Najpierw był karmazyn

15.12.12

Jaki odcień czerwieni flagi obowiązuje, nie wiadomo. Na pewno dzisiejsza flaga ma odcień nieco ciemniejszy niż cynober, ale poszczególni producenci stosują nieco inne barwy

- Okręt podwodny do samego wystrzelenia rakiet jest wyrzutniš ukrytš przed przeciwnikiem - mówi Maksymilian Dura, ekspert morski serwisu Defence24.pl Olgierd Geblewicz został szefem szczecińskich struktur PO. Sławomir Nitras próbował zabrać głos podczas zjazdu, jednak nie udzielono mu go. W sprawie Amber Gold próbuje się znaleźć kozła ofiarnego, a winni są: prokurator generalny Andrzej Seremet, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, szef MSW Jacek Cichocki i szef ABW Krzysztof Bondaryk - tak Janusz Palikot skomentował konferencję Seremeta10 listopada 2012 roku w Warszawie zaginęła Ewa Głogowska. Ma 35 lat, 169 cm wzrostu i szare oczy. W dniu zaginięcia ubrana była w szary płaszcz, szare półbuty, czarną spódnice z pomarańczowym pasem i beżowy golf Kto był lepszy? To rozstrzygną wyborcy, ale kandydat PiS udowodnił, że potrafi w debacie walczyć z prezydentem jak równy z równym. Szef klubu PO Grzegorz Schetyna zapewnił, że Platforma poprze wydłużenie prac komisji śledczej badającej aferę hazardową, o ile będzie taka potrzeba.

Ludzie, którzy mieli zabić szefa policji, zaraz potem zachowywali się jakby nic się nie stało – ustaliła „Rz”

Fundamentalną słabością rekonstrukcji rządu jest brak wizji rozwoju kraju. Jeśli ma się nią stać wydawanie pieniędzy z UE, to czeka nas dryf. Spór o interpretację minionych dziejów znów staje się jednym z najważniejszych elementów bieżącej polityki.

Nowa prezes Funduszu spotka się dziś z lekarzami. Będzie próbowała powstrzymać protest Ubywa rodzin odwiedzających Groby Pańskie. – Ich symbolika nie budzi już takich emocji – tłumaczą księża Hanna Gronkiewicz-Waltz jest gotowa do rozmów z prezydentem. Nie o pomniku przed Pałacem Prezydenckim, ale o planach budowy monumentu na rogu Trębackiej i Focha.Będzie mniej zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności. W tej potyczce wszyscy są przegrani. Największym jest Bronisław Komorowski. Kancelaria Sejmu pozwała redaktora naczelnego "Super Expressu", żądając sprostowania nieprawdziwych informacji, jakoby Ewa Kopacz jako marszałek Sejmu "wydała 40 tys. zł na biesiady w ekskluzywnych restauracjach". Pozwani wnoszą o oddalenie powództwa.

RSS

Pod koniec lipca ruszy XIV Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów

15.07.13

XIV Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów wyruszy w drogę 25 lipca sprzed Muzeum Etnograficznego w Tarnowie. Jego uczestnicy przez cztery dni będą podróżować po Małopolsce, odwiedzając miejsca zagłady Romów z czasów II wojny światowej i propagując kulturę romską.

RSS

Sąd: TV Trwam bez koncesji

29.05.12

Niekorzystny wyrok podgrzeje emocje sympatyków o. Rydzyka i polityków prawicy

RSS

Solidarni z Ukrainą. Demonstracja w Warszawie

01.02.14

Pod hasłem „Solidarni z EuroMajdanem" w stolicy odbędzie się w czwartek demonstracja poparcia dla Ukraińców. W jej trakcie zbierane będą leki, oraz pieniądze na pomoc medyczną i wyjazd obserwatorów.

RSS

Żywność do kosza zamiast do biednych

29.11.14

Tylko 700 ton żywności trafiło w ciągu roku ze sklepów do banków żywności. Jednocześnie handlowcy na śmietnik wyrzucili prawie 500 tys. ton jedzenia – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Dlaczego polscy prokuratorzy nie dotarli do Smoleńska

29.10.12

Prokuratorzy wojskowi, którzy uczestniczyli w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, na miejscu mogli być nawet kilkanaście godzin wcześniej. Opóźnienie wynikało z decyzji załogi CASY, która miała zawieść ich do Moskwy

RSS

Sadurska szefową kancelarii Dudy?

29.06.15

Szefową kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy ma być Małgorzata Sadurska - dowiedział się nieoficjalnie TVN24.

RSS

Palikot o przeprosinach Petru: Odwołam się

08.10.15

Lider listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu lubelskim Janusz Palikot złoży zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie, który nakazał mu przeprosić lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru za nazwanie go "człowiekiem wynajętym przez banki".

RSS

Parkowi strażnicy psiej wagi

08.05.12

Od poniedziałku w stolicy na Polu Mokotowskim i w Parku Kultury Powsin pojawią się strażnicy psiej wagi

RSS

Ostatnie pożegnanie Mrożka

01.09.13

Urna z prochami Sławomira Mrożka, w dniu uroczystości pogrzebowych, zostanie wystawiona w Barbakanie – poinformował Urząd Miasta Krakowa.

RSS

Miller do Tuska: czarna godzina dopiero przed panem

15.10.12

Polska musi wrócić na ścieżkę szybkiego rozwoju - mówił szef SLD Leszek Miller w debacie nad tzw. drugim expose premiera

RSS

Dialog z SLD jest niemożliwy

29.07.14

Rozmowa | Konflikt pokoleń jest w Sojuszu widoczny – mówi lokalna działaczka lewicy Jolanta Banach Elizie Olczyk.

RSS

ABW ograniczyła informowanie mediów

26.11.09

Była rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk zeznała przed komisją, że po śmierci Barbary Blidy ilość informacji przekazywanych mediom zdecydowanie zmalała.

RSS

Uratowali niezwykły żydowski cmentarz

29.10.15

W przyszłym roku będzie można odwiedzać najstarszą – i najbardziej zaniedbaną – żydowską nekropolię w stolicy. Jest stopniowo odnawiana.

RSS

Kobieta wzięła zakładników w przedszkolu

22.06.15

Niezrównoważona psychicznie kobieta wtargnęła do jednego z przedszkoli w Zakopanem z butlą gazową i atrapą broni. Groziła, że weźmie dzieci jako zakładników

RSS

Honory i nagrody

01.08.12

Warszawa ma czterech nowych Honorowych Obywateli. Rada miasta wczoraj nadała uroczyście tytuły w Zamku Królewskim

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny