Jak rozliczyć w kosztach wydatki na parkowanie prywatnego auta?

15.08.11

Przedsiębiorcy oraz ich pracownicy w licznych przypadkach wykorzystują prywatne auta w prowadzonej działalności gospodarczej. Rozliczanie kosztów związanych z ich wykorzystaniem odbywa się na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu prowadzonej przez użytkownika danego pojazdu. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z faktu, że limit wynikający z kilometrówki odnosi się nie tylko do zwrotu kosztów z tytułu eksploatacji auta.

Prezydent USA zaprosił do Białego Domu czarnoskórych przedstawicieli środowiska akademickiego. Nowe prognozy inflacyjne, będące przedmiotem dyskusji na posiedzeniu, wskazują na to, że w średnioterminowym horyzoncie czasowym inflacja powinna powrócić do wyznaczonych celów inflacyjnych za sprawą wprowadzonych już podwyżek stóp ,,, Rynek czeka na uruchomienie programu skupu obligacji w strefie euro, Wydaje się, że decyzja jest już podjęta przez Europejski Bank Centralny, a rynki już od jakiegoś czasu dyskontują tę informację,Nie jestem człowiekiem, którego będzie ustawiał Jarosław Kaczyński i pan Bielan. Mam ich w nosie pod tym względem. Nie ma tak, że mogą proponować z dnia na dzień co innego - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bronisław Komorowski. Piątek przynosi ograniczoną zmienność na rynku walutowym, W pierwszej części dnia widzieliśmy kontynuację czwartkowego umocnienia dolara, Jednak w godzinach popołudniowych dolar tracił i nieco słabsze dane o PKB były tu jedynie pretekstem, Rozmowa w "Faktach z Zagranicy" TVN24 BiS.

Barbara Dolniak z Nowoczesnej i Patryk Jaki (PiS) w "Kropce nad i" o reformie sądownictwa.

Rynek długu niewątpliwie nie da odetchnąć inwestorom w 2012r, W centrum uwagi inwestorów i agencji ratingowych przymierzających się właśnie do degradacji Francji czy Austrii, nie bez powodu znajdą się również Włochy, na które przypada blisko jedna,,, Pierwszy z zespołów Formuły 1 pokazał bolid na przyszły sezon. To Lotus, w którym do 2011 roku i wypadku w rajdzie jeździł Robert Kubica.

Ustalenia dziennikarza śledczego portalu tvn24.pl. Poranny, środowy handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, Wraz ze zbliżaniem się do okresu świątecznego aktywność inwestorów będzie malała, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4044 ,,, Monika Rosa (Nowoczesna) i Łukasz Schreiber (PiS) we "Wstajesz i wiesz".Sporo dzieje się na rynku walutowym, Widać, że inwestorzy w pełni wrócili z wakacji i na razie nie przejmują się potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z Korei Północnej, Główny nurt nadawany jest w tym momencie przez banki centralne, dane,,, Londyński zarząd transportu planuje przywrócenie do użytkowania kilku spośród ok. 40 nieczynnych stacji tamtejszego metra. - To niezwykłe miejsce. Doskonale usytuowane, o wspaniałej historii. Chcemy przywrócić je do użytku - mówi o stacji Down Street, która jako pierwsza trafi pod młotek Graeme Craig, dyrektor ds. rozwoju komercyjnego TFL. Jak się ustrzec przed najpopularniejszymi internetowymi oszustwami?

RSS

W poszukiwaniu straconych standardów

08.03.11

Mój pogląd na temat TVP, a szerzej mediów publicznych w Polsce jest od dawna ustalony - uważam, że instytucję medialną, spełniającą tylko od czasu do czasu rolę telewizji, zarejestrowaną w Warszawie, przy ulicy Woronicza 17, powinno się zamknąć, a zarząd, radę nadzorczą i szefostwo kilkudziesięciu związków zawodowych wyrzucić za bramę z dożywotnim zakazem wejścia.

RSS

"Jest bardzo wiele rodzin w Polsce, które chętnie przyjmą uchodźców"

15.06.17

W "Faktach po Faktach" Janina Ochojska i dominikanin ojciec Paweł Gużyński.

RSS

Kamiński: W Polsce jest aksamitna Białoruś. Kluzik: Akt żalu po przegranej

15.10.13

W "Faktach po Faktach" o referendum.

RSS

"Nie da się wygrać mobilizując jedno plemię"

08.11.12

Radosław Sikorski w "Kropce nad i" o przegranej Mitta Romneya.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Awaria T-Mobile usunięta. Sieć przeprasza

22.02.13

"Sieć T-Mobile nie działa. Nie można się nigdzie dodzwonić i odebrać żadnych połączeń" - pisali rano na skrzynkę Kontaktu 24 internauci.

RSS

Bartoszewski, Pilecki i ks. Zieja upamiętnieni w Ogrodzie Sprawiedliwych

22.06.16

RSS

"Polka potrafi!". Politycy oceniają ludzi roku „Wprost”

29.03.11

Do grona laureatów nagrody Człowiek Roku Wprost dołączyły Henryka Krzywonos i Justyna Kowalczyk. Kapituła organizowanego przez "Wprost" plebiscytu nie miała wątpliwości, że obu paniom należy się wyróżnienie za godną podziwu i naśladowania postawę życiową. A co o wyborze sądzą politycy? – Zgadzam się co do nagrodzenia Justyny Kowalczyk. Natomiast pani Krzywonos to nieporozumienie – uważa poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. – To męska zawiść – replikuje europosłanka SLD Joanna Senyszyn. I dodaje z radością: - Polka potrafi!
Henryka Krzywonos i Justyna Kowalczyk

RSS

Tyranozaur czai się na Marsie? Niesamowite zdjęcie wykonane z orbity Czerwonej Planety

22.07.13

Jurassic Park w kosmosie?

RSS

Robi się nerwowo

22.02.15

Oczywiście powodem jest kwestia grecka ? inwestorzy mają coraz więcej obaw, czy dzisiejsze popołudniowe spotkanie Eurogrupy coś wniesie, Szczyt ministrów finansów państw strefy euro rozpoczyna się o godz, 15:00,

RSS

Eurodolar tanieje, frank ponownie powyżej 3,50 zł

29.07.11

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w USA w tygodniu zakończonym 23 lipca spadła do 398 tys, Pierwszy raz w tym roku liczba ta spadła poniżej 400 tys,, co jest dobrą wiadomością dla słabnącego od początku tygodnia dolar

RSS

Co warto wiedzieć o kursach walut

29.06.17

Stoisz przed koniecznością wymiany waluty i chcesz wybrać właściwy moment? Niezwykle trudno przewidzieć, kiedy i jak zmienią się kursy, Warto jednak poznać czynniki, które znacząco wpływają na wahania notowań, Wprawdzie wiedza nie ,,,

RSS

"Wpychają mnie do PiS"

08.09.10

- Niektórzy wpychają mnie do PiS. Media, ci którzy zwalniają mnie z pracy, chcą pomóc mi w tej decyzji, ale to jeszcze za wcześnie - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Witold Waszczykowski. We wtorek podał MSZ do sądu pracy za zwolnienie go ze stanowiska po bezpłatnym urlopie, w czasie którego pracował w BBN. Nie wykluczył jednak kariery czysto politycznej.

RSS

Zapamiętał, że trzeba nacisnąć na czerwony guzik. Tak uratował mamę

29.06.17

Ma dopiero 6 lat i wpadł na oryginalny pomysł jak wezwać pomoc, gdy jego mama straciła przytomność. ("Fakty po południu")

RSS

Coraz więcej Brytyjczyków chce mieć irlandzki paszport

15.10.16

Liczba Brytyjczyków ubiegających się o irlandzki paszport wzrosła dwukrotnie.

RSS

Jaki chleb wybrać. Który jest najzdrowszy?

15.11.16

Chleb chlebowi nierówny.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny