100 mln na transfery

22.09.12

Worek z pieniędzmi Paris Saint-Germain wydaje się nie mieć dna.

Zapowiedział brytyjski minister ds. imigracji Robert Goodwill. - Rosja przekazała Polsce wszystkie materiały dotyczące okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński - poinformował w środę rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow, cytowany przez agencję ITAR-TASS. Warszawska prokuratura wznowiła śledztwo w sprawie posiadania narkotyków przez Krzysztofa Piesiewicza, któremu przed tygodniem wygasł mandat senatora, a tym samym immunitet chroniący go w śledztwie.Plan antykryzysowy wart 35 mld dolarów ma wesprzeć gospodarkę nadwerężoną przez zachodnie sankcje i taniejącą ropę naftową. Prezydent Władimir Putin zarządził, by nie obcinano wydatków socjalnych i na obronność. Niemcy, Francja, Hiszpania i Polska mają wziąć na siebie największy ciężar. O co szefa PiS pytała hazardowa komisja śledcza? Może o ustawę hazardową? Nie do końca. Jarosław Kaczyński opowiadał o grze w golfa, wyznał, które nazwiska trudno mu zapamiętać, zdradził, co według niego jest grzeszną przyjemnością, a nawet zapraszał jednego z posłów do PiS.

Tydzień po serii ataków w Paryżu tzw. Państwo Islamskie opublikowało dwa nowe filmy propagandowe.

      Polski MSZ wezwał Izrael do szybkiego wyjaśnienia ataku na flotyllę statków z pomocą humanitarną przeznaczoną dla mieszkańców strefy Gazy.   "Polska jest głęboko zaniepokojona wydarzeniami, które miały miejsce na wodach Morza Śródziemnego w dniu dzisiejszym. Wzywamy stronę izraelską do szybkiego wyjaśnienia sprawy w niezależnym śledztwie" - napisano w komunikacie przesłanym do mediów.
       Izraelskie okręty zaatakowały konwój z pomocą dla Strefy Gazy. Według izraelskiej telewizji Channel 10 w trakcie zatrzymywania przez wojska izraelskie konwoju statków z pomocą dla Strefy Gazy zginęło 19 osób, a 26 zostało rannych. Armia Izraela mówi o ponad 10 ofiarach śmiertelnych.
       Zatrzymany dziś konwój to już trzeci zorganizowany przez koalicję organizacji humanitarnych i praw człowieka "Flotylla Wolności". Izraelska armia wcześniej ostrzegała, że nie wpuści statków do rządzonej przez radykalny Hamas Strefy.
       Z informacji armii wynika, że komandosi weszli na pokład tureckiej jednostki, kiedy konwój zignorował ich ostrzeżenia. Doszło do strzelaniny, gdy aktywiści próbowali odebrać im broń. Organizatorzy konwoju twierdzą natomiast, że aby uniknąć konfrontacji, zmienili kurs. Przyznają jednocześnie, że byli zdeterminowani, aby dostarczyć pomoc Palestyńczykom w Strefie, której granice od ponad 3 lat są blokowane przez Izrael.
       Statki wiozły 10 tysięcy ton pomocy, w tym cement, materiały budowlane, elektryczne wózki inwalidzkie i oczyszczalnie wody.
       Działania Izraela są powszechnie krytykowane na świecie. Unia Europejska domaga się w tej sprawie śledztwa. Atak sił izraelskich potępiła Liga Arabska, która zwołała w tej sprawie na jutro spotkanie w trybie nagłym. Prezydent Autonomii Palestyńskiej i szef przeciwnego Hamasowi Al-Fatahu Mahmud Abbas określił akcję Izraela mianem masakry.  Palestyński Hamas wezwał Arabów do powstania przeciwko Izraelowi.
Zarzut składania fałszywych zeznań usłyszała kobieta, która zgłosiła, że została napadnięta w Leśniowie Wielkim (Lubuskie) - poinformowała Agata Sałatka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Nikogo już pewnie nie dziwi, że polska modelka Anja Rubik po raz kolejny wylądowała na okładce jednego z najważniejszych modowych pism na świecie - "Vogue". Eteryczna blondynka tym razem przeistoczyła się w bardzo niegrzeczną pannę młodą, wijącą się na sianie. Australijski naukowiec David Warren, który zrewolucjonizował systemy bezpieczeństwa lotów wynalazkiem czarnej skrzynki, zmarł w wieku 85 lat - poinformowały australijskie źródła oficjalne.Mogła zabić nawet 11 osób. Ostateczny odczyt PKB Polski w pierwszym kwartale ? choć lepszy niż wstępny, nie zdołał pociągnąć dziś strony popytowej na warszawskim parkiecie, Nie pomogły też kolejne rekordy za oceanem, Na Wall Street wczoraj indeks SP 500 wzrósł ,,, Pierwsze sesje roku stoją pod znakiem rozpoznawania sytuacji przez inwestorów, Czwartkowe spadki na głównych giełdach wzmogły obawy przed realizacją zysków, piątek częściowo je osłabił, Generalnej próby sił na razie nie było, ale ,,,

RSS

"Economist": Polska już nie jest ubogim beneficjentem Zachodu

01.12.11

Wystąpienie szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego w Berlinie świadczy o przemianie Polski z ubogiego beneficjenta szczodrości Zachodu w znaczącego gracza politycznego z poważnymi pomysłami i wymaganiami - ocenia brytyjski tygodnik "The Economist".

RSS

Dwulatek udusił się pod pufą. Usiadła na nim opiekunka

15.09.16

Miała poczytać dzieciom książkę.

RSS

Grabarczyk przedłużył kadencję Edmunda Klicha

15.01.11

Edmund Klich będzie nadal przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL). O jego nominacji na kolejną kadencję poinformowało Ministerstwo Infrastruktury.

RSS

Dobre dane zza oceanu pomogły tylko trochę

29.10.12

Informacja o 2 proc, wzroście amerykańskiej gospodarki nie spowodowała euforii na rynkach, choć nieco pomogła bykom, które przed południem znalazły się w opałach, Początek piątkowej sesji w Warszawie był niezbyt przyjemny dla posiadaczy akcji,

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Rolls-Royce grzeje silniki w Polsce. Szansa na nowe miejsca pracy

22.11.14

Jest szansa, że brytyjska firma Rolls-Royce zbuduje w Polsce dwie fabryki silników - okrętowych w Gdańsku i lotniczych na południu naszego kraju - dowiedział się "Puls Biznesu".

RSS

Derby ściany wschodniej dla Spartaka

29.09.10

Po drugiej kolejce Ligi Mistrzów piłkarze Spartaka Moskwa mają komplet punktów. W stolicy Rosji pewnie pokonali słowacką Żylinę 3:0, a wszystkie gole zdobył duet z Brazylii Ari i Ibson.

RSS

Św. Walenty niezłym pracodawcą

15.02.16

Nie tylko Święty Mikołaj jest liczącym się pracodawcą. Święty Walenty, choć ma dużo mniejszy wpływ na rynek pracy, to i tak daje sporo okazji do dodatkowych zarobków. A jest o co powalczyć, bo w tym okresie w branży usługowej i handlowej zarobki mogą sięgnąć nawet do 66 zł brutto za godzinę - wynika z analiz firmy Work Service.

RSS

Jest decyzja o warunkach zabudowy: Łódź się zgadza na tor Formuły 1

22.01.10

Robert Kubica i jego rywale pościgają się w Polsce? Władze Łodzi włąśnie zgodziły się na budowę toru Formuły 1 na terenach byłego poligonu. Jest już nawet tajemniczy inwestor, który obiecuje, że stworzy arenę wyścigów. Przeciwni temu planowi jest łódzka lewica.

RSS

Zobacz wideo: Wylądowała na pupie przed Obamą

22.05.10

Wpadki zdarzają się nawet najlepszym. Wystarczy jeden fałszywy ruch i... szefowa protokołu dyplomatycznego Baracka Obamy ląduje na pupie na kamiennych schodach Białego Domu. I to zaledwie sekundy przed oficjalnym powitaniem prezydenta Meksyku!

RSS

Dolar ma szanse powrócić do zwyżek

01.12.17

USA/ FED: Jerome Powell zapytany podczas przesłuchania przed Senacką Komisją Bankową stwierdził, że oczekuje obniżenia bilansu FED do poziomu 2,5-3,0 bln USD i proces ten może potrwać około 3-4 lat, Dał do zrozumienia, że warunki ,,,

RSS

Cała prawda o Behemoth: Nergal wyda biografię swojego zespołu

08.04.10

Nergal przymierza się do wydania pierwszej, autoryzowanej biografii zespołu Behemoth. Książka ma ukazać się w 2011 roku, by uświetnić 20. rocznicę istnienia zespołu. Czy znajdzie się tam choć jeden rozdział poświęcony Dodzie? Albo choć jeden akapit?

RSS

Europoseł Marek Migalski analizuje:: "Komorowski odklejony od społeczeństwa"

22.04.10

Europoseł Marek Migalski z PiS pochylił się nad przemówieniami marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego z ostatnich kilku dni. "Marszałek nie chce lub nie może wczuć się w nastroje społeczne i odczucia swojego narodu. Jest jakiś odklejony od przeżyć polskiego społeczeństwa" - analizuje Migalski.

RSS

Napieralski wywołuje kandydatów do tablicy

22.06.10

W drugiej turze wyborów prezydenckich kandydaci będą walczyć o głosy lewicy. Grzegorz Napieralski zdradza, czym mogą je zdobyć.

RSS

"Tajne kody"? Nie, zwykły telefon satelitarny

15.05.10

Na pokładzie Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, był zwykły telefon satelitarny. Nie było tam "tajnych kodów", urządzeń ani materiałów kryptograficznych - oświadczył płk Krzysztof Dusza, dyrektor gabinetu szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

RSS

Największy Chrystus świata

22.10.10

W Świebodzinie szykuje się święto: za miesiąc stanie tam gigantyczny pomnik Chrystusa Króla, większy nawet od tego w Rio. Mieszkańcom nie przeszkadza, że będzie brzydszy od brazylijskiego. Ważne, że rozsławi miasto.
(fot. A. Jagielak / Wprost)

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny