Pneuma ma dość

15.02.12

Po 15 latach działalności, pięciu pełnowymiarowych albumach, niemal 500 zagranych koncertach trójmiejska Pneuma postanowiła zakończyć działalność.

PJ Harvey przygotowała wersję wideo ostatniej płyty, "Let England Shake". Zreaktywowana w 2009 roku grupa Pavement nie zamierza nagrywać nowej płyty. Poznaliśmy nazwy finalistów konkursu "Zagraj na Browar Rock Festival 2011". 14 maja w części konkursowej festiwalu wystąpi aż 8 zespołów.W czwartek (4 marca) w internecie rzekomo pojawił się najnowszy album brytyjskiej formacji The Streets. Stevie Nicks uważa, że uzależnienie od narkotyków pozbawiło ją szansy na macierzyństwo. Ulver, wielcy eksperymentatorzy ze strefy mroku, po raz pierwszy zawitają do naszego kraju. W przeddzień krakowskiego koncertu (22.02, Klub Studio) warto dowiedzieć się, dlaczego grupa z Norwegii dorobiła się już miana zespołu kultowego.

Szwedzka formacja Opeth pod koniec lutego 2012 roku wystąpi w Warszawie na jedynym koncercie w Polsce.

Aż 1,9 mln egzemplarzy albumu "Born This Way" rozeszło się na świecie w premierowym tygodniu sprzedaży. Robyn postanowiła wziąć na warsztat utwór jednego z idoli. Szwedka nagrała własną interpretację nagrania "When Doves Cry". - Prince jest dla mnie królem - wyznała w jednym z niedawnych wywiadów.

Duńskie trio Turboweekend, które łączy emocje rocka z tanecznymi klimatami muzyki elektronicznej, wystąpi podczas Ursynaliów 2011. Tres.b "The Other Hand", EMI Music Poland Anna Calvi i zespół Baaba Kulka to kolejni artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznego Off Festiwalu w Katowicach. Zobaczymy ich na scenie radiowej Trójki.David i Victoria Beckhamowie dostali zaproszenie na ślub księcia Williama i Kate Middleton. "Oficjalnie! Kubo, jesteś naszym ideałem" - tak z uśmiechem nowy singel zapowiada Zespół Dziewczyny, który niedawno decyzją Kuby Wojewódzkiego pożegnał się z programem "X Factor". "Cała ta sprawa jest dla mnie bardzo bolesna" - mówi Krzysztof Cugowski o realiach i kondycji polskiego przemysłu muzycznego w wywiadzie dla Onet.pl.

RSS

Basia Bulat zagra przed Arcade Fire

01.05.11

Basia Bulat została wybrana na oficjalny support podczas pierwszego koncertu Arcade Fire w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca w warszawskiej hali Torwar.

RSS

Warbringer zagra w Polsce

08.02.10

Amerykańska formacja Warbringer zagra w lutym cztery koncerty w Polsce. Podczas tej mini trasy wspierać ją będą grupy Toxic Bonkers (Polska), Affliction (Turcja), War-head (Chorwacja).

RSS

Nowy album formacji 52UM w kwietniu

01.04.10

23 kwietnia swoją premierę mieć będzie kolejny album formacji 52UM "Superego". Płyta trafi w pierwszej kolejności do uczestników odbywającego się w tym dniu w Warszawie festiwalu Brylfest.

RSS

Muse grozi pięcioletni zakaz występowania w Australii

22.12.10

Po ostatnim koncercie w Australii grupa Muse może dostać pięcioletni zakaz występowania na Antypodach. Wszystko przez fajkę basisty Christophera Wolstenholme'a i zbyt gorliwe zachęcanie do zabawy.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Polska premiera wideoklipu Christiny Aguilery

01.05.10

Już 2 maja równo o północy odbędzie się premiera wideoklipu Christiny Aguilery "Not Myself Tonight", zwiastującego najnowsze wydawnictwo wokalistki, płytę "Bionic".

RSS

Posłuchaj nowego utworu z "Detoxu" Dr. Dre i Eminema

08.05.11

W piątkowy wieczór swoją telewizyjną premierę miał nowy utwór Dr. Dre i Eminema "Die Hard".

RSS

Muzyk TV On The Radio zmarł na raka

22.04.11

Gerard Smith, basista i klawiszowiec brooklyńskiej formacji TV On The Rado, zmarł na raka płuc.

RSS

Edyta Bartosiewicz przerywa milczenie i udziela ekskluzywnego wywiadu

08.08.10

Po latach milczenia, najbardziej wyczekiwana na polskiej scenie wokalistka - Edyta Bartosiewicz, udzieliła telewizji TVN ekskluzywnego wywiadu. Rozmowę będzie można oglądać już w ten weekend: w sobotę w "Dzień Dobry Wakacje" i programie "Orange Warsaw Festival – odliczanie" oraz w niedzielę w Poranku TVN24.

RSS

Lady Gaga w wersji "Glee". Skandal gotowy

29.04.11

Twórca słynnej serii "Glee" Ryan Murphy został skrytykowany za najnowszy odcinek serialu, w którym pojawił się najnowszy przebój Lady Gagi zatytułowany "Born This Way".

RSS

Raper chce zobaczyć nagą aktorkę

15.12.11

Amerykański raper 50 Cent zamierza jak najszybciej zakupić egzemplarz "Playboya" z sesją zdjęciową aktorki Lindsay Lohan. Gwiazdor ma również poważne wątpliwości co do zachowania 25-letniej Amerykanki.

RSS

32. Festiwal Muzyki Dawnej "Schola Cantorum"

08.12.09

W dniach 25-30 stycznia 2010 roku w Kaliszu odbędzie się 32. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum". Festiwal ma charakter konkursu.

RSS

Nie ma mocnych na The Black Eyed Peas

15.01.11

Will.i.am wyznał, że jego kapela The Black Eyed Peas może rywalizować jedynie ze sobą.

RSS

Alicia Keys z jubileuszowym wydawnictwem

15.04.11

27 czerwca ukaże się specjalna reedycja debiutanckiej płyty Alicii Keys "Songs in A Minor wydana z okazji 10-lecia premiery wydawnictwa.

RSS

Trasa koncertowa i nowy singel Kelis

01.08.10

Kelis ogłosiła plany swojej jesiennej trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii.

RSS

Tymon Tymański: nie można być rock'n'rollowcem i nie pić

01.01.10

W programie radiowym "Śniadanie mistrzów" muzyk Tymon Tymański wyznał, że ciężko nie pić, będąc rock'n'rollowcem. "Sam lubię wypić" - powiedział.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny