Ostatni ze Zbaraża

08.01.13

W życiu ludzi niezwykłych doszukujemy się często symbolicznych miejsc i dat. W wypadku arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, którego pożegnaliśmy w tym tygodniu, takich znaków jest bez liku

W ciągu ostatniej doby wojsko sprawdziło system dowodzenia i gotowość sił wydzielonych do wsparcia służb zabezpieczenia Euro Paweł Lisiecki, burmistrz Pragi-Północ mówi o inwestycjach w dzielnicy. Polska traci rocznie nawet 30 mld zł na wypadkach drogowych. To niemal 2 proc. polskiego PKB, na które składają się wydatki służby zdrowia, sektora ubezpieczeń społecznych, a także straty materialne.- Na miejscu Platformy Obywatelskiej oddałbym PiS władzę na cztery lata. Będą przegrani raz na zawsze, nigdy więcej się nie pokażą w polityce – powiedział w Radiu Zet Lech Wałęsa. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie może sobie pozwolić na walkę z Kościołem przed wyborami parlamentarnymi i dlatego gra na zwłokę w sprawie prof. Chazana - twierdzi Wanda Nowicka Nad terenem budowy wieżowca Warsaw Spire na warszawskiej Woli unosiły się kłęby czarnego dymu. Biuro prasowe komendy stołecznej policji poinformowało, że płonęły palety papy i elementy drewniane

Prokuratura postawiła 52-letniej pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości zarzuty płatnej protekcji, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Znany dziennikarz został dziś oblany żrącym płynem pod stacją radiową, w której pracuje.Sprawę bada policja Wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka ma dziś ogłosić swój start w wyborach prezydenckich z poparciem Unii Pracy - pisze "Gazeta Wyborcza".

W piątek, w programie TVN24, marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała, że należałoby zmniejszyć liczbę posłów o połowę oraz zagęścić posiedzenia Sejmu, żeby były co tydzień. - Bedziemy przeciwni takim rozwiązaniom - powiedział Leszek Miller z SLD. Natomiast PiS wyraził chęć podjęcia rozmów: - W naszym programie jest zmniejszenie liczby posłów o 100, więc jesteśmy gotowi do dyskusji - powiedział Mariusz Antoni Kamiński z PiS. Przewrót w Kongresie Nowej Prawicy. Dwie trzecie członków władz partii nie dostało absolutorium. „Rz" ustaliła, że wyniki zjazdu mogą być podważone. Kulminacyjna fala na Wiśle przechodzi przez powiat lipski na Mazowszu. Poziom wody w Solcu przekroczył stan alarmowy o 235 cm. W godzinach południowych fala spodziewana jest w powiecie kozienickim.Po styczniowej poprawie nastrojów społecznych w lutym pogorszyły się opinie o ogólnej sytuacji w Polsce, a także o stanie gospodarki i sfery politycznej. Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że 66 proc. Polaków jest niezadowolonych z sytuacji w kraju. 65 osób zginęło, 1218 zostało rannych w 938 wypadkach - to bilans 10 dni wydłużonego weekendu. Mimo tych danych miniony weekend był bezpieczniejszy niż w ubiegłych latach W małej wsi między Krosnem a Duklą narodził się przemysł, który zmienił oblicze światowej gospodarki.

RSS

Julius DĂśpfner, świadek wieku

22.11.15

Arcybiskup Berlina jako jeden z pierwszych uznał, że dobrosąsiedzkie relacje z Polską są bardziej istotne niż kwestia granic.

RSS

"Tusk powinien być na zaprzysiężeniu Dudy"

08.08.15

- W pewnych sytuacjach protokół trzeba odłożyć na bok - tak były premier Włodzimierz Cimoszewicz skomentował informację o tym, że Donald Tusk nie weźmie udział w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta.

RSS

Większoœć nowych sklepów internetowych szybko znika z rynku

22.03.18

Pierwsze e-sklepy padajš już po roku od startu. Po siedmiu latach wcišż działa œrednio już tylko co trzeci.

RSS

Zanussi: Arogancja kryje się w duszy artysty

01.04.18

To, co mieni się postępowym, postępowe nie jest. Ale o tym nie wie. Oœwiecenie dziœ jest orientacjš wstecznš, jest nienowoczesne. Współczesna fizyka zamknęła tę epokę, obaliła przekonanie, że potrzeba ledwie kilku kroków, żeby wyjaœnić zagadki œwiata. Sš rzeczy, których nie poznamy nigdy – mówi reżyser Krzysztof Zanussi Piotrowi Zarembie.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Solidarni z Ukrainą

15.01.14

Telewizja Republika namówiła polskie 
i ukraińskie gwiazdy, 
by za darmo zagrały koncert solidarności 
z kijowskim Majdanem.

RSS

Kościół dyskutuje z niewierzącymi

15.10.13

Wierzący, poszukujący, ateiści – to ludzie, którzy wezmą udział w debatach i spotkaniach „Dziedzińca Dialogu" w Warszawie. Już w piątek 11 października stolica na trzy dni zamieni się w miasto dyskusji.

RSS

KĂśnigsberg. Historia rodzinna

15.10.13

Wczoraj, w warszawskiej Galerii Kordegarda odbył się wieczór autorski poświęcony książce "KĂśnigsberg. Historia rodzinna".

RSS

Nowe ambicje Sikorskiego

29.03.10

Radosław Sikorski rozważa kandydowanie na wiceprzewodniczącego PO. Namawiają go do tego posłowie z konserwatywnych kręgów Platformy.

RSS

Nowy pomysł PO. Seniorzy doradzą gminom

29.05.13

Posłowie PO złożą dziś projekt ustawy regulujący powstawanie gminnych rad seniorów – dowiedziała się „Rz".

RSS

Zaginęła Nikola Marzena Bieniek

15.07.12

9 lipca w Szczecinie zaginęła Nikola Marzena Bieniek. Ma 14 lat, 160 cm wzrostu i niebieskie oczy.

RSS

Schetyna: Nie będę kandydował na szefa partii

01.07.13

- Platformie Obywatelskiej nie jest potrzebna wojna domowa - mówił Grzegorz Schetyna, ogłaszając, że nie będzie kandydował w wyborach na przewodniczącego partii

RSS

Niemcy odzyskali kamienicę

01.01.10

Wyrok Sądu Apelacyjnego kończy prawny spór o własność kamienicy przy ulicy Polanki. Urzędnicy zaniedbali sprawę. Miasto nie ma aktu notarialnego

RSS

PiS złożył wniosek o referendum ws. 6-latków

22.11.13

Klub PiS złożył dziś w Sejmie wniosek o przeprowadzenie referendum ws. zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków. Partia chce, by wniosek został rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu w dniach 20-22 listopada. Polacy mieliby odpowiedzieć w referendum na jedno pytanie: Czy są za tym, by dzieci sześcioletnie rozpoczynały naukę w szkole.

RSS

Zawiadomienie na posła Ruchu Palikota

29.06.12

Po publikacji „Rz" o sporach w formacji Palikota do prokuratury wpłynęło zawiadomienie dotyczące posła Łukasza Krupy

RSS

Abp Michalik o przyczynach pedofilii

22.10.13

- Wiele dziś się mówi, i słusznie, o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie pyta o przyczyny - mówił w środę arcybiskup Józef Michalik w katedrze we Wrocławiu nawiązując do nagłaśnianych przypadków pedofilii w Kościele.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny