Pasażerowie krytykują Heathrow. Ma być poprawa

01.05.12

W ostatnich dni posypały się gromy ze strony pasażerów na organizację pracy na terminalu 5 na londyńskim lotnisku Heathrow oraz na opieszałość urzędników kontroli granicznej, co powodowało długie kolejki do odpraw. Dziś brytyjski rząd zapowiedział ulepszenie pracy lotniska podczas igrzysk olimpijskich.

Kinomani z całego świata być może niedługą przesiądą się... przed komputery. Jak pisze "Financial Times", Google rozmawia ze studiami filmowymi z Hollywood na temat uruchomienia w swoim serwisie YouTube swoistego internetowego kina.

Appears extremely hands-on, pragmatic and real-world applicable. They also maintain a really fascinating site that gives an notion of what the system articles is about. The tuition is € 8,422. Scholarships

czytaj dalej

Plus500 ma tupet. Spółka, zarejestrowana w Belize, prowadzi działalność maklerską bez zezwolenia. Po interwencji TVN CNBC Biznes Plusem 500 zainteresowała się policja i Komisja Nadzoru Finansowego. Portal internetowy podejrzewanej o oszukiwanie klientów firmy w ubiegłym tygodniu został zablokowany. Teraz - znowu działa. Firma przeniosła się na inne serwery?Właściciele lokat w Amber Gold mogą otrzymać jedną czwartą do jednej trzeciej kwoty powierzonej spółce i to prawdopodobnie dopiero mniej więcej za dwa lata - ocenia specjalista z zakresu prawa upadłościowego Piotr Zimmerman. Najpierw należne pieniądze otrzymają pracownicy i Skarb Państwa - zaznaczył. finanse.wp.pl

Jak nie zgubić się w gąszczu przepisów i bezpiecznie kupić mieszkanie, jak ciekawie je zaaranżować i co nowego słychać na rynku nieruchomości – to wszystko znaleźć można w nowym serwisie tematycznym Mieszkanie bez tajemnic. Portal właśnie zadebiutował w internecie, a uzupełnienie i rozszerzenie jego treści stanowi nowy fanpage na Facebooku.

czytaj dalej

Europejskie gospodarki wciąż nie mogą nabrać tempa. Z opublikowanych w piątek danych o PKB Francji, Włoch, Niemiec, Słowacji, Czech, Węgier i całej strefy euro wynika, że wychodzenie z kryzysu będzie długie i powolne. Ekonomiści nie są jednak zaniepokojeni - Te informacje nie są najlepsze, ale też nie są najgorsze - ocenił dr Bohdan Wyżnikiewicz.

KANSAS CITY, Mo. -- Chris Tillman paid no attention to the Baltimore bullpen as it started to stir in the ninth inning. After all, he had made it this far before. There was no way he was leaving the game now. So after a leadoff single to start the inning, Tillman bore down against the Kansas City Royals. The young right-hander induced three straight groundouts to end the game, wrapping up a 4-0 victory for the Orioles and giving Tillman his first career shutout. "Ill take more of them," he said, "but thats not my goal." Maybe not. But it sure is nice.

czytaj dalejPrzedpłacona karta podarunkowa jest świadczeniem pieniężnym w formie elektronicznego pieniądza, dlatego w prawie podatkowym jest traktowana tak samo jak gotówka. Opinia Ministerstwa Finansów potwierdza stanowisko, że karty przedpłacone otrzymane przez pracownika sfinansowane ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są zwolnione z podatku dochodowego do wysokości 380 zł w roku podatkowym.

czytaj dalej

Wprowadzenie w 2012 roku opłaty bankowej zapowiedział minister finansów Jacek Rostowski. Opłata bankowa trafiałaby na specjalny fundusz stabilizacyjny działający w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. finanse.wp.pl

Ok. 20-22 mln zł wynoszą dotychczasowe straty Polski z powodu wprowadzenia przez Rosję embarga na import warzyw z UE z powodu epidemii zakażeń pałeczką okrężnicy - dowiedziała się nieoficjalnie PAP przed nadzwyczajnym spotkaniem ministrów rolnictwa UE w Luksemburgu. finanse.wp.pl

Chińska firma Geely przejmie produkcję samochodów osobowych Volvo od koncernu Forda - wynika z umowy podpisanej w niedzielę w fabryce pod Goeteborgiem. Pełnoprawnym właścicielem marki Volvo Chińczycy mają stać się do końca czerwca 2010 roku. finanse.wp.pl

Kurs akcji Eastman Kodak zanurkował wczoraj na nowojorskiej giełdzie o 28 proc. Powód? Doniesienia medialne, że legendarna firma fotograficzna planuje złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości i ochronę przed wierzycielami.Kryzys uderza w najbiedniejszych, zamożni na nim zarabiają - tę starą prawdę potwierdziły najnowsze dane GUS. Według nich, płace w branżach, gdzie zarabia się nawet dwukrotność średniej krajowej, w ciągu ostatnich 11 miesięcy rosły, podczas gdy wzrost poborów zarabiających najmniej był niższy niż inflacja, co tym samym oznacza, że osoby te zbiedniały - wylicza "Dziennik Gazeta Prawna". Słynne rzymskie miasteczko filmowe Cinecitta, gdzie powstały m.in. "Quo vadis", "Ben Hur" i "Kleopatra", planuje budowę parku rozrywki, aby przezwyciężyć kryzys i nie zbankrutować. Na terenie Cinecitta World ma powstać hotel, restauracja, park z roller-coasterami i placami zabaw wzorowanymi na filmach Felliniego i innych klasykach światowego kina. Pomysłowi sprzeciwiają się związki zawodowe: - To nie uratuje naszych miejsc pracy i przemysłu filmowego.

W ramach pierwszej odsłony nowej strategii Getin Noble Banku, w grudniu 2012 roku wdrożono nowoczesną bankowość internetową i wprowadzono rachunek bankowy Getin UP. Zaledwie cztery miesiące od startu projektu z nowej bankowości korzysta ponad 115 tyś Klientów. W ciągu 12 miesięcy Bank odnotował ponad 19,2% wzrost liczby Klientów. Obecnie z jego usług korzysta ponad 2,2 mln osób. W I kwartale 2013 roku Grupa Kapitałowa wypracowała zysk netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej na poziomie 60,4 mln PLN. Na koniec marca br.

czytaj dalejRSS

Decydujący głos Belki

29.12.10

W październiku, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o podniesieniu stopy rezerw obowiązkowych, to głos prezesa NBP Marka Belki okazał się decydujący. Głosy członków RPP rozłożyły się wtedy po równi.

RSS

"Gazprom dwa razy wychodził naprzeciw"

29.09.10

W przededniu sezonu grzewczego Rosja najwyraźniej nie jest gotowa do kompromisów - tak moskiewski dziennik "Wremia Nowostiej" podsumowuje w poniedziałek rosyjsko-polskie rozmowy gazowe, które w piątek odbyły się w Moskwie. Według gazety, "zakończyły się one niczym".

RSS

Po T-shirt do Dubaju? W tym roku raczej do Warszawy

29.12.11

Na całym świecie ruszają poświąteczne wyprzedaże. W Wielkiej Brytanii już w pierwszym dniu klienci wydali ponad 50 milionów funtów. Polujących na modne ciuchy i tańszą elektronikę kusi także Francja, Włochy a nawet egzotyczny Dubaj. Czy Polakom opłaca się jednak jeździć za granicę na wyprzedaże? Jak mówi Rafał Wojda z TVN CNBC, może się okazać, że niekoniecznie.

RSS

Zestawy Vivabox teraz dostępne w sieci Toys4boys.pl!

08.11.10

Zestawy Vivabox teraz dostępne w sieci Toys4boys.pl!

Od października 2010 roku marka Vivabox rozpoczęła współpracę z firmą Toys4Boys.pl, specjalizującą się w sprzedaży oryginalnych gadżetów i upominków. Teraz wyjątkowe zestawy prezentowe Vivabox dostępne są także w sklepie internetowym i punktach sprzedaży detalicznej Toys4boys.pl.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Shop for Vig-Rx Capsules, Ł29.99, Erection problems (Erection dysfunction ...

22.10.12

Crawl settlement is reciprocal monies or even ETF's that follow a precise list such as S&P Five hundred or possibly theDow Smith Conventional Regular.

czytaj dalej

RSS

Kierowcy nie muszą płacić tak dużo! Pawlak ma sposób

22.03.11

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że w Unii Europejskiej należy ograniczyć opłaty paliwowe, aby w okresie bardzo drogich paliw ulżyć kierowcom. finanse.wp.pl

RSS

Direct mailing - skuteczne narzędzie promocji czy spam?

15.09.11

Direct mailing w ostatnim okresie stracił trochę na popularności. Niesłusznie. Pomimo faktu, że przez dużą cześć internautów każdy list reklamowy jest traktowany jako spam, to dalej jest on skutecznym narzędziem promocji. Stosujący direct mailing powinni jednak spełnić klika warunków. Jednym z nich jest zgoda adresata na otrzymywanie listów reklamowych. Z taką zgodą rośnie szansa na powodzenie tego typu kampanii.

czytaj dalej

RSS

Przywracanie blasku bramie wjazdowej i ogrodzeniu

29.07.12

Bramę wjazdową wraz z ogrodzeniem śmiało możemy określić mianem wizytówki domu – to one przecież oddzielając go od ulicy, stanowią tym samym pierwszy, rzucający się w oczy element zabudowy. Jednak o tym, czy będą one cieszyć nasze oko decyduje nie tylko dobrej jakości materiał i elegancki kształt ale również to, czy odpowiednio potrafimy o nie zadbać. Rdza czy łuszcząca się farba potrafią skutecznie oszpecić nawet najwytworniejsze ogrodzenie. Jak temu skutecznie zapobiegać lub - gdy już na to za późno - przywrócić otoczeniu domu dawny blask?

czytaj dalej

RSS

Pelangsing Xyz The acai fruit | TripAdvisor™

29.04.13

Employing this, you must not enjoy a substantially miracles good results. It should be extremely effective and then highly effective if you take the latest dietary supplement day-to-day for A couple of months. How the health supplement is effective can certainly be nearly as bad as different penile enlargement tablets. The components for sale in vigrx and also usually are perfectly all-natural along with holistic which have no aspect-influence and often it can go without consulting the medical professionals.

czytaj dalej

RSS

Zadowolony jak Amerykanin

29.06.10

Okazuje się, że Amerykanie są w najlepszych nastrojach od stycznia 2008 roku. Indeks zaufania konsumentów Uniwersystey Michigan za czerwiec wzrósł do 76 punktów - a to więcej od oczekiwań rynku.

RSS

"Mostostal nie złoży broni"

01.01.10

Decyzja Wrocławia o wypowiedzeniu kontraktu firmie Mostostal Warszawa spodobała się premierowi Donaldowi Tuskowi. - Jeśli wykonawca postępuje niezgodnie z umową, są opóźnienia, to wykonawcy powinni być z roboty wyrzucani. To (...) bardzo dobra decyzja - ocenił premier na konferencji prasowej. Zdaniem analityków, Mostostal nie złoży jednak broni w walce o stadion. Zdaniem Michała Sztablera z PKO BP, sprawa skończy się w sądzie.

RSS

Giełda wypuściła swoje papiery

08.01.12

GPW wprowadziła dziś do notowań na rynku Catalyst 1,7 mln swoich obligacji o łącznej wartości nominalnej 170 mln zł. Trafiły one do inwestorów instytucjonalnych. Do połowy lutego Giełda chce sprzedać drugą transzę, skierowaną tym razem do inwestorów indywidualnych.

RSS

UOKiK walczy z SMS-owymi naciągaczami

29.07.10

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął pierwsze postępowanie przeciwko firmie naciągającej klientów na drogie SMS-y. Dotąd takie wyłudzenia nieuczciwym usługodawcom uchodziły płazem - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Wolontariusze Getin Noble Banku docenieni

15.04.13

Program grantowy dla pracowników Getin Noble Banku, umożliwiający im realizowanie dowolnych przedsięwzięć społecznych przy wsparciu finansowym firmy, został zauważony i doceniony w 11 edycji prestiżowego raportu "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012. Dobre praktyki". Autorem publikacji jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jedna z najstarszych polskich instytucji rozpowszechniających ideę odpowiedzialnego biznesu jako standardu prowadzenia działalności komercyjnej.

czytaj dalej

RSS

Za wyrwanie zdrowych zębów zainkasowała równowartość 56 tys. zł

01.06.17

W Petersburgu wszczęto śledztwo przeciwko dentystce z prywatnej kliniki, która wyrwała pacjentce 22 zdrowe zęby - podały lokalne media.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny