Zaginął Bartosz Jakub Studnik

01.03.13

21 lutego 2013 r. w Brodnicy zaginął Bartosz Jakub Studnik. Ma 17 lat, 180 cm wzrostu i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia ubrany był ubrany w czarną kurtkę, siwą bluzę z kapturem, granatowe spodnie i czarne adidasy.

11 listopada 1918 r. uznany został za symbol wybicia się na wolność. Ale to data umowna – przed nią i po niej działy się w Warszawie równie ważne, albo i ważniejsze, wydarzenia, ale nie uznano za stosowne, by je uhonorować Dwaj oficerowie sami odchodzą ze służby. W tle oskarżenia o plagiat, pozew i zawiadomienie do prokuratury. Polityczno-wojskowe działania Rosji wobec Ukrainy, zwłaszcza Krymu, są naruszeniem praw suwerennego państwa i oznaczają m.in. pogwałcenie przez Rosję Karty Narodów Zjednoczonych - napisano w projekcie uchwały Sejmu ws. Ukrainy. Sejm ma przyjąć uchwałę na dzisiejszym posiedzeniu.Prokuratorzy nie postawili zarzutów ojcu trzymiesięcznego chłopca, który z ciężkimi obrażeniami wewnętrznymi głowy walczy o życie w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu. Nie ma powodów, by emeryci zyskali prawo do darmowych leków, bo nie są w tak złej sytuacji, jak malują to tabloidy. Rząd powinien się skupić na pomocy dla młodych. Biznesmen Marek Falenta, oskarżany o nielegalne nagrywanie polityków, sam był nagrywany przez funkcjonariuszy ABW, z którymi się spotykał - podaje „Gazeta Wyborcza”.

Z grobu Kantora na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie skradziono elementy znajdującej się na nim rzeźby z brązu przedstawiającej chłopca w ławce czytającego książkę

Niewielki fragment skrzydła rozbitego prezydenckiego samolotu znalazła i przywiozła na Jasną Górę siostra zakonna Naukowcy, którzy badają miejsca pochówków ofiar komunistów, zbadają też masowe groby w innych krajach.

Bronisław Komorowski powinien ściągnąć różowe okulary i spojrzeć jak Polska wygląda naprawdę - oświadczył kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Duda zarzucił Komorowskiemu, że przez niego w Polsce obowiązują "antyspołeczne ustawy". Trudno sobie wyobrazić taką sytuację, że ktoś odchodzi z rządu, po kilku tygodniach jest w świetnej formie i zostaje liderem w swoim okręgu wyborczym - powiedział w TVN24 Grzegorz Schetyna. Długi służby zdrowia znów rosną. Czas na radykalne zmianyJednemu politykowi udało się w ostatnich dniach coœ wielkiego: połšczyć w niechęci do siebie dwie pozorne skrajnoœci: lewicę i prawicę. Osobš tš był Rafał Trzaskowski, który swoim snobistycznym wpisem na Facebooku rozsierdził wszystkich antyelitarystów – zarówno z prawej, jak i z lewej strony. Po sprawie Sawickiej nowy szef CBA mnie wystawił - mówi Tomasz Kaczmarek, były agent CBA Zakupy przez internet to ogromna wygoda. Możemy nabyć produkty bez wychodzenia z domu, a sklepy online oferują często większy wybór niż niejeden stacjonarny punkt sprzedaży. Nie oznacza to jednak, że do zakupu wystarczy nam kilka szybkich kliknięć – wybór właściwego produktu wymaga bowiem zastanowienia i zebrania informacji.

RSS

Prokuratura chce wznowienia śledztwa ws. Froga

22.06.14

Prokurator apelacyjny w Krakowie uznał za niezasadne umorzenie śledztwa ws. szaleńczej jazdy Roberta N. ps. Frog na drodze krajowej nr 7. Teraz skieruje do prokuratora generalnego wniosek o ponowne wszczęcie śledztwa - informuje TVN24.

RSS

Sejmowy opłatek: "Byście potrafili jednym głosem śpiewać"

15.12.13

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz życzył parlamentarzystom, by "w przyszłym roku były takie sprawy, które potrafią wszystkich zjednoczyć". O przekazywanie Polakom "opartej o fakty nadziei, że mija zły czas dla polskiej gospodarki" prosiła marszałek Ewa Kopacz.

RSS

Reforma Hall do Trybunału Konstytucyjnego

15.03.13

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce by TK sprawdził, czy możliwość przekazywania szkół przez samorządy podmiotom prywatnym nie łamie Konstytucji.

RSS

Miał pozycjonować strony w Google'u, a wyłudził pieniądze

22.02.15

Prawie 300 firm z całej Polski oszukał Maciej P. Mężczyzna wziął pieniądze za projektowanie stron internetowych i pozycjonowanie ich w wyszukiwarkach, a nic takiego nie robił.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kaczyński: Nie będzie odwetu

29.10.15

Centrową kampanią PiS dotarł do grup, w których wygrywało PO. Z dzieleniem stanowisk czeka na wynik PKW.

RSS

Są pieniądze na "Owoce w szkole"

01.05.10

9,2 mln euro przypadnie w tym roku Polsce na program "Owoce w szkole" - ogłosiła Komisja Europejska, która podjęła ostateczną decyzję o podziale środków

RSS

Olejniczak: Wycofuję się z polityki

22.12.14

Wojciech Olejniczak powiedział w rozmowie z reporterką TVP 1, że przynajmniej na jakiś czas zamierza wycofać się z życia politycznego.

RSS

Nietrzeźwy kierowca wiózł wycieczkę do Rosji

08.08.12

Niemal promil alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu, którym na wycieczkę do Rosji podróżowało 45 osób. Mężczyzna został zatrzymany przez policję na jednej z dróg powiatu kłodzkiego (Dolnośląskie)

RSS

Seremet: działania prokuratury prawidłowe

22.06.14

Działania prokuratury w redakcji tygodnika "Wprost" były prawidłowe - ocenił prokurator generalny Andrzej Seremet. Zapewnił, że prokuratura nie ma intencji ograniczania wolności prasy ani naruszania tajemnicy dziennikarskiej.

RSS

Dojdzie do spotkania Ziobry z Kaczyńskim

08.07.14

Zjednoczenie prawicy nabiera realnych kształtów. Jak dowiedziała się "Rz" w najbliższych dniach w siedzibie PiS dojdzie do spotkania lidera tej partii Jarosława Kaczyńskiego i szefa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry

RSS

"Nigdy nie będzie koalicji PO z PiS"

15.03.10

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna wykluczył - niezależnie od warunków - możliwość utworzenia koalicji Platformy z Prawem i Sprawiedliwością

RSS

Zaskakująca akcja McDonalda

08.11.13

W ponad 300 restauracjach do zestawów będą bezpłatnie dołączane książki dla dzieci napisane przez znanych autorów.

RSS

PRL-owski bicz na reportera

08.05.13

Śledczy zamiast ścigać podejrzanych w olsztyńskiej aferze 
w wymiarze sprawiedliwości, wzięli na cel dziennikarza TVN, który ją ujawnił.

RSS

Pożar hotelu Gołębiewski w Mikołajkach

15.02.13

Jedna osoba została niegroźnie poparzona w wyniku pożaru dachu hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Ogień opanowano, trwa dogaszanie

RSS

Debata Kukiza, ale bez Kukiza?

22.05.15

Sztaby Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy negocjują warunki ewentualnej debaty, którą chce zorganizować Paweł Kukiz.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny