Górnik przysypany w kopalni "Wieczorek"

26.11.09

Po ponad pięciu godzinach prowadzonej 630 metrów pod ziemią akcji ratownicy uwolnili do górnika, przysypanego odłamkami skał w katowickiej kopalni "Wieczorek".

Mariusz W. pseudonim Bronek, jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców, zatrzymany przez hiszpańskich policjantów w Barcelonie, został przewieziony do Polski Kilku Polaków walczy na Ukrainie po stronie separatystów, ok. 10 po stronie ukraińskiej - powiedział Marek Opioła (PiS), po posiedzeniu sejmowej komisji ds. służb specjalnych Dwadzieścia dwie organizacje młodego pokolenia apelują do prezydenta, by nie podpisywał ustawy o OFE.Urzędnicy chcieli, by straż miejska jak taksówka woziła pijanych kibiców do domów. Ale będzie dla nich namiot Kukiz'15 powołał zespół mający znowelizować konstytucję. Przed jego członkami jest jednak długa droga. Praca dla młodych, modernizacja kopalń i budowanie elektrowni metanowych – to główne zmiany, jakie nastąpią w ciągu najbliższych lat w górnictwie.

Imigranci zarobkowi, którzy przyjechali w ciągu ostatniej dekady z Europy na Wyspy to dla Brytyjczyków same korzyści.

Po apelu „Rzeczpospolitej” | Ani rząd, ani opozycja nie wykluczają prac nad poprawieniem uchwalonej 18 lat temu ustawy zasadniczej. Do połowy roku Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku przedłużyła śledztwo, w którym ustalane są nieznane okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika.

Piotr Misztal, zatrzymany pod zarzutem oszust podatkowych, żąda wyjaśnień od ministra sprawiedliwości i dodaje, że jest niewinny Dziś rusza ekshumacja szczątków ofiar zbrodni komunistycznych pochowanych na terenie aresztu w Białymstoku. Studia Executive MBA (EMBA) prowadzone przez Akademię Leona Koźmińskiego znalazły się na 46. miejscu wśród 100 czołowych programów tego typu na świecie, według rankingu „Financial Times”.Medaliści mistrzostw Polski na długich dystansach Mariusz Giżyński (WKS Grunwald Poznań) – 30.20 i Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) – 34.08 najszybciej pokonali 10-kilometrową trasę imprezy Biegnij Warszawo w gronie blisko 9 tys. osób z 27 krajów. 100 lat temu, 7 października 1912 roku, w Warszawie otwarto Dom Sierot założony przez Janusza Korczaka Stołeczna prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Moniki Zbrojewskiej, byłej wiceminister sprawiedliwości – ustaliła „Rzeczpospolita".

RSS

Skorupa rezygnuje z członkostwa w PiS

29.03.10

Senator Skorupa składa rezygnację z członkostwa w PiS, ponieważ nie chce stanowić powodu do "nieuprawnionego ataku na Prawo i Sprawiedliwość"

RSS

Na co oszczędzają Polacy? Jest raport

08.01.14

Coraz więcej Polaków oszczędza. Rosną także odkładane przez nich kwoty. Zwykle oszczędzamy na wypadek nieprzewidzianych wydatków i zdarzeń.

RSS

Platforma gra Waldemarem Pawlakiem?

08.05.10

PO sonduje ludowców, czy chcieliby funkcję marszałka Sejmu – wynika z informacji „Rz”. – To ich wewnętrzne rozgrywki naszym kosztem – denerwuje się PSL

RSS

Jestem tylko „narzędziem Jezusa”

08.07.13

Ojciec John Baptist Bashobora z Ugandy. Charyzmatyczny kapłan 
czy zwykły szarlatan?

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Nieudane śledztwo w sprawie kamizelek BOR

15.04.14

"Tajemnica" kamizelek oficerów BOR rozwikłana - przekonuje "Nasz Dziennik", odnosząc się do wczorajszego tekstu "Rz". Zdaniem gazety do BOR wróciły tylko cztery kamizelki, bo na pokładzie Tu-154M nie było ich więcej. To nieprawda

RSS

Prezydent, dług i morderstwo

26.11.09

Zabrze. Byłemu prezydentowi miasta grozi dożywocie. Czy zabił swojego wierzyciela? Czy był przez niego szantażowany?

RSS

Policjanci tropią wpisy o "budyniu" i "bigosie"

29.05.15

Internetowe wpisy, które mogły być naruszeniem ciszy wyborczej, zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością na Dolnym Śląsku.

RSS

Tymochowicz będzie pozywał Palikota na raty

01.05.14

Jeszcze przed wyborami 
do europarlamentu Janusz Palikot może dostać pozew 
za poprzednią kampanię wyborczą.

RSS

Sprawa Olewnika dłużej na wokandzie

22.12.09

Śledztwo dotyczące wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z porwaniem i zabójstwem Krzysztofa Olewnika zostanie przedłużone

RSS

Słoń a układ zamknięty

15.10.15

Z polską klasą polityczną – i tą u władzy, i tą składającą się na plankton partyjny – jest naprawdę źle. 
Czy i kiedy uda się naszemu krajowi wyjść z dziecięcej choroby postkomunizmu?

RSS

Lasek: Polemiki nie będzie. Kleiber się wycofał. Koniec nadziei na debatę

22.10.13

Oczekiwana przez wielu konferencja, na której mieli zetrzeć się zwolennicy rządowego raportu i naukowcy forsujący tezę o wybuchu, który miał doprowadzić do katastrofy w Smoleńsku, nie odbędzie się

RSS

Stoi na stacji lokomotywa... Za nami 21. Parada Parowozów

08.05.14

Już po raz 21. w Wolsztynie odbyła się Parada Parowozów. Na miłośników kolei czekały zabytkowe pociągi i lokomotywy z Polski, Czech i Słowacji. Najstarsza maszyna ma 102 lata.

RSS

Maciej Zień podzielił świat mody

15.11.13

Jutro w kościele św. Augustyna odbędzie się nabożeństwo po zgorszeniu, jakie wywołał pokaz projektanta.

RSS

Partia Gowina stawia na Annę

15.12.13

Polska Razem Jarosława Gowina szykuje swą odpowiedź na promowaną przez PO wicepremier Elżbietę Bieńkowską.

RSS

PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu

01.11.12

- Jedyną "kontrteorią" do oficjalnych ustaleń był wybuch i dziś mamy ślady tego wybuchu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny