Mniej urzędników, których trudniej zwolnić?

29.09.10

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu, ministrowie Donalda Tuska rozpatrzą trzyletni plan (na lata 2011 – 2013) limitu mianowań urzędników państwowych. Rząd chce, w ramach oszczędności radykalnie zmniejszyć tę liczbę. Wcześniej przygotował też projekt redukcji zatrudnienia w publicznych urzędach. Urzędnicy się buntują. Na czym stanie?

Umowa gazowa podpisana. Po długich negocjacjach wicepremierzy Polski i Rosji Waldemar Pawlak oraz Igor Sieczin podpisali w Warszawie międzyrządowe porozumienie o zwiększeniu dostaw gazu do naszego kraju. Dyrektor wykonawczy (CEO) Royal Bank of Scotland, Stephen Hester nie otrzyma premii wartej prawie milion funtów - poinformował w niedzielę bank. Wysokość bonusu wywołała takie wzburzenie brytyjskiej opozycji, że skłonna ona była poruszyć tę kwestię w parlamencie.

Zdolasz zdobyc wyplaty wierzytelnosci nie nic bardziej blednego ze sklepu panszczyznie debetu, natomiast w internecie w ciagu posrednictwem szczegolnych stronicy internetowych pozyczek. Z reguly klient ukonczy nietrudny blankiet online, dokad jego osoba wskazuje nasuwane podmiotowego a dane dotyczace konta bankowego, humoreska ubezpieczenia niewspolnego i informacje chlebodawcy.

czytaj dalej





Jest śledztwo ws. niewywiązywania się przez spółkę DSS - która przejęła po chińskim Covec budowę odcinka autostrady A2 - z umów na rzecz podwykonawców i narażenie ich tym samym na milionowe straty. finanse.wp.pl

Coraz chętniej zamiast spędzać wakacje stacjonarnie w nadmorskich kurortach, wsiadamy w samochód i podróżujemy. Z rodziną, przyjaciółmi, nad ciepłe morze lub śladem zabytków kultury, do miejsc, których nie znajdziemy w przewodnikach turystycznych. Taki sposób zwiedzania – z mapą na kolanach i noclegami w samochodzie, jest bardzo popularny w Europie. I może być wspaniałą przygodą, tylko trzeba się do niego dobrze przygotować.

Nocleg pod gwiazdami

czytaj dalej

PGNiG odkrywa karty i wnioskuje do Urzędu Regulacji Energetyki o 10-procentową podwyżkę cen gazu - poinformował dziennikarzy prezes spółki Michał Szubski.

Overcome The Money Meltdown By Using A No-Facsimile Payday Loan

czytaj dalej



6,5 miliarda złotych zysku wypracował w ubiegłym roku Narodowy Bank Polski. Rada Polityki Pieniężnej przyjęła jego sprawozdanie finansowe. Lwia część tej sumy zasili budżet państwa. Minister już wie, co zrobi z ekstra-pieniędzmi Premier Donald Tusk nie wyklucza, że banki zostaną obłożone jakimś rodzajem podatku, choć nie precyzuje jakim. Zapowiada jednak, że nie będzie on dotkliwy. - Nie będziemy opodatkowywali transakcji ani łupili banków tylko dlatego, że opozycja wpadła na taki pomysł - powiedział we wtorek pytany, czy rząd wprowadzi podatek bankowy.

Gdyby Bronisław Komorowski nie podjął decyzji teraz, na powołanie nowego szefa Narodowego Banku Polskiego czekalibyśmy kilka miesięcy. Tak uważa była szefowa banku centralnego i partyjna koleżanka marszałka Hanna Gronkiewicz-Waltz. Także p.o. szefa NBP Piotr Wiesiołek dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówi: - Decyzja w sprawie wyboru prezesa powinna zostać podjęta bez zbędnej zwłoki. Agencja Fitch obniżyła w piątek rating Włoch z AA- do A+, z negatywną perspektywą długoterminową. Fitch obniżył też o dwa poziomy, do AA-, rating Hiszpanii, wskazując na takie zagrożenia jak powolny wzrost gospodarczy i wysokie zadłużenie. finanse.wp.pl Prezydent Bronisław Komorowski wręczył w środę Jackowi Kapicy akt mianowania na stopień nadinspektora celnego, czyli odpowiednik stopnia generalskiego. Prezydent podkreślił, że Służba Celna to istotny element bezpieczeństwa państwa. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski podziękował Kapicy oraz całej Służbie Celnej za "skuteczne i dobre reprezentowanie Polski, a także Unii Europejskiej".



Między PO a PSL trwa spór o zapowiedziane w expose przez Donalda Tuska stopniowe podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat - pisze "Polska The Times". Według gazety dziś Waldemar Pawlak przedstawi swoją kontrpropozycję w tej sprawie. W rozmowie z TVN24 wicepremier nie chciał komentować tych doniesień, ale zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową na godz. 15.00. Osoby niewidome uzyskają większe ulgi na przejazdy autobusami i pociągami. Sejm, wbrew woli rządu, przyjął w piątek poprawkę Senatu do ustawy okołobudżetowej, która przewiduje takie rozwiązanie. Sejm zgodził się także m.in. na poprawkę, zgodnie z którą minister finansów do końca stycznia 2011 będzie mógł obniżyć z 8 proc. do 7 proc. stawkę VAT na niektóre towary i usługi.

There are plenty of business lenders to aid institutions to discover innovations. But what exactly is most important is usually to approach the ideal bank. On line hunt for these loan companies is usually great choice but according to a arbitrator can even be superior. Then it becomes easier to locate a good loan company. loans no credit check Next step to be followed is to buy geared up with all the docs that show your security of greenbacks.

czytaj dalej



RSS

Pierogi z mięsem Jawo z sosem paprykowo - czosnkowym

22.09.12

Pierogi z mięsem to chyba jedno z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dań w naszym kraju. Zna je każdy i zapewne nie istnieje tradycyjna polska restauracja, w menu której brakowałoby tego znanego i niezwykle smacznego dania. Niestety, brak czasu, codzienne obowiązki lub po prostu niedostatek umiejętności kulinarnych czasami skutecznie zniechęcają do przygotowywania tego energetycznego dania w domu.

czytaj dalej

RSS

Prezydent Lula ma swoje pole naftowe

01.01.11

Brazylijski koncern naftowy Petrobras ogłosił przekazanie do eksploatacji dwóch swych podmorskich pól naftowych. Ich zasoby wynoszą 8,3 miliarda baryłek nadającej się do wydobycia ropy. Największe z pól nazwano Lula. Słowo to jest powszechnie znanym przydomkiem odchodzącego po ośmiu latach sprawowania urzędu prezydenta Brazylii Luiza Inacio Lula da Silvy.

RSS

Microsoft: stracilismy grunt pod nogami

08.06.10

Szef Microsoftu Steve Ballmer przyznaje: jego firma straciła pod nogami grunt rynku smartfonów. Przyznał że w tej kategorii produktów znacznie lepiej radzą sobie konkurenci, czyli Apple oraz Google, które konsekwentnie odbierają jej udziały w rynku.

RSS

Będzie nowy podatek! Zobacz, kto go nam zafunduje

01.07.11

Komisja Europejska przedstawiła projekt nowego budżetu na lata 2014-2020. Polska wciąż miałaby dostawać najwięcej unijnych pieniędzy, w ciągu pięciu lat nasz kraj otrzymałby 80 mld zł. Wszystko pod jednym warunkiem, że pozostałe kraje UE na to się zgodzą, a z tym może być problem. finanse.wp.pl

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

94,18 zł miesięcznie - tyle wynosi emerytura z OFE

29.03.12

Średnia emerytura kapitałowa w 2011 roku wyniosła 94,18 zł miesięcznie, a w grudniu ub.r. - 89,87 zł - poinformował w Sejmie wiceminister pracy Marek Bucior. Dodał, że tylko w grudniu 2011 roku takie świadczenia otrzymało 1,3 tys. osób. finanse.wp.pl

RSS

Co za marnotrawstwo naszych pieniędzy! To się po prostu nie mieści w głowie

29.01.13

Na co przeznaczane są pieniądze podatników w poszczególnych krajach? Służba zdrowia, komunikacja miejska, policja, emerytury - to wymienia większość z nas w pierwszej kolejności. Niestety, przykłady z wielu krajów pokazują, że publiczne pieniądze często nie są odpowiednio szanowane, a wydający je nie znają umiaru... finanse.wp.pl

RSS

e-biznes bez kolejki i zadymy

01.08.10

Od piątku przedsiębiorcy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych pomysłów na biznes elektroniczny. Nabór potrwa do 30 września, a wnioski po raz pierwszy będą przyjmowane przez internet.

RSS

Pawlak powtarza: Wzrost PKB na poziomie 4 proc.

01.01.12

To jest rok, który zamkniemy wzrostem PKB na poziomie ponad 4 procent - tak mijający 2011 r. podsumował minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas czwartkowej konferencji prasowej. To kolejna tego typu prognoza wicepremiera.

RSS

Inwestorzy opolskiej podstrefy ekonomicznej

29.08.11

W opolskiej podstrefie, zarządzanej przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną Invest – Park, chce zainwestować francusko-belgijska firma branży spożywczej. Zgodę na sprzedaż 6-hektarowej działki wyrazili już miejscy radni. Inwestor deklaruje się zainwestować około 100 milionów złotych w budowę zakładu produkcji przetworzonych artykułów żywnościowych, stworzyć 150 miejsc pracy oraz już za dwa lata planuje rozpocząć produkcję.

czytaj dalej

RSS

Największa firma kurierska świata przejmuje w Polsce

15.06.12

Polska firma kurierska Opek Sp. z o.o. została przejęta przez FedEx Express. Światowy potentat w zakresie przesyłek lotniczych poprzez kolejne przejęcia realizuje strategię rozwoju przedsiębiorstwa w Europie. Kupno daje FedEx Express dostęp do ogólnopolskiej spedycji lądowej. Ten rynek ma przynieść spółce roczne dochody na poziomie 70 mln dolarów. W tym czasie dostarczonych zostanie średnio 12,5 mln przesyłek. finanse.wp.pl

RSS

Truskawek w tym roku nie będzie!

22.04.12

Wiele plantacji truskawek w województwie kujawsko-pomorskim wymarzło wskutek silnych mrozów w styczniu i lutym przy jednoczesnym braku śniegu - poinformowała PAP Barbara Błaszczyńska z Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Zarzeczewie koło Włocławka. finanse.wp.pl

RSS

500+

15.05.17

Najnowsze informacje gospodarcze i opinie ekspertów. Zakupy, finanse osobiste, waluty, prawo i podatki. Sprawdź na WP Finanse!

RSS

nd shock absorbency.The heel to toe drop can determine the closeness of the foot to the ground. A lower drop

22.01.16

the women’s version weighs at 193 grams. They might not be the lightest neutral trainers around, which guarantees flexibility and breathability., but still have padding for step-in comfort and adequate support.The durability of the Nike Free could only be described at a minimum threshold. This is due to the fact that neutral trainers have lesser technologies that maintain structural support of the shoe.

czytaj dalej

RSS

KE: Polska się rozpędza

15.09.10

Polska gospodarka będzie rosła szybciej niż wcześniej oczekiwano - prognozuje teraz Komisja Europejska. Wzrost gospodarczy w Polsce będzie wyższy od prognozowanego i wyniesie w tym roku 3,4 proc. Taki sam wzrost wystąpi w Niemczech, które są największą unijną gospodarką.

RSS

Absurdalna suma! Ratowanie bankrutów kosztuje majątek. Ale to i tak mało!

22.06.12

Niezależni audytorzy ocenili, że koszt ratowania hiszpańskich banków może wynieść 62 mld euro. Bank centralny Hiszpanii podkreślił w czwartek, że suma ta jest mniejsza niż 100 mld euro, którymi strefa euro gotowa jest zasilić hiszpański sektor bankowy. finanse.wp.pl

RSS

Informacje



polska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny