CBA w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

08.08.12

CBA rozpoczęło kontrolę w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformował rzecznik biura Jacek Dobrzyński

Wyborcy PiS i PO znają dwie różne Polski Przed exposĂŠ premiera Bronisław Komorowski domaga się działań na rzecz rodziny i armii. Uważa też, że w swych wystąpieniach politycy powinni uspokajać a nie straszyć Gabriel Bagradian przekonuje społeczność czterech wsi, że lepiej walczyć, niż dać się zarżnąć. Pięć tysięcy Ormian wyrusza na Musa Dah, górę Mojżesza, rozległe pasmo w Syrii i tam buduje umocnienia, a potem z powodzeniem odpiera tureckie ataki.Najbardziej szczęœliwš gospodarkš w tym roku ma być Tajlandia. Na przeciwnym biegunie jest Wenezuela. W Polsce gospodarczego szczęœcia nieco ubędzie. PiS zdecydowanie wygrało wybory wśród Polonii w Stanach Zjednoczonych. Na partię głosowało 75,4 proc. wyborców. PSL będzie przypominać własne zasługi w negocjowaniu warunków, 
na jakich Polska przystąpiła do UE.

Rodzina z Katowic pochwaliła się bliskim wygraną 14 mln złotych w Lotto. Ale okazało się, że kupon, który znaleźli był podrobiony.

W Europie z tzw. analityki dużych zbiorów danych korzysta już œrednio co czwarte przedsiębiorstwo. W naszym kraju robi to tylko 18 proc. firm. Jeszcze w piątek niemal przesądzona była zmiana prezesa u ludowców. Ostatecznie jednak buntownikom nie udało się włączyć tego wniosku do porządku obrad Rady Naczelnej.

- Przed wojną żyło tu ok. 1200 ludzi, toczyło się życie, dziś zniknęła cała społeczność i dorobek wielu pokoleń - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Kisielinie Rewitalizacja polega na szacunku dla ludzi, którzy tworzyli dane miejsce, i do samego miejsca. Likwidując przywileje dla osób starszych, rząd poprawił ich sytuację – pokazuje rynek pracy.Ulicami Warszawy przechodzi Parada Równości. Jej uczestnicy idą pod hasłem "Równe prawa - wspólna sprawa", upominając się o prawa mniejszości - m.in. seksualnych, etnicznych i osób z niepełnosprawnościami. W ciągu kilku dni zacznie pracę ostatnia tarcza 
drążąca tunel drugiej linii podziemnej kolejki Będzie reprezentował Kreml na obchodach rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz.

RSS

Kopacz: Źle, że Ziobro nie stanie przed TS

29.09.15

Źle, że były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu; powinien odpowiedzieć za to, co działo się w czasach, kiedy kierował resortem - powiedziała premier Ewa Kopacz, odnosząc się do głosowania w Sejmie.

RSS

Kukiz ujawnia majątek

29.01.15

Znany muzyk Paweł Kukiz po sukcesie w wyborach samorządowych, gdzie startował z ramienia komitetu Bezpartyjni Samorządowcy, musiał opublikować swoje oświadczenie majątkowe.

RSS

Poseł PO złożył mandat. Może wystartować w wyborach samorządowych

22.08.14

Były wiceminister zdrowia, poseł PO Jakub Szulc mimo złożenia mandatu poselskiego zapewnia, że nie rozstaje się z PO. Źródła w PO informują, że możliwy jest start Szulca w wyborach samorządowych w Kłodzku (Dolnośląskie), skąd pochodzi polityk.

RSS

Nie ma powrotu do stanu sprzed 10 kwietnia

22.04.10

Dajemy wyraźny sygnał, że Rosja nadal może uniknąć wyroku przed Trybunałem w Strasburgu - mówi mecenas Bartłomiej Sochański w rozmowie z "Rz"

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Zabójca z warszawskiego Zacisza już w polskim areszcie

15.03.14

Dariusz D. właściciel warsztatu samochodowego na warszawskim Zaciszu, który trzy lata temu zastrzelił swojego klienta jest już w polskim areszcie. – W ciągu trzech miesięcy akt oskarżenia przeciw niemu powinien być w sądzie – informuje prokuratura.

RSS

Schetyna: Potrzebujemy nowych zagrywek. Jeśli zmieniać, to twardo i szeroko.

22.10.13

Mój powrót do rządu niczego by nie zmienił, potrzebna jest duża rekonstrukcja - powiedział polityk PO.

RSS

Palikot: Duda powinien zrezygnować z wyborów

01.04.15

Janusz Palikot uważa, że kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda powinien zrezygnować ze startu w wyborach. Palikot mówił o tym w Białymstoku odnosząc się m.in. do wyroku na byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego oraz sprawy SKOK-ów.

RSS

Sienkiewicz: Teoria o szkoleniu majdanowców w Polsce to dowód na mentalne uszkodzenie Rosji

08.03.14

Rosjanie nie są w stanie przyjąć, że ludzie sami z siebie chcę demokracji. Rosjanie mają problem z autonomią ludzkiej woli. Dla nich wszystko musi być inspirowane - mówi szef MSW o wczorajszych słowach prezydenta Rosji

RSS

Klient obezwładnił sprawcę napadu na stację benzynową

01.06.12

Przypadkowy klient obezwładnił 20-latka, który z bronią w ręku napadł na stację paliw w Łodzi i zażądał 20 tys. zł

RSS

W PKN Orlen zawarto porozumienie ws. podwyżek płac

01.03.16

Przedstawiciele zarzšdu i zwišzków zawodowych PKN Orlen uzgodnili w poniedziałek porozumienie w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników spółki w 2016 r. Ustalono podwyżki: obligatoryjnš oraz uznaniowš do płacy zasadniczej, a także wypłatę dwóch nagród.

RSS

Olejniczak: Przez Tuska Europa uważa nas za rusofobów

15.04.14

Premier w sprawie Rosji przeszarżował i musiał się wycofać. To SLD miało rację w tej sprawie - mówi europoseł SLD

RSS

Postępowanie ws. lekarza Anny Przybylskiej

15.10.14

Sprawa dotyczy telewizyjnych wypowiedzi doktora na temat przebiegu choroby zmarłej w niedzielę aktorki.

RSS

PiS: skandaliczna decyzja sądu ws. Grudnia '70

22.04.13

Skandalicznym nazwali politycy PiS wyrok w sprawie Grudnia '70. - To jest ostateczny dowód, że III RP jest w istocie kontynuacją PRL - ocenił Jarosław Kaczyński

RSS

Do reakcji zawsze ognia

01.03.15

Żołnierze Wyklęci byli przedstawiani 
jako kolaboranci gestapo 
i Abwehry, mordercy bojców Armii Ludowej - mówi 
Mariusz Solecki, autor książki „Literackie portrety żołnierzy wyklętych"

RSS

Komornik obetnie sobie zarobki?

08.02.10

Senat wprowadził do ustawy kontrowersyjne rozwiązanie. Zakłada ono, że to nie sąd, ale komornik zdecyduje o obniżce wynagrodzenia

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny