Student pod kreską?

01.06.11

W nowym roku akademickim aż 50 tys. studentów może stracić pomoc finansową - szacuje "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety, wielu studentów może się czuć rozgoryczonych zmianą reguł, bo pula stypendiów naukowych zostanie drastycznie ograniczona.

20 firm z Europy Środkowo-Wschodniej zajmujących się dostawami, przesyłem i magazynowaniem gazu znalazło się pod lupą inspektorów z Komisji Europejskiej. Inspekcje, w tym w polskich PGNiG i Gaz-Systemie, mogą mieć związek z działalnością Gazpromu w Europie.

Innowacyjne produkty naukowe zaprezentowane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+ zdobyły aż 5 nagród podczas prestiżowych targów wynalazczości i transferu technologii Brussels Innova 2012. Jury targów wyróżniło Złotym i Srebrnym Medalem Brussels EUREKA aż cztery projekty opracowane przez naukowców współpracujących z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, w ramach realizowanych kontraktów badawczych i komercjalizacyjnych.
Polski len doceniony nawet w Brukseli

czytaj dalej

W ciągu kilkunastu dni polski rząd powinien być gotowy do podpisania porozumienia gazowego z Rosją - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. W najbliższym czasie do Brukseli udaje się wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister w MSZ Mikołaj Dowgielewicz, by wyjaśnić wątpliwości Komisji Europejskiej. Ale Komisja Europejska mówi, że podtrzymuje zastrzeżenia do umowy.Z 1,5 miliarda euro na budowę internetu szerokopasmowego samorządy wykorzystały dotąd zaledwie 56 milionów, czyli raptem 3 procent. Rząd zapowiada wielkie przyspieszenie. Jeśli się nie uda, gigantyczne dotacje przepadną - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu jedenastu serii tabletek Asmenol. To lek stosowany m.in. przez chorych na astmę....

W Narodowym Funduszu są duże pieniądze na budowę przyłączy kanalizacyjnych i biologicznych oczyszczalni ścieków. I to bez konkursu… Ile tej kasy trafi na Dolny Śląsk, zależy już od mobilizacji naszych samorządów! Rozmowa z Jerzym Ignaszakiem, członkiem Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

czytaj dalejNiezmiennie stacja TVN24 i portal tvn24.pl są w czołówce swoich kategorii najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów, który przedstawił wyniki marcowych badań. Pierwsze trzy miejsca na liście wszystkich opiniotwórczych mediów zajęły "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita" i RMF FM.

Lato przyniosło rozkwit w niemieckim handlu zagranicznym. W ciągu trzech miesięcy od lipca do września za granice Niemiec wyeksportowano o ponad 1/5 więcej towarów niż rok wcześniej, sprowadzono zaś o niemal 1/4 więcej. Zanzącym partnerem handlowym okazuje się Polska. W poniedziałek rano złoty osłabia się, choć niewiele, niemal do wszystkich głównych walut. Wyjątkiem jest frank szwajcarski, który z każdą godziną traci na wartości. Od rana do godz. 11 potaniał już o pięć groszy do poziomu 3,53 zł. Pojawiają się spekulacje, że stoi za tym szwajcarski bank centralny, który walczy ze spadkiem cen uderzającym w gospodarkę.

Nie będzie podwyżki zasiłku pogrzebowego. Senat zdecydował o odrzuceniu przygotowanego w Izbie projektu ustawy różnicującej jego wysokość. Obecnie... Brytyjskie biuro Lombard Street Research zbada, ile może kosztować Holandię porzucenie euro i powrót do guldena. Raport ma być gotowy pod koniec stycznia lub na początku lutego przyszłego roku. Poinformował o tym lider holenderskiej antyimigracyjnej Partii na rzecz Wolności, Geert Wilders. finanse.wp.pl Około 1,8 mld zł rząd zarezerwował na dotacje do ubezpieczeń zdrowotnych rolników. A to i tak najprawdopodobniej kwota zbyt mała. Dlatego rząd chce zmian w KRUS - donosi "Rzeczpospolita". finanse.wp.plxtraordinary complement of dim chemise,waist the region fairly improve,appear stylish noble temperament.Use within product of uncommon bag:precious hill to have got including the burnish being an example velvet skins and dim coloured alligator is stunning soft feeling.gucci socket internet dependent The early morning the shoe revenue still help keep the type of last season,but the natural light linen set with all exclusively the very same light coloured division heels.Supper with considerable brightness trainers money of organic and natural leather,match with cotton silk details.Advocate stren

czytaj dalej

But, don`t forget to remove the shoe-pad before stuffing Pilluffa plunged her sharp, evil stepmotherish fingernails in a bit deeper This shoe is covered in metallic silver fabric that pleats across the toe area All one ought to do is enter the size of their foot and range of price in the provided search box And dazzling rhinestones sparkle on one of the front and rear straps After all, you just finished paying for a new Hybrid club and then there were those Christmas presents you had to buy a few months ago The first main focus for the photographer however is Moelfre, it is a

czytaj dalej

Getin Bank wprowadza kolejny innowacyjny produkt z myślą o przedsiębiorcach. Przełamując schematy i utarte podejście do produktu leasingowego, Bank przygotował konkurencyjną ofertę wielofunkcyjnego rachunku do spłaty dla firm. Zakładany wszystkim klientom korzystającym z usług Getin Leasing, będzie mógł pełnić równocześnie funkcję rachunku firmowego.

czytaj dalejRSS

Grecy zarzynają nam złotego. "Będzie nadal tracił na wartości"

15.05.12

Fatalny początek tygodnia dla naszej waluty. Złoty tracił dziś mocno na fali pesymizmu wywołanej przez rządowy impas w Grecji. Tak słaby wobec obcych walut był ostatnio w styczniu 2012 r. Pod kreską dzień zakończyły też europejskie giełdy.

RSS

Karta Przywilejów dla podróżujących z Holiday Point

26.11.09

Podróżowanie samo w sobie stanowi przywilej i ogromną przyjemność. W bogatej ofercie touroperatorów znajdziemy interesujące wyjazdy krajowe i zagraniczne. W zależności od budżetu jaki planujemy przeznaczyć na urlopowy wypoczynek możemy zdecydować się na kuszące oferty last minute bądź luksusowe wakacje w dalekim, egzotycznym kurorcie. Wybierając wycieczkę warto zwrócić uwagę na oferty dodatkowe i programy lojalnościowe proponowane przez biura i agencje turystyczne.

czytaj dalej

RSS

Zainwestują w Krakowskiej SSE

01.09.11

FoodCare sp. z o.o. i DORTECH II s.c. to kolejne firmy, które zainwestują w Krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firmy te zadeklarowały się łącznie zainwestować 21,55 mln zł oraz stworzyć co najmniej 17 nowych miejsc pracy.

czytaj dalej

RSS

Nie taki burak straszny…

15.08.11

Ćwikła, barszcz, chłodnik… to tylko niektóre z pysznych i niezwykle zdrowych dań, które można przyrządzać z buraka. A że sezon na to warzywo trwa praktycznie cały rok, mamy 365 możliwości jego wykorzystania.

Wielu z nas nie przepada za burakami, gdyż kojarzą się nam z okresem przedszkolnym, kiedy to mdła, bordowa papka wmuszana w nas była pod groźbą spędzenia kilkunastu minut w kącie. Nieprzyjemne przeżycia z dzieciństwa często oddziałują na nas w przyszłości, dlatego wielu z nas wciąż szerokim łukiem omija buraczki i wszystko, co jest z nich zrobione.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Prezydent wygrał z rządem w Trybunale

15.06.11

Ustawa o racjonalizacji zatrudnienia w administracji nie może wejść w życie - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie uznali, że jeden z zaskarżonych przez prezydenta przepisów przygotowanej przez rząd ustawy jest niezgodny z ustawą zasadniczą. Ustawa przewidywała zwolnienie 10 procent urzędników w państwowych jednostkach budżetowych. Rząd zapowiada, że nie zamierza próbować już wprowadzać podobnych rozwiązań.

RSS

Viagra w promocji z supermarketu

22.09.10

Za kilka dni największa sieć brytyjskich supermarketów Tesco zacznie sprzedawać Viagrę. Środek będzie dostępny bez recepty i za pół ceny - informują w poniedziałek brytyjskie media. Viagrę będą mogli nabyć mężczyźni, u których prosty test nie wykaże przeciwwskazań.

RSS

Pięć salonów marek LPP w łódzkiej „Sukcesji”

29.06.12

Spółka Fabryka Biznesu i LPP S.A. podpisały umowę najmu lokali na pięć salonów odzieżowych w Centrum Handlowo-Rozrywkowym „Sukcesja”, które powstanie w Łodzi.
W galerii handlowej „Sukcesji” zostaną otwarte cztery placówki istniejących już marek należących do LPP - Reserved, Mohito, Cropp i House - oraz jedna nowej, nieobecnej jeszcze na rynku. Łączna powierzchnia sklepów wyniesie 3370 mkw., w tym dwupoziomowy salon Reserved zajmie 1756 mkw., pozostałe od 307 do 483 mkw.

czytaj dalej

RSS

Będzie gospodarczy rząd eurolandu?

01.06.10

Prezydent Francji naciska swoich europejskich partnerów w sprawie stworzenia sekretariatu, który działałby jako rząd gospodarczy eurolandu - pisze francuski dziennik "Le Monde".

RSS

I Don't Have a Debit Card - Am I Allowed To Obtain a Payday Loan?

29.05.13

Usually following getting into in standard info, your choice can be accomplished in seconds. Without simply to ab muscles high-risk efforts, to absolutely everyone they provide revenue to. All you have to do is to find the money bargains you require in addition to the correct stores or loan companies that are prepared to present the thing you need. Listed below are couple of explanation why getting these kinds of credit capability 's no poor notion:. This calls for you planning out the amount of of capital you have to spend for your day by day spending.

czytaj dalej

RSS

Kawior i ślimaki. Polska to "luksusowy" eksporter

15.07.11

Co roku nasz kraj eksportuje około trzech tysięcy ton truskawek i poziomek. To wcale nie tak dużo - możemy więcej. Dlatego truskawki osobiście reklamuje w Europie premier Donald Tusk. Wartość całego polskiego eksportu warzyw i owoców to około 1,5 miliarda euro rocznie. Za granicę sprzedajemy też dużo drobiu i coraz więcej... ślimaków.

RSS

Chomik Zhu Zhu straszy antymonem

08.12.09

Największy hit tegorocznych zakupów świątecznych w USA - zabawkowy chomik Zhu Zhu - okazał się groźny dla zdrowia. Jak podaje federacja konsumentów Good Guide z San Francisco, chomik zawiera niedozwolone ilości antymonu.

RSS

Nic dwa razy się nie zdarza...?

01.09.12

Doroczny mecz: ASTOR kontra Automatyka z Tarnowa – tym razem bez cudów. Złoty Partner ASTOR po raz kolejny pokazał swoją klasę i po roku słabszej formy – powrócił na szczyt. W tym roku, oprócz tradycyjnego turnieju dwóch drużyn, odbyły się rozgrywki pomiędzy ASTORem a firmami, świadczącymi usługi związane z wdrażaniem automatyki w spółkach Grupy Kapitałowej AZOTY Tarnów – Automatyka, Automatika i ASTER ZAK. ASTOR w tym roku postawił na partnerskie relacje i pozwolił wygrać swoim rywalom wszystko, co było do wygrania.

czytaj dalej

RSS

Oto prawdziwe giganty! Najwyższe konstrukcje świata

15.05.11

Smukłe, wysokie, powabne. Tak można z pewnością powiedzieć o niejednej kobiecie. Jednak tym razem chodzi o... wieże - jedne z najwyższych konstrukcji wzniesionych przez człowieka. finanse.wp.pl

RSS

Paliwo będzie tańsze! Wielkie zmiany na stacjach

15.07.12

Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Transportu ustaliły zakres zmian w prawie, które umożliwią samoobsługę przy tankowaniu LPG - poinformował resort gospodarki. Według informacji resortu gospodarki, projekt nowych przepisów może być gotowy w sierpniu. finanse.wp.pl

RSS

Truskawek w tym roku nie będzie!

22.04.12

Wiele plantacji truskawek w województwie kujawsko-pomorskim wymarzło wskutek silnych mrozów w styczniu i lutym przy jednoczesnym braku śniegu - poinformowała PAP Barbara Błaszczyńska z Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Zarzeczewie koło Włocławka. finanse.wp.pl

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny