Stabilizacja eurodolara po dynamicznej zwyżce

15.10.10

Dzisiejsza sesja na rynku walutowym przebiegała w spokojnych nastrojach, Notowania eurodolara po przebiciu dziś w nocy poziomu 1,4000 i zwyżce aż do 1,4120, konsolidowały się w przedziale 1,4000 #8211; 1,4100, Choć korekta po tak dynamicznym ,,,

Po incydencie z okrętem Federacji Rosyjskiej przepływającym przez cieśninę Bosfor. Największą ofiarą konfliktu przed Pałacem jest krzyż, a odpowiedzialność za to ponosi Kościół oraz PiS i PO, uważa Jerzy Wenderlich (SLD). Joachim Brudziński z PiS natomiast wini prezydenta oraz premiera. Początek dzisiejszej sesji przynosi kontynuację odbicia po słabej ostatniej sesji z zeszłego tygodnia, Świetne nastroje z Azji przekładają się na europejskich inwestorów i najważniejsze indeksy rosną już w tempie blisko 1%, W przypadku ,,,Zaciąganie pożyczki chwilówki nie musi skończyć się spiralą zadłużenia, Trzeba tylko podpisać umowę świadomie, Poniższe czynniki są najważniejsze, gdy podejmujesz decyzję o skorzystaniu z usług firmy pożyczkowej, Od dwudziestu lat cieszymy się wolną Polską. Właściwie zamiast „cieszymy się” lepiej powiedzieć „powinniśmy się nią cieszyć”. Okazuje się bowiem, że chociaż PRL upadł kilka ładnych lat temu Polacy wciąż okazują zdegustowanie instytucjami państwowymi. Mimo dwudziestu lat demokracji państwo wciąż dla wielu jest okupantem, z którym nie można się utożsamić – należy za to przeciwstawiać się mu, oszukiwać je i obwiniać za całe zło. Kiedy Donald Tusk konstruował swój rząd w 2007 roku, wydawało się, że Bogdan Klich będzie, obok Grzegorza Schetyny, Bogdana Zdrojewskiego i Jacka Rostowskiego, jego najsilniejszym punktem. Niestety, nie jest i nie chodzi wcale o jego odpowiedzialność za katastrofy w Mirosławcu i Smoleńsku.

Waldemar Fornalik powołał piłkarzy z lig zagranicznych na najbliższe mecze kadry - z Liechtensteinem i eliminacyjny z Mołdawią. Szansę debiutu może otrzymać Piotr Zieliński, brakuje natomiast Łukasza Piszczka.

Janusz Palikot zostanie wyrzucony z Platformy w wyniku konfliktu z Grzegorzem Schetyną i przejdzie do SLD – na taki scenariusz liczą liderzy Sojuszu. Pierwszym krokiem w tym kierunku ma być wspólny obiad Grzegorza Napieralskiego z Palikotem - nieoficjalnie dowiedział się „Wprost”.
Janusz Palikot (fot. Wprost)

Inwestorzy, instytucje finansowe i obserwatorzy rynku przecierali oczy ze zdumienia patrząc na wykres brytyjskiego funta, O godzinie pierwszej w nocy funt stracił grunt pod stopami będąc notowanym do amerykańskiego dolara najniżej od 31 lat, ,,, Leszek Balcerowicz w "Faktach po Faktach". Zobacz film z urodzin.Zwykle politycy potrzebują trochę czasu, by poinformować wierny elektorat, że nie zrealizują swoich wyborczych obietnic. Politycy Platformy Obywatelskiej, po wygranych wyborach parlamentarnych, stwierdzili jednak najwyraźniej, że nie ma na co czekać. Ostre słowa szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego pod adresem dowództwa naszych komandosów. Aleksander Szczygło mówi o "gangsterskich zachowaniach niektórych ludzi w GROM". "Osobie, która wyraziła zastrzeżenia do obecnego dowódcy GROM pocięto opony w samochodzie" - mówi Szczygło. Tu jest pierwsza linia obrony Płocka i okolicznych miejscowości przed zalaniem. Wysiłek wszystkich, którzy w pocie czoła budowali prowizoryczny wał w Dobrzykowie opłacił się. Gdyby nie ta zapora, woda już wdzierałaby się na przedmieścia Płocka.

RSS

Iran nie jest gotowy do rozmów na tematy nuklearne

01.11.10

Iran nie jest gotowy do omawiania swojego programu nuklearnego podczas rozmów z mocarstwami światowymi, do których może dojść w przyszłym miesiącu - oświadczył w niedzielę doradca prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada.

RSS

Dane Głównego Urzędu Statystycznego: Polska prymusem Europy

29.01.10

Polska gospodarka cały czas się rozwija. PKB urósł w 2009 roku, według danych Głównego Urzędu Statystycznego, aż o 1,7 procent. To więcej niż spodziewali się ekonomiści. Tempo rozwoju Polski jest więc znacznie wyższe niż nawet najlepszych europejskich państw.

RSS

Karadżić prosi o odroczenie

29.01.10

       Na proceduralnym posiedzeniu sądu Radovan Karadżić zwrócił się do haskiego trybunału o odroczenie procesu, który ma być kontynuowany 1 marca. Poprosił też sąd o pomoc w przekazaniu mu dokumentów istotnych dla jego obrony. Trybunał zdecydował, że zajmie się tym 15 lutego.
       Radovan Karadżić poinformował, że zażądał dokumentów z różnych krajów, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Włoch, Bośni i Hercegowiny. Otrzymał część tylko z Bośni. Odmówiły na przykład Niemcy twierdząc, że materiały, o które prosi Karadżić, nie są właściwe w jego obronie.
       Podczas posiedzenia brytyjski adwokat Richard Harvey, narzucony Karadżiciowi przez trybunał, zajął miejsce wśród publiczności. Nie chciał zasiąść na sali rozpraw, bo - jak wyjaśnił - zrobi to dopiero wtedy, kiedy zaakceptuje go oskarżony.
       Były przywódca bośniackich Serbów nadal chce bronić się sam, ale domaga się, aby sąd dał mu więcej czasu na przygotowanie się do obrony. Karadzić odpowiada w Hadze za ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości i pogwałcenia praw i zwyczajów wojennych podczas wojny w Bośni i Hercegowinie.

RSS

Alan Rickman nie żyje. Przegrał walkę z rakiem

15.01.16

Aktor miał 69 lat.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

"Rydzyk przychodzi kiedy chce, a "Solidarność" nie mogła"

15.05.12

- Praprzyczyną zajść pod Sejmem było to, że marszałek Ewa Kopacz nie zgodziła się na obecność kierownictwa "Solidarności" na sejmowej galerii - uważa szef SLD Leszek Miller, komentując piątkowe zamieszanie przed Sejmem, gdy związkowcy zablokowali drogi wyjazdu z Sejmu. - Sądzę, że to nie jest koniec - ocenił Miller w "Faktach po Faktach" w TVN24.

RSS

Prawdziwy ranking księgowych

22.12.11

Księgowa to dobry, stabilny zawód. Co może księgowa? Może "otrzymać" dodatek w wysokości od 5 do 500 tys. zł miesięcznie. Nie pytaj się, co twoja księgowa może zrobić dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla twojej księgowej. Albo nie księguj drugiemu, co tobie niemiłe.

RSS

Śledztwo ws. rozmowy z Milewskim przeniesione

15.09.12

Prokuratura Generalna zdecydowała, że sprawą rozmowy telefonicznej sędziego Ryszarda Milewskiego z dziennikarzem "Gazety Polskiej Codziennie" zajmie się Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Zajmujący się nią śledczy z Gdańska sami wnioskowali o wyłączenie z tej sprawy.

RSS

Jan Kulczyk spocznie obok ojca. Znane są szczegóły pogrzebu biznesmena

01.08.15

Pogrzeb Jana Kulczyka odbędzie się 5 sierpnia w Poznaniu.

RSS

Wzrost produkcji ropy naftowej w Libii

01.06.17

Po neutralnym początku bieżącego tygodnia, notowania ropy naftowej powróciły do spadków, Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych nie zdołała wczoraj powrócić ponad poziom 50 USD za baryłkę, a zamiast tego notowania zbliżyły się do ,,,

RSS

Kuźniar będzie doradcą prezydenta?

22.08.10

W Pałacu Prezydenckim trwa kompletowanie składu Kancelarii Prezydenta. Z ustaleń „Wprost” wynika, że jednym z głównych kandydatów na stanowisko doradcy głowy państwa jest prof. Roman Kuźniar, ekspert w dziedzinie spraw międzynarodowych. Na giełdzie kandydatów pojawia się też nazwisko prof. Michała Kleibera, szefa PAN i byłego doradcy Lecha Kaczyńskiego.
fot. Forum

RSS

Gęsta mgła i sparaliżowany ruch lotniczy nad Krakowem

22.12.16

Poważne utrudnienia na lotnisku Kraków-Balice.

RSS

Czy sierpień naprawi błędy lipca? Amerykańskie prognozy na dalszy ciąg lata

01.08.17

Zapowiada się duża różnica między północą a południem Polski.

RSS

"Chroniąc SKOK-i, PiS ochroniło Amber Gold"

01.11.16

PO walczy, by zajęła się tym komisja śledcza. Podejmie kolejną próbę.

RSS

Grzywna i zawieszenie do końca roku. Boenisch pokutuje za czerwoną kartkę

08.12.15

Dwa mecze dyskwalifikacji i wysoka kara finansowa dla Sebastiana Boenischa. To efekt faulu, po którym były reprezentant Polski wyleciał z boiska podczas sobotniego spotkania z Herthą Berlin.

RSS

Władze Fed skłonne do podwyżki

15.11.15

Ubiegłotygodniowy raport z amerykańskiego rynku pracy wywołał niemałe zmiany na rynkach finansowych, W październiku odnotowany został bardzo mocny wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, zdecydowanie powyżej konsensusu,,,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny