Surrealizm Majora

22.06.11

Od ponad 30 lat atakuje system absurdem. Waldemar „Major” Fydrych, twórca Pomarańczowej Alternatywy, właśnie wytoczył proces prezydentowi Wrocławia. O kradzież krasnala.
(fot. K. Miller/AG)

Stolica Apostolska przyjęła bardziej surową strategię wobec mediów grożąc im pozwami w przypadku publikowania nieprawdziwych informacji - donosi w sobotę "Il Messaggero". Ma to związek z ostatnimi, fałszywymi publikacjami na temat kardynała Bertone i jego współpracowników. William i Kate szykują się do ślubu, a wszyscy Brytyjczycy już liczą potencjalne zyski.
Alerty drugiego stopnia ogłoszono w dwóch województwach.Stany Zjednoczone wprowadzają zakaz wnoszenia laptopów i tabletów do samolotów w bagażu podręcznym. Prognoza pogody na pięć dni. Będą burze. Przez ostatnie lata tworzył Narodowe Centrum Kryptologii.

Od początku tygodnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie handlowano w kontekście oczekiwania na wydarzenia, które skumulowały się w kalendarzu od środy do piątku, W efekcie na pierwszych dwóch sesjach tygodnia rynek nie tylko ,,,

Inni zapłacili wysoką cenę za walkę o niepodległość Ukrainy. Jak potoczyły się losy liderów Majdanu? Novak Djoković awansował do finału turnieju Masters 1000 w Indian Wells. W sobotę rozstawiony z numerem pierwszym Serb pokonał czwartego w drabince Brytyjczyka Andy'ego Murraya 6:2, 6:3.

Wall Street musiała w czwartek pokazać, że środowy, ?byczy?, zwrot na rynku akcji nie był przypadkiem, Graczom pomagało odbicie na rynkach europejskich, ale mogła nieznacznie szkodzić sześcioprocentowa przecena indeksów w Chinach i ,,, Nowa broń została skierowana do produkcji masowej. Zgodnie z konsensusem rynkowym decyzją Europejskiego Banku Centralnego na styczniowym posiedzeniu stopy procentowe zostały utrzymane na niezmienionym poziomie, Taki stan rzeczy ma się utrzymać przez dłuższy czas, który z pewnością będzie ,,,Spekulacje o interwencjach SNB na franku osłabiają szwajcarską walutę, ale scenariuszem bazowym nie jest dalsza wyraźna deprecjacja CHF względem euro, Duński bank centralny trzeci raz ciągu dwóch tygodni obniża stopy procentowe, Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wielkim wybuchu w Gryfinie w województwie zachodniopomorskim. Po eksplozji pyłu węglowego w Elektrowni Dolna Odra zawaliły się pobliskie budynki. Trwa akcja ratunkowa. Długie blond włosy, wzrok utkwiony w szybie tramwaju, a na kolanach... kości.

RSS

Pochowali oficera BOR: Tusk na pogrzebie: Będziemy pamiętali

22.04.10

Będziemy pamiętali o twoim życiu i o twojej śmierci, będziemy pamiętali o twoich najbliższych - mówił premier Donald Tusk podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Krajewskiego, oficera BOR, kóry zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. W przemówieniu Tusk nazwał oficerów BOR "ludźmi twardej służby.

RSS

Złoty dalej zyskuje przez inflację

15.04.11

Czwartkowy poranek przynosi kontynuację wczorajszego umocnienia złotego, jakie zostało wywołane przez zaskakujący wzrost inflacji konsumenckiej w Polsce, O godzinie 09:33 kurs USD/PLN testował poziom 2,7208 zł, a EUR/PLN 3,9460 zł, Wczoraj na zamknięciu k

RSS

Koń jest kosztem, ale nie podlega amortyzacji

15.11.11

Wypoczynek na łonie natury staje się coraz bardziej popularną metodą na spędzenie urlopu. Jest to dobra okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Dlatego duża liczba przedsiębiorców decyduje się na założenie hotelu w formie gospodarstwa agroturystycznego czy stadniny konnej. Problemem może tu być rozliczenie w kosztach inwentarza żywego. Czy zakupionego za 300 tys. zł konia krwi arabskiej będzie można amortyzować jako środek trwały?

RSS

Euro zyskuje czwartą sesję z rzędu

22.06.11

Dwudziestu punktów zabrakło dzisiaj bykom do tego, aby kurs EUR/USD przebił barierę 1,4400 i otworzył drogę do kluczowego dla losów tej pary oporu w rejonie 1,4450, Biorąc jednak pod uwagę poprawę nastrojów może wkrótce dojść do sforsowania 1,4400,

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Samochód wpadł do basenu stoczni

29.05.10

Samochód dostawczy wpadł do basenu Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak informuje policja, kierowca auta sam się z niego wydostał i w stanie dobrym przebywa w szpitalu. Poszukiwany jest natomiast pasażer. Pojazd wciąż znajduje się w wodzie.

RSS

"Hasło do Tibii albo śmierć". Zatrzymano sprawców

29.05.10

Chęć przejęcia kontroli nad postaciami z gry internetowej była powodem napadu na 21-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Katowic, którzy zmusili mężczyznę do podania hasła jego prywatnego konta w Tibii.

RSS

Pożyczki pozabankowe coraz bardziej popularne na rynku

29.08.17

Polacy coraz częściej sięgają po zobowiązania pozabankowe, aby sfinansować nieprzewidziane wydatki lub załatać dziury w domowym budżecie, Popularność firm pożyczkowych ciągle rośnie, a wraz z nią rośnie zaufanie społeczeństwa do ,,,

RSS

Dzień Dziecka przyjdzie w deszczu. Nocą 5 st. C

01.06.12

Będzie nie tylko mokro, lecz także chłodno.

RSS

Słowa na razie wystarczą

22.06.17

Rynkowa wycena przyszłego tempa zacieśniania przez Fed jest cały czas niewystarczająca, pomimo jastrzębiego wydźwięku ostatniego posiedzenia, w perspektywie końca 2018 roku rynek wycenia o dwie podwyżki mniej niż sugerują to decydenci a na ,,,

RSS

Trzy mecze zawieszenia dla obrońcy Bayernu. Bo "przykleił rękę do twarzy przeciwnika"

15.04.14

Piłkarz Bayernu Monachium Rafinha został zawieszony na trzy mecze niemieckiej ekstraklasy. 28-letni obrońca Bawarczyków zobaczył czerwoną kartkę w końcówce sobotniego spotkania z Borussią Dortmund (0:3) w 30. kolejce.

RSS

Ranking kredytów gotówkowych (luty 2010)

22.03.10

Kredyty gotówkowe cały czas pozostają na cenzurowanym, Banki nie palą się do ich udzielania każdemu zainteresowanemu i konsekwentnie podwyższają ceny, Zdają sobie jednak sprawę, że nie można w nieskończoność podwyższać cen i mówić klientom ,,,

RSS

Ryszard Kalisz o Jerzym Szmajdzińskim:: "Jurek trzy razy powtórzył: Żegnam was"

22.04.10

Ryszard Kalisz wspomina zmarłego kolegę z SLD. Twierdzi, że w siedzibie partii do dziś opowiada się o ostatniej wizycie Jerzego Szmajdzińskiego na Rozbrat. "To ponoć wyglądało tak jakby żegnał się na zawsze z miejscem, w którym spędził około 20 lat życia" - powiedział Kalisz.

RSS

Komentarz PLN: FX i FI stabilizują się, rynek czeka na krajowe dane makro

15.08.16

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym ponownie nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie złotego,

RSS

Auto uderzyło w autobus. Jedna osoba nie żyje

22.03.17

Tragiczny wypadek w Gliwicach.

RSS

Stopy procentowe w Polsce bez zmian

29.04.10

W trakcie dzisiejszej sesji europejskiej negatywne nastroje wokół sytuacji fiskalnej słabiej rozwiniętych państw strefy euro nieco się zmniejszyły, co najlepiej widać w notowaniach obligacji tych krajów (rentowności odnotowały spadek w porównaniu z wczora

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny