Zabudowa wanny - radzi ekspert KOŁO

08.09.12

Większość wanien wymaga obudowania. Nie musi to być ścianka murowana lub np. konstrukcja z płytami gipsowo - kartonowymi, ale np. specjalne panele do obudowania wanien marki KOŁO. Dzięki prostej konstrukcja możliwy jest nawet ich samodzielny montaż

Zrób to sam

czytaj dalejCztery lata temu wójt podkarpackiej gminy Grodzisko Dolne poprowadził publiczną drogę przez sam środek prywatnego gospodarstwa pana Stanisława... W sobotę wchodzi w życie nowelizacja Ordynacji podatkowej, likwidująca zwolnienie z 19-proc. podatku Belki niektórych lokat bankowych. Eksperci nie spodziewają się ani gwałtownego odpływu klientów z banków, ani wojny między bankami na oprocentowanie depozytów. Wiosna w pełni. Kwitnie więc handel na bazarach. Konwalia majowa, widłaki czy bagno zwyczajne już królują na stoiskach z kwiatami. Jeszcze do...Jak tylko doczytasz ten krótki tekst do końca, powinieneś natychmiast zaplanować najbliższy dzień lub weekend na świeżym powietrzu. Szkoda czasu na siedzenie w domu.
Za oknem piękna, letnia pogoda. Wysokie temperatury i słońce zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Taka aura sprzyja aktywności fizycznej i odpoczynkowi na łonie natury – najwyższy czas odejść od komputera.
Po pierwsze – rower

czytaj dalej

Totalizator Sportowy chce, by Polacy mogli zagrać o 100 mln zł, 200 mln zł, a może nawet jeszcze więcej. Państwowy potentat przymierza się do przyłączenia się do megaloterii Euro Jackpot - pisze "Puls Biznesu".

without wasting time to adapt. In my opinion, you can feel right away in the bottom of elasticity, using the brand core blessing WAVE Technology provides superior shock experience, has gone through more than a century, dynamic way to track UGG Boots Outlet footwork,Shoe's design continues the Mizuno consistently high quality, still leaving space. Mizuno Frontier upper 8 still uses the brand's flagship DynamotionFit headed structure, to adapt to a long campaign.

czytaj dalejPrawie 19-procentowy wzrost wobec tego samego miesiąca 2009 roku zanotowała w czerwcu produkcja samochodów osobowych i dostawczych w Polsce - wynika z raportu firmy Samar. Z taśm produkcyjnych zjechały w czerwcu ponad 92 tysiące samochodów.

Prezydent Lech Kaczyński z optymizmem spogląda w przyszłość polskiej gospodarki. W rozmowie z Polskim Radiem Katowice uspokajał, że stan zadłużenia finansów publicznych w skali UE jest średni i wcale nie musi się pogłębiać. - Prawie jestem pewien, że dług nie przekroczy 55-55,5 proc. - ocenił prezydent. Jednocześnie poinformował, że nie ma zamiaru tworzyć swojego projektu reformy publicznych i wyraźnie podkreślił, że Polska ma jedną z najlepszych gospodarek świata.

Polskie firmy stają się poważnymi partnerami dla producentów filmowych z USA - informuje "Rzeczpospolita". finanse.wp.plMarka Apis Natural Cosmetics, produkująca głównie kosmetyki, w których składzie znaleźć można minerały, pochodzące ze zbiornika Morza Martwego, w swoim asortymencie zawiera również produkty, wytwarzane na bazie innych surowców naturalnych, np. miodu.
Jednym z takich kosmetyków jest Nawilżająco-wygładzający nektar do ciała z miodem – uniwersalny balsam do każdego rodzaju skóry, która wymaga codziennego nawilżenia i odżywienia.

czytaj dalej

Czy większość ubezpieczeń grupowych dla urzędników, nauczycieli czy policjantów zawarto łamiąc przepisy? Może tak się okazać, bo zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości grupowe ubezpieczenia powinny być zawierane po przeprowadzeniu przetargu, czego zwykle nie dopełnia budżetówka - donosi "Rzeczpospolita". Trybunał Sprawiedliwości UE uznał dziś za sprzeczne z unijnym prawem polskie przepisy zezwalające na sprzedaż tańszych leków zastępczych bez pozwolenia na rynku krajowym. Podkreślił, że względy finansowe nie mogą uzasadniać takiego dopuszczenia do obrotu.Zakłady Jajczarskie OVOPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Nowej Soli wygrały przetarg na zakup ponad 4,63-hektarowej działki na terenie nowosolskiej podstrefy ekonomicznej. Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która zarządza podstrefą w Nowej Soli poinformowała na swoim portalu, że firma ta uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie strefy.

czytaj dalej

Siedem województw, które zostały poszkodowane w wyniku wprowadzenia nowego algorytmu podziału pieniądzy na ochronę zdrowia, dostanie dodatkowe 830 mln zł - zapowiedział w TVN CNBC Biznes prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz. Plan oszczędnościowo-prywatyzacyjny jaki zatwierdził grecki parlament nic nie zmieni. Atenom przedłużono jedynie termin bankructwa. - uważa prof. Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adam Smitha. finanse.wp.pl

RSS

Ekologiczna inwestycja w Spytkowie

08.09.11

W Spytkowie koło Giżycka trwa budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Koszt inwestycji pochłonie około 56 milionów złotych, w tym połowa ma pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wydatkowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Inwestycja ma zakończyć się pod koniec 2012 roku,

czytaj dalej

RSS

Miała być superelektrownia za miliardy, ale... nie będzie

22.04.10

To miała być jedna z największych inwestycji Polskiej Grupy Energetycznej w naszym kraju. Budowę elektrowni węglowej na Lubelszczyźnie za ponad 9 mld zł spółka ogłosiła z wielką pompą w maju ubiegłego roku. Mówiło się wówczas, że to podarunek na otarcie łez dla Lublina, który mimo wcześniejszych obietnic, nigdy nie doczekał się realnej siedziby centrali PGE. finanse.wp.pl

RSS

but coach Pete Carroll said he expects Lynch to play Sunday

22.11.15

Some notable players have been fined for their actions during Week 10.

czytaj dalej

RSS

Pawlak: Premier nie będzie się wahać ws. OFE

22.11.10

Wicepremier Waldemar Pawlak uważa, że decyzje dotyczące zawieszenia wpłat do Otwartych Funduszy Emerytalnych mogłyby zostać podjęte jeszcze w tym albo w pierwszej połowie przyszłego roku. Rząd nie przewiduje na razie żadnych radykalnych zmian, a tylko dyskutuje o różnych scenariuszach - twierdzi z kolei premier Donald Tusk.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

And providing Ceci can maintain his play

08.08.14

TAMPA, Fla. -- The Tampa Bay Lightning ended a successful homestand with a late comeback victory. Ondrej Palat and Martin St. Louis scored third-period goals to help the Lightning rally for a 3-2 victory over the Buffalo Sabres on Saturday night. After St. Louis pulled the Lightning even at 14:09, Palat made it 3-2 from the low slot 1:46 later. Tyler Johnson had the other Tampa Bay goal as the Lightning (7-3) completed a seven-game homestand with a 5-2 record. "Its awesome," Palat said.

czytaj dalej

RSS

Najbogatsi Brytyjczycy oddadzą pół pensji

08.04.10

Od wtorku, wraz z początkiem nowego roku obrachunkowego, w Wielkiej Brytanii weszła w życie nowa 50-procentowa stawka podatku PIT. Zapłacą ją osoby, które zarabiają ponad 150 tys. funtów rocznie, czyli prawie 300 tys. najlepiej opłacanych ludzi w kraju.

RSS

Banki wyciągnęły więcej miliardów, niż się spodziewano

01.03.12

529,53 mld dol - tyle wyniosła kwota, jaką w środę Europejski Bank Centralny pożyczył 800 bankom komercyjnym w ramach operacji LTRO. To o 40 mld euro więcej niż podczas podobnej akcji w grudniu i 30 mld więcej, niż się spodziewano.

RSS

Skandal! Odmawiali wypłat ludziom po zawale

22.12.10

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) nałożył 3,97 mln zł kary na PZU Życie, poinformował urząd w komunikacie. Ubezpieczyciel stosował definicję zawału serca, która była niezgodna z wiedzą medyczną i mogła uniemożliwiać ubezpieczonym wypłatę odszkodowania. finanse.wp.pl

RSS

Alkoholu przy drodze nie kupisz. Ostre prawo w Indiach

22.05.17

W Indiach obowiązują nowe przepisy, które bezwzględnie zabraniają sprzedaży alkoholu w promieniu 500 metrów od autostrad. Efekt? Plajta wielu...

RSS

Tej branży nie ima się kryzys. Rośnie jak na drożdżach

29.08.10

E-sklepy to najszybciej rosnący kanał sprzedaży detalicznej - informuje "Parkiet". finanse.wp.pl

RSS

PiS: Plan finansowy rządu bez konkretów

08.08.10

Mniejszy deficyt finansowy i bezrobocie, wyższy wzrost gospodarczy, podwyżka VAT i akcyzy oraz zamrożenie płac w budżetówce - to najważniejsze założenia rządowego Wieloletniego Planu Finansowego Państwa. - W tym planie nie ma konkretów - stwierdziła na sobotniej konferencji prasowej wiceprezes PiS Beata Szydło.

RSS

"Nord Stream nie jest alternatywą dla Jamału"

01.11.10

- W prawdziwym partnerstwie każda ze stron odnosi korzyści – mówi w rozmowie z reporterką TVN CNBC Aleksandr Miedwiediew. Wiceprezes Gazpromu podsumowuje w ten sposób porozumienie gazowe, które w piątek podpisali wicepremierzy Polski i Rosji. Zaprzecza, jakoby gazociąg Jamał stracił rację bytu po wybudowaniu Nord Stream.

RSS

Abonament rtv. Gliński o projekcie zwiększenia wpływów do budżetu

29.05.17

Projektowana nowelizacja ustawy abonamentowej jest rozwiązaniem tymczasowym, mającym na celu uszczelnienie poboru - podkreślił wicepremier i...

RSS

Zakupy zrobią za ciebie. Niedługo również w aptece

22.05.17

Platforma Szopi.pl pojawiła się na rynku niedawno, ale zyskuje coraz więcej zwolenników. W planach oprócz tradycyjnych zakupów w markecie ma...

RSS

Kuszący Agustinos na majowy weekend

08.05.10

Maj rozpoczyna sezon spotkań w plenerze. Pod chmurką, pod gruszą czy na zielonej trawce – wszędzie dobrze, byle w pięknych okolicznościach przyrody. I jeszcze jedno: każdy piknik się uda, jeśli na kocu, obok przekąsek, pojawi się butelka przedniego wina, np. chilijskiego Agustinos...

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny