Torres odchodzi za rekordowe pieniądze

01.02.11

Gorączka transferowa ostatniego dnia zimowego okienka transferowego kończy się prawdziwym hitem w Premier League. Wieczorem Liverpool poinformował, że zgodził się na odejście Fernando Torresa.

Wczoraj WIG20 wyraźnie podskoczył, a dziś o dziwo, wbrew słabości otoczenia udało się utrzymać te wzrosty, a nawet lekko poprawić, Czy to oznacza wybronienie się indeksu ponad 2300 pkt i próbę wyjścia górą? W piątek na giełdach było nerwowo w oczekiwaniu na informację o stanie amerykańskiej gospodarki i wystąpienie Bena Bernanke, Dane nieco rozczarowały, szef Fed też, Skupu obligacji na razie nie będzie, Na warszawskim parkiecie wielkiej nerwowości ,,, Czwartkowa sesja przyniosła spadek cen ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych aż o 2,5%, co poskutkowało zejściem notowań tego surowca z powrotem do okolic 44,50 USD za baryłkę,Pierwszy raz w historii sytuacja finansowa TVP jest tak zła, że spółka musi wziąć kredyt, aby wypłacić pracownikom pensje. 100 milionów złotych pożyczy Pekao SA. Skąd te kłopoty? W tym roku TVP dostanie z abonamentu tylko 80–100 milionów złotych, a nie 500 (jak kilka lat temu). Wystąpienie Lael Brainard było gołębie, ale strach związanych z podwyżką stóp procentowych po jastrzębich komentarzach Rosengrena nadal się utrzymuje, Złoty pozostaje słaby mimo lepszej kondycji rynków globalnych W Grodzisku Mazowieckim oddano właśnie kierowcom do dyspozycji tunel pod torami kolejowymi. ("Polska i Świat")

Tarcia między PO a PSL zburzyły "twórczą i odpowiedzialną formę uprawiania polityki".

Policja po obławie zatrzymała kierowcę tira, który na przejściu dla pieszych w Żyrardowie, potrącił dwie kobiety. W wypadku zginęła 44-latka, a jej 19-letnia córka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Zabita kobieta była wleczona za tirem przez kilkadziesiąt metrów. Poranny, środowy handel na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego złotego w oczekiwaniu na wieczorne zakończenie posiedzenia FED, Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4234 PLN za euro, 4,1523 PLN wobec dolara ,,,

W doktrynie prawa podatkowego można znaleźć poglądy, iż przepis art. 29 ust. 4a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm., dalej "ustawa o VAT") warunkujący obniżenie podstawy opodatkowania od posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej jest zbyt rygorystyczny i wręcz niezgodny z podstawowymi zasadami statuującymi podatek VAT. Do tej tezy przychyla się ostatnio także judykatura, czego przykładem jest wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 marca 2010 r. (sygn. akt III SA/Wa 2100/09). Polski żołnierz potrzebuje rzecznika. Tak uważają posłowie, którzy przedstawią na najbliższym posiedzeniu Sejmu projekt powołania takiej instytucji. Rzecznik praw obywatelskich nie wystarczy - ich zdaniem - do ochrony żołnierzy, którzy mają inne potrzeby niż zwykły obywatel. Zeznania Jacka Rostowskiego przed komisją śledczą stawiają w niekorzystnym świetle Mirosława Drzewieckiego. Jak mówił szef resortu finansów, ówczesny minister sportu początkowo nie zgadzał się na objęcie gier hazardowych dopłatami. Dokładnie tak, jak życzyli sobie biznesmeni-lobbyści.Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. "Precz z Putinem!", "Precz z rządem Putina!" i "Putin - do dymisji!" - takie hasła skandowało ok. 3 tysięcy uczestników demonstracji w Kaliningradzie, którzy domagają się dymisji premiera Władimira Putina i jego rządu, a także przywrócenia bezpośrednich wyborów gubernatorskich w Rosji. W przeciwieństwie do dziesiątek podobnych manifestacji w Rosji tym razem milicja nie interweniowała. Troska o godny i przyzwoity wygląd okolic Watykanu była powodem, dla którego watykańska żandarmeria po raz pierwszy usunęła bezdomnych z rejonu placu Świętego Piotra - podała w czwartek włoska agencja Ansa. Poinformowano o tym papieża Francisza.

RSS

XTB - raport walutowy JEN

15.09.16

Za tydzień, 21 września decyzja Banku Japonii, Zapowiedziany na to posiedzenie przegląd prowadzonej polityki monetarnej nadaje szczególnej wagi temu wydarzeniu, Przegląd na podnieść efektywność polityki w ,,,

RSS

Froome pierwszy na morderczej górze! Polak traci koszulkę

15.07.13

Najsłynniejszy, najbardziej morderczy, najbardziej stromy - określeń wiele, a etap Tour de France jeden. Ale za to jaki! Pierwszy na Mont Ventoux zameldował się Chris Froome i to Brytyjczyk wciąż będzie nosił żółtą koszulkę lidera. Białą, dla młodzieżowców, stracił w niedzielę Michał Kwiatkowski.

RSS

Zniszczone budynki, połamane drzewa i tornado. Relacje Reporterów 24

01.04.15

Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia oraz filmy pokazujące zniszczenia.

RSS

Rosną zyski Orlen Lietuva

22.04.16

Zyski spółki naftowej Orlen Lietuva w pierwszym kwartale br. wyniosły 51 mln dolarów. Jest to o 9 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego (47 mln dolarów) – poinformowała w czwartek spółka.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Sędzia był konsekwentny. Lechia uratowała remis

29.05.14

Arbiter środowego meczu między Lechią Gdańsk a Wisłą Kraków był wyjątkowo konsekwentny. Skoro w dość kontrowersyjnej sytuacji podyktował karnego dla Wisły, to w doliczonym czasie gry musiał wskazać na "wapno" także po akcji Lechii. Piłka trafiła w rękę Michała Czekaja, a "jedenastkę" zamienił na gola Stojan Vranjes, który uderzył pewnie w lewy róg bramki, doprowadzając do remisu 2:2.

RSS

Putin o "unicestwieniu" terrorystów

01.01.14

Pierwszy komentarz po krwawych zamachach w Wołgogradzie.

RSS

Wzruszenie i łzy na pogrzebie posła PO: "Sebastian, ty nie powinieneś odchodzić"

22.04.10

"Sebastian, ty nie powinieneś odchodzić. Dwadzieścia lat temu poznałem chłopaka, który mógłby być moim dużo młodszym bratem" - powiedział premier Donald Tusk o Sebastianie Karpiniuku. Jak dodał, na pogrzebie posła Platformy zebrało się wielu twardych facetów, ale wszyscy mieli łzy w oczach.

RSS

Żywioł uderzył w Buenos Aires

15.09.16

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami oraz przewracał latarnie, słupy i sygnalizację drogową.

RSS

Uszkodzone naczynia i nerwy. Sześć miesięcy przerwy Kvitovej

22.12.16

- Petra Kvitova nie będzie mogła grać w turniejach przez około pół roku - poinformował chirurg Radek Kebrle, który operował tenisistkę. We wtorkowy ranek podczas próby włamania do jej mieszkania dwukrotna triumfatorka Wimbledonu została zraniona nożem przez włamywacza.

RSS

Bez wiz wjeżdżają do Polski. W trzy dni tysiące Ukraińców

15.06.17

Poinformowała rzeczniczka komendanta głównego Straży Granicznej Agnieszka Golias.

RSS

Bogdanka wyemituje obligacje za 600 mln zł

01.07.14

Bogdanka zawarła z Pekao SA i BGK umowę dotyczącą emisji obligacji do kwoty 600 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

RSS

Van w ogniu na autostradzie A4. Auto spłonęło doszczętnie

08.09.14

Zdjęcia przesłał na Kontakt 24 @Grzegorz.

RSS

Czeka nas pięć ciepłych dni

29.02.12

Pięć najbliższych dni będzie nie tylko wolnych od mrozów, ale naprawdę ciepłych. Termometry wskażą nawet 11 st. Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. Najchłodniejszym regionem kraju pozostanie Suwalszczyzna. Tam także prognozowanych jest najwięcej opadów.

RSS

Dwa wojskowe samoloty. Aresztowani w Wielkiej Brytanii Polacy wracają do kraju

01.03.16

Dwa wojskowe samoloty przetransportowały 44 Polaków aresztowanych przez Scotland Yard w Wielkiej Brytanii. MateriałÂ "Faktów" TVN.

RSS

Protest przeciwko kontrowersyjnej ustawie: Będą odbierać dzieci ubogim rodzinom?

08.03.10

Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie może zaszkodzić rodzinom – uważa Episkopat Polski. Opinię podzielają organizacje broniące praw rodziców. Aktywiści będą dziś protestować przeciwko tej ustawie. Uważają, że urzędnik nie może mieć ustawowego prawa do odbierania dzieci.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny