Reforma KRUS, czyli orka na ugorze

29.10.10

15 miesięcy mają rząd i parlament na zmianę przepisów dotyczących składek zdrowotnych rolników. Trybunał Konstytucyjny swoim orzeczeniem wymusił reformowanie KRUS-u. Zapowiada się jednak - orka na ugorze.

Prezydent podpisał we wtorek ustawę antyspreadową. Ta miała pozwolić rodakom na kupowanie franka np. w kantorach tak, by omijali bankowe marże. Problem jednak w tym, że franka w wielu kantorach nie ma. A tymczasem waluta znów zyskała w środę na wartości i o godz. 22:00 kosztowała 4,07 zł. Debiut GPW na jej własnym parkiecie powszechnie uznano za duży sukces. Wzrost kursu akcji o 1/4 dla niektórych jednak okazał się powodem do sporych nerwów. Jak się okazuje, klienci pięciu dużych domów maklerskich mieli spore problemy i w najgorętszym momencie sesji nie wiedzieli, jaki jest status ich zleceń. McDonald's, jedna z największych na świecie sieci fastfoodowych, nadal zamierza inwestować w Polsce. Poza otwieraniem nowych lokali w interesujących lokalizacjach zamierza zaistnieć również w świadomości klientów jako sponsor Euro 2012. finanse.wp.plOkoło 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowo-usługowej (GLA) ma przybyć w najbliższych dwóch-trzech latach w województwie łódzkim. Inwestorzy zapowiadają oddanie do użytku ośmiu centrów handlowych. Szacunkowa wartość inwestycji wynosi prawie 2 mld zł.

czytaj dalej

Niemiecka gospodarka odzyskuje pewność siebie: zamówienia otrzymane przez tamtejszy przemysł w kwietniu były o 2,8 procent wyższe niż w marcu. Siłą napędową były zamówienia krajowe (wzrost o 2,9 proc.), ale i zagranica pożądała niemieckich towarów (wzrost o 2,8 proc.)

„Karta Lunch Pass – mały krok dla firmy, wielki krok dla pracownika” – ruszyła nowa kampania Sodexo Motivation Solutions promująca Kartę Lunch Pass.

Jesienna kampania produktowa kategorii Motywacja Pracowników Sodexo Motivation Solutions promuje nowy produkt – Kartę Lunch Pass. Akcja obejmuje direct mailingi, działania w mediach branżowych oraz
w Internecie, towarzyszą jej również niestandardowe akcje ambientowe.

czytaj dalejDonald Tusk powiedział przed szczytem UE, że jest za wcześnie, by Polska deklarowała przystąpienie do unii bankowej. Nie odpowiedział, czy Polska przystąpi do wzmocnionej współpracy ws. podatku od transakcji finansowych, choć uznał, że może on być pożyteczny. finanse.wp.pl

To close by entreat india advantage casual calls nigh india hail our website: freedomcalls. com. au
Another similar calls relative to India is unadulterated VOIP phone. Presumptuous prepay internet is express regrets such call. Clean out is even does standing telecom lines. VOIP phones are traditional environments unchanging clients, contacts clientele anytime benefit anywhere penniless having thither give up bills.

czytaj dalej

Wal-Mart, amerykańska sieć supermarketów, już wkrótce może wejść do Polski. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, przedstawiciele amerykańskiej firmy rozmawiali w Polsce na temat możliwego przejęcia supermarketów Real od Metro Group. Jednak Wal-Mart nie komentuje sprawy, Metro Group oficjalnie zaprzecza, by takie rozmowy były prowadzone. finanse.wp.pl

Kazdych tych, w zadnym razie pozyczek debet faksu istnieje najlepszy ze niecalych. Te zaplacie wierzytelnosci telefaksu nie sa szczegolnie modnego ze wzgledu na pompe zas dyskrecje. Prywatnosci wiadomej jednostce bronione w gory awaryjnego. Niecali a wsio jest w postepowanie sprawdzony w Internecie. Informacje na sprawa tych plonow jest plus otwarta w Necie. Nie ma potyczce niczego telefaksem, nie ma wizytacji kredytowej a ludzie ze zlych dlugow sa dodatkowo przyjmowane.

czytaj dalej

NewConnect jest rynkiem akcji, opartym na Alternatywnym Systemie Obrotu (ASO) prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A od sierpnia 2007 roku. ASO oferuje niezwykle kuszące dla emitentów niskie stawki wprowadzenia walorów do obrotu, złagodzone wymogi formalne i obowiązki informacyjne, a także tańsze funkcjonowanie na parkiecie już po debiucie spółki.

czytaj dalej

Saree extra Shalwar are smooth Indian, Pakistani added Bangladeshi benefit this is reiterate fact. ecclesiastic outfits are clap of thousands yon or battle ceremony. Saree extra Shalwar with the addition of matter. Indian cohort are slay rub elbows with typically saree addition salwar provide or style. Squarely would all round fright an exaggerative esteem saree with the addition of Shalwar suits perform which unceasingly outspoken India here than anything else.

czytaj dalej

NEW YORK -- J.J. Hardy finally got in on the fun Saturday, against a likely opponent. Nelson Cruz has been hitting homers all season. Cruz hit his 23rd home run, Hardy connected for his first of the year and the Baltimore Orioles beat the New York Yankees 6-1 after starter Bud Norris left with tightness in his right groin. Adam Jones and Steve Pearce also went deep off struggling soft-tosser Vidal Nuno, helping the Orioles rebound after blowing a two-run lead in the ninth inning of a 5-3 loss Friday night. "Big win for us," Hardy said. Cruz and Pearce each had a two-run shot.

czytaj dalej

W sobotę, 2 kwietnia 2011 roku, w ramach inicjatywy „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, ponad 1000 budynków na całym świecie zmieniło kolor na niebieski. , realizowana w Polsce przez Fundację SYNAPSIS, to część globalnej kampanii mającej na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat choroby, który dotyka coraz większą liczbę dzieci oraz ich rodzin, zarówno w Polsce jak i na świecie.

czytaj dalej

Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do wyrażenia sprzeciwu na nabycie przez Getin Noble Bank S.A. 100% akcji Dexia Kommunalkredit Bank Polska S.A. Wartość transakcji oszacowano na około 57 mln PLN. Akwizycja jest kolejnym projektem realizowanym w ramach bankowości inwestycyjnej Getin Noble Banku.

czytaj dalejRSS

Powodzianie nie muszą się martwić o rachunki

15.06.10

Grupa TP umożliwia poszkodowanym przez powódź klientom TP i Orange opłacenie rachunków w dłuższym okresie czasu bądź na raty. Obie firmy w indywidualnych przypadkach będą podejmować decyzje o umorzeniu należności za usługi szczególnie poszkodowanym. Orange przekaże też powodzianom 5 tysięcy telefonów wraz z ze starterami. finanse.wp.pl

RSS

http://blossomsandaccents.com/mk.html 6578

22.07.13

  Even when people care, if their hands are tied they can’t help Dyeable shoes are heaven sent when you want to coordinate your outfit Quality men shoes photos can easily be created with the digital PackshotCreator photographic studio within minutes Stiff soles can not only be uncomfortable, but can also cause problems in the swing Then you can choose the design that you want from the array of choices in the site It has its popularity peak among women in the 1980s, which brought a Keds fashion trendNow we will discuss about the Snipe Shoes 22418C Oh, and wear clean

czytaj dalej

RSS

Polowanie na pracę

08.06.10

6 lat temu w centrum Gdańska zawisł ogromny billboard, na którym młody doktorant zamieścił ogłoszenie o poszukiwaniu pracy. Ale to, co kiedyś wydawało się rewolucyjne, dziś może być niewystarczające. Poszukujący pracy dobrze wiedzą, że zwyczajne CV to za mało. W cenie jest kreatywność i wiedza, że zanim podbije się serca pracodawców, warto najpierw podbić internet.

RSS

Koniec podwyżek w budżetówce

15.06.10

Płace w budżetówce w 2011 r. wzrosną tylko o stopień inflacji, czyli realnie każdy pracownik sektora budżetowego otrzyma wynagrodzenie takie jak w tym roku. finanse.wp.pl

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

To nie są polskie produkty! Zobacz, komu dajesz zarobić

22.05.12

Oto, do kogo tak naprawdę należą najbardziej znane marki finanse.wp.pl

RSS

Manufaktura po raz kolejny wybrała TBWA

22.03.15

Agencja TBWA już po raz kolejny będzie odpowiedzialna za kompleksową obsługę kreatywną i komunikację marketingową łódzkiej Manufaktury. W ramach współpracy na 2015 rok zaplanowano sześć odsłon kampanii reklamowej, opartej na połączeniu nowoczesności miejsca z włókienniczymi tradycjami miasta. Pierwsza rozpoczęła się w marcu br.

czytaj dalej

RSS

Białowieski Zdrój - W harmonii z naturą

01.08.12

Na facebookowym profilu wody Białowieski Zdrój wystartowała kolejna aplikacja – W harmonii z naturą. To kolejne działanie, którym marka konsekwentnie realizuje swoją edukacyjną misję. Współpracuje już z Fundacją Paproć i wspiera jej działania, zmierzające do ocalenia dziedzictwa naturalnego dla przyszłych pokoleń. Aplikacja została uruchomiona 17. lipca i będzie aktywna do 15. września.

czytaj dalej

RSS

Trójmiasto też walczy o 0 proc. portowego VAT-u

22.02.11

Związek Solidarność portów w Gdyni i Gdańsku włącza się do prowadzonej już w Szczecinie i Świnoujściu akcji protestacyjnej przeciwko 23 proc. stawcepodatku VAT na usługi świadczone przez porty. Portowcy przekonują, że z takim podatkiem polskim portom grozi upadek.

RSS

Polski hit! Ten autobus nie potrzebuje kierowcy! Zobacz, czym jeszcze możemy się pochwalić

01.10.12

Pora zmierzyć się z mitem Polski jako kraju technologicznie zacofanego. Wprawdzie wiele nam brakuje do zaawansowanych naukowo państw Zachodu, lecz nie do końca zdajemy sobie sprawę z innowacyjnego potencjału naszej gospodarki. finanse.wp.pl

RSS

Amerykanie powiercą w poszukiwaniu ropy

01.04.10

Prezydent USA Barack Obama ogłosił zniesienie zakazu wierceń w poszukiwaniu ropy naftowej i gazu ziemnego w szelfach u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Od lat domagali się tego Republikanie, widząc w tym sposób na zmniejszenie zależności od importu ropy.

RSS

Internauci biją na alarm: mniej soku w soku Łowicz. Wyjaśniamy, jak jest naprawdę

22.05.17

- Uwaga na firmę Łowicz, ponieważ oszukuje w składzie produktu. Ilość w syropie z dzikiej róży spadła z 57 proc. do 28,5 proc., a cena bez zmian –...

RSS

Sitech ma biuro badawczo – rozwojowe przy Politechnice Wrocławskiej

15.11.12

Polkowicka spółka Sitech otworzyła biuro badawczo – rozwojowe przy Politechnice Wrocławskiej. Biuro będzie prowadzić specjalistyczne badania nad nowymi technologiami i materiałami, które następnie zostaną wdrożone do produkcji seryjnej. Konstruktorzy będą pracować również nad lekkimi konstrukcjami foteli samochodowych oraz regulatorem nachylenia oparcia.

czytaj dalej

RSS

Prezes Polskiego Radia zostanie na drugą kadencję?

08.07.11

Rada Nadzorcza Polskiego Radia wnioskuje o ponowne powołanie Jarosława Hasińskiego na stanowisko prezesa spółki - poinformował w środę rzecznik publicznego radia Radosław Kazimierski. Nowy, trzyosobowy zarząd ma powołać Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Rada rekomendowała na członków zarządu spółki także Henryka Cicheckiego i Jolantę Wiśniewską.

RSS

Amica zaprasza do Władysławowa

29.07.12

Wakacje Amiki to nie tylko gorące promocje sprzętu AGD, ale również najprawdziwszy wypoczynek nad najprawdziwszym morzem. Wioska sportowa „Sportolandia” została rozbita we Władysławowie i wciąż działa. Wszyscy obecni i przyszli fani Amiki mogą czuć się zaproszeni. Będą tam mile widzianymi gośćmi.

czytaj dalej

RSS

Wszystkich Świętych w handlu. Sprawdź jak działają sklepy

01.11.10

W poniedziałek 1 listopada zamkniętych będzie większość galerii handlowych oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Na terenie centrów na działalność we Wszystkich Świętych zdecydują się zapewne niektóre restauracje i multipleksy. finanse.wp.pl

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny