Przedsiębiorcy gonią rząd do pracy. "Straciliśmy dość czasu"

15.10.11

- Więcej pracy, mniej przywilejów - tak można streścić pakiet 35 rekomendacji przygotowanych dla nowego rządu przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Jej ekspert Jeremi Mordasewicz podkreślał w TVN24, że dość już czasu straciła władza podczas kampanii wyborczych i najwyższy czas na reformy.

W 2011 roku wpłaty do OFE mogą być zawieszone, co ma przynieść budżetowi zastrzyk 23 mld zł - wynika z dokumentu, do którego dotarł "Dziennika Gazeta Prawna". Taki pomysł ma przedstawić w czwartek na Komitecie Stałym Rady Ministrów minister pracy Jolanta Fedak wspierana przez ministrów finansów i gospodarki. Przeciwny jest szef doradców premiera Michał Boni i eksperci, którzy ostrzegają, że za taką doraźna korzyść przyjdzie słono zapłacić. Wydarzenia w Egipcie odbijają się echem na giełdach. Widać napięcie wśród inwestorów, którzy obawiają się o rozwój sytuacji w tym afrykańskim kraju. finanse.wp.pl Jedzenie, samochody, nawet mieszkania i benzyna są w Polsce tańsze w porównaniu z wieloma krajami w Europie. Co jednak z tego, skoro - w odróżnieniu od np. Czechów, Hiszpanów, Niemców czy Brytyjczyków - i tak na niewiele nas stać. Powód? Wciąż zarabiamy mało w stosunku do tego, co ile u nas kosztuje - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".- Jestem obywatelem świata - w ten sposób współzałożyciel Facebooka tłumaczy swoją decyzję zrzeczenia się obywatelstwa amerykańskiego, próbując przekonać tym samym, iż jego decyzja nie miała nic wspólnego z próbą uniknięcia płacenia podatków w USA. Eduardo Saverin, który na popularności portalu społecznościowego zarobił już miliardy dolarów, a na jego giełdowym debiucie zarobi kolejne, mieszka w Singapurze, gdzie nie będzie musiał z tego tytułu czegokolwiek państwu oddać. 6 miliardów euro - tyle warte są cięcia wydatków i podwyżki podatków w Irlandii w przyszłym roku. Głosowanie nad ustawą budżetową ma się odbyć w Dublinie dziś około północy. Minister finansów kraju przekonywał parlamentrzystów, że jeśli tera nie będzie cięć, w przyszłości zaciskanie pasa będzie dużo bardziej bolesne.

Rekomendacja T stopniowo jest wdrażana. Od sierpnia zacznie obowiązywać zapis, który do 80 proc. wartości nieruchomości ograniczy wysokość kredytu hipotecznego. Wkrótce okaże się, że chcący kupić pierwsze własne "m" będą skazani na uciułanie min. 20 proc. wkładu własnego. finanse.wp.plW tym roku w Łodzi koniec sierpnia oznacza nie tylko kres wakacji, ale także początek polowania na okazje dla wielbicieli nowych technologii. Już 30 sierpnia w łódzkiej Manufakturze swoje podwoje otworzy nowy sklep SATURN.

Mieszkańcy Łodzi i okolic mogą robić zakupy w sklepie SATURN już od 2010 roku, kiedy to pierwszy market sieci został otwarty w Centrum Handlowym Port Łódź. Już 30 sierpnia miłośnicy nowoczesnych technologii będą mieli możliwość robienia zakupów także w drugim łódzkim markecie SATURN, który zostanie otwarty w Manufakturze.

czytaj dalejRozwój Internetu spowodował wyraźną emigrację do niego wszelkiego życia społecznego. Procesowi temu towarzyszyło powstawanie coraz to nowych narządzi internetowych, będących miejscem wirtualnych spotkań. Fakt ten szybko dostrzegli pracownicy branży z reklamowej. Upowszechnienie Internetu, oraz jego nieograniczone możliwości, sprawiły, że ich nowym polem walki o klienta stał się właśnie Internet.

czytaj dalej

Japoński eksport mocno w górę. Jego listopadowy wzrost - po wyłączeniu czynników sezonowych - wyniósł 4,9 proc. miesiąc do miesiąca i był najwyższy od 7 lat. Mimo, że w porównaniu do zeszłego roku wynik był o 6,2 proc. gorszy, analitycy odetchnęli z ulgą.

Prezydent Lech Kaczyński z optymizmem spogląda w przyszłość polskiej gospodarki. W rozmowie z Polskim Radiem Katowice uspokajał, że stan zadłużenia finansów publicznych w skali UE jest średni i wcale nie musi się pogłębiać. - Prawie jestem pewien, że dług nie przekroczy 55-55,5 proc. - ocenił prezydent. Jednocześnie poinformował, że nie ma zamiaru tworzyć swojego projektu reformy publicznych i wyraźnie podkreślił, że Polska ma jedną z najlepszych gospodarek świata.

Kayah, Tatiana Okupnik i Future Folk zagrają podczas ECCO Walkathonu 2012!

Koncert Kayah, Tatiany Okupnik i zespołu Future Folk to tylko, niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników tegorocznego ECCO Walkathonu!

Spotkania z gwiazdami, odrobina zdrowia, ale przede wszystkim pomoc potrzebującym – przed nami ósma edycja ECCO Walkathonu w Polsce! Największy charytatywny spacer świata wyruszy

czytaj dalej

Na pierwszy rzut oka opona motocyklowa to „zwykła guma”, a różnica między oponami sprowadza się do rozmiaru czy rodzaju bieżnika. W rzeczywistości jednak, gdy spojrzymy do środka tego materiału, ujrzymy skomplikowane dzieło inżynierów motoryzacji.

O tym, że najważniejszym elementem motocykla są opony nie trzeba przypominać żadnemu miłośnikowi jednośladów. To one decydują o zdrowiu i życiu kierowcy, bo przecież bezpieczeństwo zapewniają jedynie dwa małe punkty styku bieżnika z nawierzchnią drogi.

czytaj dalej

Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice nie mieli zbyt dużego pola manewru przy wyborze zabawek dla swojego dziecka. Dziś na rynku mogą bezustannie przebierać w gadżetach dla swoich milusińskich, a z roku na rok zabawki są coraz bardziej bezpieczne i coraz częściej spełniają jedną ze swoich podstawowych ról: rozwijają wyobraźnię.

czytaj dalej

W administracji rządowej jest o 1,6 tys. etatów mniej niż rok temu. Ci urzędnicy, którzy wciąż pracują, zarabiają nawet o kilkaset złotych więcej - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". W sierpniu tego roku w Polsce sprzedano o 7,1 proc. więcej nowych samochodów osobowych i dostawczych niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Nabywców znalazło 25 524 aut - wyliczył Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Pozycję lidera rynku stracił Fiat.

RSS

Mięso z dioksynami w Tychach

15.01.11

Skażone dioksynami mięso z Niemiec trafiło prawdopodobnie na Śląsk - wynika z pierwszych ustaleń inspekcji sanitarnej, do których dotarł reporter TVN CNBC. Prawdopodobnie jeszcze dziś uda się ustalić co konkretnie stało się ze skażoną partią niemieckiej wieprzowiny.

RSS

Ceny mieszkań na dnie! Metr tańszy o kilkaset złotych

01.03.12

Tylko w ciągu ostatniego roku ceny lokali spadły o 400 zł za metr kwadratowy. Jak informuje "Rzeczpospolita" trend powinien odwrócić się za półtora roku. finanse.wp.pl

RSS

Zobacz, ile zarabiają więźniowie. Przedsiębiorcy: skandal!

22.04.12

We wszystkich więzieniach w kraju wyroki odbywa 82,8 tys. osób. Pracę ma zaledwie 9607 z nich. W 2009 r. pracowało ok. 17 tys. skazanych, rok później było ich o tysiąc mniej. Pod koniec ub.roku pracę miało już tylko 11 tys., podaje "Rzeczpospolita". finanse.wp.pl

RSS

Lider Artur podwójnie nagrodzony !

29.07.10

Czwarta edycja konkursu Perły Rynku FMCG przyniosła firmie Lider Artur – znanemu producentowi ciastek podwójne wyróżnienie. W tegorocznym konkursie, w którym producenci i dystrybutorzy zgłosili blisko 300 nowości wprowadzonych na rynek w roku 2009, docenione zostały aż dwa produkty marki Artur. W kategorii CIASTKA wyróżniono CHRUPKI RYŻOWE, natomiast w kategorii SŁONE PRZEKĄSKI uznanie zyskały KRAKERSY FROMAGE.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Juegos si desea los niĂąas son tanto factible y ingenuo

01.04.13

En lo posible evada los limpiadores quĂ­micos con el fin de higienizar las discos fuerte movimiento. Sin duda unos disco relativo an articulación jamĂĄs se encuentra jugando, su negocio logra contar con mi impulso porque usar algĂşn tipo de cristal ahora limpiador porque vidrios referente a ĂŠl. Esto simple sabrĂ­a daĂąar ellas rodaja aĂşn. Halle cierto paĂąo suave y a veces seco y en algunos casos friccionar la rodaja atildado atentamente ĂŠl dentro del pleiteador. Nadie gastes tu dinero durante guĂ­as porque subsistencia.

czytaj dalej

RSS

Ale ulga podatkowa! Zobacz, ile na niej można skorzystać!

29.06.11

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z kredytu podatkowego polegającego na odroczeniu o rok płatności podatku. finanse.wp.pl

RSS

here are many benefits that you can get from this running shoe

29.01.16

the Free and Lunar Tempo models have the same shoe structured deigned for Adidas Yeezy Boost 350 Damen neutral running on the road. However,As for the midsole, the molded sockliner copies the foot’s natural curvature and improve the snug fit of the interior.While the Nike FS Lite Run remains to be one of the most affordable training shoes coming from a big brand, while angled perforations in the midfoot flare out to enhance breathability when engaged.

czytaj dalej

RSS

Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego - nowoczesne projektowanie narzędziem innowacji

15.11.12

Celem projektu "Dolnośląska Sieć Wzornictwa Przemysłowego" jest zbudowanie trwałej współpracy między przedsiębiorstwami, ośrodkami akademickimi i projektantami z naszego regionu, w zakresie wykorzystania designu w budowaniu przewagi konkurencyjnej i wprowadzania na rynek innowacyjnych produktów. W ramach warsztatów i twórczych dyskusji będą mieli Państwo okazję wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w projektowaniu nowych produktów i usług oraz efektywnego wdrażania wzornictwa w biznesie.

TERMIN I MIEJSCE:
9 listopad 2012r. godzina 9.30

czytaj dalej

RSS

Przetańczyć całą noc…

22.02.12

Początek roku to czas karnawału, który zaczyna się w dniu Trzech Króli, a kończy w wigilię Środy Popielcowej. W tym okresie organizowane są huczne zabawy, poczynając od imprez przedszkolnych i szkolnych, na wielkich balach kończąc.

czytaj dalej

RSS

Moody's obniża i ostrzega

15.02.12

Agencja ratingowa Moody's ostrzegła, że może obniżyć Francji, Wielkiej Brytanii i Austrii prognozę wiarygodności kredytowej z najwyższej AAA do negatywnej. Jednocześnie agencja zdegradowała rating Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Słowacji, Słowenii i Malty.

RSS

Nie żyje Aleksander Gudzowaty

15.02.13

Nie żyje Aleksander Gudzowaty, jeden z najbogatszych Polaków przełomu XX i XXI wieku. Zmarł w wieku 75 lat. finanse.wp.pl

RSS

Powstała Rada Gospodarcza Regionu Wałbrzyskiego

15.10.11

Miło nam poinformować o powstaniu Rady Gospodarczej Regionu Wałbrzyskiego - lokalnej inicjatywy społecznej, która powstała w ramach projektu „Zarządzanie zmianą gospodarczą – tylko w partnerstwie!” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Człowiek - najlepsza inwestycja”, realizowanego przez Fundację Instytut Rozwoju Społecznego (Lidera Projektu) oraz Agencję Rozwoju Innowacji Sp. z o.o. ( Partnera projektu).

czytaj dalej

RSS

Zobacz, w jaki biznes wejdzie teraz Kulczyk!

22.03.12

Miliarder myśli o budowie dwóch kopalni. Na inwestycje przeznaczy co njamniej 600 mln euro. Wydobyty surowiec prawdopodobnie będzie wykorzystywany przez grupę Kulczyka, który planuje m.in. budowę elektrowni w Rajkowach koło Pelplina - donosi "Puls Biznesu". finanse.wp.pl

RSS

Flagowa marka na sprzedaż! Polska wódka trafi w ręce...

01.03.12

Francuska grupa Belvedere, właściciel wódki marki Sobieski, chce sprzedać swój flagowy produkt, by spłacić zadłużenie wynoszące ok. 500 mln euro. Transakcja mogłaby przynieść firmie kilkaset milionów euro. Podobno już prowadzone są rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Liczyć się jednak może przede wszystkim inwestor ze Wschodu. finanse.wp.pl

RSS

Ulice nie dla zwykłych śmiertelników! Tylko dla krezusów

08.08.11

Kilkadziesiąt tysięcy dolarów za metr kwadratowy ziemi? Tak! Tyle kosztuje zakup nieruchomości przy najdroższych ulicach świata! finanse.wp.pl

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny