Pokochaliśmy szybkie i drogie samochody

29.05.11

Szybko rośnie rynek luksusowych samochodów sportowych w Polsce. Za najdroższe auto klient wkrótce zapłaci 12 mln zł - pisze "Rzeczpospolita".

Tak jak prognozowano, złoty osłabia się znacznie w stosunku do walut. Spadł już do najniższego poziomu wobec euro od trzech miesięcy. W skali tygodnia stracił do euro więcej niż wszystkie waluty i surowce świata - podsumowuje "Puls Biznesu". Równie źle ma się węgierski forint.

Czwarty kwartał roku to tradycyjnie najgorętszy okres dla branży e-commerce. NEO24.PL, największy polski sklep internetowy i lider sprzedaży RTV AGD, wszedł w sezon gwiazdkowych zakupów z nową strategią i modelem biznesowym. Stawiając na ekspansję w nowych segmentach rynku, zaoferował Klientom szerszy wybór IT i zabawek oraz dodatkowe kategorie: produkty dla zwierząt, „dom i ogród”, opony oraz perfumy.

czytaj dalej

Google AdWords, porównywarki cen, pasaże handlowe - sklepy internetowe muszą stale szukać nowych metod promocji, które zapewnią im wzrost obrotów. Jednym z takich sposobów jest marketing afiliacyjny. Do takiego rozwiązania przekonywał podczas konferencji WebWro Rafał Irla z Afiliant.com.

Sklepy internetowe chcą zarabiać jak najwięcej pieniędzy - od takiego oczywistego stwierdzenia Rafał Irla rozpoczął swoją prezentację. Aby tego dokonać, przedstawiciele sklepów muszą skutecznie dotrzeć do potencjalnych klientów - na wszystkie możliwe sposoby.

czytaj dalej

Rada nadzorcza PZU powołała sześciu członków zarządu spółki - podała firma w komunikacie. W skład zarządu zostali powołani: Przemysław Dąbrowski, Marcin Halbersztadt, Witold Jaworski, Bogusław Skuza, Tomasz Tarkowski i Ryszard Trepczyński.

Kupując piwo, zakładamy, że informacje podane na etykiecie są zgodne z prawdą. Otóż nic bardziej mylnego. finanse.wp.pl

Na olimpiadzie w Vancouver wystąpi 47 polskich sportowców. Każdy z nich, obok medalu i wiecznej sławy, może sobie wywalczyć coś jeszcze: tzw. emeryturę olimpijską. finanse.wp.pl"For those -- the scribes, pundits, so-called experts -- who have gone so far as to say that he's going to be a bust, should just stop," Harbaugh said last July. "I recommend that because they're making themselves look more clueless than they already did."

A little more than one year later, Jenkins is an ex-49er. And Harbaugh still is not happy with how the media treated Jenkins.

czytaj dalejNegative financial debt unsecured personal loans are extremely helpful for folks who are susceptible to financial obligations as well as acquire capital. To as equally be utilized by both equally house owners and people. People today suffering from bad credit history resulting from arrears, defaults, CCJ, Individual voluntary arrangement for example might also avail some great benefits of undesirable credit card debt unsecured personal loans. They usually can improve their credit rating by regular payment of mortgage monthly installments.

czytaj dalej

Ancient Political Science of high efficiency and fast-paced restrict people's mutual exchange and understanding, but the volleyball court to provide people with the opportunity. Because the ring on the ground, and basketball may be in any position, and thus, the volleyball court must conduct a full range of flat contend sky and space.

czytaj dalejKompania Węglowa zwolni w ciągu najbliższych siedmiu lat 17 tysięcy górników! To oznacza, że ze spółki odejdzie co czwarty zatrudniony. Do końca 2011 roku wstrzymane zostanie prawdopodobnie także wydobycie w kopalni Halemba. Takie zapisy znalazły się w strategii spółki na następne 10 lat. finanse.wp.pl

42 proc. Polaków negatywnie postrzega wejście Polski do strefy euro - wynika z sondażu TNS OBOP. W opinii 23 proc. badanych przyjęcie wspólnej waluty europejskiej byłoby czymś dobrym. Większość uważa, że euro może wpłynąć na... naszą tożsamość narodową. Rząd od dawna szykuje zmiany w opłacie abonamentowej. W ściągnięciu pieniędzy na media narodowe pomogą operatorzy telewizji kablowych i...Wpłaciłeś pieniądze na konto dziecka lub rodzica? Urząd skontroluje, w jakim celu i co się z nimi dzieje, a na koniec może opodatkować całą kwotę. Potwierdził to NSA. finanse.wp.pl Ukraina zapowiedziała w środę ograniczenia finansowe niezbędne do otrzymania 14,9 mld dolarów w ramach umowy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW).

The Montreal Canadiens finally know when the bell will ring for their second round series with the Boston Bruins. The NHL has announced that the best-of-seven series will begin on Thursday night in Boston. Game time will be 7:30pm et. The league said it will release the rest of the second round schedule on Wednesday. The Canadiens have been idle since sweeping the Tampa Bay Lightning on April 22. The team will shaking off rust from an eight-day layoff between series.

czytaj dalejRSS

Setki Polaków zgłosiły się po darmowe działki w Szwecji

29.03.12

Setki zgłoszeń z Polski otrzymał pracownik szwedzkiej gminy Nordmaling, która ogłosiła, że przekaże za darmo 100 działek osobom chcącym wybudować na nich domy. finanse.wp.pl

RSS

Lider Artur podwójnie nagrodzony !

29.07.10

Czwarta edycja konkursu Perły Rynku FMCG przyniosła firmie Lider Artur – znanemu producentowi ciastek podwójne wyróżnienie. W tegorocznym konkursie, w którym producenci i dystrybutorzy zgłosili blisko 300 nowości wprowadzonych na rynek w roku 2009, docenione zostały aż dwa produkty marki Artur. W kategorii CIASTKA wyróżniono CHRUPKI RYŻOWE, natomiast w kategorii SŁONE PRZEKĄSKI uznanie zyskały KRAKERSY FROMAGE.

czytaj dalej

RSS

Rząd przekonuje. "Poznaj atom"

01.04.12

"Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią" - to tytuł kampanii informacyjnej o energetyce jądrowej, którą dziś rozpoczęło ministerstwo gospodarki.

RSS

Klęska zniszczyła dom? Nowy na ziemi od gminy

08.08.10

Osoby, których domy uległy zniszczeniu w wyniku klęski żywiołowej, będą mogły je odbudować na nowym miejscu. Ziemię pod nową siedzibę będzie można kupić od gminy, a za poniesioną szkodę otrzymać odszkodowanie - wynika z przepisów uchwalonych w piątek przez Sejm.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Ukraińcy wbrew Polsce idą na rękę Gazpromowi

29.09.10

Ukraińska państwowa spółka paliwowa Naftohaz na życzenie rosyjskiego Gazpromu odmawia transportowania gazu do Polski - napisał w poniedziałek ukazujący się w Kijowie dziennik "Kommiersant". Gazeta powołuje się na źródła w ukraińskim ministerstwie ds. paliw i energetyki.

RSS

Co dadzą emerytom nowe obligacje?

29.11.10

15 milionów Polaków każdego miesiąca wpłaca do Otwartych Funduszy Emerytalnych 7 proc. swojej pensji. Otwarte Fundusze Emerytalne mają te pieniądze pomnażać na starość. Rząd jednak chce zamiast części żywych pieniędzy dać funduszom obligacje emerytalne. Co to za obligacje i co ich wykorzystanie w systemie OFE oznacza dla przyszłych polskich emerytów?

RSS

Would You Get Bad Credit Home mortgages?

08.11.12

In his loss, for the reason that store grows, Oppenheimer confronts repaired telephone calls to afford a cost or stock buyback. Apple inc, which almost couldn't create paycheck when Work go back as Founder in 1997, has a lot more than doubled its hard cash and savings in past times 2 yrs, powered by sale made with the iphone 3gs and apple ipad tablet. Work opportunities opposed frequent capital to investors because he hard-sent Apple company company into untouched markets.

czytaj dalej

RSS

Payday Cash Advance Loan Keep Away From - Obtaining Crisis Hard cash You Would Like Swiftly!

08.03.13

Rummaging all-around for any fast global financial assists without the need of work, you happen to be at the right way and introduced to the instant unemployed loans. These loans assist you with cash within the smallest attainable time. Beauty of these budget is always that any borrower may get the best these personal loan systems in the specific situation of unemployment and bad credit record. If you take the help of these loans anybody can productively dispose of day by day and urgent bills in a very short time period.

czytaj dalej

RSS

W Żarowie powstanie oddział sochaczewskiej firmy Eko-Service

15.06.11

Firma Eko-Service z Sochaczewa planuje otworzenie swojego oddziału w Żarowie, na terenie dawnych zakładów „Organika” przy ulicy Armii Krajowej. Praca oddziału firmy ma polegać na zbieraniu odpadów przemysłowych z okolicznych firm, wstępnej kwalifikacji i segregacji, a następnie pakowanie ich w 24-tonowe transportery, którymi przewożone będą do odpowiednich jednostek, posiadających zezwolenie do utylizacji odpadów.

czytaj dalej

RSS

Fiskus bierze się za e-handel

22.04.12

Handlujesz w internecie i spóźniasz się z legalizacją e-sprzedaży, możesz się spodziewać kontroli fiskusa. Skarbówka chce w ten sposób zmusić sprzedawców do płacenia podatków - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Dlaczego dzieci powinny pić mleko?

22.03.11

Obrzydliwe kożuchy, dziwny zapach i mało atrakcyjny wygląd… to główne powody dla których większość dzieci natychmiast zamyka buzię, kiedy tylko zobaczy szklankę z białym napojem.

czytaj dalej

RSS

Skończył się kryzys

29.12.10

W polskiej gospodarce zakończył się proces odbudowy po skutkach spowolnienia i powróciła ona na swą długookresową ścieżkę wzrostu sprzed 2007 roku˙- podał instytut BIEC. Obliczany przez instytut Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK) wzrósł w grudniu o 2,8 pkt do 141,6 pkt, przebijając szczyt z 2007 roku na poziomie 139 pkt.

RSS

Prezydent idzie na wojnę z drogą benzyną

15.05.11

Prezydent USA Barack Obama, pod presją Republikanów i opinii publicznej, ogłosił w sobotę nowe środki, które pozwolą zwiększyć krajowe wydobycie ropy i obniżyć ceny benzyny. Chodzi głównie o sprzedaż nowych licencji na wydobycie na Alasce i w Zatoce Meksykańskiej.

RSS

Kolejne podwyżki opłat w bankach. Zyski spadły, więc zapłaci klient

29.05.17

Kolejne banki ogłaszają, że ich usługi nie będą już wkrótce tak tanie jak dotychczas. Tym razem chodzi o Eurobank i Citi Handlowy. Banki...

RSS

"Gazociągów Rosji nie oddamy"

22.05.10

Ukraina nie ma zamiaru przekazywać Rosji kontroli nad swoimi gazociągami - oświadczył ukraiński minister spraw zagranicznych Kostiantyn Hryszczenko. Powołanie wspólnej firmy do zarządzania ukraińskimi gazociągami zaproponował w kwietniu premier Rosji Władimir Putin.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny