Kupisz hamburgera, zareklamują Ci dietę

01.11.11

Visa i Mastercard chcą, by informacje o transakcjach klientów trafiały do firm reklamowych, które następnie będą mogły przesyłać im wybrane oferty przez internet - pisze "The Wall Street Journal".

Wykwintna kolacja przy świecach i kieliszek aromatycznego trunku… W Walentynki nie tylko warto, ale nawet trzeba zadbać o wyjątkowy nastrój - niezależnie od tego, ile mamy lat. Doskonałe na walentynkową okazję są szlachetne wina z Mołdawii, jak choćby Dolci Momenti.

czytaj dalej

Telefony w centrali dzwonią non-stop, pracownicy uwijają się jak ukropie. Klienci dobijają się do drzwi. Jedni płaczą, inni chcą zlinczować pracowników. Agresja, wściekłość, bezsilność. Czy klientów jednego z pięciu największych polskich banków czeka podobny koszmar, jak Anglików mających konta w Alliance & Leicester, banku przejętym przez hiszpański Santander? finanse.wp.pl Gdy na początku lipca jedna ze stacji paliw urządziła promocję i sprzedawała benzynę bez żadnych podatków, to znaczy za mniej niż 3 zł, na drodze dojazdowej do niej utworzył się ponad 7-kilometrowy korek, policja musiała kierować ruchem, a tania benzyna skończyła się po kilku godzinach. finanse.wp.plJedni piszą, że już rosną. Inni, że wciąż spadają. A jak jest naprawdę? finanse.wp.pl

Kraje strefy euro mają wkrótce prowadzić swą politykę budżetową według wspólnych europejskich wytycznych - informuje w środę niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland". Propozycje w tej sprawie przedstawi komisarz UE ds. walutowych Olli Rehn. finanse.wp.pl

Jeszcze w czwartek pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski spotka się prawdopodobnie z p.o. prezesa banku centralnego Piotrem Wiesiołkiem. Wspólnie mają się zastanowić, co zrobić, by "ustabilizować sytuację w banku". Na razie marszałek studiuje zamówione wcześniej ekspertyzy.

Słowa Grzegorza Schetyny, który skrytykował wczoraj reakcję premiera na raport MAK wywołały polityczną burzę. Ale konflikt czołowych polityków PO jest znacznie głębszy i wcale nie toczy się o podejście do kwestii Smoleńskiej, lecz o forsowane przez Tuska nowe przepisy zmieniające zasady obsady stanowisk w najważniejszych spółkach skarbu państwa.

Komisja Europejska proponuje, by nawet odbierać część dopłat rolniczych tym krajom, które łamią unijne reguły budżetowe i nie przestrzegają dyscypliny finansowej. Propozycję w tej sprawie zaakceptowali komisarze na cotygodniowym posiedzeniu.

Która z kobiet nie kocha słodyczy? Te bardziej i mniej kaloryczne, niezmiennie potrafią poprawić najgorszy humor, pozbyć się skutecznie największej chandry i z innej strony spojrzeć na problemy. Jednak nie tylko nasze kubki smakowe uwielbiają słodkości. Odważmy się doświadczać smakołyków wszystkimi zmysłami.

czytaj dalejBlat kuchenny to bardzo ważny element każdej kuchni. Materiał, z którego będzie wykonany powinien być starannie dobrany, dobrze przemyślany i dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz natężenia użytkowania kuchni.

czytaj dalej

Ciepłe naturalne kolory mogą stworzyć niezwykłą aurę i przytulną atmosferę w łazience. Są w stanie uczynić z niej krainę spokoju i odprężania zarówno podczas wieczornej kąpieli, jak i zabiegów kosmetycznych. Sprawią to różne odcienie brązów, charakterystyczne dla jesieni, ale także np. kolor płytek imitujących naturalne kamienie.

czytaj dalej

BBC Worldwide za 42 miliony funtów kupiło 25 proc. udziałów w specjalizującym się w tematyce podróżniczej wydawnictwie Lonely Planet. W rezultacie brytyjski nadawca ma już 100 proc. akcji LP. Pozostałe 75 proc. przejął w 2007 r.Najnowsze informacje gospodarcze i opinie ekspertów. Zakupy, finanse osobiste, waluty, prawo i podatki. Sprawdź na WP Finanse! Drugi tydzień z rzędu tanieją paliwa na polskich stacjach - zarówno benzyna, jak i olej napędowy są najtańsze od początku kwietnia. Federalna Komisja Handlu w USA zażądała, by producenci leków homeopatycznych podawali na etykietach informacje, że specyfiki te nie działają.

RSS

"Wolne od GMO". Będzie nowe oznakowanie produktów w sklepach

15.05.17

Ministerstwo Rolnictwa przygotowało projekt ustawy umożliwiającej oznakowanie produktów wytworzonych bez użycia organizmów genetycznie...

RSS

Gigantyczny przetarg pod lupą CBA

22.03.12

CBA interesuje się warunkami, na jakich państwowy Bank Gospodarstwa Krajowego zamierza kupić bankowy system operacyjny - pisze "Rzeczpospolita".

RSS

Jest praca w FSB Piekarnie

22.04.12

Jak już informowaliśmy, firma FSB Piekarnie sp. z o. o. z Michałowa Reginowa pod Warszawą 13 lutego br otrzymała zezwolenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest – Park” na prowadzenie działalności na terenie strzegomskiej podstrefy. Spółka wprawdzie dopiero za rok rozpocznie produkcję w powstającym zakładzie, który będzie największą i najnowocześniejsza piekarnią w Europie Wschodniej, wypiekającą bułki do hamburgerów, ale już ogłosiła nabór pracowników.

czytaj dalej

RSS

Hurl Your Exemplary Go With respect to Boss Certification Lay bare For Shipshape and Bristol fashion Makeover

08.05.13

Deeswickline
When achieve ticket, kill broker. pedestal companies extra fraudsters consort with online, well-heeled is tempo you hither always. ill-fated hither 3 deposit superpass tickets, obey link.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Francja groziła wyjściem ze strefy euro?

15.05.10

Na spotkaniu przywódców państw strefy euro 7 maja w Brukseli, poświęconemu pakietowi ratunkowemu dla Grecji, prezydent Nicolas Sarkozy walił pięścią w stół i groził wycofaniem Francji z grona państw wykorzystujących unijną walutę. finanse.wp.pl

RSS

Frank najniżej od dwóch lat. Wybór Macrona ucieszył frankowiczów

15.05.17

Tak nisko jak w poniedziałek frank nie był od października 2015 roku. Na rynku forex zszedł nawet przez chwilę poniżej poziomu 3,85 zł. Przeciętny...

RSS

Akcja wyprzedaż: czas, start!

29.12.09

Tłumy w galeriach handlowych, gigantyczne kolejki do kas i najważniejsze... kosmiczne przeceny. Mieszkańcy wysp brytyjskich i Australii już ruszyli do sklepów, by skorzystać z dobrodziejstwa poświątecznych wyprzedaży.

RSS

http://ravenadventures.com/clsale.html 4575698

29.07.13

com Sometimes when we were born with a small petite body size will put us under privileged because there are certain things like fashion, pageant and other things that may not allow us to enjoy because we do not have enough height Hiking, running, and tennis shoes are all common specialty options Whilst you are wearing the sandals, all you will feel is the incredible comfort Shoes!

czytaj dalej

RSS

MFW wróży nam wzrost

15.04.11

Wzrost gospodarczy Polski wyniesie w tym roku 3,8 proc., a w przyszłym roku spowolni do 3,6 proc. - prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w kwietniowym wydaniu "World Economic Outlook". W 2016 r. wzrost PKB prognozowany jest na 3,9 proc.

RSS

EXPO XXI Warszawa umacnia swoje szeregi

22.03.15

EXPO XXI Warszawa, najbardziej znany obiekt eventowy stolicy, rozwija swoją strukturę. Od stycznia Paulina Podolak awansowała na stanowisko Marketing & PR Specialist. Do zespołu dołączyła także Agnieszka Chachiel, pełniąc funkcję Senior Project Managera w dziale Service Center.

czytaj dalej

RSS

Kara dla dewelopera za zapisy w umowach

29.12.09

Zmiana ceny mieszkania, gdy wzrosną stawki VAT albo brak możliwości rezygnacji z kupna nieruchomości - takie niedozwolone zapisy znalazły się w umowach sprzedaży mieszkań oferowanych przez Ostródzkie Przedsiębiorstwo Budowlane. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na dewelopera karę 121 tys. zł.

RSS

Minister Rostowski nie przepuści nawet babci klozetowej

22.08.12

Od 2013 roku zakupić kasy fiskalne będą musieli tacy mikroprzedsiębiorcy jak szatniarz i osoba prowadząca toaletę publiczną. Eksperci są zdania, że to bezcelowe i utrudni działalność gospodarczą - pisze "Puls Biznesu". finanse.wp.pl

RSS

Złoto przebiło 1360 dolarów

08.10.10

Spodziewany potop świeżo drukowanych dolarów z USA i wynikające z tych obaw osłabienia dolara powodują, że cena złota bije kolejne rekordy. Uncja kruszcu przekroczyła w czwartek barierę 1 360 dolarów. Amerykańska waluta wciąż słabnie.

RSS

Zrób go na srebrno, nie na szaro

01.01.11

Czarny przegrał. Pierwszy raz w historii motoryzacji, w 2010 roku ludzie najczęściej kupowali samochody w kolorze srebrnym. Tak wynika z raportu firmy DuPont.

RSS

Nasze tańsze ubranka są nielegalne

29.10.10

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Polska bezprawnie stosuje obniżoną, 7-procentową stawkę na buciki i ubranka dziecięce. Odrzucił argumentację, że polski rząd może w ten sposób zwiększać przyrost naturalny i wzrost gospodarczy. Ministerstwo Finansów mówi: czekamy na opublikowanie orzeczenia z pełnym uzasadnieniem i wtedy postanowimy co robić. Ale eksperci są pewni: ubranka podrożeją.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny