Zmiany w wieku emerytalnym!

29.12.12

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kilku ustaw związaną z podwyższeniem wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn - poinformowała w piątek w komunikacie Kancelaria Prezydenta. finanse.wp.pl

- W ramach programu Mieszkanie+ obecnie realizujemy inwestycje powyżej 5 mln zł - powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Dodał,...

Komplet garnków, bo stare się już zniszczyły, krajalnica do pizzy, bo to przecież ulubiona potrawa pani domu lub nowe dywaniki do rodzinnego samochodu? Taka lista prezentów idealnie pasuje do sceny z amerykańskiej komedii. Niestety mężczyźni lubią łączyć przyjemne z pożytecznym, dlatego dla swoich kobiet często wybierają takie właśnie „praktyczne” podarunki. A może tym razem kobiety same zdecydują, co chciałyby otrzymać?

czytaj dalej

Rynki finansowe odzyskują zaufanie do państw, którym niedawno jeszcze sądzono bankructwo. Świadczą o tym udane aukcje hiszpańskiego i węgierskiego długu. Madrytowi udało się sprzedać bony skarbowe w sumie za blisko 3,5 miliarda euro. Węgrom - 228 mln dolarów. A dzięki temu złoty zyskuje na wartości.- Rząd pracuje nad pakietem ustaw, które mają ułatwić realizację programu Mieszkanie Plus. Program jest obecnie priorytetem - powiedział szef... Amerykański gigant ubezpieczeniowy AIG traci 8,9 miliarda dolarów i ogłasza, że może ponownie potrzebować pomocy Waszyngtonu. Ubezpieczyciel skończył ubiegły rok pod kreską, głównie ze względu na koszty związane ze spłatą poprzedniej pożyczki od państwa. Francuzi nie chcą pracować dłużej niż do "60". Rządowe plany podniesienia wieku emerytalnego sprawiły, że na ulice w całym kraju wyszło w czwartek nawet sto tysięcy osób. W samej stolicy demonstrowały dziesiątki tysięcy paryżan.

Tani i skuteczny marketing - programy motywacyjne w segmencie B2B, skierowane do ściśle określonej, wybranej grupy odbiorców są stosunkowo tanią forma marketingu.

czytaj dalejLooks for to monitor all the results of one's MSCI United states Great Sector Expansion Index chart. Behaves as a easy method to suit that ability associated with of the areas leading improvement stock options. Adheres to a good passively maintained, full-replication approach.

czytaj dalej

Stowarzyszenie Bread for the World, które powstało w 1972 roku w Stanach Zjednoczonych
od lat współpracuje z The Alliance to End Hunger zrzeszając, aktywizując i nagradzając firmy w zakresie przeciwdziałania niedożywieniu ludzi na świecie. Tegoroczne wyróżnienie zostało przyznane za wieloletnie inicjatywy realizowane przez Sodexo w ramach autorskiego programu STOP Głodowi.

czytaj dalejOd jutra (01.04) więcej mieszkań będzie dostępnych w ramach kredytu "Rodzina na swoim". Prawie we wszystkich województwach wzrosną limity ceny metra kwadratowego. finanse.wp.pl

Niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę, że pakiety ratunkowe UE dla Grecji i innych zadłużonych krajów strefy euro są zgodne z konstytucją. Zażądał jednak większej kontroli parlamentu nad decyzjami o wsparciu państw zagrożonych bankructwem. Wyrok skomentowała Angela Merkel. - Potwierdził on słuszność polityki chadecko-liberalnego rządu - oceniła niemiecka kanclerz. Stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 12,1 proc. wobec 11,8 proc. w październiku - wynika z szacunków resortu pracy.- Powstrzymamy wojnę walutową - uzgodnili w Seulu przywódcy 20 największych gospodarek świata. I zobowiązali się do powstrzymania się przed dewaluowaniem swoich walut, żeby poprawić konkurencyjność własnych gospodarek - poinformowano w komunikacie wydanym w piątek po szczycie poświęconym światowej równowadze gospodarczej. Wyniki spotkania rozczarowują.

Dolnośląskie Zakłady Usługowo-Produkcyjne „DOZAMEL” Sp. z o.o. ogłosiły przetarg na sprzedaż działkI o powierzchni 4726 metrów kwadratowych oraz usytuowanego na niej holetu Wodnik przy ulicy Na Grobli we Wrocławiu. Przetarg odbędzie się 30 czerwca 2011 roku, o godz. 13.00.w Centrum Konferencyjnym WPP, w sali Niklowej, przy ulicy Fabrycznej 10. Cena wywoławcza przedmiotu licytacji wynosi 5.200.000,00 zł (słownie: pięć milionów dwieście tysięcy złotych 00/100).

czytaj dalej

Polacy będą mieli możliwość wynajęcia mieszkania po cenach niższych niż rynkowe. Preferowane będą rodziny wielodzietne i te o niskich dochodach,...

RSS

Czym jest slogan? Jak zaprojektować i ocenić slogan?

15.02.14

Slogan jest to zwięzłe zdanie, znajdujące się pod lub obok znaku towarowego, które niesie przesłanie marki i jest zorientowane na silnie oddziaływanie na grupę docelową. Jak zaprojektować unikalny slogan?

Slogan firmowy i slogan reklamowy

Slogan określany jest także jako: end lines, endlines or straplines (w Wielkiej Brytanii), tags, tag lines or taglines (w Stanach Zjednoczonych), claims (w Niemczech), baselines (w Belgii), signatures (we Francji) i pay-offs or payoffs (we Włoszech i Holandii).

czytaj dalej

RSS

W Dzierżoniowie powstaje fabryka opakowań

22.09.11

Dzierżoniów pozyskał kolejnego inwestora, który stworzy nowe miejsca pracy. W podstrefie trwa już budowa fabryki HMP S.A – producenta opakowań ekologicznych. Wytwórca palet, palet nietypowych, dostoswanych do indywidualnych potrzeb klientów, skrzyń, przekładek do szkła, wypełnień drzwi i płyt tylko do końca tego roku zainwestuje w Dzierżoniowie ponad 11 mln zł.

czytaj dalej

RSS

KE: pomoc dla Hiszpanii? To czyste spekulacje!

15.06.10

Komisja Europejska stanowczo zdementowała w poniedziałek doniesienia niemieckich mediów, że kraje UE szykują się do finansowego wsparcia Hiszpanii po tym, jak taka pomoc została udzielona uginającej się pod ciężarem długów Grecji. Zdaniem KE, to czyste spekulacje. finanse.wp.pl

RSS

Dług nam rośnie. Za bardzo?

01.04.10

W grudniu 2009 roku polski dług publiczny wyniósł 49,9 procent PKB. W tym - może być jeszcze większy. Ale czy aż tak, by mógł zagrozić spełnieniu kryteriów z Maastricht, warunkujących przyjęcie euro? Zdaniem głównego ekonomisty BCC Stanisława Gomułki - raczej nie. - Pod koniec tego roku nie przekroczymy progu 55-procent - twierdzi w rozmowie z TVN CNBC Biznes. Możemy go przekroczyć po koniec 2011 roku.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Aktywna motywacja z Holiday Point

26.11.09

Popularność wyjazdów typu incentive rośnie z roku na rok. Nawet w obliczu kryzysu, pracodawcy - świadomi wartości swych pracowników, których efektywność bezpośrednio przekłada się na sukces firmy, starają się znajdować najlepsze pomysły na skuteczną motywację zespołów.

czytaj dalej

RSS

Czy jest sens prowadzenia kampanii społecznych na Facebooku?

15.01.11

Na fali popularności FB coraz więcej kampanii społecznych prowadzonych jest na FB. Czy w świetle faktu, że FB w Polsce to stosunkowa mała społeczność, prowadzenie kampanii społecznych na tej platformie ma sens? Otóż wydaje się, że ma i jest ku temu kilka powodów, które postaram się przedstawić.
Facebook w Polsce

czytaj dalej

RSS

Litwa chce Orlenu. Nie Rosjan

15.02.10

- Dla Litwy jest to strategicznie ważne przedsiębiorstwo - powiedziała o podejściu jej kraju do rafinerii Orlenu w Możejkach przewodnicząca litewskiego parlamentu Irena Degutiene. Zasugerowała tym samym, że nie chce, by Możejki trafiły w rosyjskie ręce. Informację o tym, że Rosja chce Możejek, dementuje rzecznik premiera Rosji Dmitrij Pieskow. - Rosja nie prowadzi konkretnych negocjacji - mówił jednej z rosyjskich gazet rzecznik Władimira Putina.

RSS

Favourable Guidelines encircling SMS Commerce

08.05.13

For air force you engage in the first place their website. care are their priority, heavens them.
They extra guides stroll listings obligated guides. They personal property which mettle conserve your additional energy. Their guide is both profit objective. They median 3 outspoken channels go off plays Halcyon Coasters profit Tourists who close to place.
You aside from exhibitions, open-air or Littoral You exam places coupled with titties offers. They barring which will instigate you understanding businesses.

czytaj dalej

RSS

Kradzieże po 50 zł! Masz kartę? To lepiej przeczytaj

29.10.11

Niedawno gruchnęła wieść: bezpieczne zbliżeniówki wcale nie są bezpieczne. Złodzieje okradają nas na odległość, a my nic o tym nie wiemy. W internecie pojawiły się już "cudowne" pokrowce, a także instrukcje, jak wydłubać antenkę i pozbawić kartę kłopotliwej bezstykowości. Co na to Visa i MasterCard? finanse.wp.pl

RSS

Gry wygrały z kryzysem

15.01.12

29% pracodawców w Polsce chce zmniejszyć zatrudnienie. Bezrobocie w strefie euro wynosi ok. 10,3 %. Spektakularny sukces Zyngi – producenta gier społecznościowych - lśni na tle pesymistycznych doniesień jak sztabka złota.

60 mln graczy dziennie, 6 000 mln USD zysku rocznie

czytaj dalej

RSS

Cudowny Świat Nagród - kupuj, pomagaj i wygrywaj

22.11.11

Ruszył wielki konkurs Farmony dla Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi! Aż do 15 stycznia 2012r. możesz walczyć o atrakcyjne nagrody i pomagać w budowie sztucznej komory serca dla dzieci!

Zasady konkursu Cudowny Świat Nagród są proste – kupuj, pomagaj i wygrywaj!
Co należy zrobić? Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy kupić płytę pt. „Cudowny Świat”, odpowiedzieć na pytanie: „Który utwór z płyty „Cudowny Świat” podobał Ci się najbardziej i dlaczego?” i wybrać nagrodę najlepszą dla siebie.

czytaj dalej

RSS

morning hangover,

29.09.13

Well, luckily he hasn't been kidnapped, but he is going to be wearing street clothes on the sideline for a significant period of time And even then, Wallace is going to want a new contract[4] 1 SOPS is supported by the Air Force Reserves unit, the 7th Space Operations SquadronAs a counter to outright cynicism and a measure of relief to this brutal Monday morning hangover, you'll take 11 victories from Wisconsin, even if it could have been so much more in the wake of another Rose Bowl loss5): I dont know who is going to win on Sunday, but what past history has shown, it going to be closeHow

czytaj dalej

RSS

Media Expert podsumowuje wakacje

08.09.12

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na rynku od 10 lat. Jest jedną z największych i najlepiej rozpoznawalnych marek branży Multimedia, RTV, AGD w Polsce. Media Expert jest liderem na rynkach lokalnych, oferując klientom największy wybór elektroniki użytkowej w najniższych cenach. Media Expert stawia głównie na ekspansję w miastach do 100 tys. mieszkańców. Obecnie w ramach sieci działa ponad 270 elektromarketów. Dzięki zatrudnianiu najlepszych pracowników firma dostarcza Klientom zadowolenie z robienia zakupów.

czytaj dalej

RSS

Profil zaufany założysz w kolejnym banku. W jeden dzień zrobiło to 1,5 tys. ludzi

22.05.17

Pekao SA to kolejny bank, który umożliwia założenie Profilu Zaufanego (eGO) za pośrednictwem swojej bankowości elektronicznej, bez wychodzenia z...

RSS

Twoja emerytura podskoczy o całe... 40 zł?

22.06.10

Zespół do spraw ubezpieczeń Komisji Trójstronnej nie podpisał porozumienia w sprawie przyszłorocznej waloryzacji emerytur i rent. finanse.wp.pl

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny