W Magnicach otwarto Centrum Sprzedaży Poleasingowej

22.06.11

W podwrocławskich Magnicach w gminie Kobierzyce Europejski Fundusz Leasingowy otworzył dzisiaj Centrum Sprzedaży Poleasingowej. Jest to pierwsza w Polsce i jedyna w Europie Środkowo – Wschodniej tego typu placówka. Koszt inwestycji pochłonął 15 milionów złotych. W centrum docelowo zatrudnionych będzie 20 osób.

Hala magazynowa, o powierzchni 2,5 tysiąca metrów kwadratowych oraz budynek biurowy, o powierzchni prawie 305 mkw., a także utwardzony plac parkingowy, wybudowane zostały na działce o powierzchni ponad 26 tysięcy metrów kwadratowych.

czytaj dalejDolby Laboratories, światowy potentat i lider technologii audio wizualnych, otworzył we Wrocławiu Centrum Badawczo-Rozwojowe. Centrum mieści się w kompleksie biurowym Green Towers przy ulicy Strzegomskiej. Firma zatrudnia 20 pracowników. Łukasz Bratek, dyrektor Bradcast Technology zapewnia, że do końca przyszłego roku zatrudnienie we wrocławskim centrum wzrośnie do 50 osób.

czytaj dalej

Zawirowania na giełdzie w ubiegły piątek nie były efektem manipulacji - poinformował na antenie TVN CNBC Biznes rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego, Łukasz Dajnowicz. Nie potwierdziła się więc teza, że gwałtowne zmiany wartości WIG 20 były świadomym działaniem zagranicznej instytucji finansowej. Wcześniej KNF informowała, że za skokami indeksów stał duży bank inwestycyjny z Londynu. Na co przeznaczane są pieniądze podatników w poszczególnych krajach? Służba zdrowia, komunikacja miejska, policja, emerytury - to wymienia większość z nas w pierwszej kolejności. Niestety, przykłady z wielu krajów pokazują, że publiczne pieniądze często nie są odpowiednio szanowane, a wydający je nie znają umiaru... finanse.wp.plRuszają wielkie zmiany na kolei. Pasażerowie i spółki przewozowe mocno odczują spiętrzenie robót na torach.

FIFA Ultimate Team stuck content being resolved in the coming weeks

The continuing atfifa.com
Ultimate Group trapped articles (person coins and items) issue will begin to be fixed, EA Athletics says.

czytaj dalej

Projekt budżetu na 2012 rok, informacja premiera na temat przyszłości Unii Europejskiej i wniosek PiS o odwołanie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. To główne punkty rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu. Pierwsze czytanie projektu budżetu zaplanowano na dziś na godzinę 12.00.

Około 5 tysięcy pracowników Poczty Polskiej straci pracę w 2011 roku - twierdzi Solidarność. Blisko 90 tysięcy będzie miało zmienione warunki pracy i płacy. Zlikwidowana ma być część placówek pocztowych bo firma nie potrafi dostosować się do rynkowych wyzwań. Tak sytuację w Poczcie Polskiej ocenia Bogumił Nowicki, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Łączności NSZZ Solidarność. finanse.wp.pl

Appears extremely hands-on, pragmatic and real-world applicable. They also maintain a really fascinating site that gives an notion of what the system articles is about. The tuition is € 8,422. Scholarships

czytaj dalej

Za oknami nadal nie widać wiosny, dlatego w ramach poprawy humoru wynikającego z tęsknoty za słońcem proponujemy owocowe danie o słonecznym smaku – knedle ze śliwkami z sosem koniakowym i bakaliami.

Składniki:
- knedle ze śliwkami JAWO 1 op.

Składniki sosu:
- 6 żółtek
- 80 g cukru
- 75 ml Cognac
- 50 g bakalii

Przygotowanie sosu:

czytaj dalejAgencja MAB przygotowała kampanię dla marki BMW pt.: „Sięgaj po nieznane”, promującą nowy model BMW X1. Działania wspierają także komunikację BMW Comfort Lease, oferty leasingowej po raz pierwszy skierowanej również do klientów indywidualnych. MAB odpowiada za adaptację i produkcję spotu TV oraz radio a także za przygotowanie materiałów prasowych, online i OOH. Kampania potrwa do 22 marca.

czytaj dalej

W Petersburgu wszczęto śledztwo przeciwko dentystce z prywatnej kliniki, która wyrwała pacjentce 22 zdrowe zęby - podały lokalne media. Wskaźnik wzrostu cen towarów i usług mocno w dół. We wrześniu liczona rok do roku inflacja CPI spadła do poziomo 3,9 proc. - podał GUS. Tymczasem rynek oczekiwał, że wyniesie ona aż 4,2 proc.Uważa się, że bywanie na salonach, zwłaszcza zagranicznych, powinno iść w parze z językową biegłością. Tymczasem nie zawsze tak jest. Pod koniec minionego roku głośno było o nowojorskiej wpadce Ewy Minge. Ta znana projektantka mody swoim łamanym angielskim próbowała udzielić wywiadu amerykańskiemu dziennikarzowi, co wypadło niezdarnie i komicznie. Bohaterka sama zawstydziła się swojej niewiedzy i ambitnie zapowiedziała, że szybko nadrobi językowe braki.

czytaj dalej

W sierpniu tego roku w Polsce sprzedano o 7,1 proc. więcej nowych samochodów osobowych i dostawczych niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Nabywców znalazło 25 524 aut - wyliczył Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Pozycję lidera rynku stracił Fiat. Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o Narodowym Banku Polskim, która doprecyzowuje reguły zastępowania szefa banku centralnego m.in. w razie jego śmierci - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

RSS

Podwyżki dla emerytów z opóźnieniem?

29.12.11

Prawie 7,5 milionów emerytów i rencistów, którzy otrzymują świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może nie dostać podwyżek na czas. Zakład przyznaje, że nie zdąży z realizacją pomysłu premiera, który chce by waloryzacja była kwotowa, a nie procentowa - informuje "Rzeczpospolita".

RSS

Prawdziwa gratka dla fanów "Gwiezdnych wojen"! Zobacz

22.08.11

Fani "Gwiezdnych wojen" zacierają ręce i szykują swoje portfele. W listopadzie bowiem w rozpocznie się sprzedaż monet z wizerunkami postaci i miejsc ze świata stworzonego przez George'a Lucasa. finanse.wp.pl

RSS

Dziś debata Polaków w Davos

29.01.12

Na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos spotkali się przedsiębiorcy, politycy, naukowcy, dziennikarze z całego świata. Nie zabrakło też szefów największych polskich firm. O tym, jakie prognozy mają na najbliższy rok, porozmawia z nimi dziś szef TVN CNBC Roman Młodkowski.

RSS

Oto portret polskiego dłużnika. Mężczyzna w średnim wieku, mieszkający na Śląsku

15.05.17

Kwota niespłaconych w terminie zobowiązań finansowych Polaków na koniec I kwartału 2017 r. wyniosła 23,6 mld zł - wynika z danych ERIF Biura...

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

He returned Saturday to contribute to the pro-am side of

01.08.14

The Toronto Blue Jays will turn to righty Dustin McGowan tonight against Corey Kluber and the Cleveland Indians. McGowan has won his last two decisions and is 2-1 on the year with a 4.63 ERA. He did not get a decision his last time out, though, despite a decent effort against the Los Angeles Angels that saw him allow two runs in five innings of his teams 4-3 loss. "I got through it," McGowan said. "But I didnt have my slider, so luckily the changeup got me through.

czytaj dalej

RSS

Romans z burakiem…

08.05.10

Właściwie to określenie: Ty buraku! powinno być traktowane jako komplement. O ile wiadomo, że osioł jest uparty, paw dumny a but nie grzeszy inteligencją, o tyle trudno powiedzieć, z jakiego powodu burak cieszy się tak wątpliwą sławą – zupełnie niesłusznie.

czytaj dalej

RSS

Badania zdolności ochronnej znaku towarowego

08.03.14

Badania zdolności ochronnej znaku towarowego obejmuje analizy, czy zgłaszane oznaczenie spełnia bezwzględne przesłanki zdolności ochronnej. Podczas badania sprawdzane jest, czy proponowane oznaczenie może być znakiem towarowym w rozumieniu Ustawy Prawo własności przemysłowej.

Ograniczenia prawne a badania zdolności ochronnej znaku towarowego

czytaj dalej

RSS

Tak nam przykro... Polska jest bankrutem!

29.01.11

Zagraniczni inwestorzy przyłączają się chóru polskich ekonomistów ostro krytykujących rząd. Teraz wszyscy zgodnie wieszczą rychłe bankructwo Polski. finanse.wp.pl

RSS

Zyta Gilowska: Rząd będzie musiał podnieść podatki!

08.03.12

- My Polacy, nie pękamy - mówi o wychodzeniu z kryzysu prof. Zyta Gilowska w wywiadzie dla "Gazety Polskiej". Była minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego twierdzi, jednak że nasz wzrost gospodarczy wynika z "finansowego dopingu". finanse.wp.pl

RSS

Q&Any: Actually does the particular Mangosteen and Colon Cleanse essentially job ...

29.04.13

Numerous models of males betterments get and provides a remedies develop the feature who have the ability to expand manhood on the other hand there isn't a these kinds of different types treatment potentially flower based mostly or even medical physician proposed medicinal drugs on the market which often can contain handful of ins found in manhood program. Whenever any individual is certainly getting these kinds of different kinds of announce, always remember these brands and others in addition being only just doing secret.

czytaj dalej

RSS

Która woda butelkowana jest najlepsza? Polskie uczelnie zrobiły badania

15.05.17

Polski Instytut Badań Jakości wspólnie ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego wziął pod lupę wodę butelkowaną. Eksperci sprawdzili, która z nich...

RSS

78 mld zł na drogi w pięć lat

22.12.10

Wydatki na inwestycje związane z realizacją Programu Budowy Dróg Krajowych w latach 2011-2015 wyniosą 78 mld zł - wynika z "Informacji nt. planu rzeczowo-finansowego Krajowego Funduszu Drogowego na 2011 r." Tylko w przyszłym roku ma to być 29,96 mld. zł

RSS

Dwóch nowych najemców w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy

08.03.12

Coffeeheaven i Jean Louis David otworzyły się w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy poszerzając ofertę usługową centrum.

Kawiarnia Coffeeheaven oraz salon fryzjerski Jean Louis David dołączyli do grona najemców Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy. Kawiarnia z 60 miejscami siedzącymi zajęła powierzchnię 137 m2 położonych w samym sercu modowej części Galerii, naprzeciwko otwartego niedawno sklepu sieci Cubus. Salon Jean Louis David jest natomiast zlokalizowany przed linią kas supermarketu Carrefour i ma powierzchnię 63 m2.

czytaj dalej

RSS

Pilne! Sejm zdecydował o losie ministrów finansów i skarbu

29.04.11

Sejm odrzucił wnioski opozycji o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego oraz ministra skarbu Aleksandra Grada. Zgodnie z przewidywaniami, obaj zostają na swoich stanowiskach. finanse.wp.pl

RSS

Speedy Cash Bad Credit Loans-Obtain swift capital

15.09.12

Personal Loans Will Make the main difference to Consumers With Bad Credit Scores

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny