Prezes PiS apeluje, "by nie zadowalać się ochłapami"

01.02.12

- To jest apel o to, żeby nie wchodzić [do paktu fiskalnego - red.], żeby jakimiś ochłapami się nie zadowalać, nie udawać, że się coś załatwiło, bo wiadomo, że się nic nie załatwi - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński komentując unijny szczyt w Brukseli, na którym ma m.in. zostać ustalona treść tzw. paktu fiskalnego wzmacniającego w założeniach dyscyplinę budżetową w krajach strefy euro i chętnych spoza niej.

- Niemcy będą przejściowo potrzebować więcej gazu w związku z planowaną rezygnacją z energii atomowej - przyznała niemiecka kanclerz Angela Merkel na konferencji prasowej po niemiecko-rosyjskich konsultacjach międzyrządowych w Hanowerze. Zastrzegła, że o tym, czy Niemcy kupią dodatkowy gaz z Rosji zdecyduje przede wszystkim cena. Dziennik "Kommiersant" napisał dziś, że prezydent Dmitrij Miedwiediew na spotkaniu z kanclerz Niemiec "podniesie kwestię możliwej budowy trzeciej nitki Gazociągu Północnego". PGNiG prowadzi obecnie rozmowy z jednym potencjalnym partnerem zagranicznym w sprawie współpracy przy poszukiwaniu gazu z łupków - poinformował wiceprezes spółki Marek Karabuła.

Na pół roku przez zakończeniem inwestycji sprzedaż mieszkań pierwszego etapu Olimpia Port zbliża się do końca. To spektakularny sukces w dobie kryzysu, gdzie duża część deweloperów ma problem ze sprzedażą mieszkań nawet rok czy dwa po zakończeniu inwestycji.

czytaj dalej

Budynek Centrum Rehabilitacji Społecznej w Świebodzicach został wyróżniony w konkursie Modernizacja Roku 2011, organizowanym pod auspicjami Ministerstwa Infrastruktury. W konkursie nagradzane i wyróżniane są najciekawsze dokonania w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji obiektów.

czytaj dalej

- Grecja w ciągu kilku najbliższych lat z pewnością zbankrutuje. Jest przypadkiem fiskalnie beznadziejnym - przekonywał w "Horyznocie" w TVN24 b. wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński. - Nie zbankrutują, myślę, że prześlizgną się przez ucho igielne - ripostował Paweł Świeboda szef instytutu DEMOS Europa.

Wake Park na wrocławskich Gliniankach staje się miejscem aktywnego wypoczynku i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Oprócz popularnego wśród wrocławian kąpieliska, dla amatorów sportów wodnych są wyciągi do pływania na wakeboardzie i nartach wodnych. Do dyspozycji przyjezdnych będzie blisko 2000 miejsc na campingu. Miejsca można rezerwować na stronie internetowe www.polepositioncamp.com .

czytaj dalejThe second point is the description of the female host's temperament, you have to dress the whole momentum from color to set off, and some mix of jewelry, etc., it is written banquet else bleak able to give readers satisfied. The first step in describing the girls dress girls find the character to match dress picture, which is also the last article to tell you before, this method is also applicable.

czytaj dalejWraz z początkiem stycznia rozpoczął się karnawał – okres szalonych bali, całonocnych imprez oraz domowych prywatek, w których udział bardzo często kończy się złamaniem noworocznych postanowień dietetycznych. Dbając o motywację swoją i przyjaciół oraz organizując przyjęcie we własnych czterech kątach, warto dokładnie zastanowić się nad tym, co powinno znaleźć się na naszym stole.

Finger food – podstawa każdej imprezy

czytaj dalej

Resort zdrowia pracuje nad przepisami, które umożliwią publicznym szpitalom prowadzenie komercyjnych usług w ramach popołudniowych dyżurów, twierdzą pracodawcy z sektora ochrony zdrowia, na których powołuje się "Parkiet". finanse.wp.plZ Polski będą wydawane decyzje dotyczące realizacji inwestycji w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii - zapowiada "Puls Biznesu". finanse.wp.pl Bank inwestycyjny Morgan Stanley wypłaci odszkodowania tym klientom, którzy przepłacili za akcje Facebooka, bo nie zostali na czas poinformowani o ryzyku związanym z ich kupnem. Bank jest jednym z trzech, które wprowadziły na giełdę portal społecznościowy.

W najbliższą sobotę 29 września br. w Hotelu Maria w Wałbrzychu odbędzie się wydarzenie w pełni poświęcone tematyce kobiet – I Akademia Kobiet Zainspirowanych, pod hasłem „Jeśli piękna, to zdrowa i wypoczęta”, której organizatorem jest stowarzyszenie Kobiecanki.

czytaj dalej

Wykonawca odcinka autostrady A4 Brzesko - Wierzchosławice porzucił plac budowy, nie wywiązując się z kontraktu - ogłosił rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca odpowiada, że to przedstawiciele Dyrekcji nie stawili się, by odebrać plac budowy, w związku z czym spisał protokół bez ich obecności. Frank bije kolejne rekordy - czy ulgą dla kredytobiorców będzie ustawa o spreadach walutowych? Umożliwia ona spłacanie raty kredytu - w kasie lub przelewem - walutą bezpośrednio kupioną np. w kantorze lub innym banku, gdzie kosztuje ona mniej. Zajmie się nią Senat. Warszawski Dworzec Centralny może działać jeszcze 15 lat, później trzeba będzie zdecydować, czy go przebudować, czy zburzyć i wybudować nowy - uważa Jacek Prześluga z zarządu PKP S.A.

RSS

Bruksela odpowiedziała Kaczyńskiemu

29.09.11

Komisja Europejska odpowiedziała na list Jarosława Kaczyńskiego ws. wspólnej polityki rolnej – dowiedziała się TVN24. Prezes PiS w sierpniu wysłał list do przewodniczącego KE ws. unijnych dopłat dla polskich rolników.

RSS

Nutella otwiera pierwszą restaurację na świecie. Menu jest zaskakujące

22.05.17

Firma produkująca Nutellę podjęła ważną decyzję. W Chicago powstanie pierwsza na świecie restauracja, w której wszystkie oferowane produkty będą...

RSS

Strona www.franke.pl w nowej odsłonie

29.08.11

Firma Franke, która w tym roku świętuje stulecie istnienia odświeża swój wizerunek, także poprzez nową stronę internetową polskiego oddziału Franke Polska.

czytaj dalej

RSS

Restauratorzy dzieciom

15.11.10

W ostatnią niedzielę wrocławskie Muzeum Architektury zgromadziło przysłowiowy creme of the creme lokalnego towarzystwa restauratorów. Celem imprezy nie było jednak tylko spotkanie przyjaciół z branży oraz zabawa przy dźwiękach muzyki.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Domowe sposoby na piękne dłonie - rady od Vitany

15.05.10

Zmiany temperatur, klimatyzacja i obowiązki domowe – wszystko to powoduje, że skóra dłoni nieustannie narażona jest na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Na pielęgnację paznokci i skóry rąk często brakuje nam czasu. Przedstawiamy kilka naturalnych sposobów na piękne i nawilżone dłonie.

czytaj dalej

RSS

Polacy rozliczają PIT "last minute". "Tak po polsku i już"

01.05.12

W Urzędach Skarbowych, miejskich czy na pocztach w wielu miastach w Polsce tłoczyło się w poniedziałek mnóstwo osób, które zostawiły rozliczenie PIT-u na ostatnią chwilę. Po północy mija bowiem termin składania zeznań podatkowych. Urzędy, zgodnie z rozporządzeniem ministra pracy, wydłużyło swój czas pracy do godziny 18. Tym, którzy nie zdążą pozostaje poczta i internet. Za nierozliecznie się w terminie grozi grzywna - maksymalnie nawet 30 tys. zł.

RSS

Gdy każdy był milionerem, a nie mógł kupić nic

15.03.10

20 lat temu wszyscy byliśmy milionerami. Średnia pensja w 1990 r. wynosiła dokładnie 1,03 mln zł. Co z tego, skoro o luksusowych towarach można było tylko pomarzyć, bo dostęp do nich był mocno ograniczony, a na rynku szalała hiperinflacja. Za bochenek chleba trzeba było zapłacić niemal 2 tys. zł, a ceny rosły z dnia na dzień w zastraszającym tempie.

RSS

Stany Zjednoczone bankrutują! Dziś ważne decyzje

29.07.11

Izba Reprezentantów Kongresu będzie około północy z czwartku na piątek czasu polskiego głosować nad planem podniesienia ustawowego limitu zadłużenia USA, opracowanym przez Partię Republikańską (GOP). Nie przybliży to jednak rozwiązania konfliktu w tej sprawie. finanse.wp.pl

RSS

Zaoszczędź 700 zł. Pewny, sprawdzony sposób

29.10.12

Wybierając prysznic zamiast kąpieli można jednorazowo zaoszczędzić ok. 2,5 zł. Zakręcanie kranu w trakcie mycia zębów i golenia to kolejne 300 - 700 zł rocznie w kieszeni. Nawet kilkukrotnie niższe mogą być rachunki za wodę, gdy usunie się przecieki z instalacji, kupi perlatory, oszczędne urządzenia i wykorzysta deszczówkę - wynika z szacunków Home Brokera. Rocznie czteroosobowa rodzina wydaje na wodę około 2 tys. zł. finanse.wp.pl

RSS

Uwaga na pożyczkodawców! To naciągacze

29.05.11

Jesteś po uszy zadłużony, a potrzebujesz pieniędzy? - Nic prostszego: daj o tym ogłoszenie w Internecie, a zaraz zgłoszą się pożyczkodawcy. Tyle, że to naciągacze - ostrzega "Gazeta Wyborcza". finanse.wp.pl

RSS

Pociągi znikną, ale będą punktualne

15.01.11

Od 1 marca będzie mniej pociągów. Ale będą punktualne - zapewnia wiceminister infrastruktury Andrzej Massel, odpowiedzialny za transport kolejowy. 1 marca wejdzie w życie nowy, po "głębokich korektach" rozkład jazdy pociągów w Polsce.

RSS

Saffren: Intra-national program in NYC will provide beneficial internship, networking opportunities

22.08.13

In recent months, Syracuse University has kickstarted a new Manhattan Project. Don’t worry, SU is not building atomic bombs, just a bigger university-sponsored presence in the “world’s greatest city.”

czytaj dalej

RSS

Związkowcy do Tuska: Traktują nas jak przedmiot

15.04.11

Związkowcy z przygotowującej się do debiutu giełdowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej wysłali list otwarty do premiera Donalda Tuska. Proszą w nim o pomoc w rozwiązaniu konfliktu społecznego i zapobieżeniu strajkom.

RSS

2 tys. urzędników do zwolnienia. Do sierpnia!

08.03.11

Premier Donald Tusk polecił ministrom, aby zaczęli zwalniać pracowników poszczególnych resortów na podstawie obowiązujących przepisów - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". finanse.wp.pl

RSS

Electrolux świętuje pięciolecie produkcji na Dolnym Śląsku

29.06.11

Pięć lat temu Electrolux, wiodący producent urządzeń gospodarstwa domowego na świecie, silnie związał się z polską gospodarką, otwierając trzy nowoczesne fabryki w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest Park”: fabrykę zmywarek w Żarowie, fabrykę pralek w Oławie oraz fabrykę kuchenek i piekarników w Świdnicy. 20 czerwca uroczyste obchody zorganizowano w żarowskim zakładzie.

http://www.businesswroclaw.pl/Electrolux_swietuje_pieciolecie_produkcji_...

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny