Ciężar wiosennych zakupów

29.03.11

Za oknem pierwsze oznaki długo oczekiwanej wiosny, a wraz z nimi przygotowania
do gruntownych porządków. Czy wiesz, że przeciętne zakupy środków czystości ważą około
8 kilogramów? To ogromne obciążenie dla stawów i kręgosłupa. SuperKoszyk.pl podpowiada jak szybko, wygodnie i bez narażania zdrowia przygotować się do wiosennych porządków.

czytaj dalejPrzedsiębiorstwa, które nie odprowadziły podatku od abonamentów na opiekę zdrowotną swoich pracowników, podjęły nieopłacalne ryzyko - uważa resort finansów. W ocenie MF powinny teraz skorygować poprzednie deklaracje i zapłacić zaległy podatek wraz z odsetkami za zwłokę. finanse.wp.pl

Grażyna Piotrowska-Oliwa będzie od 19 marca kierować Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem. Zadecydowała dziś o tym Rada Nadzorcza spółki. Piotrowska-Oliwa w przeszłości była m.in. prezesem Orange, a obecnie zasiada w zarządzie Orlenu. Co ciekawe jest także klasycznie wykształconą pianistką.

Do sierpnia 2011 w Komornikach koło Środy Śląskiej zostanie zbudowana fabryka szyb samochodowych amerykańskiej firmy Pittsburgh Glass Works. Produkcja ruszy wiosną 2012 roku. To jedna z największych bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce, całkowita jej wartość jest szacowana na ponad 200 mln złotych. W fabryce miejsce pracy znajdzie docelowo co najmniej 170 osób.

czytaj dalej

Inflacja powoli wyhamowuje. Ceny towarów i usług w lipcu wzrosły jedynie o 2 proc. w stosunku do lipca 2009 roku. W porównaniu z czerwcem ceny spadły o 0,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. Dobra wiadomość dla świeżo upieczonych rodziców. Do końca 2011 r., by otrzymać "becikowe", wystarczy udowodnić co najmniej jedną wizytę u ginekologa lub położnej w czasie ciąży - taką zmianę wprowadza ustawa przyjęta właśnie przez Sejm.

PHOENIX -- Gerald Green and Eric Bledsoe both had 15 points and P.J. Tucker added 13 to lead the Phoenix Suns past the depleted Oklahoma City Thunder 88-76 in preseason play Tuesday night. Oklahoma City was without Kevin Durant, Michael Westbrook, Nick Collison and Derek Fisher. Westbrook has a knee injury. Durant, Collison and Fisher were given the night off. Phoenixs Goran Dragic sat out with a left ankle sprain. The Suns Markieff Morris was ejected in the third quarter on a flagrant foul two for throwing an elbow at Serge Ibaka. Reggie Jackson scored 18 points for the Thunder.

czytaj dalejWielu Polaków próbując zrobić zakupy w sklepach internetowych zachodniej Europy spotkało się z odmową. finanse.wp.pl

W XXI wieku otyłość dosięga coraz więcej ludzi nie tylko za oceanem, ale także w Europie i Polsce. Ci, którzy choć raz rozpoczynali walkę ze zbędnymi kilogramami wiedzą jak wiele jest metod pozbycia się niechcianego tłuszczyku. Dietetycy alarmują: przy pomocy łyżki i widelca kopiemy sobie grób.

czytaj dalej

Zysk Microsoftu w trzecim kwartale roku rozliczeniowego wyniósł 5,2 mld dol - podała spółka w komunikacie. I chociaż to o 31 proc. więcej niż przed rokiem, to i tak sporo mniej niż zysk głównego konkurenta - Apple'a. Producent m.in. iPoda i iPada zarobił w trzecim kwartale prawie sześć mld dol.

Ceny paliw są wciąż wysokie, ale dobra wiadomość jest taka, że nie rosną. Co więcej, majowy długi weekend obejdzie się bez podwyżek. finanse.wp.pl Amerykański wymiar sprawiedliwości zamknął w czwartek serwis internetowy Megaupload.com za masowe łamanie praw autorskich. Strona była popularną platformą darmowej wymiany filmów, seriali, muzyki i innych plików. finanse.wp.pl 5-letnia Julka nigdy nie poznała swojego dziadka, który umarł jak miała dwa tygodnie. Mimo to jest ścigana przez bank za jego długi, które wynoszą...McDonald's, jedna z największych na świecie sieci fastfoodowych, nadal zamierza inwestować w Polsce. Poza otwieraniem nowych lokali w interesujących lokalizacjach zamierza zaistnieć również w świadomości klientów jako sponsor Euro 2012. finanse.wp.pl Węzeł drogowy w Wiskitkach już otwarty. Dzięki niemu podróżni mogą zjechać z autostrady A2 w stronę Żyrardowa, Grójca i Sochaczewa. To największy węzeł drogowy między Warszawą a Łodzią. finanse.wp.pl

zonie, co wam ano damy potrzeba, zeby rozpadzie w domostwie
sposrod furgonem w oplotkach, skoro w owa strone wpieprza zadzialby lajdak, natomiast sam tranquillo

czytaj dalejRSS

Najazd turystów i pielgrzymów na Betlejem

22.12.10

Miejsce narodzin Jezusa Chrystusa odnotowuje nowy rekord: w tym roku miasto Betlejem odwiedzi 1,4 miliona turystów i pielgrzymów. Tuz przed Bożym Narodzeniem wszystkie miejsca hotelowe są zarezerwowane, spodziewanych jest około 90 tysięcy gości. Według oficjalnych izraelskich danych to o 20 tysięcy więcej niż rok temu.

RSS

Pozyczki bez biku chwilowkaprzezinternet365.com.pl

29.04.13

Tymczasem owo nie bylo owo, czego sie spodziewalem sposrod najlepszych daninie wierzytelnosci. Wysokie autostopy wyskokowego wypatrywano, przeciez nie w stopniu, jaki upieksza nieosobiste oplacie wierzytelnosci teraz. Ani sie ojciec niebieski spodziewac, iz wierzyciel bedzie pobierac nie inaczej wysokiej wyplacie. Owo istnieje, podczas gdy odplatnosci pozyczki nadchodzi do splaty, iz expensiveness sposrod debetu przybywa az do widzenia.
Azali cenie wierzytelnosci polujacego?

czytaj dalej

RSS

Motoryzacyjny gigant chce przejąć fabrykę FSO!

01.04.11

Indyjski koncern motoryzacyjny Tata przymierza się do przejęcia Fabryki Samochodów Osobowych. finanse.wp.pl

RSS

Greckie tawerny - narodowe centra rozrywki

08.04.11

Rodzinna atmosfera, przepyszna domowa kuchnia i wyborne wino to niezbędne elementy każdej greckiej tawerny. Skupiają one wokół siebie rdzennych mieszkańców oraz turystów, chcących zasmakować w tradycyjnych potrawach i schronić się przed palącym słońcem.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Chrup orzechy na zdrowie

01.12.12

Włoskie, laskowe, ziemne czy pistacjowe– odmian orzechów jest znacznie więcej, jednak każdy ich rodzaj zawiera niezwykle cenne dla zdrowia składniki, które nie tylko chronią przed powstawaniem licznych chorób, ale także usprawniają funkcjonowanie całego organizmu.

czytaj dalej

RSS

Ale akcja! Górale idą po amerykańskie renty

22.09.11

Dzięki akcji ambasady USA do czwartku w Zakopanem można składać wnioski o amerykańskie świadczenia socjalne. Amerykańskie emerytury i renty mogą uzyskać nawet osoby, które za oceanem pracowały nielegalnie. finanse.wp.pl

RSS

Getin Bank zwycięzcą rankingu na najlepszy kredyt gotówkowy

22.09.12

Getin Bank po raz kolejny potwierdził wysoką pozycję na rynku bankowym, zajmując pierwsze miejsce w przygotowanym przez TotalMoney.pl rankingu kredytów gotówkowych. Całkowity koszt kredytu w Getin Banku jest niższy nawet o 650 zł od ofert konkurencji. Wyjątkowo niskie oprocentowanie nominalne, niska miesięczna rata i zerowa prowizja to bezsprzeczne atuty zwycięskiej oferty Getin Banku.

czytaj dalej

RSS

Reklama "Latanie jest dziecinnie proste" znika spod Wawelu

15.04.10

Z krakowskiego Wawelu zniknie zawieszona we wtorek reklama niemieckich linii lotniczych z hasłem "Latanie jest dziecinnie proste". - Za namową naszego domu mediowego, Air Berlin zdecydował się zdjąć billboardy w całej Polsce - mówi nam Marta Gajowniczek PR Manager w Omnicom Media Group.

RSS

Rosja wciąż nie ma zaufania do Polski. Embargo trwa

01.07.11

Rosja rozważa wznowienie importu warzyw z kolejnych dwóch państw. Nie ma wśród nich Polski, mimo że wypełniliśmy już wszystkie warunki formalne stawiane przez Moskwę. Nasze warzywa muszą czekać na granicy, bo rosyjskie służby sanitarne "nie mają do nas zaufania".

RSS

Polacy nie chcą euro. I to coraz bardziej

08.04.11

Im dalej do wprowadzenia euro w Polsce, tym bardziej wspólnej waluty nie chcemy - wynika z najnowszych badań CBOS-u. Obecnie tylko co trzeci z nas popiera wprowadzenie euro w Polsce. Tak źle nie było jeszcze nigdy. finanse.wp.pl

RSS

Powstanie zakład unieszkodliwiania i segregacji odpadów.

08.07.11

W gminie Strzelce Opolskie powstanie zakład unieszkodliwiania i segregacji odpadów. Wykonawcą inwestycji będzie spółka Metromex S.A. z Olsztyna, z którą Urząd Miasta podpisał już umowę na realizację pierwszego etapu budowy. Koszt budowy wyniesie 7,1 miliona złotych, w tym 2 miliony złotych strzelecka gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

czytaj dalej

RSS

Pustki w salonach i komisach

08.06.11

W maju zarejestrowano w Polsce niecałe 22,5 tys. nowych samochodów osobowych, o 2,73 proc. mniej niż przed rokiem, i zaledwie 1,6 proc. więcej niż w kwietniu. Jeszcze bardziej spada sprzedaż aut używanych. W maju zarejestrowano 58,15 tys. takich samochodów, o 1,17 proc. mniej niż w kwietniu i o 9,74 proc. mniej niż w maju 2010 roku.

RSS

Będą eksmitować bogatych! Możesz stracić mieszkanie!

29.03.11

O prawie do lokalu komunalnego rozstrzygnie wysokość zarobków - informuje "Rzeczpospolita". Szykują się zmiany w dysponowaniu mieszkaniami komunalnymi, których w kraju jest około milion. Resort infrastruktury przygotowuje nowe przepisy odnośnie ich zasiedlania.. finanse.wp.pl

RSS

Poważna awaria w banku! I to kolejny raz

01.12.10

Bank ING przeżywa ostatnio złą passę. Już po raz kolejny klienci tego banku mają problemy z logowaniem się na stronie internetowej do serwisu ING BankOnLine. Nie działają też bankomaty i nie można korzystać z kart debetowych. finanse.wp.pl

RSS

Pięć salonów marek LPP w łódzkiej „Sukcesji”

29.06.12

Spółka Fabryka Biznesu i LPP S.A. podpisały umowę najmu lokali na pięć salonów odzieżowych w Centrum Handlowo-Rozrywkowym „Sukcesja”, które powstanie w Łodzi.
W galerii handlowej „Sukcesji” zostaną otwarte cztery placówki istniejących już marek należących do LPP - Reserved, Mohito, Cropp i House - oraz jedna nowej, nieobecnej jeszcze na rynku. Łączna powierzchnia sklepów wyniesie 3370 mkw., w tym dwupoziomowy salon Reserved zajmie 1756 mkw., pozostałe od 307 do 483 mkw.

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny