Zatrzymali 8 policjantów z jednej komendy

29.09.10

Ośmiu policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (świętokrzyskie) zostało zatrzymanych pod zarzutem przestępstw korupcyjnych. Dowody przeciwko nim zbierano od kilku miesięcy.

Imponujący bilans Kuby. Nabywcy używanych samochodów na celowniku oszustów. Chcący kupić auto muszą martwić się nie tylko o cofnięty licznik czy bezwypadkową przeszłość. Na giełdy trafią teraz bowiem auta po powodzi. A sprzedawcy wcale nie zamierzają wspominać, że samochody były zalane. Stany Zjednoczone: Budżet federalny w USA w październiku znalazł się na poziomie -100,5 mld USD wobec oczekiwań -98 mld USD, Japonia: Produkt Krajowy Brutto Japonii spadł w III kw, o 1,2 proc, w ujęciu zanualizowanym kdk,Chora na gruźlicę pielęgniarka, pracująca w rzymskiej klinice Gemelli, zaraziła prątkami tej choroby 122 noworodki - ujawniła włoska prasa. W tym wielkim i renomowanym szpitalu zarządzono w związku z tym kontrole i badania na wszystkich oddziałach. Piątkowy handel nie przyniósł większych zmian w notowaniach EUR/PLN względem poziomów z rana #8211; po południu kurs utrzymywał się wokół 3,89 zł, Z kolei nieznacznie, bo do poziomu 2,83 zł potaniał dolar, To wynik przesunięć na rynku EUR/USD, W ,,, Czy i kto je przetrzymał.

Po wygranych wyborach prezydenckich Platforma Obywatelska miała na serio ruszyć z różnego rodzaju reformami. Służba zdrowia, finanse publiczne, emerytury – to tylko niektóre z palących problemów, którymi miał się zająć rząd do spółki z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Pełne ustaw szuflady z niecierpliwością czekały na otwarcie.

Patolog, który identyfikował ciało Krzysztofa Olewnika, przeprowadzał sekcje zwłok innych osób zmarłych w tej sprawie. Między innymi szefa porywaczy, Wojciecha Franiewskiego, który powiesił się w areszcie w Olsztynie oraz strażnika, który go pilnował - dowiedziało się Radio Zet. MSWiA zdecydowało o cofnięciu koncesji agencji ochrony Zubrzycki - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. To ta agencja została zatrudniona przy eksmisji kupców z hali KDT w Warszawie w lipcu ubiegłego roku.

Wczoraj na rynkach towarów zdecydowanie dominował kolor zielony, Wzrost cen dotyczył niemalże wszystkich towarów, od surowców przemysłowych, przez metale szlachetne, do towarów rolnych, głównie soft commodities, Wyjątkiem były jedynie zboża, które wczoraj Rada Polityki Pieniężnej zebrała się po raz pierwszy od śmierci jej przewodniczącego, prezesa NBP Sławomira Skrzypka. I ustaliła zasady działania do chwili wyboru nowego szefa banku centralnego. Decyzję rady dobrze oceniają ekonomiści. W czwartek Amerykanie obchodzili Święto Dziękczynienia i zamiast do pracy ruszyli do kuchni przyrządzać indyki, a dokładniej czynić ostatnie szlify, gdyż przyrządzanie świątecznego indyka wraz z marynowaniem trwa około 24 godzin,Były szef MSZ w "Faktach po Faktach" o sytuacji wokół TK. Mały prywatny samolot rozbił się w pobliżu Petersburga. Zginęły wszystkie cztery osoby na pokładzie - poinformowały rosyjskie władze. Podczas bójki, do jakiej doszło przy Dworcu Centralnym, młody mężczyzna został ugodzony nożem. Trafił do szpitala.

RSS

Ciężko chora gwiazda serialu do muzyka, którego syn ma raka: mamy szansę

08.11.16

Wokalista w piątek podzielił się informacją, że u jego trzyletniego syna zdiagnozowano raka.

RSS

Premier ogłosi, czy będzie kandydował: Tusk "przykryje" zeznania Drzewieckiego

29.01.10

Ta informacja pojawiła się nagle. Premier Donald Tusk ogłosi dziś decyzję dotyczącą kandydowania na prezydenta. Nie trzeba było długo czekać na reakcję opozycji. PiS zarzuca, że wystąpienie szefa rządu "przykryje" przesłuchanie Mirosława Drzewieckiego przed hazardową komisją śledczą.

RSS

Zbigniew Hołdys znów we "Wprost"

22.04.11

- Wszystko, co się dzieje wokół katastrofy smoleńskiej, jest dla mnie abstrakcją - pisze Zbigniew Hołdys. Po krótkiej przerwie autor wrócił na łamy "Wprost".
Zbigniew Hołdys (fot. Forum)

RSS

Wstrząsające zeznania świadka w sprawie zabójstwa

22.03.17

Przy Stalowej w Warszawie doszło do makabrycznej zbrodni.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Dziś uderzy klif

01.01.13

Ostatni dzień w roku na rynkach teoretycznie nie wywołuje dużych emocji, Żadne istotne publikacje nie są planowane, a na wielu rynkach handel wręcz nie odbywa się, Jednak dla amerykanów ma on pewne symboliczne znaczenie, Politycy nie porozumieli się na cz

RSS

Laureat "Paszportu Polityki" do "urzędników państwowych": macie tupet, że tu przyszliście

15.01.15

Odbierając Paszport Polityki pisarz Zygmunt Miłoszewski wywołał nie lada konsternację. Na sali obecni byli m.in. prezydent Bronisław Komorowski i minister kultury Małgorzata Omilanowska.

RSS

Nie wierzymy w sztuczną mgłę

01.08.11

Prawie 60 proc. Polaków nie wierzy w teorie spiskowe, które zakładają celowe działanie Rosjan w dążeniu do spowodowania katastrofy rządowego tupolewa na lotnisku pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego na zamówienie "Wprost"
Na zdjęciu: rządowy tupolew (fot. Dmitry Karpezo/Wikipedia)

RSS

Fed nie wyklucza luzowania

29.04.12

W ubiegłym tygodniu euro umocniło się w stosunku do dolara, Kurs EUR/USD osiągnął maksimum na poziomie 1,3270- najwyższym od trzech tygodni, Od około dwóch miesięcy na wykresie zarysowuje się formacja trójkąta, a notowania obecnie znajdują się przy jej,,,

RSS

Królewski etap Tour de Pologne z metą na "dachu wyścigu"

29.07.13

W drugi etapie Tour de Pologne na pewno nie zabraknie emocji. Meta na mitycznym Passo Pordoi znajduje się na "dachu wyścigu", czyli na najwyższym punkcie całej trasy.

RSS

Eksperci Macierewicza z podkomisji do komisji. Na mocy decyzji szefa MON

29.09.16

Znaleźli się w składzie Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

RSS

Przecena ropy naftowej

22.08.13

Wczoraj na rynkach towarowych dominował kolor czerwony, Indeks CRB zanotował spadek o niecały procent, kończąc wtorkową sesję na poziomie 290,34 pkt, Stronie popytowej nie pomógł nawet osłabiający się amerykański dolar, Liderami ,,,

RSS

Za terroryzm odpowie nawet 14-latek

08.07.16

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawy zaostrzające kary za ekstremizm i terroryzm. Przepisy są krytykowane ze względu na wymogi przechowywania informacji nałożone na operatorów sieci komórkowych i internetu.

RSS

W centrum uwagi: zapiski Banku Anglii i przetarg Europejskiego Banku Centralnego

22.12.11

Lepsze nastroje na rynkach po dość dobrym odczycie indeksu IFO z Niemiec (w grudniu mieliśmy drugi wzrost wskaźnika z rzędu), a także względnie dobrej aukcji krótkoterminowych bonów w Hiszpanii (w oczekiwaniu na dzisiejsze wyniki aukcji finansowania LTRO

RSS

Dmuchany zamek przygniótł 6-latka. Nieprzytomne dziecko zabrał śmigłowiec

15.06.15

Wypadek podczas festynu.

RSS

Opublikowano odnalezione, nieznane sztuki Mrożka

22.10.10

Sześć nieznanych dotąd szerszej publiczności sztuk Sławomira Mrożka znalazło się w tomie "Sztuki odnalezione. Małe i mniejsze", który właśnie trafia do księgarń. Większość z nich to krótkie utwory z początków twórczości Mrożka.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny