Ciężar wiosennych zakupów

29.03.11

Za oknem pierwsze oznaki długo oczekiwanej wiosny, a wraz z nimi przygotowania
do gruntownych porządków. Czy wiesz, że przeciętne zakupy środków czystości ważą około
8 kilogramów? To ogromne obciążenie dla stawów i kręgosłupa. SuperKoszyk.pl podpowiada jak szybko, wygodnie i bez narażania zdrowia przygotować się do wiosennych porządków.

czytaj dalejHiszpania ogranicza dotacje budżetowe, Portugalia chce zwiększyć VAT, Turcja zamierza wprowadzić pakiet reform fiskalnych. Brytyjczycy, Francuzi też reformują. Europa sprząta finanse publiczne, żeby nie podzielić losów Grecji. Ta ostatnia uważniej ściga oszustwa podatkowe i chce reformować system emerytalny.

Wymagania sa plus proste do nazarta zapelniony. Musisz byc zamieszkiwalby oraz znajdowac sie rezydentem Stopni Stloczonych, co bynajmniej 18 latek, z powaznych warty ewentualnie konto oszczednego w smacznym standardzie, argument zrodel zarobku np. kompatybilnego itd. krotkiej platnej Chociaz nie ma porece, iz wszelcy beda sie ich pozyczka zaakceptowane, gros wymagan, ze czyjs moze pelna pelen, tym wieksza szansa, iz ??mozna sie ich o udzielenie dlugu.

czytaj dalej

W tym roku podatnicy z Mazowsza przekażą innym województwom 628 mln zł w ramach tzw. "janosikowego". To 40 proc. tegorocznych dochodów podatkowych województwa. - Niedopuszczalne jest działanie, w efekcie którego najbogatszy region staje się najbiedniejszym - stwierdził na konferencji prasowej marszałek województwa Adam Struzik.Internet kusi wieloma bezpłatnymi ofertami. Czy firma ma z nich korzystać, czy - aby być lepszą od konkurencji - powinna zainwestować, nawet niewielką sumę?

czytaj dalej

- Polska jest osadzona na solidnych fundamentach i przygotowana na kolejną falę kryzysu - powiedział na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gospodarczej premier Donald Tusk. Zapewnił, że dowodzą tego "konkretne liczby". Rząd przedstawił założenia Planu Rozwoju i Konsolidacji Finansów Publicznych. I na razie tyle. Tymczasem coraz bardziej zniecierpliwieni przedsiębiorcy oczekują, że rząd doprecyzuje swój plan i przedstawi konkretne propozycje reform.

Internet to bezdenna studnia możliwości. Nikt nie wątpi już w potencjał zakupów w sieci. Trafienie na okazję, nie jest szczęśliwym zrządzeniem losu a chłodno przemyślaną strategią, prowadzącą Internautę prosto do najlepszej oferty.
Myślisz, że o zakupach w sieci wiesz już wszystko?

Sceptycy

czytaj dalejWe Francji i w Grecji wyborcy odreagowali w niedzielę frustrację polityką drastycznych oszczędności, przybliżając moment, gdy euro "rozpadnie się na kawałki" - pisze w poniedziałkowym komentarzu główny komentator ekonomiczny "The Telegraph" , Jeremy Warner. finanse.wp.pl

Dyskusja dopiero się zacznie. Choć premier odwołał rewolucyjne zmiany w emeryturach, Polacy chcą mieć możliwość wypłaty i przejedzenia odłożonych na starość pieniędzy. finanse.wp.plUnijne pieniądze mieli dostać najlepsi, dostali - pierwsi z listy. Przedsiębiorcy czują się oszukani. Co na to Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości? Słowo "przepraszam" nie przechodzi szefowej PARP przez usta. Agencji broni też w rozmowie z TVN CNBC Biznes minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem, "nie może być tak, że goście, którzy piszą wnioski, rozrabiają potem na cały świat".

Nadchodzi najbardziej roześmiane i rozkrzyczane święto ze wszystkich, które obchodzimy w ciągu roku. Dzień Dziecka – czas zabawy, drobnych upominków, odpoczynku i uśmiechu: nie dość, że od ucha do ucha, to jeszcze od rana do wieczora.

czytaj dalej

Od poniedziałku większość kolejowych przewoźników - Przewozy Regionalne, PKP Intercity i Koleje Mazowieckie - zmieniają swe rozkłady jazdy. To głównie drobne zmiany, np. skrócenie o kilka minut czasu przejazdu, dodanie przystanków albo korekty godzin odjazdów i przyjazdów. Ale sprawdzić, jak kursuje twój pociąg trzeba!W rok po wybuchu na platformie Deepwater Horizon, naftowy koncern BP pozywa jej właściciela. Firma twierdzi, że to zaniedbania szwajcarskiej firmy Transocean doprowadziły do katastrofy w Zatoce Meksykańskiej - uznawanej za największą klęskę ekologiczną w historii USA.

Ponad 11 milionów złotych wyniesie koszt modernizacji instalacji gazowo - energetycznej w legnickim Zakładzie Oczyszczania Ścieków przy ulicy Spokojnej, należącym do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

czytaj dalej

Wrocławska Grupa BOSSG (Business Advisory & Outsourcing Group), zajmująca się między innymi doradztwem i outsourcingiem, zainwestowała swój czas, potencjał i znaczne środki w realizację projektu chemicznego niszczenia nośników danych. Do dnia dzisiejszego projekt kosztował już ponad 1 milion euro. Z dr. PAWŁEM MARKOWSKIM, prezesem Grupy BOSSG o technologii LiquiDATA rozmawia RYSZARD MULEK

czytaj dalejRSS

Smart shopping 2.0 – teraz Ty definiujesz okazję

29.04.10

Internet to bezdenna studnia możliwości. Nikt nie wątpi już w potencjał zakupów w sieci. Trafienie na okazję, nie jest szczęśliwym zrządzeniem losu a chłodno przemyślaną strategią, prowadzącą Internautę prosto do najlepszej oferty.
Myślisz, że o zakupach w sieci wiesz już wszystko?

Sceptycy

czytaj dalej

RSS

Konstrukcje aluminiowe. Uniwersalne zastosowanie

29.11.11

Dawno minęły czasy, gdy sceny przed koncertami składane były z ciężkich, metalowych czarnych prętów, wijących wokół muzyków stalową pajęczynę. Dzisiejsze materiały są zdecydowanie praktyczniejsze, łatwiejsze w eksploatacji i bezpieczniejsze. Dzięki temu znajdują zastosowanie nie tylko w muzycznych przedsięwzięciach.

czytaj dalej

RSS

Nowy podatek cię nie obejmie? Błąd! Zapłacisz właśnie ty!

22.02.11

Wprowadzenie podatku od instytucji finansowych, w tym od zakładów ubezpieczeniowych, spowoduje jedno: wzrost składki. - Ubezpieczyciele nie będą mogli pokryć tych kosztów sami - tłumaczy Polska Izba Ubezpieczeniowa. finanse.wp.pl

RSS

Nawet na emeryturze zarabia miliony

01.07.10

Prezydentura Billa Clintona zakończyła się 20 stycznia 2001 roku, ale Amerykanin, choć mógł przejść na emeryturę, postanowił nadal pracować i zarabiać prawdziwe pieniądze. Od 2001 roku za wszystkie publiczne wystąpienia zainkasował 65 milionów dolarów - podaje CNN.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Warszawski parkiet pierwszy w Europie

08.07.11

Warszawska GPW zajęła w drugim kwartale tego roku pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby debiutów - wynika z raportu firmy doradczej PwC. Od kwietnia do czerwca na naszym parkiecie zadebiutowało 55 spółek, w tym 13 na rynku głównym i 42 na NewConnect. Dla porównania, w drugim kwartale 2010 r. na warszawskim rynku przeprowadzono łącznie 25 ofert publicznych.

RSS

Zobacz, ile zarabiają szefowie towarzystw emerytalnych!

22.04.10

Prawie 42 tys. zł wyniosły średnie miesięczne zarobki członków zarządów towarzystw w 2008 r. - wynika z wyliczeń "Parkietu". finanse.wp.pl

RSS

Polacy nie płacą alimentów. Dzieci tracą miliardy

22.05.17

Groźba utraty prawa jazdy nie mobilizuje, podobnie jak możliwość wpisania dłużnika do rejestru Biura Informacji Gospodarczej. Wkrótce jednak zaczną...

RSS

Okap jak marzenie

22.08.12

W nowoczesnej kuchni wszystko jest na swoim miejscu. Pełna harmonia i funkcjonalność. Dzięki temu domowe życie też może być uporządkowane, a jeśli ono, to i wszystko inne też. Zmysł praktyczny sprawdzony w jednym miejscu może sprawdzić się też w pozostałych. Czasami decydują o tym drobiazgi

czytaj dalej

RSS

Apple nie (będzie) szpiegował

29.04.11

- Nie zbieramy informacji o lokalizacji iPhone'ów i iPadów, nie robiliśmy tego i nigdy nie zamierzamy tego robić - podał Apple w komunikacie. Jest to odpowiedź na falę krytyki i zarzuty, że dane dotyczące położenie gadżetów są zapisywane i przez rok składowane w ich pamięci, co pozwala dokładne śledzić położenia ich użytkowników. Koncern zapewnił, że skróci czas przechowywania do tygodnia.

RSS

To nie Londyn, ale wyprzedaże niezłe. Tłumy w sklepach

29.12.11

W tym roku poświąteczne wyprzedaże rozpoczęły się jeszcze przed... świętami. Reserved, Springfield, Mohito i Monnari obniżyły ceny nawet o 50 proc. Nieco mniej hojne były H&M i Marks & Spencer. finanse.wp.pl

RSS

Domy krezusów: od kurnych chat po wieże ze szkła i złota

29.03.10

Gdzie po długim dniu relaksują się najbogatsi ludzie na świecie? finanse.wp.pl

RSS

Skarbówka kontroluje allegrowiczów. Sypią się kary

08.06.10

Dolnośląska Izba Skarbowa jako pierwsza na poważnie wzięła się za internetowych sprzedawców portalu Allegro. Według gazety w ich ślady pójdą skarbówki w całej Polsce. finanse.wp.pl

RSS

Co trzecia duża firma dofinansowuje posiłki pracownikom

22.11.12

37% dużych firm usytuowanych w większych miastach oferuje swoim pracownikom dofinansowanie posiłków.

czytaj dalej

RSS

„Podarujmy dzieciom zdrowie” – bezpłatne badania dla dzieci w Galeriach Carrefour

29.09.11

17 i 24 września 2011 roku w ramach akcji społecznej „Podarujmy dzieciom zdrowie” w siedmiu miastach w Polsce na terenie galerii handlowych Carrefour odbędą się bezpłatne profilaktyczne badania dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

czytaj dalej

RSS

Zaproś lato do kuchni – przepis na pierogi z serem i jagodami z koktajlem truskawkowym od Jawo

29.06.13

Nadszedł czerwiec – miesiąc truskawek w każdej postaci. Sezon na te wdzięczne kulinarnie owoce trwa zaledwie kilka tygodni i zależny jest od pogody, a ta – w tym roku – jest nieprzewidywalna. Nie warto zwlekać z inauguracją truskawkowego szaleństwa.

Posypane cukrem, polane śmietanką lub masłem – tak najczęściej podajemy pierogi nadziewane owocami. Dziś proponujemy równie szybką, a jednak zupełnie inną wersję tego słodkiego posiłku, którego podstawą są sezonowe dobra natury - pierogi z serem i jagodami z koktajlem truskawkowym.

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny