Zagraj z Totemem

22.03.11

11 kwietnia ukaże się album "Let's Play" - pierwszy materiał grupy Totem po długiej, ponad pięcioletniej przerwie.

George Michael wystąpi w Australii po raz pierwszy od 22 lat. Aż 10 wykonawców z Polski, w tym m.in. Gosia Andrzejewicz i Sara May, zgłosiło swoje piosenki do eurowizyjnych preselekcji w Szwajcarii. W finałowej dziesiątce nie ma jednak żadnego z nich. Avant Art Festival potrwa o jeden dzień dłużej. 4 października we wrocławskim Imparcie wystąpi duet - The Thing i Otomo Yoshihide.Anna Calvi i zespół Baaba Kulka to kolejni artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznego Off Festiwalu w Katowicach. Zobaczymy ich na scenie radiowej Trójki. Lady GaGa zdecydowanie nie zamierza mieć dzieci w najbliższej przyszłości. Jack White i jego żona Karen Elson nie zamierzają zatrudniać niani i chcą wychowywać dwójkę dzieci bez żadnej pomocy z zewnątrz.

19 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie wystąpi nazywana "bosonogą divą" z Wysp Zielonego Przylądka Cesaria Evora, jedna z największych gwiazd world music.

W poniedziałek, 1 listopada, rusza plebiscyt "Aktivista" Nocne Marki. Pomóżcie redakcji zdecydować, kto albo co zostanie: Artystą Roku 2010, Klubem Roku 2010 oraz Imprezą Roku 2010. Wybierzecie również z miesięcznikiem oraz portalem Plejada.pl Osobowość Dekady. Zespół Opery Krakowskiej przygotował koncert ze słynną "Mszą koronacyjną" W. A. Mozarta - w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach.

Robbie Williams zainteresował się malarstwem. W sobotę, 19 czerwca ukaże się pierwszy album The Goodboys, nowej grupy Marka Jackowskiego. Na płycie znajdzie się utwór poświęcony Bogdanowi Łyszkiewiczowi, tragicznie zmarłemu liderowi zespołu Chłopcy z Placu Broni. Grupa Mogwai szykuje nowe wydawnictwo. Tym razem będzie to jednak EP-ka.Decyzja Gerarda Waya, by dziecku nadać imię Bandit, najwyraźniej okazała się nietrafiona. Bandit zajęło pierwsze miejsce na liście najgorszych imion dzieci gwiazd 2009 roku. Taylor Lautner odnalazł miłość w objęciach córki Phila Collinsa. W związku z organizacją krakowskich Wianków 2011, w sobotę (25 czerwca), w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów Wiślanych wystąpią utrudnienia w ruchu. Zaplanowano także zmiany w komunikacji miejskiej - dodatkowe autobusy i tramwaje rozwiozą uczestników koncertu do domów. W tym roku gwiazdą imprezy będzie Wyclef Jean.

RSS

Shakira potwierdza związek z piłkarzem FC Barcelona

01.04.11

Shakira potwierdziła, że spotyka się z piłkarzem z FC Barcelona – Gerardem Pique.

RSS

"Film o Justinie Bieberze to naprawdę fascynująca opowieść"

22.08.10

"To naprawdę fascynująca opowieść stanowiąca poniekąd znak naszych cyfrowych czasów" - tak o powstającym filmie o Justinie Bieberze wypowiada się reżyser projektu, Jon Chu.

RSS

Rockowy hymn wszech czasów. Lista!

22.04.10

Lubujący się w podsumowaniach i "listach wszech czasów" Brytyjczycy tym razem wybrali największy rockowy hymn. Został nim epicki utwór Led Zeppelin "Stairway To Heaven".

RSS

"Po 18 latach odszedł z Monster Magnet z przyczyn osobistych"

08.11.10

Zmienił się skład zespołu Monster Magnet. Szeregi formacji opuścił gitarzysta, Ed Mundell. - Po 18 latach, Ed odszedł z Monster Magnet z przyczyn osobistych - czytamy w oświadczeniu, lidera, Dave'a Wyndorffa.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Muzycy Nirvany znów razem

29.10.10

Perkusista Dave Grohl oraz basista Krist Novoselic, którzy tworzyli sekcję rytmiczną Nirvany, po kilkunastu latach nagrają wspólnie utwór.

RSS

Jane's Addiction ciągle szukają nowego basisty

15.01.11

Perry Farrell będzie zmuszony do dalszych poszukiwań nowego basisty do grupy Jane's Addiction, ponieważ Dave Sitek, który niedawno dołączył do formacji, nie lubi jeździć w trasy koncertowe.

RSS

Ania Dąbrowska ma syna

29.07.10

Ania Dabrowska została mamą. Wokalistka urodziła swoje pierwsze dziecko w poniedziałek, 26 lipca - podał serwis cgm.pl.

RSS

Rockman zaatakował fana. A później...

22.01.12

Faris Badwan z zespołu The Horrors uderzył fana, który później został zaatakowany przez innych uczestników koncertu.

RSS

"Msza Koronacyjna" w kopalni soli

01.07.10

W ramach XIV Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, w dniach 2 i 3 lipca o godz. 20, w Kopalni Soli w Wieliczce, w Kaplicy św. Kingi - najokazalszej i najbogatszej w swej formie podziemnej świątyni, odbędzie się koncert w ramach którego zostanie wykonana Msza Koronacyjna C-dur oraz motet "Exsultate, jubilate" Mozarta, a także Adagio g-moll - Albinoniego.

RSS

"YCD": wielki powrót Adama i hiphopowy Fryderyk Chopin

29.04.10

Dzisiejszy odcinek "YCD" (TVN, godz. 21.30) zdominowany zostanie z pewnością przez jedno wydarzenie: powrót do programu Adama Kościelniaka, który po kontuzji Sebastiana otrzymał drugą szansę na dalszy udział w programie. Nasza kamera odwiedziła go na próbie generalnej przed programem - zobaczcie co miał do powiedzenia nasz bohater, jego partnerka w dzisiejszym odcinku - Ania, oraz choreograf, który przygotowywał im wieczorny występ!

RSS

Artpop Festival: Kto zamiast Amy Winehouse?

08.07.11

Organizatorzy festiwalu Artpop w Bydgoszczy nie zrazili się odwołaniem przyjazdu przez Amy Winehouse. W środę (6 lipca) ogłoszono, że gwiazdą imprezy będzie legendarna Grace Jones!

RSS

Nicki Minaj rapuje dla mamy

29.04.11

Nicki Minaj przyznała, że największą motywacją jest dla niej szczęście jej mamy.

RSS

22. rocznica śmierci Roya Orbisona

08.12.10

W poniedziałek, 6 grudnia, mijają 22 lata od śmierci Roya Orbisona.

RSS

Dualizm Textures

22.08.11

Progresywni death / thrashmetalowcy z duńskiej formacji Textures szykują się do premiery nowego albumu "Dualism".

RSS

Posłuchaj świątecznej Kylie Minogue w Onet.pl

15.12.10

Na święta Kylie Minogue postanowiła sprezentować swoim fanom własną interpretację bożonarodzeniowego utworu "Let it snow". Posłuchaj go już dziś w Onet.pl!

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny