Bezrobocie w Unii nie maleje

01.09.10

Bezrobocie w lipcu 2010 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,4 proc. wobec 9,6 proc. w czerwcu i 8,4 proc. w lipcu 2009 roku - podał Eurostat.

Niemal 84000 czytelników auto motor und sport uznało markę Webasto najlepszą wśród ogrzewań postojowych

czytaj dalej

Prawie 44 proc. skontrolowanych na zlecenie UOKiK partii jaj nie spełniało wymagań jakościowych bądź dotyczących oznaczeń na opakowaniu - podał w czwartek Urząd. W innych grupach skontrolowanych produktów odsetek zakwestionowanych wyniósł od 16 do 35 proc. finanse.wp.pl Ani w strefie euro, ani na skalę globalną nie grozi nam nowa recesja - oznajmił przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy podczas wizyty w Oslo.Na 85 skontrolowanych w stolicy taksówek w co czwartej stwierdzono nieprawidłowości. Najczęstszymi przewinieniami taksówkarzy były wożenie pasażerów bez licencji, nie wydawanie paragonów, ukryte cenniki.

Sprawdź, ile kosztuje mieszkanie w słonecznym Hollywood. Będziesz zaskoczony. finanse.wp.pl

Jaguar zapowiada wypuszczenie na rynek benzynowo-elektrycznej hybrydy na bazie modelu C-X75. Auto "do setki" ma się rozpędzać w trzy sekundy.

Amerykanie bardziej rozrzutni na święta: ich wydatki od początku listopada do Wigilii okazały się większe niż przed rokiem, kiedy wystraszeni kryzysem ograniczyli je. Dużo więcej - o ponad 15 procent - wydali też w internecie.

Czy świat mógłby istnieć bez chińskich produktów? Byłoby to niezwykle trudne, bo są one wszędzie. Kryją się pod anglojęzycznymi nazwami, polskimi szyldami i prestiżowymi, teoretycznie zachodnimi markami. Krajowi producenci wygrywają z chińskimi i sprzedają do najbardziej odległych zakątków świata. Krajowy rynek jeszcze sporo urośnie - informuje "Puls Biznesu". finanse.wp.pl

Kiedy tylko czujemy, że zima dobiega końca, chcemy jak najszybciej zrzucić z siebie duże płaszcze, obszerne swetry oraz ciężkie buty i wskoczyć w krótkie sukienki czy kolorowe bluzki. Marzymy już o ciepłych i leniwych dniach spędzonych latem na plaży, o basenach, rzekach i jeziorach.

czytaj dalej

Podróżowanie samo w sobie stanowi przywilej i ogromną przyjemność. W bogatej ofercie touroperatorów znajdziemy interesujące wyjazdy krajowe i zagraniczne. W zależności od budżetu jaki planujemy przeznaczyć na urlopowy wypoczynek możemy zdecydować się na kuszące oferty last minute bądź luksusowe wakacje w dalekim, egzotycznym kurorcie. Wybierając wycieczkę warto zwrócić uwagę na oferty dodatkowe i programy lojalnościowe proponowane przez biura i agencje turystyczne.

czytaj dalej

Stopa bezrobocia w październiku 2009 roku wyniosła 11,1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny. We wrześniu było to 10,9 proc. W urzędach pracy w końcu października zarejestrowanych było 1.744,3 tys. bezrobotnych. To duża liczba, ale bezrobocie rośnie wolniej, niż oczekiwano.W ramach pierwszej odsłony nowej strategii Getin Noble Banku, w grudniu 2012 roku wdrożono nowoczesną bankowość internetową i wprowadzono rachunek bankowy Getin UP. Zaledwie cztery miesiące od startu projektu z nowej bankowości korzysta ponad 115 tyś Klientów. W ciągu 12 miesięcy Bank odnotował ponad 19,2% wzrost liczby Klientów. Obecnie z jego usług korzysta ponad 2,2 mln osób. W I kwartale 2013 roku Grupa Kapitałowa wypracowała zysk netto dla akcjonariuszy jednostki dominującej na poziomie 60,4 mln PLN. Na koniec marca br.

czytaj dalej

Serwis zakupów grupowych Groupon przygotowuje się do giełdowego debiutu. Sprzedaż 30 milionów akcji reprezentujących 5 proc. udziałów w firmie, ma przynieść 478 mln dolarów. Rosnieft i norweski Statoil zawarły w Moskwie porozumienie o współpracy, przewidujące wspólną eksplorację złóż ropy naftowej i gazu ziemnego na rosyjskim szelfie Morza Barentsa i Morza Ochockiego. Podpisy pod porozumieniem - w obecności premiera Rosji Władimira Putina - złożyli szefowie obu gigantów: Eduard Chudajnatow i Helge Lund.

RSS

Nad wagę tradycji i prezentów przedkładamy bliskość i dawanie radości Wyniki raportu „Za co Polacy kochają święta?”.

22.12.14

Dla większości Polaków nadchodzące święta to unikatowa szansa na bezcenne obdarowanie innych - znacznie mniejsza część badanych podkreśla wagę otrzymywanych prezentów. Święta to przede wszystkim czas na upragniony moment spokojnego, niewymuszonego bycia w gronie najbliższych osób, sprezentowanie im swojej obecności, uwagi, zadbanie o nastrój i wizytę świętego Mikołaja.

czytaj dalej

RSS

Z grubym portfelem na zakupy

22.12.10

Czym Polacy kierują się przy wyborze upominków? Dla kogo przygotowują prezenty gwiazdkowe? I najważniejsze, ile zamierzają przeznaczyć na ich zakup? Odpowiedź w raporcie CBOS. finanse.wp.pl

RSS

Zwiększył się nam eksport. I import.

22.03.11

Polski deficyt w obrotach bieżących w styczniu 2011 roku wyniósł 930 mln euro wobec 1.573 mln euro deficytu w grudniu 2010 - podał w poniedziałek NBP. To mniej niż oczekiwali analitycy, którzy prognozowali 1.329,5 mln euro deficytu. Wzrósł zarówno eksport, jak i import.

RSS

X Factor zarobił najwięcej

08.06.11

Sprzedaż czasu reklamowego przy programie X Factor wyniosła 57,7 mln zł (bez rabatów, stawki cennikowe), poinformował "Presserwis" powołując się na dane Nielsen Audience Measurement. Sprzedaż czasu reklamowego przy pokazywanym w Polsacie "Must be the music – Tylko muzyka" wyniosła 25,6 mln zł, a przy emitowanej w TVP2 "Bitwie na głosy" 11,2 mln zł.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Na terenach inwestycyjnych KGHM Letia powstanie biogazownia

15.06.12

KGHM Letia finalizuje rozmowy, na temat budowy biogazowni rolniczej. Obiekt ma powstać na terenach inwestycyjnych należących do spółki, zlokalizowanych na obrzeżach Legnicy. Inwestorem jest spółka BP 23 Sp. z o. o., wchodząca w skład grupy kapitałowej Biogaz Projekt RHC, realizującej projekty biogazowe na terenie całego kraju.

czytaj dalej

RSS

Before you make the ultimate verdict of any fast cash advance

29.01.13

Rather than going for a walk right into a store-front fast cash advance heart, use the internet. If you ever go to a bank loan hold, you could have most prices in order to in opposition to, as well as the people today, there will do anything they might, to never allow you to keep right up until these warning anyone up for finance. Log on to the web is to do the specified homework to find the minimum interest rate money before you decide to stroll. There are also on the net services that may match an individual together with short term loan companies near you..

czytaj dalej

RSS

Benzyna i ropa powinny być tańsze o 44 grosze!

29.10.12

Benzyna jest najtańsza od roku. Nie widać tego na stacjach paliw? Nic dziwnego - chodzi o ceny hurtowe. Jeśli za tydzień czy dwa dalej będziemy płacić więcej niż 5,60 zł za litr Pb95, to możemy podziękować hurtownikom - Orlenowi i Lotosowi.Benzyna jest najtańsza od roku. Nie widzisz tego na swojej stacji paliw? Bo na razie dotyczy to ceny hurtowej. Za tydzień spokojnie będzie można zatankować za mniej niż 5,60 zł za litr Pb95. finanse.wp.pl

RSS

Mamy kolejny świeży odcinek autostrady

22.12.12

W piątek po południu oddano do użytku wschodnią jezdnię przebudowanego w rejonie przyszłego węzła Tczewska odcinka autostrady A6. Zmodernizowany fragment ma ponad 2 kilometry długości, inwestycja kosztowała około 16 mln zł. finanse.wp.pl

RSS

Radzimy, wyjaśniamy. Co odbiorca energii elektrycznej wiedzieć powinien...

15.09.12

Na najczęściej zadawane pytania odpowiada Krzysztof Muszyński, dyrektor Biura Zarządzania Obsługą Klientów PGE Obrót S.A.

- Czy właściciele gospodarstw domowych mogą wybierać sobie sprzedawcę energii elektrycznej?
- Tak. W wyniku liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce od 1 lipca 2007 r. właściciele gospodarstw domowych (taryfa G) uzyskali prawo zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.

Odtąd ok. 15,7 milionów klientów ma prawo wolnego wyboru sprzedawcy.

- W jaki sposób sprzedawcę wybierają firmy?

czytaj dalej

RSS

"Apolityczna miotła" w spółkach Skarbu

29.04.12

- Minister skarbu Mikołaj Budzanowski dostał ode mnie absolutnie swobodną rękę po to, żeby być apolityczną miotłą w spółkach Skarbu Państwa, a nie polityczną miotłą - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej w Warszawie. Była to odpowiedź na pytanie dziennikarza TVN CNBC o wczorajsze zmiany we władzach Ciechu.

RSS

Ranking sklepów. Tutaj kupisz najtańsze jedzenie

29.09.10

Do zestawienia Handel-Net.pl ponownie włączyliśmy delikatesy Delima, które zostały wiceliderem naszego rankingu. Nadal bezkonkurencyjna jest Alma, a różnice pomiędzy pozostałymi sieciami stają się minimalne. finanse.wp.pl

RSS

Gospodarka zaskakuje wzrostem

29.01.10

Polski Produkt Krajowy Brutto był ubiegłym roku o 1,7 proc. wyższy niż w roku 2008 - podał GUS. To wynik nieco lepszy od prognoz. Jak wynika z danych GUS, wzrost jest naszą wspólną zasługą: napędzała go nasza konsumpcja, wszystkie pozostałe czynniki ciągnęły go w dół.

RSS

Amerykanie już zarabiają na polskich łupkach

29.04.11

Chociaż gazu z polskich łupków nikt jeszcze nie widział, to budzi wiele emocji i już zaczyna przynosić pieniądze. - Amerykańskie firmy sprzedają udziały w koncesjach na szukanie gazu łupkowego w Polsce – informuje Rzeczpospolita.

RSS

Jest ich trzy razy więcej niż policjantów. I potrzeba nowych

08.03.11

Rynek usług ochrony jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". finanse.wp.pl

RSS

PGNiG ogrzeje Warszawę?

22.12.10

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zastanawia się nad kupnem części polskich aktywów szwedzkiego Vattenfalla - wynika z wypowiedzi wiceprezesa Radosława Dudzińskiego. Szwedzki koncern energetyczny zamierza się wycofać się z naszgo rynku pod naciskiem ekologów.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny