensje dyrektorów szpitali wyższe niż ministrów

15.08.13

Niektórzy z szefów placówek medycznych w Małopolsce zarabiają co miesiąc powyżej 18 tys. zł. Kwoty nie szokują ekspertów, ale pacjenci mają inne zdanie w tej sprawie - pisze "Dziennik Polski".

RSS

Tysiące publikacji o komisji śledczej

22.02.10

Od momentu jej powstania w listopadzie 2009 r. do 12 lutego 2010 r. była bohaterką blisko 3500 publikacji w prasie i Internecie

RSS

Będą ekshumacje czerwonoarmistów

29.05.15

Ekshumację szczątków czerwonoarmistów w Nowym Sączu i innych miejscach w Małopolsce wykona w lipcu zespół z Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk - Ośrodek Archeologii Gór i Wyżyn.

RSS

Panika w świątyni. Dziesięć ofiar

29.08.14

Co najmniej 10 osób zginęło nad ranem, gdy w hinduistycznej świątyni w środkowych Indiach wśród wiernych wybuchła panika

RSS

Przetarg na śmigłowce pod lupą

29.11.15

Postępowanie w sprawie zakupu caracali może zostać unieważnione. Opozycja twierdzi, że będzie to fatalna decyzja.

RSS

Tusk nie złamał prawa

08.12.09

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie odwołania szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Jej zdaniem premier dopełnił wszystkich obowiązków.

RSS

Włamał się do domu księdza. Nagrały go kamery

22.02.14

Do 10 lat więzienia grozi 19-latkowi z Poznania, który dwa razy włamał się do mieszkania jednego z kapłanów na Ostrowie Tumskim, a kolejne dwa próbował.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny