Zmuszali matki do oddawania dzieci

01.03.12

Władze Australii przez kilkadziesiąt lat zmuszały niezamężne kobiety od oddawania swoich dzieci do adopcji, a proceder ten zakończył się dopiero w latach 70. XX wieku - wynika z opublikowanego raportu komisji senackiej.

USA / DANE: Opublikowane w piątek po południu szacunkowe dane nt, dynamiki PKB w I kwartale przewyższyły oczekiwania ? odczyt wyniósł 2,3 proc, w ujęciu zanualizowanym (szacowano 2,1 proc,), a indeks cenowy PCE Core przyspieszył do 2,5 ,,, Trwała ponad godzinę i nie była wolna od osobliwych odpowiedzi. Życiu kierowcy miejskiego autobusu, który uległ wypadkowi na warszawskim Mokotowie, nie zagraża niebezpieczeństwo. Łącznie 38 osób zostało rannych po tym, jak autobus linii 739 zjechał nagle ze skarpy przed wiaduktem. Ekipy ratownicze musiały rozcinać pojazd, aby wydostać kierowcę. On też okazał się najciężej poszkodowaną ofiarą.Początek roku jest jak na razie bardzo udany dla złotego, W porównaniu z ostatnim dniem grudnia, złoty zyskał 1,5% względem dolara, ok, 2% względem euro i ponad 5% względem franka, Złotego wspierały głównie czynniki krajowe, przy jak na razie względnie ne RMF FM dotarło do opinii biegłych, którzy na nowo odczytali zapis rozmów w kokpicie Tu-154M. Ważne oświadczenie resortu cyfryzacji.

Finlandia głosuje nad ratyfikacją EFSF: dziś pierwszy dzień z trzydniowego występu cyrku z programem zatytułowanym "ratyfikacja Europejskiego Instrumentu Stabilności Finansowej" #8211; głosowanie w Finlandii zaplanowano na 11,00 GMT, Niemcy będą ,,,

Autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. Większość Niemców uważa Edwarda Snowdena, autora przecieków z amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, za bohatera. Jednocześnie Niemcy nie są przekonani, że należałoby Amerykaninowi udzielić azylu.

Niskie emerytury i wysokie koszty utrzymania to podstawowe problemy polskich emerytów, Z pomocą może przyjść znana w krajach anglosaskich instytucja odwróconej hipoteki, która choć prawnie jeszcze w Polsce nie funkcjonuje, to jest już oferowana na rynku, Złoty we wtorek zyskuje do euro i dolara, jednocześnie tracąc do szwajcarskiego franka i brytyjskiego funta, W drugiej połowie dnia układ sił na krajowym rynku walutowym nie powinien się już zmienić,W przedświątecznym tygodniu sentyment do waluty amerykańskiej pozostaje słabszy, Notowania indeksu dolara utrzymują się poniżej poziomu 93,00 pkt, w oczekiwaniu na dzisiejsze finalne dane z USA odnośnie PKB w trzecim kwartale, bezrobocia ,,, W pierwszych zawodach nie wystartuje. W piątkowych wydaniach.

RSS

Stan wyjątkowy w Turcji. "Europa nie ma żadnego moralnego prawa, aby nas krytykować"

21.07.16

Decyzja wejdzie w życie wraz z publikacją w dzienniku rządowym. Ma pomóc władzom w opanowaniu sytuacji po puczu.

RSS

Gej oskarża posła PiS. "Nie dam się zastraszyć"

08.11.10

Prywatny akt oskarżenia wobec posła Stanisława Pięty (PiS), który przed rokiem mówił, że homoseksualność to dewiacja i zboczenie podobne do nekrofilii, pedofilii oraz zoofilii, trafił do sądu w Warszawie. - Nie dam się zastraszyć homoseksualnemu lobby - mówi poseł.

RSS

Tak najczęściej deklarowaliśmy w sondażu:: Ziobro szefem PiS po triumfie Kaczyńskiego

29.05.10

Gdyby wybory wygrał Jarosław Kaczyński nowym szefem PiS powinien zostać Zbigniew Ziobro - tak uważa 32 procent respondentów. Ciekawe, bo Ziobro nie udziela się w kampanii. Zaskakuje też niezły wynik Jacka Kurskiego. Czy to oznacza, że zwolennicy PiS chcą powrotu "starej gwardii"?

RSS

Ukraińskie MON: An-26 zestrzelony "prawdopodobnie" z terytorium Rosji

15.07.14

MON stwierdził, że zestrzelenia dokonano 6,5 km nad ziemią, a więc potrzebny był do niego sprzęt, jakiego separatyści nie posiadają.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Rosja: 175 kg kawioru obok zwłok w kostnicy

01.01.12

Nawet ci, którzy kawior uwielbiają nad życie, zapewne stracą apetyt, gdy dowiedzą się, że w Petersburgu przechowywano go ... obok ludzkich zwłok w szpitalnej kostnicy.

RSS

W Poznaniu piąty raz zmieniają murawę

22.03.11

W poniedziałek rozpoczęła się kolejna, piąta w ostatnich 16 miesiącach wymiana murawy na poznańskim Stadionie Miejskim. To jeden z czterech polskich obiektów, na których rozgrywane będą mecze Euro 2012. Niewykluczone, że nie będzie to ostatnia wymiana w tym roku.

RSS

PiS i PJN, czyli dobra mina do złej gry

15.12.10

PiS i PJN są niczym potiomkinowskie wsie. Nieźle wyglądają oglądane z większej odległości. Jednak w rzeczywistości jedna z tych formacji właśnie została boleśnie upokorzona, a druga dostaje kosza za koszem.
Kiedyś o swej sile zapewniali wspólnie, dzisiaj osobno (fot. Forum)

RSS

CBA zatrzymało kolejne osoby podejrzane o fałszowanie faktur VAT

08.06.17

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejne trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym fałszowania faktur VAT. Tym samym lista osób zatrzymanych w tej sprawie wzrosła do 30.

RSS

Tydzień konsolidacji z hiszpańską końcówką

22.07.12

W oczekiwaniu na szefa FED Początek tygodnia na eurodolarze przebiegał pod znakiem oczekiwania na wystąpienie szefa FED, Zanim jednak uwaga inwestorów skupiła się mocniej na sytuacji w USA, zachowanie rynków finansowych kształtowane było przez ,,,

RSS

Szef dyplomacji Iraku: Obalenie reżimu Asada grozi utworzeniem "islamistycznego emiratu"

08.12.13

Hosziar Zebari ostrzegł w sobotę, że "toksyczne" umacnianie się ugrupowań ekstremistycznych wśród syryjskich rebeliantów grozi powstaniem w Syrii obszaru rządzonego przez dżihadystów.

RSS

Na utrzymanie mieszkania wydajemy dziś o 2,2% więcej niż przed rokiem

15.03.13

Inflacja maleje, a wraz z nią spada też dynamika wzrostu cen związanych z utrzymaniem mieszkania, Na to statystyczna czteroosobowa rodzina wydaje obecnie prawie 880 zł miesięcznie,

RSS

Lista stu najbardziej wpływowych Polaków: Tusk, Wałęsa i Lis mają największe wpływy

01.03.10

Premier Donald Tusk, były prezydent Lech Wałęsa i dziennikarz Tomasz Lis - tak wygląda pierwsza trójka rankingu najbardziej wpływowych Polaków, przygotowanego przez "Rzeczpospolitą". Wśród stu nazwisk znaleźli się m.in.: ojciec Tadeusz Rydzyk, kardynał Stanisław Dziwisz i Roman Giertych. Kto kogo wyprzedził?

RSS

Euro zyskuje po wstępnych propozycjach

22.07.11

Optymizm związany z oczekiwaniami na wynikami dzisiejszego szczytu w pierwszej połowie dnia zdecydowanie osłabł, Stały za tym m,in, kiepskie wstępne odczyty indeksu PMI dla Strefy Euro zarówno dla sektora przemysłowego jak i usług, Wyniki pokazują, że oba

RSS

Zadyma na meczu Ligi Europy. Mecz przerwany na kwadrans

22.03.14

Wielkich emocji, także negatywnych, nie zabrakło w czwartkowy wieczór w Salzburgu. Drużyna Red Bulla, mimo gry w przewadze, przegrała 1:2 z FC Basel i odpadła z Ligi Europy. Przed przerwą mecz został przerwany z powodu burd na trybunach.

RSS

Gazprom płaci Naftohazowi 10,54 mln dol. "To pomyłka"

22.08.14

Naftohaz uznał ten przelew za "pomyłkę" i zapowiedział zwrócenie pieniędzy Gazpromowi.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny