Syria: Szef MSZ obiecuje do końca roku "wolne i uczciwe" wybory

08.08.11

Minister spraw zagranicznych Syrii Walid el-Mu'allim obiecał przeprowadzenie w kraju do końca roku "wolnych i uczciwych" wyborów. Szef dyplomacji przemawiał w sobotę na spotkaniu z zagranicznymi ambasadorami akredytowanymi w Damaszku.

Bez pracy nie ma kołaczy. Któż nie zna tego banalnego przysłowia. Ale przecież nie samą pracą człowiek żyje. Wprawdzie w 2010 roku Święto Trzech Króli nie będzie wolne, ale dni, w których będziemy mogli się oddać słodkiemu lenistwu, nie zabraknie. Zobacz kiedy wypadną. To reakcja na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Oto niezwykłe historie dwóch rodzin, które połączyły dzieci. Materiał "Faktów" TVN.Wczorajsza sesja na wykresie GBP/USD przebiegała pod znakiem delikatnego odreagowania spadkowego, Dzisiaj ten zniżkowy ruch jest kontynuowany, jednak jego skala jest niewielka, Inwestorzy wstrzymują się z nerwowymi ruchami w oczekiwaniu na ,,, Siły lojalne wobec libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego ostrzelały w poniedziałek tłum nieuzbrojonych ludzi w centrum kontrolowanego przez rebeliantów miasta Misrata; zabiły co najmniej dziewięciu ludzi - poinformował mieszkaniec. Wydarzeniem dzisiejszej jest bez wątpienia znacząco lepszy od oczekiwań odczyt z amerykańskiego rynku pracy, który podtrzymał pro-popytowe nastroje zarówno na rynku walutowym jak i zagranicznych giełdach, W wyniku pozytywnej publikacji, w szczególności w

Inauguracja prezydenta Wiktora Janukowycza rozwiała mit, że Ukraina pod jego rządami oddali się od Europy i zbliży do Rosji - wybija dziennik "Kommiersant", komentując uroczystości w Kijowie.

Złoty pozostaje mocny po posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej i Europejskiego Banku Centralnego, W tym tygodniu decydujące będą wyniki posiedzenia amerykańskiego Fed-u oraz dane z krajowej gospodarki, Kończący się właśnie drugi kwartał 2013 roku był zdecydowanie słaby na rynkach surowcowych, Wczoraj na tych rynkach panowały jednak zróżnicowane nastroje ? o ile ceny złota czy srebra kontynuowały zniżkę, to ropa, a także platyna i ,,,

Polska waluta nie przestaje tracić na wartości, W środę kurs USD/PLN wzrósł do 3,2446 zł, natomiast EUR/PLN wspiął się do 4,4282 zł, Obecnie dolar jest najdroższy od lipca 2010 roku, a wspólna waluta od lipca 2009 roku, Brak potencjalnych oporów na wykres Kupując używany samochód będziemy mieli większe szanse na to, że kupimy auto sprawne.Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Zobacz całą listę. O potencjalnym niebezpieczeństwie tego zdarzenia rozmawiał z redakcją tvnmeteo.pl astrofizyk Arkadiusz Olech.

RSS

Obezwładnili krupierkę, ukradli 2 tys. złotych

22.09.12

Udali, że zepsuła się maszyna do gier.

RSS

Atomowe plany Polski

15.01.11

Kiedy prąd w polskich gniazdkach będzie pochodzić z reaktorów jądrowych? Według rządu za dziewięć lat. W 2020 roku w Polsce ma działać pierwsza elektrownia atomowa, a docelowo będą trzy. Jak wyglądają przygotowania do budowy pierwszych reaktorów? Sprawdzali to reporterzy programu "Czarno na białym".

RSS

Były europoseł domaga się 4 mln zł od gazety

01.10.10

Przed poznańskim sądem okręgowym rozpoczął się w czwartek proces, w którym były europoseł PiS Marcin Libicki domaga się od "Polski - Głosu Wielkopolskiego" ponad 4 mln zł za naruszenie dóbr osobistych i utraconą pensję europarlamentarzysty.

RSS

BBC pod ostrzałem. Wysłali dziennikarza do Korei Płn. na studencką wycieczkę

15.04.13

Wycofania filmu domaga się London Scool of Economics.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Europa 100 lat po wybuchu wielkiej wojny. "Nie ma wielkich armii ani determinacji narodów, by się bić"

29.06.14

Program "Tu Europa" w rocznicę zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.

RSS

Opóźnienie pociągu pokrzyżowało ci plany? Sprawdź, czy masz szansę na odszkodowanie

22.01.14

Jakie prawa przysługują nam, gdy nasz pociąg ma opóźnienie? Kiedy możemy domagać się odszkodowania, a kiedy zwrotu pieniędzy za bilet?

RSS

Mały podatnik VAT w 2010 r.

22.08.10

Kategoria małego podatnika VAT została zdefiniowana w art. 2 pkt 25 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej jako ustawa o VAT).

RSS

Trzynastego wszystko zdarzyć się może

15.01.12

WYDARZENIE DNIA Najwyższa pora, by agencje ratingowe dokonały zapowiedzianych kilka tygodni temu obniżek ratingów i zamiast odwlekać nieuniknione, pozwoliły inwestorom dostosować ceny aktywów do nowych realiów,

RSS

Kolejne dwa zarzuty dla matki małej Madzi

29.03.12

Matka Madzi, Katarzyna W., usłyszała dziś kolejne dwa zarzuty ws. śmierci dziecka. Pierwszy z nich dotyczy zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, a drugi podejmowania zabiegów i tworzenia fałszywych dowodów mających na celu skierowanie śledztwa przeciw rzekomemu porywaczowi. Już wcześniej kobieta usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

RSS

Kredytobiorcy pod ścianą rzadko sięgają po pomoc

12.07.16

Z 600 mln zł zgromadzonych w Funduszu Wsparcia Kredytobiorców wypłacono jak dotąd tylko 6,6 mln zł. Z kredytobiorcami hipotecznymi w najtrudniejszej sytuacji finansowej banki zawarły zaledwie 293 umowy - poinformował Bank Gospodarstwa Krajowego.

RSS

Stuttgart należy do Maszy

29.04.13

Maria Szarapowa wygrała turniej tenisowy w Stuttgarcie. Rosjanka pokonała w finale Chinkę Na Li 6:4, 6:3.

RSS

Niemiec rządzi we Włoszech. Już drugi raz na podium

22.05.13

Przemysław Niemiec potwierdził wyśmienitą dyspozycję podczas Giro d'Italia. Polski kolarz zajął trzecie miejce na mecie 16. etapu i w klasyfikacji generalnej awansował na piątą pozycję. Do lidera Vincenzo Nibaliego traci 4 minuty i 13 sekund.

RSS

Tytuł obroniony, Vive znów złote

15.05.16

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce zdobyli piąty z rzędu tytuł mistrza Polski. W sobotę pokonali w Płocku Orlen Wisłę 27:25 (10:8) i wygrali finałową serię 3-0.

RSS

Tymoszenko żąda wytoczenia procesu Janukowyczowi

29.08.11

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko, sądzona za zawarcie niekorzystnych umów gazowych z Rosją w 2009 roku, domaga się wytoczenia procesu prezydentowi Wiktorowi Janukowyczowi, który w 2007 roku również zaakceptował niedogodne dla swego kraju kontrakty.

RSS

LTRO coraz bliżej

29.11.13

Środowa sesja została zdominowana przez informacje napływające zza Oceanu, Ze względu na zbliżające się posiedzenie Fed oraz niepewność związaną z terminem ograniczenia programu QE3, uwagę inwestorów przyciągnęły dane obrazujące ,,,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny