Euro 2012: są już pierwsze miliony dla miast-gospodarzy

29.10.10

20 mln zł od UEFA dostaną polskie miasta-organizatorzy Euro 2012 - dowiedziała się Wirtualna Polska. Pieniądze mają być rekompensatą za organizację stref kibiców. finanse.wp.plYou are welcome to the state websites associated with iShares Resources, by far the leading group of Eft's (ETFs). iShares.com delivers outlay instruments, information in addition to resources for finance counselors and then man or woman option traders.

czytaj dalej

Około 18 milionów złotych będzie kosztować budowa Parku Technologii i Logistyki Przemysłu INTERIOR w Nowej Soli. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego podpisana zostanie umowa na realizację tego projektu. Projekt realizuje spółka Regionalne Centrum Technologii i Wiedzy INTERIOR, którą Nowa Sól utworzyła z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Uniwersytetem Zielonogórskim i Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej.

czytaj dalej

Estonia wejdzie 1 stycznia 2011 roku do Europejskiej Unii Walutowej - zadecydowali w poniedziałek obradujący w Luksemburgu ministrowie finansów państw strefy euro.Wzbudza same pozytywne skojarzenia. Od dawien dawna masaż był postrzegany jako technika wpływająca na poprawę samopoczucia, wyglądu i zdrowia.

czytaj dalej

Prezes Lotniska Kielce przesłał w piątek do sądu gospodarczego wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. Powodem jest zajęcie kont spółki zadłużonej na blisko 800 tys. zł wobec gminy Masłów. finanse.wp.pl

Na najczęściej zadawane pytania odpowiada Krzysztof Muszyński, dyrektor Biura Zarządzania Obsługą Klientów PGE Obrót S.A.

- Czy właściciele gospodarstw domowych mogą wybierać sobie sprzedawcę energii elektrycznej?
- Tak. W wyniku liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce od 1 lipca 2007 r. właściciele gospodarstw domowych (taryfa G) uzyskali prawo zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.

Odtąd ok. 15,7 milionów klientów ma prawo wolnego wyboru sprzedawcy.

- W jaki sposób sprzedawcę wybierają firmy?

czytaj dalejThen it is confirmed while the mortgage is awarded

czytaj dalejPrzez 40 lat był jednym z głównych graczy na rynkach finansowych, dorobił się miliardów inwestując w bankrutów i znany jest jako ten, który "złamał Bank Anglii". George Soros, bo o nim mowa, po ponad czterech dekadach za sterami swojego funduszu hedginowego, odchodzi na emeryturę. Jak informuje Bloomberg do końca roku Soros Fund Management ma zwrócić pieniądze swoim klientom.

Skąpiec.pl przygotował kolejny raport specjalny, badający preferencje zakupowe polskich internautów. Tym razem publikacja została w całości poświęcona tematowi tabletów.

czytaj dalejFirma Kuchinox wprowadziła do swojej oferty dwa nowe panele prysznicowe. Laura i Filon – bo tak się nazywają to para nie tylko ze względu na ciekawe, pasujące do siebie nazwy ale także ze względu na identyczne parametry techniczne. Czym się zatem różnią?

czytaj dalej

Niemiecki koncern Porsche poinformował, że wypłaci każdemu ze swoich 8,5 tys. pracowników premię za rok 2011 w wysokości 7,6 tys. euro. W minionym roku sprzedano rekordową liczbę 119 tys. luksusowych aut tego producenta. finanse.wp.pl Rząd planuje skonstruować przyszłoroczny budżet w oparciu o regułę wydatkową, która ograniczy wzrost wydatków elastycznych i nowych wydatków sztywnych do inflacji powiększonej o 1 pkt proc. - wynika z założeń projektu budżetu państwa na rok 2011. Dzięki temu w 2012 roku deficyt ma spaść do 2,9 proc. PKB z 7,1 proc. PKB w 2009 roku.Dolby Laboratories, światowy potentat i lider technologii audio wizualnych, otworzył we Wrocławiu Centrum Badawczo-Rozwojowe. Centrum mieści się w kompleksie biurowym Green Towers przy ulicy Strzegomskiej. Firma zatrudnia 20 pracowników. Łukasz Bratek, dyrektor Bradcast Technology zapewnia, że do końca przyszłego roku zatrudnienie we wrocławskim centrum wzrośnie do 50 osób.

czytaj dalej

Była chemia niemiecka, teraz czas na japońską. Pierwsze sklepy z proszkami czy mydłami w płynie z tego kraju są już w Polsce. - Rewelacyjnie się... Słynny paryski dom handlowy La Samaritaine zostanie całkowicie przebudowany. Z mekki luksusowych zakupów stanie się hotelem, biurowcem i apartamentowcem z mieszkaniami po przystępnej cenie – tak wynika z najnowszego projektu właściciela, producenta towarów luksusowych LVMH. Za przebudowę odpowiadać będzie sławny duet architektów SANAA.

RSS

Przeciwpowodziowe inwestycje

08.10.12

Wrocławski Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej zakończył realizację trzech projektów, które będą miały wpływa na poprawę zagrożenia przeciwpowodziowego w Nowej Rudzie, Jeleniej Górze i Lądku Zdroju. Koszt tych inwestycji to prawie 27 milionów złotych, w tym ponad 20,7 miliona złotych to unijna dotacja.

czytaj dalej

RSS

Wyprzedaż 95 procent! Znana niemiecka sieć wycofuje się z Polski. Inni też uciekają

22.01.13

Giganci i potentaci, którzy podbijają cały świat, w Polsce niekiedy zachowują się jak dzieci we mgle. Niektórzy zwijają się po angielsku, tak że nawet nie zauważysz, kiedy się ulotnili, inni wylatują z hukiem. finanse.wp.pl

RSS

Unsecured Loans - Find Financial Help Devoid of Giving Home

01.03.13

The majority of us can identify our finances as Inchesresiding give-to-jaws. Using the birth of any paycheque, will come the appearance of various other obligations and fees like spending up credit-based card repaymants, tuition expenses, loan instalments, gasoline and shop charges, health convention, and so on. These responsibilities, more than often abandon us having a nominal traditional bank steadiness. So what for anyone who is suddenly challenged by using a essential budget like an element that needs important medical care, house fixes that ought to be seen to instantly?

czytaj dalej

RSS

Abonament po nowemu, ale stawki bez zmian. Jest decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

29.05.17

Stawki opłat abonamentowych za radio i telewizję w 2018 r. pozostaną na poziomie tych z obecnego roku - zdecydowała w czwartek KRRiT. 7 zł...

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Złote Tarasy sprzedane

22.03.12

ING Real Estate Development sprzedał za 475 mln euro swoje udziały w spółce będącej właścicielem 77 proc. Złotych Tarasów - kompleksu handlowo-biurowego położonego w centrum Warszawy.

RSS

Rolnicy w internecie się nie spisali

22.11.10

Podczas Powszechnego Spisu Rolnego 2010 zebrano dane dotyczące ponad 1,7 mln gospodarstw rolnych - podał Główny Urząd statystyczny. Przez internet samodzielnie spisało się jednak jedynie 31 tysięcy rolników - znacznie mniej niż oczekiwano.

RSS

Zobacz, jak można zaoszczędzić na prądzie

08.04.11

O 1/6 mniej niż dotąd zapłacą za prąd szkoły i instytucje edukacyjne na Ślasku, podległe tamtejszemu samorządowi wojewódzkiemu. Energia będzie tańsza dzięki wyłonieniu nowego, wspólnego dostawcy dla większości placówek. Na nowego dostawcę wybrano firmę PKP Energetyka.

RSS

Chrupnij... pomidora Crispy

29.12.10

Lubimy podjadać między posiłkami i robimy to często, zazwyczaj sięgając po pozostające w zasięgu wzroku cukierki, ciastka i chipsy. Błąd!

czytaj dalej

RSS

Dystrybutorzy vs piraci. "To ostatnie ostrzeżenie"

22.04.10

"To jedyne i ostateczne ostrzeżenie: usuńcie nieautoryzowane pliki" - takie ultimatum dostało 50 serwisów oferujących linki do nielegalnych kopii filmów i seriali. Wysłali je polscy dystrybutorzy, których działalność piratów kosztuje rocznie nawet 380 mln zł - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

SILKA YTONG rozmowy z fachowcami: O co pytać wykonawcę?

08.10.12

Wybór dobrego wykonawcy opiera się przede wszystkim na rekomendacjach i wrażeniu, jakie wywiera on podczas bezpośredniej rozmowy. Duże znaczenie ma także ustalenie kwestii formalnych takich, jak umowa z harmonogramem prac i formą płatności. Na spotkaniu z wykonawcą warto uzyskać jak najwięcej informacji, aby współpraca układała się pomyślnie dla obu stron.

czytaj dalej

RSS

Coraz więcej firm zatrudnia "na czarno"

29.02.12

Z roku na rok wzrasta liczba firm zatrudniających pracowników "na czarno". W 2011 r. 27,4 proc. zakładów nie zgłosiło terminowo swoich pracowników do ZUS, rok wcześniej było ich 25,1 proc. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

1% dla Fundacji to realna pomoc i piękny dowód zaufania społecznego

29.10.10

W Polsce istnieje ponad 7 tysięcy organizacji pożytku publicznego, czyli podmiotów, mających na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Jesień to czas podsumowań, a także podliczania darowizn zebranych dzięki przekazywaniu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

czytaj dalej

RSS

Zmiany w OFE wychodzą z Senatu bez poprawek

01.04.11

Senat przyjął ustawę ws. zmian w OFE w kształcie przyjętym przez Sejm. 55 senatorów głosowało za jej przyjęciem, przeciw było 33, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Głosowanie w Senacie kończy pracę nad projektem na poziomie parlamentu. Prezydencka minister Irena Wóycicka zapowiedziała, że Bronisław Komorowski potrzebuje kilka dni, zanim zdecyduje, czy podpisać ustawę.

RSS

How to Avoid Popular Blocks When Environment Your Ambitions

15.08.12

Essentially the most prevalent New Year promises should be to discover how to lose weight fast, so as to have a more compact and sexier system. To lose weight fast and have a good number, it's no high ambition. Some people have already efficiently excess lbs lost making their physiques glimpse balanced and appealing. Most people do not develop the determination to hold back for six weeks to successfully lose people unwanted weight. But to lose weight fast and efficiently, an over-excess weight must nfl draft out a diet regimen and stay conscientiously going without running shoes.

czytaj dalej

RSS

158 paczek na sekundę

29.12.10

Największy na świecie sklep internetowy Amazon.com pochwalił się swoim tegorocznym wynikiem: 29 listopada, w najgorętszym dniu przedświątecznych zakupów, klienci składali 158 zamówień w każdej sekundzie doby. Najlepiej sprzedającym się towarem w historii firmy okazuje się najnowsze wydanie elektronicznego czytnika książek Kindle.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny