Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy

29.11.12

Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz-Waltz i Monikę Olejnik

Amerykańskie F-16 pozostaną w Łasku do końca roku. Pojawią się tam także kanadyjskie CF-18. Konkurs na dziennik, pamiętnik lub wspomnienia dotyczące lat drugiej wojnyświatowej (1939-1945) ogłosił w czwartek prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński. 21 marca 2010 roku w Bogatkach k/Warszawy zaginęła Joanna Kijas-Parafińska. Ma 51 lat, 164 cm wzrostu i zielone oczy.Seksualność Polaków doczekała się już kilku wyczerpujących opracowań i analiz. Koalicja "lewicy społecznej" zawiązana przez Partię Zieloni i ugrupowania oraz organizacje lewicowe zdecydowała dziś o wysunięciu kandydatury Anny Grodzkiej w wyborach prezydenckich. Na bal lub miejską imprezę wybiera się w Sylwestra tylko 6 proc. Polaków.

Wprowadzimy JOW-y, jeżeli będzie takie oczekiwanie społeczne - deklaruje minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

- Głos wrzucony do urny 13 października może być indywidualną czerwoną kartką dla prezydent Warszawy, albo wyrazem poparcia dla jej działań. Z całą pewnością będzie jednak głosem za demokracją – uważa warszawski PiS i apeluje o udział w referendum. Rząd OrbĂĄna ponownie otwiera ważną dla wzajemnych stosunków placówkę, którą pięć lat temu zamknęli rządzący wtedy Węgrami socjaliści.

W Wielkopolsce zachowało się jeszcze 70 zabytkowych młynów wietrznych, najwięcej w kraju. Dokładnie 50 lat temu, 6 czerwca 1962 r., przy warszawskim placu Unii Lubelskiej otwarto Supersam. To od niego wzięło się przyjęte w PRL określenie na duże sklepy samoobsługowe Gimnazjalista spod Kalisza ma czteromiesięczną córkę, inny ze Starachowic dopiero czeka na narodziny dziecka.IPN wznawia na Powązkach w Warszawie poszukiwania szczątków ofiar terrorukomunistycznego z lat 1948-1956. Schematy przedstawiające nas jako osoby pragnące korporacyjnych sukcesów nie są prawdziwe. Wbrew pozorom wciąż cenimy macierzyństwo i chcemy świadomie korzystać z pełni kobiecości Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że na meczu Polska-Grecja - otwierającym mistrzostwa Europyw piłce nożnej - pojawią się prezydent i premier

RSS

A2 przejezdna. Gorzki sukces

08.06.12

Aby autostrada była czynna, rząd ustawowo obniżył standardy. Można nią jechać 70 km na godzinę

RSS

"Zielone światło" dla rozmów o koalicji lewicy

22.06.15

SLD chce współtworzyć lewicową koalicję przed wyborami parlamentarnymi. Władze partii dały „zielone światło” dla rozmów na ten temat zainicjowanych przez OPZZ – powiedział sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.

RSS

Kowal: Nie powinniśmy wpuszczać „Nocnych Wilków” do Polski

15.04.15

Paweł Kowal z Polski Razem powiedział w TVN24, że przejazd rosyjskich motocyklistów przez Polskę z okazji 70. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad faszyzmem "to symboliczna przemoc, od której zaczyna się przemoc prawdziwa".

RSS

Fałszywe zagrożenie wąglikiem - ewakuowano Wawel

08.07.14

Dyrekcja zamku na Wawelu dostała mailową informację, że w samo południe wybuchnie tam bomba z wąglikiem. Wawel ewakuowano. Alarm okazał się fałszywy.

RSS

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Brunon K. dłużej w areszcie?

29.04.13

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie chce wystąpić z wnioskiem o przedłużenie aresztu Brunonowi K., podejrzanemu o przygotowywanie zamachu bombowego

RSS

Jest list, haka nie ma

01.03.10

Premier Donald Tusk nie chce już rozmawiać z prezydentem o Radosławie Sikorskim. Czy to koniec sprawy „haka na Sikorskiego”?

RSS

Wybuch butli z gazem

08.02.10

W Jasienicy w powiecie polickim (Zachodniopomorskie) wybuchła butla z gazem. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne - poinformował rzecznik prasowy komendanta Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

RSS

Kto mówił w imieniu rządu

29.01.13

Kancelaria Premiera upoważniła resort Gowina do udziału w debacie nad związkami partnerskimi.

RSS

Startupowa Małopolska

15.10.15

Program wspierający młode biznesy ma pomóc im rozwinąć skrzydła.

RSS

Upadłe biura podróży były z klientami do końca

22.06.13

742 osoby musiały skrócić wakacje w wyniku upadków GTI i R'Turu. Oba biura podróży stanęły jednak na wysokości zadania i same zorganizowały powrót klientów do kraju – podsumowuje mazowiecki urząd marszałkowski

RSS

Nowy tunel za niski dla karetek

08.09.15

Nowo otwarty tunel w Grodzisku Mazowieckim, przeznaczony dla samochodów osobowych i karetek, dla tych ostatnich jest za niski.

RSS

Duda: Wierzę, że przyszłość będzie piękna

08.06.15

Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich; ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było - powiedział prezydent elekt Andrzej Duda podczas niedzielnych obchodów Święta Dziękczynienia w Warszawie.

RSS

Olechowski: Populista Orban sieje histerię

08.09.15

Andrzej Olechowski, jeden z założycieli PO mówił w TVN24, że chciałby, aby polski rząd włączył się w przyjmowanie uchodźców.

RSS

Mistrzowie nocnej zmiany, czyli pięć minut sławy

26.11.09

Co mówią politycy, gdy prawie nikt nie słucha? Deklamują wiersz o minister Hall albo bronią Judasza przed zarzutem zdrady Chrystusa

RSS

Rulewski o aferze: W kwestii faktów nic się nie stało. Ale w PO jest pęknięcie

08.07.14

Jeśli społeczeństwo uzna, że straciło zaufanie do rządu, to powinny być wcześniejsze wybory. Ale jak dotąd nic takiego się nie stało - uważą senator PO

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny