Zatrzymali 8 policjantów z jednej komendy

29.09.10

Ośmiu policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (świętokrzyskie) zostało zatrzymanych pod zarzutem przestępstw korupcyjnych. Dowody przeciwko nim zbierano od kilku miesięcy.

Nad Polską przesuwa się front atmosferyczny, który przyniesie opady. Ostry atak mediów ojca Tadeusza Rydzyka na Bronisława Komorowskiego. "Nasz Dziennik" związany z szefem Radia Maryja twierdzi, że marszałek Sejmu nie ma prawa mówić o silnym mandacie społecznym, bo połowa wyborców została w domach. A gdyby wygrał Jarosław Kaczyński? Prezydent USA Trump wykorzystał najnowszy wywiad dla Washington Post do ponowienia ataku na Fed i krytykę restrykcyjnej polityki, Stanowisko prezydenta USA nie jest nowe, stąd nie stanowi zaskoczenia dla rynków, również dlatego, że ,,,W IV kwartale 2009 roku amerykańska gospodarka rozwijała się w tempie 5,7 proc, (zannualizowana wartość PKB), wynika z opublikowanych w piątek wstępnych szacunków, Dane są lepsze od prognoz, które zakładały wzrost na poziomie 4,5 proc,, po tym jak w III k To były sceny jak z prawdziwego gangsterskiego filmu. Nad ranem do kasyna w Bazylei w Szwajcarii wdarło się dziesięciu uzbrojonych, ubranych na czarno mężczyzn. Na oczach 600 przerażonych gości próbowali dostać się do skarbca. Wynieśli kilkaset tysięcy franków szwajcarskich i odjechali. Przez pięć miesięcy 2016 roku dług Skarbu Państwa powiększył się o 56 mld zł.

Samochód to skarbonka bez dna - lubi się psuć, spala drogie paliwo i traci na wartości. Ale jednym z największych i obowiązkowych wydatków jest ubezpieczenie - bez niego ani rusz, a ubezpieczyciele łupią kierowców bez litości. Zobacz sposoby, które pozwolą oszczędzić na polisie.

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek na terenie budowy Gazoportu Świnoujście. Budzą się hormony. Najlepszym na to dowodem jest lider zespołu "Behemoth". Adam Darski zdaje się wyjątkowo silnie reagować na wiosnę i ciężko mu utrzymać ręce przy sobie. "Fakt" spotkał muzyka podczas wieczornej eskapady. Kogo Nergal w przypływie wiosennej energii łapie za pupę?

W środę indeks CRB utrzymał się powyżej poziomu 290 pkt, ? wzrost wartości indeksu był jednak symboliczny i wyniósł 0,05%, Mimo dobrego początku wczorajszej sesji dla najważniejszego składnika indeksu CRB ? ropy naftowej, Wraz z nimi na Ukrainę wjechało 200 czołgów i pojazdów opancerzonych. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości dwóch kobiet i mężczyzny.Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października, PO mogłaby liczyć na poparcie 46 proc. wyborców, którzy chcą wziąć udział w wyborach, PiS uzyskałby 26 proc. głosów a SLD - 13 proc - wynika z sondażu TNS OBOP. Z włoskim partnerem jesteśmy w stałym kontakcie - powiedział w piątek w Bełchatowie wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, pytany o doniesienia prasowe związane z produkcją Fiata Pandy w Polsce. Siły zbrojne Łotwy: to był Ił-20.

RSS

Cała prawda o zielonym jedzeniu: "Zdrowa żywność" to czysty marketing

08.02.10

Bierzesz w sklepie produkty z półki oznaczonej "zdrowa żywność" i liczysz, że to na pewno produkty świetnej jakości, produkowane ekologicznie? Nic bardziej błędnego. Ten termin to czysty marketing, bo produkt nie musi spełniać żadnych norm by trafić na półki z ekologicznym jedzeniem.

RSS

Źródło PAP: Raport MAK na początku października w Polsce

22.09.10

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) w Moskwie na początku października przekaże Polsce projekt swojego raportu końcowego w sprawie katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem - informuje źródło znające kulisy prac prowadzonych przez MAK.

RSS

Publicysta "Wprost" o szeptankach w PiS: "Billboardy w sepii... i wygrywamy wybory"

22.04.10

"Puścimy billboardy w sepii ze smutnym oczami i podpisem Jarosław Kaczyński i wygrywamy w pierwszej turze" - tak Michał Krzymowski z "Wprost" relacjonuje słowa jego rozmówcy z PiS. Czy wygrana partii jest przesądzona? Publicysta dowodzi, że PiS zdobywa poparcie innych prawicowych ugrupowań.

RSS

Teodorczyk przemówił. "Mógłbym żyć bez mediów, ale one beze mnie nie"

08.02.17

Nie od dziś wiadomo, że napastnik reprezentacji Polski Łukasz Teodorczyk nie przepada za mediami i niechętnie udziela wywiadów. Dla belgijskiego "Het Laatste Nieuws" snajper Anderlechtu zrobił wyjątek, a to wszystko przez nominację do nagrody dla najlepszego piłkarza ligi. Zgodził się porozmawiać, ale tylko w obecności legendy polskiej piłki Włodzimierza Lubańskiego.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Eksperci: terroryści wywodzą się z grup przestępczych, radykalizują się w więzieniu

16.07.16

W "Faktach z Zagranicy" Krzysztof Liedel i Piotr Niemczyk.

RSS

Gdzie pracuje, jakie ma wykształcenie, jak długo żyje. Oto portret statystycznej Polki

08.03.15

W niedzielę Dzień Kobiet. Z tej okazji GUS przygotował kilka ciekawych danych.

RSS

Ukraina: Partnerstwo Wschodnie niewystarczające

29.04.10

Dla Ukrainy, Gruzji i Mołdawii inicjatywa Partnerstwa Wschodniego nie jest wystarczająca dla rozwoju ich stosunków z UE, jednak daje możliwości współpracy, nie przesądzając o perspektywie członkostwa - mówili w Kijowie przedstawiciele władz tych krajów.

RSS

Wypadek pojazdów wiozących dziewice dla króla. "Dziesiątki zabitych"

01.09.15

Kobiety były wiezione na coroczne święto, w trakcie którego miały zatańczyć przed królem i rywalizować o jego względy.

RSS

Trump: wiele przecieków z Białego Domu to "fake news"

29.05.17

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że wiele przecieków z Białego Domu to nieprawdziwe wiadomości (fake news). W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje o nieoficjalnych kontaktach jego zięcia i doradcy Jareda Kushnera z Rosjanami.

RSS

Polska coraz bliżej kryteriów z Maastricht

08.04.15

Jeżeli utrzymamy tempo redukcji deficytu budżetowego to już wkrótce spełnimy kryteria z Maastricht, Nie oznacza to oczywiście automatycznie wejścia do strefy euro, gdyż wymaga to nie tylko dobrej kondycji finansów państwa, ale spełnienia ,,,

RSS

Nie, Grecja nie "potrzebuje" redukcji zadłużenia

01.02.15

Wszystkie, tak częste ostatnio, doniesienia z Grecji koncentrują się na wysokim zadłużeniu tego nieszczęsnego kraju, wynoszącym ok, 175% PKB, Najczęściej podawane rozwiązanie tego problemu to decyzja o uznaniu długu za niespłacalny,

RSS

Resort obrony nakaże służyć do starości: To koniec przywilejów emerytalnych w armii

29.03.10

MON zgadza się na włączenie żołnierzy zawodowych do powszechnego systemu emerytalnego. Pójdą oni na emeryturę, kiedy skończą 65 lat. Będziemy jednym z nielicznych krajów na świecie, gdzie żołnierzy traktuje się jak cywili. W Wielkiej Brytanii oficerowie nabywają prawo do emerytury po 16 latach służby.

RSS

Dolar utrzymuje mocną pozycję

22.12.16

Patrząc na poziomy, jakie mieliśmy przed południem, to większego cofnięcia na parach powiązanych z dolarem nie widać, Amerykańska waluta utrzymuje mocną pozycję zdobytą po wczorajszym wzroście ryzyka geopolitycznego (zamachy), a także ,,,

RSS

5 sekund, gdy wiedzieli, że umrą

15.04.10

- Trzy do pięciu sekund - tak długo mogła trwać chwila, przez którą załoga prezydenckiego samolotu wiedziała już, że dojdzie do katastrofy - powiedział w Smoleńsku Naczelny Prokurator Wojskowy płk Krzysztof Parulski. Treści zapisu rozmów z czarnej skrzynki NPW nie ujawnił.

RSS

Uciekł z więzienia i wrócił "do domu". Na krótko

22.08.16

25-latka zatrzymali policjanci z Braniewa.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny