Przedsiębiorcy gonią rząd do pracy. "Straciliśmy dość czasu"

15.10.11

- Więcej pracy, mniej przywilejów - tak można streścić pakiet 35 rekomendacji przygotowanych dla nowego rządu przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jej ekspert Jeremi Mordasewicz podkreślał w TVN24, że dość już czasu straciła władza podczas kampanii wyborczych i najwyższy czas na reformy.

Południowokoreański urząd antymonopolowy nałożył na produkujące sprzęt elektroniczny firmy Samsung i LG karę w wysokości 44,6 mld wonów (ok. 39 mln dol.). Firmy zamiast konkurować, ustalały między sobą ceny swoich produktów. Wielu greckich polityków jest zamieszanych w skandal korupcyjny, który wywołał niemiecki Siemens - uznała komisja śledcza greckiego parlamentu, która badała tę kwestię przez 11 miesięcy. Szacuje się, że greccy politycy i urzędnicy wzięli w sumie ok. 100 milionów euro łapówek.

Miś – ukochany przyjaciel dzieci. Puszysty, milusi, mięciutki, idealny do przytulania, cierpliwy i zawsze na miejscu – po prostu prawdziwy przyjaciel miś - taki prawdziwy dziecięcy skarb!

czytaj dalej

Francja ma nadzieję, że nowy plan pomocy dla Grecji zostanie przyjęty w czwartek - powiedziała w poniedziałek francuska minister ds. budżetu i jednocześnie rzeczniczka rządu Valerie Pecresse. Ma to się stać podczas nadzwyczajnego szczytu państw eurogrupy. - Te reformy mają nie tylko uporządkować system finansów publicznych, ale także pchnąć Polskę na ścieżkę szybkiego rozwoju w nadchodzącym dziesięcioleciu. Mają pomóc w dokonaniu przełomu cywilizacyjnego - mówi o Planie Rozwoju i Konsolidacji Finansów minister Michał Boni. Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos spotkali się przedsiębiorcy, politycy, naukowcy, dziennikarze z całego świata. Nie zabrakło też szefów największych polskich firm. O tym, jakie prognozy mają na najbliższy rok, porozmawia z nimi dziś szef TVN CNBC Roman Młodkowski.

And now the proof is in the data,released on Wednesday by The NPD Group's Brandlink,a database that helps brands assess the marketability of big-name celebrities.In its new ranking,Riri came out on top as the most marketable celebrity,just above BeyoncĂŠ www.promdresses2016.us.com and with Ne-Yo and Usher tied for third.The singer's score,based on the total number of brands for whom she would be a strong endorser,is 367,which is three times higher than your average A-list celebrity,including Angelina Jolie.But

czytaj dalejBiznesplan to podstawa. Po pierwsze i najważniejsze - myśl. Nie rzucaj się na głęboką wodę z pierwszym lepszym pomysłem, bo to się nie uda. Zmarnujesz cenny czas, a może i pieniądze. Nie warto. Sporządź biznesplan i osiągnij wymarzony sukces.

Pomysł na działalność gospodarczą
Chcesz czy nie, pomysł musi być. I to dobry. Najlepszy jeśli chcesz żeby przedsięwzięcie było sukcesem. Na początku zastanów się nad takimi aspektami jak:
• co sprawia ci przyjemność i może przynieść zyski,

czytaj dalej

Nie ma na świecie kraju odpornego na korupcję. Są jednak takie regiony, gdzie bez dania w łapę nie da się załatwić nic. finanse.wp.plWłaściciele domów jednorodzinnych powinni podpisać umowę z firmą, która będzie opróżniała pojemniki na śmieci. O częstotliwości tego zabiegu decydują gminy. Roczny koszt usług firm w tym samym mieście może różnić się blisko dwukrotnie. Warto więc porównać oferty zanim podpisze się umowę. finanse.wp.pl

Ruszył portal adresowany do najmłodszych użytkowników internetu. Jego właścicielem i twórcą jest młoda spółka ABC Media Publishing, która otwarciem Lulek.tv zainicjowała swoją działalność na rynku interaktywnej edukacji oraz rozrywki dla dzieci.

czytaj dalej

"For those -- the scribes, pundits, so-called experts -- who have gone so far as to say that he's going to be a bust, should just stop," Harbaugh said last July. "I recommend that because they're making themselves look more clueless than they already did."

A little more than one year later, Jenkins is an ex-49er. And Harbaugh still is not happy with how the media treated Jenkins.

czytaj dalej

The leather or fabric used to construct authentic Louis Vuitton Handbags is a single piece, thus all the logos are pletely symmetrical, and the base of the bag should not show any seam, which is generally the biggest indicator between replica Louis Vuitton handbags vs. If their rice is lower and lower, I think there need not replicas. This is a bag family it shares with the stylish looking 50 Eole LV Eole, the 55 Keepall Louis, the rather huge Cruiser Bag and the elegant Heures LV Alize - among other bags.

czytaj dalej

Już wkrótce nasze rachunki za telewizję kablową i internet mogą być niższe. Wszystko dzięki temu, co dzieje się na rynku telekomunikacyjnym - pisze Marcin Piasecki w "Dzienniku Gazecie Prawnej". finanse.wp.pl

Portal OPENKontakt.com przygotował 3 nowe promocje: Promocję Wiosenną, Pakiet Wiosenny oraz Wiosenną Ofertę e-mailingu. Promocje obowiązują do końca kwietnia.

czytaj dalejRSS

Miejsce na wakacje? Porto najbardziej atrakcyjne

29.03.12

Portugalskie Porto zwyciężyło w tegorocznym konkursie na najbardziej atrakcyjny cel wyjazdów turystycznych w Europie. W rankingu przeprowadzonym przez organizację European Consumer Choice (ECC) nominowanej do tego tytułu Warszawie nie udało się wejść do pierwszej dziesiątki. Zwycięzcę po raz pierwszy wybrali internauci.

RSS

Inflacja zaskoczyła. Ceny poszły w górę o...

15.05.10

W kwietniu inflacja wyniosła 2,4 proc. r/r wobec oczekiwanych 2,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. finanse.wp.pl

RSS

Rosjanie chcą Armaniego

01.02.11

Włoski potentat mody Giorgio Armani planuje otworzyć luksusowy hotel i spa na rosyjskim Przedkaukaziu. Lokalny gubernator Aleksander Kłoponin szukał inwestorów do realizacji projektu m.in. podczas szczytu ekonomicznego w Davos.

RSS

Wróg czai się na Yahoo!

15.10.10

Amerykańskie firmy private equity i koncerny mediowe są znowu zainteresowane przejęciem Yahoo!. Jak podał "The Wall Street Journal", takie firmy prtivate equity jak Silver Lake Partners czy Blackstone Group rozmawiają z America OnLine o możliwym przejęciu - czyli właściciela drugiej co do wielkości wyszukiwarki internetowej w USA.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

W opolskiej podstrefie ruszył pierwszy zakład

08.10.12

Na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest Park produkcję rozpoczęła kolejna firma, tym razem z opolskiej podstrefie. Inwestorem zakład produkcji elementów automatyki była spółka IFM Ecolink, należąca do niemieckiej firmy IFM Electronic. Jest to pierwszy zakład, który rozpoczął działalność produkcyjną w opolskiej podstrefie.

czytaj dalej

RSS

Kompleksowa pielęgnacja stóp

01.03.12

Niezależnie od pory roku, stopy zawsze wymagają szczególnej troski i pielęgnacji. Zimą, kryte we wnętrzach butów, potrzebują odżywienia i oddechu, latem natomiast, gdy nieustannie narażone są na oddziaływanie suchego powietrza – gładkości i nawilżenia.

czytaj dalej

RSS

Uwaga na pożyczkodawców! To naciągacze

29.05.11

Jesteś po uszy zadłużony, a potrzebujesz pieniędzy? - Nic prostszego: daj o tym ogłoszenie w Internecie, a zaraz zgłoszą się pożyczkodawcy. Tyle, że to naciągacze - ostrzega "Gazeta Wyborcza". finanse.wp.pl

RSS

Tytuł „Najlepsze Wnętrze Roku” dla łódzkiej restauracji „Jak pragnę wina”

22.03.11

Łódzka restauracja „Jak pragnę wina” została laureatką konkursu „Najlepsze wnętrze Roku”, organizowanego przez Fundację Ulicy Piotrkowskiej pod patronatem prezydenta Łodzi.
Doroczny, prestiżowy konkurs odbył się w Łodzi po raz 21. Jego głównym przesłaniem jest zachęcanie projektantów i inwestorów do projektowania oraz aranżacji współczesnych wnętrz użytkowych na najwyższym poziomie sztuki wnętrzarskiej.

czytaj dalej

RSS

Rzutkiego Dlugi w kreacji debetow

15.10.12

APR jest jednoletni wartosc niezaniesiony w ciagu pozyczanie pieniedzy lub denuncjowane kresze kredytowej, przedstawiana w odsetkach. Kwietnia przypuszczalnie sie wysoko nie zgadzac sie w zwiazki od pozyczonej liczby, czas obstawania warunkow kredytowych, miesiecznej autostopy alkoholowej natomiast niedrugich oplat, jakiego zdolaja wzglednie nie moga znajdowac sie uwzgledniane w wychwyceniach.

czytaj dalej

RSS

Niemieckie 10-latki poszły lepiej niż ostatnio

08.01.12

Pierwsza aukcja obligacji w strefie euro w tym roku napawa optymizmem. Niemcy sprzedały 10-letnie papiery skarbowe za 4 miliardy euro. Popyt był większy niż na poprzedniej takiej aukcji, a rentowności niższe. Może to oznaczać, że rynki powoli odzyskują zaufanie do strefy euro.

RSS

Londyn światową stolicą bankrutów

22.08.10

Londyńskie centrum finansjery - City - stało się schronieniem dla europejskich firm i ich właścicieli szukających ratunku przed wierzycielami, ponieważ brytyjskie sądy są dla nich łaskawe - pisze sobotni "Financial Times". finanse.wp.pl

RSS

Sylwester przy cavie

29.12.11

Najgłośniejszy wieczór w roku wymaga odpowiedniej oprawy. Wcale nie musi być z przytupem i fajerwerkami, ale Nowy Rok wypada powitać - obowiązkowo toastem. Z radością, i za szczęście!

czytaj dalej

RSS

Kredyty na kilka tysięcy procent - teraz też w bankach?!

08.10.12

Ustawa o kredycie konsumenckim sprawiła, ze lichwa stała się w Polsce całkowicie legalna. Jeżeli tylko firma się do tego przyzna, państwo pozwoli jej działać finanse.wp.pl

RSS

Chiny: Nie naciskajcie, bo będzie katastrofa

08.10.10

Premier Chin Wen Jiabao stanowczo odrzucił w Brukseli naciski Unii Europejskiej na podwyższenie wartości chińskiej waluty. Ostrzegał przy tym przed wywołaniem w Chinach niepokojów społecznych groźnych dla światowej gospodarki.

RSS

Showroom FagorMastercook – nowe atrakcyjne miejsce na mapie Wrocławia

29.07.12

Trzy marki, kilkadziesiąt nowoczesnych urządzeń do kuchni i łazienki, 600 mkw. powierzchni. Firma FagorMastercook, dawny Wrozamet, obecnie jeden z największych producentów AGD w Polsce, otwiera właśnie swój showroom. Wrocławianie już mogą oglądać i sprawdzać w praktyce, jak działa innowacyjny sprzęt AGD m.in. piekarniki, płyty indukcyjne, zmywarki, lodówki i pralki. Inwestycja warta 3 mln zł, zlokalizowana jest przy ul. Żmigrodzkiej, tuż obok głównej siedziby firmy we Wrocławiu.

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny