Tłum spalił żywcem "czarownicę"

08.02.13

Tłum zlinczował 20-letnią kobietę, która została oskarżona o bycie "czarownicą". Mieszkańcy miasta Mount Hagen na Papui-Nowej Gwinei bronili dostępu do miejsca zbrodni policji i strażakom, tak aby nie mogli przerwać procesu spalania żywcem kobiety.

Pocałunek Dody i prezydenta to zabieg samej artystki. Pani Dorota doskonale wie, co buduje jej wizerunek i rozpoznawalność i co jest jej PR-owo potrzebne. Zresztą moim zdaniem prezydentowi to wcale nie pomogło - mówi Sławomir Nowak, poseł PO w rozmowie z dziennikarką "Wprost"
(fot. WPROST) Przepisy nazbyt ogólne lub wprost przeciwnie - za bardzo rygorystyczne. Ciągle zmieniane lub niepoprawiane od lat. Jak wyliczyła PKPP Lewiatan w "Czarnej liście barier", 265 przepisów hamuje rozwój polskich firm i czyni z życia przedsiębiorców ciągłą walkę z urzędnikami. Co za forma polskiego obrońcy! Kamil Glik zdobył dwie bramki dla Torino, a jego klub pokonał Genoę 2:1 w 16. kolejce Serie A.Poufna depesza dyplomatyczna, ujawniona dzisiaj przez portal Wikileaks, głosi, że prezydent Afganistanu Hamid Karzaj uwolnił niebezpiecznych aresztantów i ułaskawił podejrzanych o handel narkotykami, gdyż mieli powiązania z zasłużonymi ludźmi. Aleksander Gudzowaty jest gotów wycofać się z EuRoPol Gazu – dowiedział się „Wprost”. Pod warunkiem że przedstawione mu propozycje będą atrakcyjne. – Nie ustąpię przed brutalnym szantażem, ale jeśli ktoś zaproponuje rozsądną kwotę, mogę to rozważyć – mówi „Wprost”. I dodaje, że u podłoża jego decyzji leży podporządkowanie spółki Rosjanom.
fot. WPROST Byli urzędnicy Kancelarii Prezydenta, którzy wystąpili w filmie „Mgła” dotyczącym katastrofy smoleńskiej, prawdopodobnie znajdą się na sejmowych listach Prawa i Sprawiedliwości - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Marcin Wierzchowski (pierwszy z lewej) i Adam Kwiatkowski (drugi z prawej) (fot. Forum)

Komenda Stołeczna Policji, za zgodą prokuratury, opublikowała zdjęcia oraz rysopis mężczyzny.

Firma Qatargas, która w grudniu br. dostarczy skroplony gaz ziemny do schłodzenia i rozruchu terminalu LNG w Świnoujściu, potwierdziła gotowość gazoportu do przyjęcia pierwszej dostawy LNG do Polski. Wobec czego w piątek z katarskiego portu Ras Laffan wypłynął statek załadowany paliwem LNG, a jego przybycie do polskiego gazoportu zaplanowano na 11 grudnia. Zobacz zdjęcia gotowego terminala w Świnoujściu. Urząd Lotnictwa Cywilnego przestrzega przed utrudnieniami na lotniskach.

Departament Sprawiedliwości zbyt długo zwlekał z poinformowaniem prezydenta Donalda Trumpa o swoich podejrzeniach wobec doradcy Michaela Flynna - poinformował rzecznik Białego Domu. Jeżeli spojrzymy na srebro interwał jednogodzinny, możemy zauważyć formację klina zwyżkującego, którego potwierdzeniem jest dywergencja na oscylatorze MACD, Rozpatrując scenariusz spadkowy, jeżeli dojdzie do przebicia dolnego ograniczenia ,,, Sikorski jest niedojrzały emocjonalnie, Komorowski się kontroluje. Będzie trudniejszym kontrkandydatem dla Lecha Kaczyńskiego - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Joachim Brudziński.EUROSTREFA: EBC nie zmienił wczoraj treści przekazu po posiedzeniu, Podczas konferencji prasowej Mario Draghi przyznał, że wzrost gospodarczy w ostatnich miesiącach był szybszy, niż oczekiwano, a inflacja CPI powinna utrzymać się na obecnych ,,, Z taką grą o Paryżu może zapomnieć. Oficjalne wizyty, podróże i różne zdjęcia prywatne Lecha i Marii Kaczyńskich można oglądać na otwartej wystawie na Politechnice Gdańskiej.

RSS

Wypadek olimpijczyka. Był nadzieją na medal

22.05.12

Uznawany za największą nadzieję polskiego judo na medal w Londynie Tomasz Kowalski (66 kg) miał wypadek motocyklowy. Wicemistrz Europy raczej nie wystąpi w igrzyskach. W wypadku ucierpiał też inny olimpijczyk Tomasz Adamiec (73 kg).

RSS

Szpilki, bikini, płaca. Dyskryminacja

15.08.16

Zdjęcie zakrwawionych stóp na Facebooku miało zaciekawić i przerazić.

RSS

"Baju, baju nad tokajem". W Katowicach napisali dyktando

22.10.12

"Hip-hop a la strzyżyk" to tytuł Ogólnopolskiego Dyktanda 2012.

RSS

Fatalny początek tygodnia w Chinach

29.09.15

Podczas dzisiejszej sesji azjatyckiej mieliśmy do czynienia z publikacją dosyć ważnych danych z chińskiej gospodarki, pomimo tego, iż Bloomberg ocenia je najmniejszym stopniem ważności, Dane na temat zysków sektora przemysłowego wypadły ,,,

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Parkiet pokryty plażowym piaskiem

01.08.15

Ostatni tydzień lipca rozpoczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi w postaci potężnej wyprzedaży na światowych parkietach, Sytuacja ta nie trwała jednak zbyt długo, a kolejne dni przyniosły lekką stabilizację na giełdach,

RSS

Anna Komorowska na Monte Cassino

22.05.11

Pierwsza dama Anna Komorowska uda się jutro na Monte Cassino, gdzie weźmie udział w uroczystości złożenia urny z prochami Ireny Anders, wdowy po gen. Władysławie Andersie, w grobie jej męża na Polskim Cmentarzu Wojennym.

RSS

Oskarżony o molestowanie własnej córki. "Zgwałcił i kazał się uspokoić"

22.08.15

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu.

RSS

Legendarny trener przyznał, że choruje na Parkinsona

08.04.16

Legendarny koszykarz, a później trener NBA, Jerry Sloan przyznał się, że cierpi na chorobę Parkinsona. - Nie chcę, aby ludziom było mnie żal - wyjaśnia 74-latek.

RSS

W. Brytania: 5 ofiar eksplozji w parku przemysłowym

15.07.11

Pięciu mężczyzn zginęło, a jeden został poważnie ranny w środę wieczorem na skutek eksplozji w parku przemysłowym w Lincolnshire, we wschodniej Anglii, około 180 km od Londynu - podała telewizja BBC.

RSS

Hakerzy podszywali się pod Pocztę Polską. 40 proc. internautów dało się oszukać

15.10.15

Wielu internautów pobrało na swoje komputery złośliwe oprogramowanie.

RSS

O 13:00 debata Sikorskiego z Komorowskim: Starcie gigantów w PO. Kto na prezydenta?

22.03.10

To już dziś! O 13:00 rozpocznie się debata marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Obaj politycy konkurują ze sobą w partyjnych prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Prawybory mają wyłonić kandydata PO na prezydenta. Sprawdź, jak będzie wyglądać debata.

RSS

BUDŻET ZADANIOWY W ŚWIETLE NOWEJ USTAWY O FINANSACH PUBLICZNYCH

15.11.10

AMD rozpoczyna sprzedaż pierwszych układów Fusion - dwóch jednostek APU (Application Processing Units) o nazwie Zacate oraz Ontario.

RSS

Węgry: Wypadek polskiego autokaru. Dzieci w szpitalu

15.08.11

Autokar na polskich numerach rejestracyjnych wypadł w piątek rano z drogi w Magyarcsanad na południowym wschodzie Węgier, przy granicy z Rumunią, i uderzył w kilka drzew. Według wstępnych danych nikt nie został ranny - poinformowała węgierska policja.

RSS

Nowe przepisy nadzieją Szarapowej

15.04.16

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA), na którą powołują się rosyjskie media, złagodziła przepisy dotyczące stosowania przez sportowców meldonium. Może to spowodować, że przyłapana na zażywaniu niedozwolonego środka Maria Szarapowa i inni zawodnicy podajrzani o stosowanie tej substancj unikną kary.

RSS

Była modelka osobistym fotografem Putina. I nie tylko

22.06.11

Od niedawna premier Rosji może pochwalić się najseksowniejszym osobistym fotografem na świecie. Zatrudnienie byłej modelki Jany Łapikowej niewątpliwie wzmacnia pielęgnowany przez Władimira Putina wizerunek macho, samca alfa itp. Jak się jednak okazuje, nie tylko nieprzeciętna uroda Jany mogła być powodem jej zatrudnienia. Łapikowa jest także aktywistką prokremlowskiej organizacji młodzieżowej "Młoda Rosja".

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny