Ciężar wiosennych zakupów

29.03.11

Za oknem pierwsze oznaki długo oczekiwanej wiosny, a wraz z nimi przygotowania
do gruntownych porządków. Czy wiesz, że przeciętne zakupy środków czystości ważą około
8 kilogramów? To ogromne obciążenie dla stawów i kręgosłupa. SuperKoszyk.pl podpowiada jak szybko, wygodnie i bez narażania zdrowia przygotować się do wiosennych porządków.

czytaj dalejSektor publiczny płaci lepiej niż prywatny, a kobiety nie zarabiają dużo mniej niż mężczyźni - wynika z najnowszego raportu GUS, o którym pisze środowa "Rzeczpospolita".

„Licencję na motywowanie zdobądź z doradcą Sodexo” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania reklamowa segmentu Motywacja Pracowników firmy Sodexo Motivation Solutions. Jej celem jest podkreślenie roli Sodexo jako wyspecjalizowanego doradcy w zakresie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych. Kampania obejmuje prasę codzienną, media branżowe oraz
działania w Internecie.

czytaj dalej

Nie ma lekko: albo praca, albo emerytura! W przyszłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zabierze świadczenia tym, którzy - mimo, że przeszli na emeryturę - bez przerwy pracują u dotychczasowego pracodawcy. To rządowy sposób na oszczędności finanse.wp.plNajmilszy gest na Święta - pomaganie! Kupując Milkę wspierasz SZLACHETNĄ PACZKĘ

czytaj dalej

W Europarlamencie w środę będą się ważyć losy "sześciopaku". Deputowani będą głosować uzgodnione z rządami nowe przepisy, wzmacniające dyscyplinę finansów publicznych w Unii Europejskiej. W związku z zapowiedziami socjalistów - drugiej siły politycznej w Parlamencie Europejskim - że zagłosują przeciwko pakietowi, szykuje się mała większość "za".

Additionally to generally be competent to acquire the capital with little from a concern, you'll be able to like to utilise the internets method. On the net software not only ends up with quick and quick endorsement, but in addition allows you to attain the capital, without paying any other price. There isn't any documents and all the details required ought to be completed a fairly easy style based on the loan providers web-site. So, with instant cash loans, you won't have dilemma obtaining money, to take care of any unanticipated emergency.

czytaj dalejAż 1/3 samochodów trafiających na sprzedaż w Niemczech ma przekręcony licznik - alarmuje tamtejsza policja. Wiele z tych aut trafia do Polski.

Amerykański nadzór finansowy przejął w piątek kontrolę nad sześcioma niewypłacalnymi bankami. Liczba tegorocznych bankructw w sektorze bankowym w USA wzrosła tym samym do 15.

Finding a No Savings Account Payday Loan

czytaj dalejPolitycy PSL chcą zachęcić młodych emigrantów do powrotu do Polski. Jak? Ziemią za złotówkę pod budowę domu. Warunek? Budynek musiałby stanąć na takiej działce w ciągu pięciu lat - pisze "Rzeczpospolita". Jak korzystasz ze swej karty kredytowej? Zwykle pewnie płacisz nią na stacji benzynowej czy w hipermarkecie. I słusznie, bo wtedy dzięki niej zarabiasz. A może idziesz z nią do bankomatu i pobierasz gotówkę? To już byłoby dziwne, bo wtedy to bank zarabia na tobie. Ale tak zachowuje się ogromny odsetek posiadaczy kredytówek... Zagraniczni inwestorzy przyłączają się chóru polskich ekonomistów ostro krytykujących rząd. Teraz wszyscy zgodnie wieszczą rychłe bankructwo Polski. finanse.wp.plLuksus ciągnie do luksusu. Grupa Louis Vuitton Moet Hennessy przejmie kontrolę nad Bulgari - donosi "Financial Times", powołując się na źródła w przejmowanej firmie. 60 miliardów - tyle pszczół żyje w Polsce. Jak wynika z badań, wiemy o nich mało i wciąż wierzymy w "pszczele mity".

TSN Radio 690 in Montreal kicks off a multi-year broadcast rights agreement with the Montreal Impact of Major League Soccer this season. As Montreals English-language all-sports station, TSN 690 will team with sister station CJAD 800 to provide exclusive broadcast coverage of all Impact regular season and playoff games for at least the next three seasons, bringing all Impact away games to radio for the first time as part of the new agreement. Montrealers can set their dial to AM 690, listen online at TSN.ca/Montreal, and tune in with the TSN mobile app for live game broadcasts.

czytaj dalejRSS

W Moskwie decydują o gazie

22.09.10

W sobotę w Moskwie odbędzie się spotkanie ws. polsko-rosyjskiej umowy gazowej. Z Polski polecieli do Rosji wiceministrowie gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska i Marcin Korolec. Ze strony Komisji Europejskiej udział ma wziąć szef dyrekcji generalnej ds. energii Philip Lowe.

RSS

Stary, dobry Ursus. Powrót w wielkim stylu

22.03.12

Jak informuje "Parkiet", Pol-Mot Warfama chce zmienić nazwę na Ursus. Dzięki temu liczy na większe zainteresowanie na giełdzie, na którą chce wejść jeszcze w tym roku. finanse.wp.pl

RSS

Mały krok w wielkiej sprawie

22.08.10

Powszechnie wiadomo, że to rodzina i najbliżsi są odpowiedzialni za kształtowanie u dzieci systemu wartości, norm i postaw społecznych. W dzisiejszym świecie niezmiernie ważne jest, by nauczyć dziecko otwartości na świat, ludzi, na ich potrzeby i na pomoc potrzebującym. Doskonałą okazją do edukacji oraz do pokazania najmłodszym, że warto i należy pomagać jest impreza charytatywna ECCO Walkathon, która odbędzie się 11 września na warszawskiej Agrykoli.

czytaj dalej

RSS

Świąteczne atrakcje w Parku Handlowym Bielany

15.12.12

Przedświąteczny czas przygotowań do Bożego Narodzenia w pełni – szukamy prezentów pod choinkę, świątecznych dekoracji, a także sezonowych promocji cenowych. Park Handlowy Bielany przygotował coś dla wszystkich: rabatową Szczęśliwą Trzynastkę, jarmark bożonarodzeniowy oraz świąteczne warsztaty scrapbookingu.

czytaj dalej

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Chiński czosnek zaleje nasz kraj! Zobacz, jak odróżnić go od polskiego

15.01.13

Wielka Brytania, Włochy i Polska - to członkowie UE najbardziej narażeni na przemyt chińskiego czosnku. Od wprowadzenia wysokich ceł w UE proceder ten jest lukratywnym biznesem - wskazuje ekspert Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF). finanse.wp.pl

RSS

Japan Airlines pikują

01.01.10

Kurs Japan Airlines na dnie. Akcje japońskiego przewoźnika traciły w środę nawet 32 procent i potaniały do rekordowo niskiego poziomu 67 jenów. Powód? Inwestorzy spodziewają się rychłego bankructwa linii.

RSS

Żeraniowi grożą zwolnienia

08.06.10

Czarne chmury zawisły nad warszawską FSO: produkcja spada, zamówień jak na lekarstwo - więc zarząd fabryki przymierza się do cięć wynagrodzeń i nie wyklucza redukcji zatrudnienia - donosi "Puls Biznesu".

RSS

It turned out Tom had planned for us to go swimming with dolphins

08.03.16

I love animals and dolphins are my favourite. Half way through the swim,Whilst the dresses - many of which were designed by couturier and bridal designer Catherine Walker - are expected to Mermaid Prom Dresses 2016 sell for as much as ¥80!

czytaj dalej

RSS

Indeks "złych nawyków". Gdzie imprezowanie jest najdroższe, a gdzie najtańsze

15.05.17

Najnowsze informacje gospodarcze i opinie ekspertów. Zakupy, finanse osobiste, waluty, prawo i podatki. Sprawdź na WP Finanse!

RSS

Fiat wstrzymuje produkcję w Tychach

22.10.10

Fiat Auto Poland zatrzymuje od piątku na dwa tygodnie linie produkcyjne w Tychach. Bogusław Cieślar, rzecznik Fiat Auto Poland, w rozmowie z TVN CNBC poinformował, że przestój spowodowany jest zmniejszeniem zamówień na całym rynku europejskim.

RSS

Na ostro czy łagodnie? Musztardy sarepska i stołowa prosto z… Farmy!

15.11.12

Dla wszystkich miłośników przyprawiania - tego ostrego i tego łagodnego marka Farma ma ciekawą propozycję: dwie musztardy - kremową w konsystencji i pikantną w smaku musztardę sarepską oraz aromatyczną i dość łagodną w smaku musztardę stołową.

czytaj dalej

RSS

Projekt budżetu już w Sejmie

01.10.10

Do Sejmu wpłynął projekt budżetu na 2011 rok - poinformowała Kancelaria Izby. Marszałek Grzegorz Schetyna zapowiedział, że debata budżetowa odbędzie się w Sejmie w przyszły czwartek. - Będziemy pracować nad budżetem przez cały dzień - podkreślił Schetyna.

RSS

Odbudowali wieżę ratuszową

15.11.12

Świdnicki ratusz ma wreszcie wieżę. Koszt odbudowy ratuszowej wieży wyniósł 9 milionów złotych, w tym około 6 milionów złotych to środki unijne. Od poniedziałku (12 listopada) będą wydawane bezpłatne bilety wejściowe na wieżę, która po 45 latach została odbudowana, a w sobotę 17 listopada odbędzie się oficjalne jej otwarcie.

czytaj dalej

RSS

Mają mówić jednym głosem

15.11.10

W EuRoPol Gazie, kontrolowanej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz rosyjski Gazprom spółce, będącej właścicielem polskiego odcinka gazociągu Jamał-Europa, wprowadzona zostanie zasada jednomyślności w podejmowaniu decyzji - poinformował w piątek dziennik "Kommiersant", powołując się na dwa źródła w Radzie Nadzorczej EuRoPol Gazu.

RSS

Osłabienie złotego przyczyną podwyżek na stacjach

08.05.10

Kryzys w Grecji oraz wynikające z niego osłabienie kursu złotego może spowodować dalsze podwyżki cen paliw na stacjach - prognozują eksperci biura Reflex i portalu e-petrol.pl. Benzyna i olej mogą podrożeć o kilka groszy za litr. finanse.wp.pl

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny