Zwyżki na rynkach akcji

01.06.11

Dziś rano euro zwyżkuje w stosunku do większości znaczących walut po tym jak szef grupy ministrów strefy euro, Jean-Claude Juncker, zasygnalizował wczoraj, że przywódcy Unii Europejskiej zdecydują się na przyznanie Grecji dodatkowej pomocy do końca czerwc

USA: Indeks ISM dla usług, jaki został opublikowany wczoraj o godz, 16:00 wypadł nieoczekiwanie dobrze rosnąc w czerwcu do 56,5 pkt, z 52,9 pkt, przy szacunkach 53,3 pkt, Z kolei zapiski z posiedzenia FED, jakie odbyło się 15 czerwca pokazały, ,,, Tyson Gay, najszybszy w tym roku człowiek na sto metrów, złapany na stosowaniu niedozwolonych substancji. Już wycofał się z mistrzostw świata, to prawdopodobnie koniec sprintera wiecznie ścigającego Usaina Bolta. 11 listopada na ulicach Warszawy znów spotkają się dwie przeciwstawne demonstracje: "Marsz Niepodległości" i "Kolorowa Niepodległa". - Oni ("KN") chcą zablokować ten marsz, bo uważają, że jest bardzo źle, kiedy taka manifestacja odbywa się w centrum miasta - tłumaczył w TVN24 Seweryn Blumsztajn z "Gazety Wyborczej". - A "Koalicja 11 listopada" organizuje zadymę na którą zaprasza niemieckich anarchistów - odparł Robert Winnicki z Młodzieży Wszechpolskiej, jednego z organizatorów "Marszu Niepodległości".Stop Loss jest powszechnie używaną funkcją na rynku walutowym, z której korzysta się, by kontrolować straty do określonego poziomu, jeśli transakcja jest niekorzystna dla tradera, - Polska gospodarka jest stabilna i nic złego się na pewno nie stanie i nie wydarzy - podkreśliła Szydło. Grzegorz Schetyna o sankcjach.

W zajezdni Ostrobramska silniki autobusów pracują całą noc. Mieszkańcy mają dość klekotu, kierowcy mówią, że to strata pieniędzy i zły serwis. – Wiemy, co robimy – uspokaja MZA.

Mistrz świata w "Faktach po Faktach" w TVN24. Said Kariminian, założyciel i szef Gem TV, w której skład wchodzi między innymi 17 perskojęzycznych kanałów telewizyjnych, został zastrzelony w Stambule - podały w niedzielę media. Nie jest na razie jasne, kto stał za morderstwem, ani jakie były motywy.

Oglądając dzisiejszy handel można sobie zadać pytanie, czy może inwestorzy zrobili sobie ponownie majówkę, Obroty były nadzwyczaj niskie, a zmiany indeksu do emocjonujących z pewnością nie należały, Niski obrót podważa znaczenie obserwowanych dzisiaj zmia W pierwszym półroczu 2014 roku obroty faktoringowe BOŚ Banku wyniosły 1,144 mld zł i były większe o 53 proc, w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim, Od pewnego czasu było wiadomo, że wrześniowe posiedzenie Fed, podczas którego jak oczekiwano, miała zapaść historyczna decyzja o rozpoczęciu ograniczania miesięcznych zakupów obligacjiTo triumfalny powrót na pierwsze miejsce listy najbogatszych Polaków. W zeszłym roku, przez kryzys finansowy, nie dało się jego majątku obliczyć, jednak teraz nie było z tym żadnego problemu. Kto w Polsce jest najbogatszy? Sprawdź, jak wyglądają majątki naszych rodzimych miliarderów. Prezydent Niemiec Joachim Gauck, oddając hołd ofiarom masakry dokonanej przez niemieckich żołnierzy w wiosce Lingiades w północno-zachodniej Grecji, poprosił o przebaczenie za zbrodnie popełnione przez jego rodaków w czasie wojny.

RSS

CAD z problemami

29.12.15

Kanada: Rynek wycenia możliwość cięcia stóp procentowych 20 stycznia na 18 proc, Prawdopodobieństwo rośnie do 50 proc, dopiero w połowie 2016 r,

RSS

"Widziałem wzruszenie na twarzy Putina"

08.04.10

Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że obecność premierów Polski i Rosji na uroczystościach upamiętniających pomordowanych w Katyniu jest krokiem w dobrą stronę i daje szansę na zbudowanie pojednania pomiędzy obu krajami.

RSS

"Ziobryści" zakładają klub. Szefem Mularczyk

08.11.11

Parlamentarzyści związani ze Zbigniewem Ziobrą, Jackiem Kurskim i Tadeuszem Cymańskim, wykluczonymi z Prawa i Sprawiedliwości, założą klub w Sejmie. Będzie nazywał się "Solidarna Polska" i należeć będzie do niego 16 posłów i 1 senator. Szefem został Arkadiusz Mularczyk. - Wszystkie deklaracje o jedności były nic nie warte - tak to wydarzenie skomentował na gorąco rzecznik PiS Adam Hofman. - Będziemy im dziękować - stwierdził.

RSS

Łoś, wiewiórki i Władimir Putin

22.05.17

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Prognoza pogody na niedzielę: chwile ze słońcem

29.01.17

Pogoda w najbliższych godzinach będzie dość zmienna.

RSS

Kaczyński zapowiada wniosek o wotum nieufności wobec Grada

01.04.11

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra skarbu Aleksandra Grada. Lider PiS radykalnie sprzeciwił się prywatyzacji Lotosu. Zarzucił ministrowi złe prowadzenie prywatyzacji i niewłaściwy nadzór nad majątkiem państwa.

RSS

Wybuch pod Rosomakiem, ranni Polacy

29.10.10

Trzech polskich żołnierzy zostało lekko rannych w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego pod Rosomakiem. Do ataku doszło w prowincji Ghazni podczas wspólnego patrolu z wojskiem afgańskim.

RSS

PKB z UK oraz korona szwedzka

29.10.16

Brytyjskie PKB powyżej konsensusu, ale poszczególne składowe mogą pokazywać pogorszenie kondycji gospodarki w niedalekiej przyszłości, Riksbank ponownie zaskakuje i spycha koronę do wieloletnich minimów zarówno do euro, jak i dolara, ,,,

RSS

Niemiecka gospodarka trwa w stagnacji

15.08.12

Wyhamowanie w II kwartale wzrostu niemieckiej gospodarki do 0,5% w skali roku zostało odebrane raczej przez rynki finansowe jako dobry omen na przyszłość, a nie niepokojąca wiadomość, Inwestorzy skupili się na nieco lepszej od oczekiwanej kwartalnej popra

RSS

Selekcjoner zdał raport. Czeka na wyrok

15.09.17

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi spotkał się w czwartek z władzami PZPS i przedstawił analizę porażki w mistrzostwach Europy. Zarząd w tej sprawie będzie obradować 20 września. Biało-Czerwoni przed własną publicznością zajęli dopiero 10. miejsce.

RSS

Więzienie w zawieszeniu i grzywna: Znęcali się nad nauczycielem. Jest wyrok

22.01.10

Wyzywali i kopali nauczyciela. Wszystko nagrali komórką, a film umieścili w internecie. Nagranie z zespołu szkół zawodowych w Rykach (woj. lubelskie) odnalazła policja. Dziś jeden z byłych uczniów placówki usłyszał wyrok. Czterem innym sąd warunkowo odpuścił.

RSS

Szpilka spodobał się Amerykanom. "Ma propozycję kolejnej walki"

22.01.16

Dla sport.tvn24.pl Andrzej Wasilewski, promotor pięściarza.

RSS

Naukowcy: mieszkańcom Zatoki Perskiej grozi śmierć termiczna

29.10.15

Będzie zbyt gorąco, żeby przeżyć.

RSS

Ulga na internet do odzyskania. Wystarczy zmienić umowę?

08.03.14

W tym roku ulga na internet przysługuje już tylko określonej grupie podatników. Jest jednak szansa, aby ją odzyskać.

RSS

Pierwsze czynszowe mieszkania na wynajem

22.11.16

Napłynęło ponad 400 wniosków.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny