Rodzina Olewników w gdańskiej prokuraturze

08.10.10

Pełnomocnik rodziny Olewników mec. Bogdan Borkowski powiedział po spotkaniu ze śledczymi, że prokuratura zdementowała większość ostatnich doniesień medialnych ws. Krzysztofa Olewnika m.in. o obecności ukraińskiej prostytutki w domu Olewnika w dniu porwania.

Około tysiąca demonstrantów zgromadziło się w sobotę w Kabulu w proteście wobec centralnej komisji wyborczej, która ich zdaniem próbuje manipulować wynikiem drugiej tury wyborów prezydenckich z 14 czerwca. Eurodolar, po porannej, gwałtownej zniżce kursu pod bardzo ważny poziom wsparcia 1,3500, kontynuował spadki, O godzinie 14,00 notowania EUR/USD osiągnęły swoje dzienne minimum poniżej 1,3430, Poziom ten był zarazem najniższy do 20 stycznia 2011 r, Kolejn Donald Tusk rozpoczyna drugą kadencję na stanowisku premiera od odwołania jednej z przedwyborczych obietnic. I nie jest to dobra wróżba na nadchodzące cztery lata.Monica Lewinsky: jestem jedną z pierwszych ofiar cyberprzemocy. Kolejna sytuacja w Europie, gdzie sztucznie utrzymywany kurs walutowy w pewnym momencie musiał być urealniony - waluta Ukrainy straciła gwałtownie na wartości, Greckie banki po odcięciu ich od finansowania przez EBC są zmuszone kredytować ,,, Publikacja wstępnych danych nt, wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii w III kwartale nieco zaszkodziła brytyjskiej walucie, która traci dzisiaj w relacji do większości głównych walut ? wyjątek to korona norweska, czy też dolar ,,,

Mocny głos Anne Applebaum, żony ministra Radosława Sikorskiego. Komentatorka dziennika "Washington Post" nie pozostawia suchej nitki na politykach i krajach Unii Europejskiej. Chwali za to prezydenta USA Baracka Obamę, który otwarcie zignorował majowy unijny szczyt.

Prokuratura wyjaśnia, czy funkcjonariusze służby więziennej w areszcie śledczym w Katowicach mogli przekroczyć swoje uprawnienia. Podczas dyżuru nocnego z 12 na 13 października jeden ze strażników miał pobić osadzoną w areszcie kobietę. Informację o sprawie dostaliśmy na Kontakt 24. To był fatalny początek roku dla polskich aktywów, W styczniu złoty osłabił się do głównych walut, a warszawska giełda spadła o ponad 5%, Pytanie, czy luty przyniesie kontynuację wyprzedaży? Czy może jednak będziemy świadkami ,,,

Mamy na myśli eurodolara, Ten co prawda wyraźnie wzrósł, czyli euro zyskało na wartości do dolara, ale nie znaczy to, że rozbito konsolidacyjny zakres, który obowiązuje od drugiej połowy maja W programie "Świat" w TVN24 BiS Jan Rokita i Paweł Kowal.Zagłosuj w naszej sondzie. Kombinezon, narty i kijki - to "roboczy" strój Justyny Kowalczyk w czasie zawodów. Królowa Śniegu to jednak przede wszystkim piękna kobieta. Dowód? Spójrzcie na te zdjęcia. Rozwiane włosy, makijaż, odkryte ramiona - oto Justyna Kowalczyk jakiej nie znacie! Zarząd PO omówił w poniedziałek strategię wyborczą i ocenił wyniki I tury wyborów prezydenckich. - Nie słyszałem krytycznych głosów, nie słyszałem też entuzjastycznych pochwał pracy sztabu Bronisława Komorowskiego - powiedział dziennikarzom Sławomir Nitras.

RSS

Wszyscy z punktami, dwóch w czołówce. Po Oslo mamy jednak niedosyt

15.03.15

Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch.

RSS

Najstarsza rodzina na świecie

22.08.12

Na słynącej z długowieczności mieszkańców włoskiej Sardynii żyje rodzina najstarsza na świecie. Dziewięcioro braci i sióstr ma razem ponad 818 lat, z czego 105 przypada na najstarszą z rodzeństwa. Rekord odnotowała Księga rekordów Guinnessa.

RSS

Mamy lidera w Tour de Pologne! Piorunujący Majka

29.07.13

Po świetnym pierwszym etapie Rafał Majka poszedł za ciosem.

RSS

Wielka asteroida przeleci obok Ziemi

22.07.12

Sporych rozmiarów asteroida przeleci w niedzielę w pobliżu Ziemi. Jednak ci, których takie kosmiczne zbliżenia mocno niepokoją, tym razem nie mają się czym martwić.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Weekendowa nauka szczęścia

22.04.11

Chcesz być prawdziwym macho? Marzysz o seksapilu Marilyn Monroe? A może jesteś nieśmiały, a chciałbyś zostać rekinem biznesu? Nic trudnego, wystarczy zapisać się na odpowiedni kurs.
Ilustracja: Marta Sławińska

RSS

Janukowycz odwołał wizytę w Polsce

08.09.10

Wbrew zapowiedziom prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie weźmie udziału w Forum Ekonomicznym w Krynicy, gdzie w środę miał się spotkać z prezydentem Bronisławem Komorowskim - poinformował rzecznik Janukowycza Denys Iwanesku.

RSS

Badał "bestię z Piotrkowa". "Nie wiadomo, co może wymyślić"

01.02.14

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz w "Piaskiem po oczach": Podjąłbym się jego leczenia.

RSS

Prognozy dalszego wzrostu produkcji ropy z łupków w USA

15.02.17

Notowania ropy naftowej rozpoczęły bieżący tydzień od zniżki, Po wcześniejszych trzech wzrostowych sesjach, wczoraj cena amerykańskiej ropy WTI spadła o 1,8%, schodząc tym samym poniżej poziomu 53 USD za baryłkę, Dzisiaj rano cena tego ,,,

RSS

Politycznie apolityczny raport

08.08.11

Raport komisji Jerzego Millera nie kończy prac tego organu, co wyraźnie zapowiedział premier Donald Tusk. Jeżeli pojawią się nowe dokumenty, albo inne dowody - komisja znów zajmie się badaniem katastrofy. Mimo to już dziś możemy powiedzieć, że komisja wykluczyła dwa scenariusze zdarzeń - nie było zamachu i zniszczenia samolotu przed upadkiem na ziemię, nie było również bezpośrednich nacisków na załogę Tu 154M.

RSS

Moskwa i Rijad współpracują

08.09.16

Porozumienie Arabii Saudyjskiej z Rosją pcha ceny ropy naftowej w górę, Kampania prezydencka w USA bez wyraźnego faworyta, Złoty rośnie, ale wciąż widać strach przed publikacją Ratingu przez Moody?s

RSS

"Morza są słone od spermy wielorybów". Naukowe gafy celebrytów

29.12.11

W plebiscycie na największe naukowe gafy wygrali w tym roku gwiazda amerykańskiej telewizji Nicole Polizzi, członkini Partii Republikańskiej Michelle Bachmann oraz wokalistka Suzi Quarto. Listę naukowych bzdur co roku ogłasza Sense About Science (SAS). Nicole Polizzi w jednym ze swych reality show powiedziała, że nie lubi plaż i nienawidzi rekinów. Nie mogła się jednak oprzeć, by dodać, że nie lubi również morza, bo pełno w nim spermy wielorybów, i to ona powoduje, że woda morska jest słona.

RSS

Nagrania z czarnych skrzynek jadą do Polski: Jarosław Kaczyński odsłucha taśmy z TU-154

01.06.10

Szefowie partii politycznych - w tym prezes PiS - zapoznają się z nagraniami z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu, który rozbił się w kwietniu pod Smoleńskiem. Politycy otrzymają materiały w ramach prac Rady Bezpieczeństwa Narodowego. A kiedy taśm posłucha społeczeństwo?

RSS

Jan Rokita: nie zapisałbym się dziś do Platformy

15.09.10

- Nie wypiszę się z Platformy, bo nie chcę robić demonstracji, ale, gdybym był poza nią, to bym się do niej nie zapisał – mówi „Wprost” Jan Rokita. Deklaruje też, że nie myśli o powrocie do polityki.
Jan Rokita

RSS

Dane z Wielkiej Brytanii wspierają funta

08.08.13

Za nami dopiero połowa tygodnia, jednak ta kluczowa z uwagi na dane makroekonomiczne dla funta, Już w poniedziałek poznaliśmy pierwsze dane wskazujące na umocnienie brytyjskiej waluty,

RSS

Dramatyczny list otwarty po katastrofie: Matka Gosiewskiego: Czy to jest Europa?!

29.05.10

"Oglądam lotnisko pełne wody, błota - jak na mokradłach. Dochodzą do mnie informacje, że poniewierają się części ciał, paszporty, ubrania. Rodzi się pytanie: czy to jest Europa?" - pisze we wstrząsającym liście matka Przemysława Gosiewskiego. "Kiedy piszę te słowa, dławią mnie rozpacz, ból i gniew" - podkreśla Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny