Jabłka coraz droższe

15.02.11

W styczniu hurtowe ceny jabłek wzrosły w ujęciu rocznym o 77 proc., zaś ceny gruszek o 39 proc. - podał Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej. W porównaniu do grudnia 2010 r. jabłka podrożały o 1 proc.

Żadna prywatka nie obędzie się bez chrupiących przekąsek. Zamiast kupować stosy paczek paluszków i chipsów, warto postawić na wielką, ekonomiczną pakę krakersów solonych , które proponuje marka Artur. Całe pół kilo malutkich, lekkich ciasteczek wystarczy na pewno, by zaspokoić spragnionych chrupania i zabawy gości. Przeróżne fantazyjne kształty cieszą oczy, a drobne rozmiary krakersów nadają się idealnie na jedno chrupnięcie. Opakowanie detaliczne 500 g dostępne jest w sugerowanej cenie sklepowej ok. 7 zł.

czytaj dalej

Rada zakładowa Opla odrzuciła plan restrukturyzacji przedstawiony przez amerykański koncern General Motors. O takiej decyzji mówi przewodniczący rady zakładowej Opla Klaus Franz w wywiadzie dla gazety "Frankfurter Rundschau".

Ekologiczny Sok z borówki brusznicy to absolutny ewenement na naszym rodzinnym rynku soków i napojów, dostępny nareszcie dzięki niemieckiej marce Rabenhorst, która od ponad 200 lat wytwarza wyspecjalizowane soki owocowe, bogate w naturalne, wysoko przyswajalne witaminy i minerały niezbędne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Gwarancję najwyższej jakości zapewniają nowoczesne, unikalne procesy produkcji, doświadczenie oraz odwieczna troska marki o doskonały i służący organizmowi człowieka produkt końcowy.

czytaj dalej

W piątek po południu oddano do użytku wschodnią jezdnię przebudowanego w rejonie przyszłego węzła Tczewska odcinka autostrady A6. Zmodernizowany fragment ma ponad 2 kilometry długości, inwestycja kosztowała około 16 mln zł. finanse.wp.pl Sprzedaż detaliczna w grudniu wzrosła o 8,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku, a mdm wzrosła o 20,8 proc. - podał GUS. Niestety w grudniu wzrosło również bezrobocie. Samoloty australijskich linii lotniczych Qantas, uziemione wskutek strajku pilotów, mechaników i personelu naziemnego, wystartują ponownie w poniedziałek z lotnisk na całym świecie. Strajkujących zobowiązała do tego decyzja organu arbitrażowego w Sidney.

Amerykański gigant naftowy Chevron został skazany za zanieczyszczanie rzek i lasów deszczowych w Ekwadorze.

Nowe Ogrody, inwestor gdańskiego zespołu apartamentów Szafarnia, na podstawie dobrych danych sprzedaży z trzeciego kwartału 2011 prognozuje, że ostatnie mieszkania znajdą swoich nabywców do końca drugiego kwartału 2012.

czytaj dalej

Podczas Powszechnego Spisu Rolnego 2010 zebrano dane dotyczące ponad 1,7 mln gospodarstw rolnych - podał Główny Urząd statystyczny. Przez internet samodzielnie spisało się jednak jedynie 31 tysięcy rolników - znacznie mniej niż oczekiwano.

Provident stosował niedozwolone zapisy w umowach pożyczkowych - uznał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sąd podzielił wcześniejsze stanowisko UOKiK uznając, że niedozwolone jest niezwracanie części składki ubezpieczeniowej i kosztów obsługi pożyczki w przypadku jej wcześniejszej spłaty. Niemiecki urząd żeglugi morskiej wydał swoje pozwolenie na budowę rosyjsko-niemieckiego gazociągu po dnie Bałtyku. Do kompletu urzędowych zgód brakuje jeszcze jednego fińskiego dokumentu - podało w poniedziałek konsorcjum Nord Stream. Co roku nasz kraj eksportuje około trzech tysięcy ton truskawek i poziomek. To wcale nie tak dużo - możemy więcej. Dlatego truskawki osobiście reklamuje w Europie premier Donald Tusk. Wartość całego polskiego eksportu warzyw i owoców to około 1,5 miliarda euro rocznie. Za granicę sprzedajemy też dużo drobiu i coraz więcej... ślimaków.Produkt Krajowy Brutto (PKB) Polski na głowę, mierzony w standardzie siły nabywczej, zwiększył się w 2009 roku do 61% średniej dla całej Unii Europejskiej z 56% rok wcześniej, podał Eurostat. finanse.wp.pl

Kiedy tylko czujemy, że zima dobiega końca, chcemy jak najszybciej zrzucić z siebie duże płaszcze, obszerne swetry oraz ciężkie buty i wskoczyć w krótkie sukienki czy kolorowe bluzki. Marzymy już o ciepłych i leniwych dniach spędzonych latem na plaży, o basenach, rzekach i jeziorach.

czytaj dalej

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że nowe telewizory, które są przygotowane do odbioru cyfrowego sygnału, w drugiej połowie roku mogą zdrożeć o 10 procent. To efekt absurdalnego przepisu, który chce wprowadzić rząd. finanse.wp.pl

RSS

Życia nie starczy, by zarobić na mieszkanie w Warszawie

22.08.10

Home Broker sprawdził, na zakup jakiego metrażu w centrum stolicy stać przeciętnego obywatela, biorąc pod uwagę średnie dochody netto w poszczególnych krajach Europy. finanse.wp.pl

RSS

Napijemy się wielbłądziego mleka?

22.07.10

Karton mlekiem wielbłąda na sklepowej półce tuz obok zwykłego, krowiego? To możliwe, a hodowcy z Bliskiego Wschodu już zacierają ręce: Komisja Europejska zgodziła się przeprowadzić testy wielbłądziego mleka. To może utorować mu drogę na europejski rynek.

RSS

Mniej urzędników, których trudniej zwolnić?

29.09.10

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu, ministrowie Donalda Tuska rozpatrzą trzyletni plan (na lata 2011 – 2013) limitu mianowań urzędników państwowych. Rząd chce, w ramach oszczędności radykalnie zmniejszyć tę liczbę. Wcześniej przygotował też projekt redukcji zatrudnienia w publicznych urzędach. Urzędnicy się buntują. Na czym stanie?

RSS

Trudna kariera gazu łupkowego w Europie

29.11.11

Europa chce bezpieczeństwa energetycznego. W tym celu coraz chętniej spogląda w stronę gazu łupkowego. Jednak, jak przewidują analitycy, temu źródłu energii trudniej będzie zawojować Stary Kontynent niż USA. Wynika to z przepisów prawa oraz obaw o środowisko – podaje "The Economist".

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Sądny dzień w USA! Mocarstwo stoi nad przepaścią

29.12.12

Piątkowa sesja na Wall Street stała pod znakiem około 1-proc. spadków głównych indeksów, a zniżki przybrały na sile, gdy nie potwierdziły się nieoficjalne informacje, że prezydent Obama ma przedstawić nowe propozycje rozwiązania problemu klifu fiskalnego. finanse.wp.pl

RSS

Klienci sami kontrolują markety. Są już pierwsze mandaty

15.06.11

Dwaj łodzianie z termometrami w garści kontrolują markety. Kiedy zastaną w sklepach coś co im się nie podoba wtedy, na miejsce wzywają policję i sanepid. Pierwsze efekty ich działań już widać: sklepy zostały ukarane mandatami, a sanepid zapowiada latem szczególną kontrolę. finanse.wp.pl

RSS

Ożywią FSO? Z Żerania mogą wyjechać micry

08.04.12

Magna International, jeden z największych producentów komponentów motoryzacyjnych, chce rozpocząć produkcję aut w żerańskiej Fabryce Samochodów Osobowych - pisze "Rzeczpospolita".

RSS

Polska walczy o głos, euroland o przetrwanie

01.02.12

Po południu rozpoczyna się w Brukseli nieformalny szczyt Unii Europejskiej. Przywódcy 27 państw członkowskich, w tym polski premier Donald Tusk, będą starali się uzgodnić m.in. treść tzw. paktu fiskalnego, który ma dyscyplinować krajowe budżety, by zapobiec powtórce kryzysu zadłużenia oraz uzgodnić. Zdecydują także -i to bardzo interesuje Polskę - jaki udział w szczytach strefy euro będą miały kraje spoza niej.

RSS

To będzie rewolucja! Nieoczekiwany zwrot w sprawie polis OC dla kierowców

15.07.11

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się w czwartek m.in. za umożliwieniem wypowiedzenia automatycznie przedłużonej umowy ubezpieczenia OC, gdy klient ma podpisaną już nową umowę. finanse.wp.pl

RSS

Gigant ostrzy zęby na polskie przyprawy

15.04.11

Światowy potentat branży McCormick chce kupić wiodącego producenta przypraw w Polsce firmę Kamis – pisze "Rzeczpospolita". Rozmowy na temat kupna prowadzą także fundusze private equity.

RSS

„Whatever It Takes” – wina z misją

29.10.13

PenĂŠlope Cruz, Charlize Theron, George Clooney, Pierce Brosnan, David Bowie, zespól Coldplay – te osobowości łączy nie tylko scena. Wszyscy wzięli udział w kampanii dobroczynnej „Whatever It Takes”, przeznaczając swój cenny czas na stworzenie graficznych „Symboli nadziei na XXI wiek”. Efekt ich pracy w postaci rysunków i przesłania trafił na etykiety znakomitych win, produkowanych przez hiszpańską winnicę Bodegas Vicente Gandia. Dzięki firmie Partner Center właśnie pojawiły się na polskim rynku.

czytaj dalej

RSS

Siedmiu nowych najemców łódzkiej Sukcesji

22.12.13

Siedem kolejnych firm dołączyło do grona najemców łódzkiego Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja. Są wśród nich marki nieobecne dotychczas w Łodzi oraz nowa na polskim rynku. Wzbogacą ofertę handlową, rozrywkową i gastronomiczną.

czytaj dalej

RSS

Duży polski bank zostanie podzielony! Właśnie zapadła decyzja!

29.06.11

Getin Holding zostanie podzielony - zakłada strategia spółki. Getin Noble Bank trafi do Allianz Banku! finanse.wp.pl

RSS

2 miesiące, żeby przekonać UE i zaoszczędzić miliardy

29.04.11

- Polska nie rezygnuje z prób zmiany zaproponowanych przez Komisję Europejską zasad podziału darmowych limitów emisji CO2 - zapewniał w TVN CNBC minister środowiska Andrzej Kraszewski. Liczy, że uda się to załatwić, zanim obejmiemy prezydencję w UE. Przyjęte przez KE zasady oznaczałyby dla polskiego przemysłu konieczność dokupowania pozwoleń pozwoleń. Ci, którzy się na to zdecydują najpewniej podwyższą ceny swoich produktów. Ci, którzy nie udźwigną ciężaru - upadną.

RSS

18 tez PJN

29.12.10

- Powinniśmy rozpocząć wielką debatę na temat nowych systemów emerytalnych - oświadczyła na konferencji prasowej szefowa ugrupowania "Polska Jest Najważniejsza" i przedstawiła 18 propozycji zmian w polityce społecznej i systemie emerytalnym. Joanna Kluzik-Rostkowska mówiła, że chce m.in. likwidacji odrębnych systemów emerytalnych i tego, by studenci mogli uzyskać dotacje na biznes bez konieczności rejestrowania się w urzędzie pracy.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny