Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy

29.11.12

Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz-Waltz i Monikę Olejnik

- Polityka wielu sondażowi ma za zadanie wzmacnianie duopolu między PO i PiS, i wykluczanie mniejszych partii politycznych. Dlatego złożymy projekt ustawy o zakazie publikacji sondaży - mówi Krzysztof Gawkowski z SLD. Około dwóch tysięcy gołębi można obejrzeć na odbywającej się w Kielcach Świętokrzyskiej Wystawie Gołębi Rasowych oraz Okręgowej Wystawie Gołębi Pocztowych Wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uważa, że decyzje premier Ewy Kopacz w sprawie zmian w składzie Rady Ministrów są korzystne dla rządu, ale i dla Polski.Do Powidza lada dzień przylecą amerykańskie herkulesy. Już teraz ćwiczy u nas m.in. Gwardia Narodowa. Będzie nowa ustawa o zbiórkach publicznych, przewidująca, że do takiej zbiórki wystarczy zgłoszenie drogą elektroniczną. Nie będzie konieczne ubieganie się o pozwolenie - zapowiedział minister administracji i cyfryzacji Michał Boni To już pewne - kandydata PO na prezydenta Szczecina wyłonią prawybory. Głosowanie 24 kwietnia przy okazji zjazdu regionalnego. Pozostało jednak pytanie, kto wystartuje?

Przestępcy prześcigają się w wymyślaniu nowych metod legalizowania zysków z narkotyków, oszustw VAT, paliwowych, tytoniowych i innych.

Dwóch byłych już celników z Legnicy (Dolnośląskie) będzie odpowiadało przed sądem za branie łapówek od handlowców z terenu miasta. Czy znajdzie się ktoś, kto zechce kupić od stołecznego samorządu zabytkowy wiatrak w kawałkach? Na początku roku odbędzie się przetarg

- Po kilku latach przerwy trzeba wznowić szkolenia rezerwistów, byzapoznawali się z nowym sprzętem - uważa minister obrony Tomasz Siemoniak Popierający prezydenta aktor zaatakował córkę Andrzeja Dudy sfałszowanymi wpisami. "Polska The Times" i "Dziennik Gazeta Prawna" zachwycone odejściem Jana Krzysztofa Bieleckiego z Pekao SA moszczą mu już fotel premiera po Tusku. Czemu nie...Ratownikom nie udało się dotrzeć do górnika, zasypanego w kopalni "Rydułtowy-Anna". Nie było go w miejscu, wskazanym przez kamery wziernikowe O bezpieczeństwo polskich ratowników przeszukujących gruzy w Port-au-Prince troszczyli się funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Jedni byli w swoim żywiole, inni czuli się trochę nieswojo. 
Prawie wszyscy zostali do dziesiątej wieczorem, kiedy 
skończył się „maraton rekolekcyjny" ojca Johna Bashobory.

RSS

Kto wygrał? Rezerwa

29.10.15

Zakończyły się największe ćwiczenia wojska w tym roku. Po raz pierwszy od kilku lat wzięli w nich udział rezerwiści i to właśnie oni byli chwaleni.

RSS

Ukraina: Klujew został szefem administracji prezydenckiej

29.01.14

Andrij Klujew, dotychczasowy sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, został w piątek mianowany nowym szefem administracji prezydenta Wiktora Janukowycza. Dekret szefa państwa w tej sprawie opublikowano na jego stronie internetowej.

RSS

Kluby "Gazety Polskiej" będą pikietować przeciw Jaruzelskiemu

08.07.13

Młodzieżowy Klub "Gazety Polskiej" w Warszawie zapowiada pikietę przed hotelem, w którym organizowana jest impreza z okazji 90. urodzin gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

RSS

Policja znalazła dziewczynkę przypiętą paskiem do drzwi

15.01.14

Policjanci z Lipna (woj. kujawsko-pomorskie) odnaleźli i uwolnili wczoraj 2,5-letnią dziewczynkę. Matka pozostawiła ją samą w mieszkaniu. Dziecko było przypięte paskiem do framugi drzwi.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Białoruski ślad w sprawie obławy

29.10.13

Być może to w Lidzie zamordowano schwytanych podczas tzw. obławy augustowskiej z 1945 r.

RSS

Konno i paralotnią do świętych obrazów

29.07.13

Polacy sięgają po coraz to nowe sposoby pielgrzymowania.

RSS

PGNiG Superliga: Vive - Wisła 35:29

08.05.16

Pierwszy mecz finałowy: Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 35:29 (23:14).Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Vive. W niedzielę drugie spotkanie w Kielcach o godz. 18.00.Vive: Marin Sego, Sławomir Szmal - Michał Jurecki 8, Tobias Reichmann 5, Piotr Chrapkowski 1, Mateusz Kus, Julen Aguinagalde 5, Mateusz Jachlewski 1, Manuel Strlek 5, Krzysztof Lijewski 4, Paweł Paczkowski 1, Uros Zorman 1, Ivan Cupic 4.

RSS

Katastrofa lewicy. Nie zebrali podpisów w stolicy

15.10.14

Zarówno Twój Ruch, jak i SLD zaliczyły porażkę przy próbie rejestracji list kandydatów samorządowych w stołecznej dzielnicy Śródmieście.

RSS

Stała cena na ratunek książce

08.04.15

Wydawcy od miesięcy walczą o ustawę zakazującą przecen książek. Jej projekt wniesie do Sejmu PSL.

RSS

Grupa rodziców niepełnosprawnych dzieci protestuje przed KPRM

15.01.15

Protestujący domagają się zwiększenia świadczeń, które otrzymują z tytułu opieki nad dziećmi. Organizatorzy chcą spotkania z premier Ewą Kopacz i udziału w nim mediów.

RSS

W kopalni "Krupiński" zginął górnik

22.07.12

45-letni górnik zginął w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni "Krupiński" w Suszcu - poinformowała rzeczniczka spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer

RSS

Dziurawa selekcja przybyszów

22.11.15

Polska ma w przyszłym roku przyjąć 900 uchodźców. Są jednak poważne problemy z ich weryfikacją.

RSS

Ukraińcy zaatakowali polską wieś

15.11.13

Komentuje Wiktor Ferfecki z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.

RSS

1 maja - święto dyskryminowane? SLD chce to zmienić

08.05.13

Rząd i prezydent traktują Święto 1 maja inaczej niż Dzień Flagi czy Święto Konstytucji 3 maja - uważa SLD i zapowiada ustawę o zasadach obchodzenia świąt państwowych

RSS

Przywłaszczała pieniądze klientów. Została skazana

08.08.13

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat skazał Sąd Okręgowy w Warszawie pracownicę jednego z banków w Grodzisku Mazowieckim, która okradła konta klientów.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny