100 mln na transfery

22.09.12

Worek z pieniędzmi Paris Saint-Germain wydaje się nie mieć dna.

Efekt przejścia na produkcję samochodów elektrycznych. Były polityk PiS Ludwik Dorn będzie do końca obecnej kadencji parlamentarnej posłem niezrzeszonym, ale w przyszłorocznych wyborach będzie kandydował do Sejmu z listy tej partii. Dorn oświadczył, że nie ma jednak mowy o jego powrocie do PiS. Janusz Palikot zorganizował zlot swoich fanów w warszawskiej Sali Kongresowej PKiN, gdzie odbył się ostatni zjazd PZPR, gdzie kiedyś swoje zjazdy organizował PiS i gdzie również obraduje Kongres Kobiet. I trochę z tego wszystkiego było na tym spotkaniu. Duch lewackości i populizmu, zadęcie, trochę blichtru, bo to Palikot kocha, ale również sporo nadziei.Wyprzedaż dolara trwa, a ostatnie dni zdecydowanie nie należą do udanych dla amerykańskiej waluty, Burmistrz stolicy Wenezueli Antonio Ledezma został oficjalnie oskarżony o spisek przeciwko władzom kraju - poinformowała BBC. Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro sugerował wcześniej, że burmistrz Caracas chciał przy pomocy USA dokonać przewrotu. Umowa, którą podpisał Rafał Kapler, jest zgodna z prawem i może on liczyć na gigantyczną premię - komentuje dla TVN24 mecenas Rafał Kasprzyk, specjalista od prawa cywilnego. Inną kwestią jest, dlaczego kontrakt byłego szefa NCS został niekorzystnie sformułowany dla Skarbu Państwa. Minister sportu Joanna Mucha wnioskuje o niewypłacenie Kaplerowi 570 tys. złotych, ale Kasprzyk twierdzi, że ewentualny proces zakończy się dla niej porażką.

Dane o PKB za 2Q14 utwierdził go w przekonaniu, iż ma rację, Rozbudzone oczekiwania na szybszą podwyżkę stóp w USA ostudził komunikat FOMC, Komitet nie zamierza rezygnować z prowadzenia akomodacyjnej polityki monetarnej zwracając uwagę na ,,,

Na parkietach giełdowych Starego Kontynentu widoczne były dziś spore spadki z uwagi na powrót niepokojów na europejską scenę polityczną, O dziwo na warszawskim parkiecie dominuje spory optymizm ? sam WIG20 zaatakował psychologiczny poziom ,,, "Nadal stoję o własnych siłach".

Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler zainwestuje 250 mln euro w budowę swojej pierwszej fabryki samochodów w Rosji. Daimler poinformował we wtorek o podpisaniu umów ze stroną rosyjską. Pierwsze SUV-y i samochody klasy E zjadą z taśmy produkcyjnej w 2019 r. W piątek główne centra finansowe na świecie są zamknięte w całości lub częściowo, zatem rynek do normalnego funkcjonowania powróci dopiero po weekendzie, W efekcie zaplanowane na dziś ważne publikacje z USA nie będą miały większego ,,, Udowadniają, że nawet jeżdżąc na wózku można realizować swoje pasje.Z wczorajszej publikacji protokołu FOMC wynika, że podwyżka stóp procentowych w czerwcu jest mało prawdopodobna, Ale czy już o tym nie wiedzieliśmy wcześniej? Kolejne dane makro z USA będą pomocne w ustaleniu, co robić dalej, Fed czeka, ,,, Najważniejszym wydarzeniem wczorajszej sesji była publikacja raportu z posiedzenia FOMC, Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów, Fed podjął decyzję o kontynuowaniu dotychczasowej polityki monetarnej, Zarówno wysokość skupu obligacji, jak i ,,, Niespodzianki nie było. Lechia odprawiła przyklejony do dna Górnik Łęczna z bagażem trzech bramek i po krótkiej nieobecności wróciła na fotel lidera.

RSS

Od stycznia o jedno ministerstwo mniej

01.01.17

Od 1 stycznia 2017 r. wchodzą w życie przepisy likwidujące Ministerstwo Skarbu Państwa, co jest zgodne z zapowiedziami premier Beaty Szydło. Rolę koordynatora polityki właścicielskiej będzie pełnił prezes Rady Ministrów.

RSS

Budowa ważnej drogi ma wreszcie ruszyć

08.11.16

Nadszedł moment, kiedy tak naprawdę rozpoczynamy realizację inwestycji przy Via Carpathia, szlaku o strategicznym znaczeniu dla Europy Środkowo-Wschodniej - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Dodała, że wpisuje się on w szanse, które otwierają się przed regionem.

RSS

Koalicja z SLD? PO i PiS nie wykluczają

22.06.10

- Lojalność karze dotrwać do końca kadencji z PSL - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz z PO. Ale po następnych wyborach wcale nie wyklucza koalicji z SLD. - W Warszawie to działa - przekonuje prezydent stolicy. Sojusz będzie mógł wybierać, bo PiS też nie zamyka drzwi do negocjacji. - Trzeba szukać obszarów, które nie budzą konfliktów - zapewnia Elżbeita Jakubiak.

RSS

Ważne kwestie techniczne i fundamentalne na ten tydzień

22.07.14

W piątek na EUR/USD próbowano przebić poziom 1,3500, ale w ruchu tym brakowało przekonania, Z tego względu teoretyczne płaskie wsparcie (na poziomie minimów tuż poniżej 1,3480) pozostało nietknięte ? dla rozleniwionego rynku to by było ,,,

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Tydzień niskiej zmienności

29.09.13

Notowania głównej pary walutowej pozostały w konsolidacji, w którą weszły po ostatnim posiedzeniu Fed, W ubiegłym tygodniu kurs EUR/USD poruszał się w przedziale 1,3460 - 1,3565, Niska zmienność dominowała również na parach złotowych,

RSS

Prawicowi ekstremiści zatrzymani w USA: Zamachami chcieli walczyć z "Antychrystem"

01.04.10

Nazywają się Hutaree, co ma oznaczać "chrześcijańscy wojownicy". Twierdzą, że ich celem jest obrona Stanów Zjednoczonych przed "Antychrystem" w postaci "Rządu Światowego". Walczyć chcieli, organizując krwawe zamachy terrorystyczne. Staną przed sądem, grozi im 20 lat więzienia.

RSS

Nie ma jeszcze wyników wyborów

22.06.10

      Wbrew zapowiedziom PKW nie podała popołudniu ostatecznych wyników wyborów.
      Szef komisji Stefan Jaworski powiedział, że powodem są nieprawidłowości w protokołach z obwodu warszawskiego obejmującego lokale wyborcze obwody zagraniczne. Chodzi o problemy z przekazaniem wyników z zagranicy przez konsulów bez odpowiedniego potwierdzenia.  
      Ostateczne wyniki mają zostać podane po 21:30.

RSS

Świeży powiew…optymizmu?

22.08.11

W cieniu obaw i spekulacji związanych z globalną gospodarką, na których koncentruje się niemal cała uwaga inwestorów, rozgrywają się też inne ważne #8222;tematy#8221;, I tak tempa nabiera kwestia zabezpieczenia greckiej pożyczki, jakie we wtorek ,,,

RSS

Odpalił sylwestrową racę w policjantów

29.12.10

80 policjantów wkroczyło na targowisko w Peru z zamiarem konfiskaty nielegalnie sprzedawanych fajerwerków. Akcja zakończyła się bolesnymi ranami dla siedmiu z nich. Jeden z handlarzy nie chciał się łatwo pogodzić z utratą towaru i odpalił potężną racę w funkcjonariuszy.

RSS

"Washington Post": Obama wesprze tajny plan pomocy dla syryjskich powstańców

29.03.14

Prezydent USA Barack Obama jest gotów rozszerzyć program tajnej pomocy dla syryjskiej opozycji w ramach planu, który omawia obecnie z sojusznikami na Bliskim Wschodzie - napisał "Washington Post".

RSS

Raport Poranny 2018-08-27

29.08.18

Dolar w poprzednim tygodniu został wyraźnie przeceniony, Stoi za tym dwie ważne osoby, Najpierw Donald Trump skrytykował Fed za podnoszenie stóp, Potem stojący na czele Rezerwy Federalnej Powell nie dostarczył rynkowi powodów by kupować ,,,

RSS

"Złote żniwa", czyli co Polacy robili z majątkiem Żydów

08.01.11

Rozważania Grossa o grabieży własności żydowskiej nie będą łatwą lekturą. Nie ma nic przyjemnego w opisach tego, jak wśród popiołów, kości i ludzkich szczątków Polacy szukali złota i diamentów po zamordowanych Żydach.
Jan Gross: prowokator czy oskarżyciel? (fot. Forum)

RSS

Chiny skutecznie umacniają euro

29.06.11

Po wczorajszym przełamaniu przez WIG20 poziomu 2800 pkt, rynek znalazł się najniżej od końca marca i powstały pierwsze poważniejsze sygnały ewentualnej korekty, Nie doszło jednak do żadnych nerwowych ruchów, ponieważ handlem na parkiecie jest obecnie zain

RSS

Fakty, pogłoski, kursy

15.07.17

Lael Brainard powiedziała dziś to samo, co mówiła przedwczoraj, W obszernym wystąpieniu, ozdobionym wzorami matematycznymi, omawiała możliwe skutki zmian w polityce monetarnej, w tym skutki dla zagranicy, Konkluzją było w każdym razie to, ,,,

RSS

Engel o powołaniach Nawałki: W tym szaleństwie nie ma metody

22.11.13

Nie milkną komentarze po dwóch towarzyskich spotkaniach reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki. Zdaniem byłego selekcjonera drużyny narodowej Jerzego Engela Nawałkę czeka w przyszłości trudne zadanie. - Nie jest łatwo zmienić się z trenera klubowego na szkoleniowca reprezentacji. Jeśli chodzi o ilość nowych zawodników powołanych na spotkania ze Słowacją i Irlandią to w tym szaleństwie nie ma metody - uważa Engel.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny