Mniej urzędników, których trudniej zwolnić?

29.09.10

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu, ministrowie Donalda Tuska rozpatrzą trzyletni plan (na lata 2011 – 2013) limitu mianowań urzędników państwowych. Rząd chce, w ramach oszczędności radykalnie zmniejszyć tę liczbę. Wcześniej przygotował też projekt redukcji zatrudnienia w publicznych urzędach. Urzędnicy się buntują. Na czym stanie?

Kiedy tylko czujemy, że zima dobiega końca, chcemy jak najszybciej zrzucić z siebie duże płaszcze, obszerne swetry oraz ciężkie buty i wskoczyć w krótkie sukienki czy kolorowe bluzki. Marzymy już o ciepłych i leniwych dniach spędzonych latem na plaży, o basenach, rzekach i jeziorach.

czytaj dalej

Aż cztery wina domu winiarskiego Ruffino w Toskanii znalazły się na szczycie rankingu win prestiżowego amerykańskiego magazynu Wine Spectator. To znane również u nas Riserva Ducale, Modus, Santedame Chianti Classico Riserva oraz Romitorio di Santedame. Ich jedynym importerem w Polsce jest Partner Center.
Ranking dotyczył tym razem trunków toskańskich. Oceniał je James Suckling, zaliczany do światowej czołówki znawców i krytyków win.

czytaj dalej

Opóźniają się prace nad unijnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa energetycznego i europejskiej solidarności gazowej na których bardzo zależy Polsce. finanse.wp.pl

Sejm odrzucił w czwartek projekt ustawy autorstwa PSL, który przewidywał skrócenie o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci, które nie skończyły 10...

12 złotych za każdy 50-kilometrowy odcinek autostrady A2 będą płacili od jutra kierowcy samochodów osobowych i motocykli. Opłaty dla ciężarówek i autobusów pozostają bez zmian. finanse.wp.pl

The hint for those of you making an application for pay day loans is not in order to rest on the software. Telling lies onto your application might be attracting when getting a borrowing arrangement approved or possibly a better loan amount, however it is usually, actually rip-off, and you could turn out to be charged criminally hard. For anyone who is contemplating buying a payday loan, make certain you employ a decide to fraud victim paid off straightaway.

czytaj dalejMarzysz o zupie pomidorowej z prawdziwego zdarzenia? Różni się ona nieco od tradycyjnego, polskiego dania z makaronem. Oryginalna, włoska zupa pomidorowa doprawiona jest obficie bazylią, a w jej wnętrzu kryją się cząstki prawdziwych śródziemnomorskich, dojrzałych pomidorów. Jest niezwykle aromatyczna i gęsta oraz przywodzi na myśl skąpane w słońcu włoskie pejzaże.

czytaj dalej- Inflacja w strefie euro wyniosła w kwietniu 2011 roku 2,8 proc., w ujęciu rok do roku - poinformował w piątek Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej, we wstępnych wyliczeniach. Natomiast stopa bezrobocia w marcu pozostała na niezmienionym od lutego poziomie 9,9 proc. Na polskich stacjach benzynowych trwa prawdziwa wojna cenowa między koncernami paliwowymi – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Stacje kuszą kartami rabatowymi, pre-paid czy nawet bonami do dyskontów. W efekcie ceny paliwa potrafią spaść o kilkadziesiąt groszy za litr.

Komisja Europejska ma zaproponować, by krajom łamiącym dyscyplinę finansów publicznych zabierać dostęp do funduszy strukturalnych. Ta kara ma grozić wszystkim, a nie tylko strefie euro, jak chciał Berlin Suszone rodzynki, śliwki, morele, jabłka, gruszki, daktyle oraz mieszanki owocowe - wielu z nas kupuje takie owoce w sklepach. Problem w tym, że jak wynika z kontroli Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, nie zawsze opisy na opakowaniach tych owoców zgadzają się z ich zawartością. Operatorzy systemów przesyłowych: polski Gaz-System oraz słowacki Eustream zbadają możliwość budowy gazociągu Polska-Słowacja. Spółki podpisały list intencyjny w tej sprawie - poinformował w czwartek Gaz-System. Dalsze decyzje będą podjęte w 2012 roku.Polska płaci obecnie ok. 350 dol. za 1000 m sześc. gazu; podczas gdy na tzw. rynku spotowym jest to ok. 280 dol. - ocenili analitycy, z którymi rozmawiała PAP. Z powodu niższych cen "na spocie", kraje Europy Zachodniej negocjują ceny w kontraktach z Gazpromem. finanse.wp.pl

Linia kolejowa dużej prędkości z Warszawy do Poznania nie powstanie przed 2030 rokiem - powiedział minister transportu Sławomir Nowak. finanse.wp.pl Miejscowi monopoliści PGNiG i Gaz System, potencjalne problemy z eksportem wydobywanego gazu czy niejasna kwestia własności ziemi – to główne przeszkody, na które wskazują amerykańskie firmy zainteresowane wydobyciem gazu łupkowego w Polsce. Jak wynika z ujawnionej przez Wikileaks depeszy z października 2009 roku, Amerykanie, "pomimo utrzymywania swoich wstępnych operacji bez rozgłosu", byli bardzo zainteresowani wejściem na potencjalny rynek.

RSS

Londyn wypuści 100-letnie obligacje?

15.03.12

Rząd Wielkiej Brytanii rozważa wyemitowanie państwowych obligacji, których termin spłaty wynosiłby 100 lat - poinformowała środowa brytyjska prasa.

RSS

Darmowe szkolenia!

29.09.10

Masz chwilę ;) zaloguj się na darmowe szkolenie w internecie www.nauka.poswojsku.pl. Szkolenia z zakresu: marketingu, pozyskiwania dotacji unijnych, informatyczne, księgowe i wiele wiele innych. Dołącz do nas! www.nauka.poswojsku.pl Pozdrawiam :)

Masz chwilę ;) zaloguj się na darmowe szkolenie w internecie www.nauka.poswojsku.pl. Szkolenia z zakresu: marketingu, pozyskiwania dotacji unijnych, informatyczne, księgowe i wiele wiele innych. Dołącz do nas! www.nauka.poswojsku.pl Pozdrawiam :)

RSS

Solarium jak papierosy - zakazane do lat 18. Prezydencki projekt ustawy już w Sejmie

01.06.17

Całkowity zakaz korzystania z solarium przez osoby poniżej 18. roku życia, zakaz reklamy tego rodzaju zabiegów i kary do 50 tys. zł. Takie przepisy...

RSS

Rostowski: Żywność stanieje o 0,7 procent

08.08.10

Rząd podnosi podatek VAT, ale zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego przeciętna cena żywności ma spaść o 0,7 procent. Obliczenia nie uwzględniają podwyżki VAT z 3 na 5 procent na nieprzetworzone produkty żywnościowe, wprowadzonej - jak podkreśla minister - zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Earth Shoes Great Environmentally Conscious Footwear

29.08.12

Running shoes are made of soft and flexible materials, and characteristically have rubber soles. This has led to the creation of shoe departments and whole stores Christian Louboutin Shoes Sale that specifically cater to the female market. Speaking of your resources utilized and the method wherein these had been produced, it is possible to guarantee which you will get the most effective from designer manufacturers.

czytaj dalej

RSS

PKP: Centralny może stać jeszcze 15 lat

01.02.11

Warszawski Dworzec Centralny może działać jeszcze 15 lat, później trzeba będzie zdecydować, czy go przebudować, czy zburzyć i wybudować nowy - uważa Jacek Prześluga z zarządu PKP S.A.

RSS

Debety Panszczyzny pozyczki

15.10.12

W tym gospodarki, gros goscmi boryka wzglednie o obojetnie jaki napiecie w transferze medykamentow niefinansowych, ogolem ciebie i mnie. Kwestii dziergaja sie na co dzien, zasoby sily roboczej maja wyrzucanych, zasoby sily roboczej sie rozwiedli, Twoj samochod pochlania sanacji itp. Ogol czego zadasz to troche ponownej gotowiznie, izby uniewaznic te placki, jednakze cenie potem tygodnie pozniej, w nastepstwie tego co matki sprawiac?

czytaj dalej

RSS

Wystartowała PromoStrefa Sodexo!

08.11.10

Sodexo Motivation Solutions, ekspert w dziedzinie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych, uruchomił platformę internetową www.promostrefasodexo.pl. Wyjątkowy klub internetowy, w którym na uczestników czekają rabaty, promocje i oferty specjalne na zakupy w sklepie internetowym, skierowany jest do posiadaczy Kart Przedpłaconych Sodexo.

czytaj dalej

RSS

TVN najlepszy na rynku. Wyprzedził TVP

08.10.11

We wrześniu 2011 r. Telewizja TVN po raz pierwszy w historii była najchętniej oglądaną stacją w Polsce we wszystkich grupach docelowych i jedyną z dużych stacji, która poprawiła wyniki oglądalności. Tym samym TVP 1 nie jest już liderem na rynku.

RSS

Portal Mieszkaniebeztajemnic.pl w internecie

01.11.12

Jak nie zgubić się w gąszczu przepisów i bezpiecznie kupić mieszkanie, jak ciekawie je zaaranżować i co nowego słychać na rynku nieruchomości – to wszystko znaleźć można w nowym serwisie tematycznym Mieszkanie bez tajemnic. Portal właśnie zadebiutował w internecie, a uzupełnienie i rozszerzenie jego treści stanowi nowy fanpage na Facebooku.

czytaj dalej

RSS

Jak nowe auto, to Skoda

08.07.11

Od początku roku zarejestrowano w Polsce 137 tys. 671 nowych aut osobowych, czyli o 5,70 proc. mniej w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku - informuje firma Samar na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów. Liderem rynku nadal jest Skoda.

RSS

Zniżki sięgające 90% dzięki współpracy Sodexo z portalem zakupów grupowych Gruper.pl

22.11.12

Sodexo Motivation Solutions, światowy lider w zakresie kompleksowych rozwiązań motywacyjnych podpisał umowę o współpracy z wiodącym portalem zakupów grupowych Gruper.pl. W jej ramach użytkownicy Kuponów i Kart Podarunkowych Sodexo otrzymają dodatkowy rabat 5% do już istniejących ofert promocyjnych serwisu. W sumie daje to posiadaczom Kart i Kuponów Sodexo maksymalny rabat 90% na wszystkie oferty portalu.

Promocja goni promocje!

czytaj dalej

RSS

Targi Rema Days ponownie w EXPO XXI Warszawa

29.01.15

W dniach 4-6 lutego 2015 roku w EXPO XXI Warszawa odbędzie się 11. edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays, organizowanych przez GJC Inter Media. W trakcie trzech dni najbardziej znany obiekt eventowy stolicy będzie gościł kilkuset wystawców i tysiące gości, zainteresowanych tematyką reklamy.

czytaj dalej

RSS

Chińskie ceny puchną, bank dokręca śrubę

15.06.11

Inflacja w Chinach najwyższa od lipca 2008 roku. W maju wzrost cen wyniósł 5,5 procent w ujęciu rocznym. Rynek spodziewał się minimalnego przyspieszenia inflacji w porównaniu z kwietniowym odczytem na poziomie 5,3 proc. Bank centralny niemal natychmiast zareagował kolejną podwyżką rezerw obowiązkowych banków komercyjnych.

RSS

http://www.emarketingblog.com/cheapoakleys.html 758

08.07.13

From the online shoes sale you can get footwear in any size choose the best combination of shoes own feet size Leggings are skin hugging bottom pants that embrace your curvaceous legs and flaunt your appeal If you want to use the lace of the shoe to adjust the fitting, you can do so as well Some shoes are like comfortable old friendsK that you can easily get a pair of them through both offline as well as online stores Self-confidently, the city-limits presents itself and others both with new, alluring landmarks and celebrated monuments, a part of them absolute locations of the city, such

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny