Źródło: Nominacja Lagarde na szefową MFW przesądzona

29.05.11

Kraje europejskie uważają nominację Christine Lagarde na szefa MFW za przesądzoną po oświadczeniu sekretarz stanu USA Hillary Clinton, która wyraziła zadowolenie z jej kandydatury - podało źródło europejskie na marginesie szczytu G8 w Deauville.

Informuje BBC. Dwie rodziny straciły dach nad głową. UE obawia się wielkiej fali imigrantów ze wstrząsanych protestami, biednych krajów Afryki Płn. próbujących dotrzeć do Europy przez Morze Śródziemne.Sytuacja na naszym rynku jest wiernym odwzorowaniem tego, co dzieje się między euro i dolarem oraz nastawienia inwestorów do ryzyka, Początek tygodnia był dla złotego fatalny, We wtorek kurs dolara dotarł do ponad 3,42 zł, co w porównaniu do poprzedniego To bzdury i brednie - tak Paweł Graś w rozmowie z reporterką RMF FM odnosi się do zarzutów Jakuba Opary. Łódzka prokuratura okręgowa sprawdza medialne doniesienia na temat brata Mirosława Drzewieckiego, który proponował załatwianie umów na inwestycje nadzorowane przez ówczesnego ministra sportu; w ciągu miesiąca zdecyduje, czy wszczęte zostanie postępowanie w tej sprawie. Dariusz Drzewiecki oświadczył natomiast, że informacje zawarte w publikacji "Dziennika Gazety Prawnej" są kłamliwe, a on rozważa skierowanie do sądu sprawy przeciwko autorowi artykułu.

W rodzinnej Łodzi.

Ponad 100 tureckich intelektualistów rozpoczęło w sobotę kampanię przeciwko więzieniu w Turcji wybitnej pisarki, dziennikarki i obrończyni praw człowieka Asli Erdogan, aresztowanej we wtorek wraz z 24 dziennikarzami niezależnego dziennika "Ozgur Gundem". Uwolnienia tureckiej intelektualistki zażądał też Międzynarodowy PEN Club. Pogoda w ciągu najbliższych pięciu dni będzie iście marcowa. Synoptycy przewidują i przelotne opady deszczu ze śniegiem, i lokalne burze, a także temperatury rzędu 20 st. Celsjusza.

WYDARZENIE DNIA Choć w środę obawy związane z chińską gospodarką i greckimi kłopotami wyraźnie zelżały, to poprawa nastrojów na giełdach była jedynie chwilowa, Inwestorzy czekają na czwartkowe dane,

Do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu trafiło już zgłoszenie. Najbliższa noc szykuje dla kierowców podróżujących po drogach Polski północnej i zachodniej pogodowe utrudnienia. Synoptycy zapowiadają tam burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr i opady gradu. Apelujemy o ostrożną jazdę.Euro (EUR) spadło do poziomu 1,2281 po czym odbiło się do poziomu 1,2455 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Mario Draghi powstrzymał się wczoraj od zwiększenia ilości środków stymulacyjnych, Za mało tłuszczu, za dużo wody - tak wygląda polskie masło. Inspektorzy handlowi nakryli fałszerzy tego produktu, którzy na opakowaniach podają zupełnie inny skład, niż ten, który naprawdę jest w margarynie, czy maśle. Inspektorzy zdecydowali się ujawnić producentów.
Policja wciąż sprawdza, jak doszło do wypadku, kto siedział za kierownicą tira i dlaczego się nie zatrzymał po zdarzeniu.

RSS

"Nasz Jurek". Prawa ręka kapitana Wrony

15.11.11

Dwa tygodnie temu cała Polska usłyszała o kapitanie Boeinga 767, Tadeuszu Wronie. O jego prawej ręce - drugim pilocie - wiadomo niewiele. A warto, bo to równie ciekawa postać. Jego przygoda z lotnictwem trwa już 25 lat.

RSS

Dramat w szpitalu: Pijana lekarka przyjmowała poród

01.06.10

O dużym szczęściu mogą mówić rodzice dziecka, któe przyszło na świat w szpitalu w Tarnowskich Górach. Poród przyjmowała bowiem pijana lekarka. Na szczęście dziecko przeżyło i nie grozi mu już niebezpieczeństwo.

RSS

Historyczny ruch ECB

08.06.14

70, rocznica lądowania aliantów w Normandii to tzw, D-Day, W kontekście wydarzeń tego tygodnia nazwa ta nabiera nowego znaczenia, ze względu na działania EBC, Wydarzeniem mijającego tygodnia, które również przejdzie do historii była bowiem ,,,

RSS

Groził małopolskiemu biznesmenowi: Student-szantażysta w rękach policji

15.03.10

Student krakowskiej uczelni, który szantażował przedsiębiorcę z powiatu limanowskiego w Małopolsce, został zatrzymany przez policję. Mężczyzna żądał 15 tys. euro i groził, że jeśli ich nie otrzyma, to zabije biznesmena i jego rodzinę, a także podpali mu samochód.

RSS

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Burmistrz pomaga bratankowi. "Smród jest dla wszystkich, a podział kasy dla jednostek"

01.02.17

Buntujący się mieszkańcy mówią, że ten biznes śmierdzi - i to dosłownie. ("Fakty" TVN)

RSS

Ropa z polityką w tle

08.12.14

Zeszłotygodniowe spotkanie państw OPEC w sprawie ograniczenia produkcji ?czarnego złota? to prawdziwa czarna rozpacz dla Władimira Putina i jego marzeń o powrocie Rosji na imperialne salony,

RSS

"Sojuszu z SLD nie będzie"

29.04.11

- Deklaruję jeszcze raz, że nie będzie takiego sojuszu. Nie ma żadnej ważnej polskiej sprawy, którą można załatwić z Sojuszem Lewicy Demokratycznej - powiedział na konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński. Uciął tym samym spekulacje o ewentualnej przyszłej koalicji PiS-SLD, co sugerował m.in. premier Donald Tusk.

RSS

Polska w uścisku dwóch frontów. Burze na wschodzie i południu

22.04.12

Nadchodzącej nocy Polska będzie pod wpływem dwóch frontów atmosferycznych. Jeden zagości na północnym wschodzie, drugi na zachodzie kraju. Będzie ciepło, nawet do 8 st. C.

RSS

Autopilot rozbił teslę na górskiej drodze. Koncern wini kierowcę

16.07.16

Poważne pytania o bezpieczeństwo półautonomicznej jazdy.

RSS

Francja: Polska prezydencja z trudem starała się przebić

29.12.11

Kryzys euro i rewolty w krajach arabskich zepchnęły w cień priorytety polskiej prezydencji UE, takie jak Partnerstwo Wschodnie - mówią pytani przez PAP francuscy eksperci. Według nich, w bilansie polskiego półrocza nie brak zarówno sukcesów, jak i porażek.

RSS

Ostatni dzwonek na kredyt z dopłatą

01.12.12

Wnioski o kredyt w programie #8222;Rodzina na swoim#8221; można składać już tylko przez miesiąc, Tyle też przeciętnie czasu potrzebowali w tym roku nabywcy, aby znaleźć wymarzone #8222;M#8221;, Jest to już więc ostatnia chwila, aby bez zbędnego ,,,

RSS

Rosjanie "w kontakcie" ws. Sawczenko. Putin: lepiej nie wybiegać naprzód

15.04.16

Moskwa jest w kontakcie z władzami Ukrainy w sprawie wymiany skazanej w Rosji ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin. Zastrzegł przy tym, że w tego rodzaju sprawach "nie należy wybiegać naprzód".

RSS

"Winny! System upadł". Protesty i bitwa z policją

15.07.13

Gorąco na ulicach wielu miast USA po wyroku ws. Zimmermana.

RSS

Debata Wprost24: Nowe zasady refundacji leków – szansa czy zagrożenie?

08.11.10

Czy nowa ustawa refundacyjna przygotowana przez ministerstwo zdrowia uporządkuje rynek leków w Polsce, czy też doprowadzi do faktycznej… likwidacji tego rynku? Odpowiedzi na to pytanie szukaliśmy w czasie organizowanej przez Wprost24 debaty dotyczącej nowych rozwiązań refundacyjnych proponowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Relacja z debaty już wkrótce ukaże się w serwisie Wprost24.
Fot. sxc.hu

RSS

Ośmioro martwych dzieci. Matka oskarżona o zabójstwo

22.12.14

Dzieci znaleziono martwe w piątek w Cairns w australijskim stanie Queensland.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny