Bezrobocie w Unii nie maleje

01.09.10

Bezrobocie w lipcu 2010 roku, według metodologii Eurostatu, wyniosło w Polsce 9,4 proc. wobec 9,6 proc. w czerwcu i 8,4 proc. w lipcu 2009 roku - podał Eurostat.

Rosyjskie ministerstwo finansów sprzedało Bankowi Centralnemu Rosji 30 ton złota za 1 mld dolarów - poinformowała agencja Associated Press, powołując się na przedstawiciela władz w Moskwie. Ten ruch ma pomóc złagodzić obecny kryzys budżetowy.

You don't have to, though I do like enamel bracelets (my favorites are designed by Hermes and come in different widths, design motifs and colors) and gold or silver link bracelets with a fob closure Generally, to avoid sweat shoes are always accompanied by socks Great shoe for goingout, great shoes for the summer, and most of all, you can find girly girls lovea pink strappy platform heel shoes Often, they are manufactured from materials like satin, crepe or silk satinSo how do you make the transition from being an afternoon hiker to something of a more serious hiker?The first thing you need

czytaj dalej

W czerwcu planowane jest otwarcie nowych części Terminalu 2, a tym samym zakończenie rozbudowy obiektu - zapowiada "Życie Warszawy". finanse.wp.plDeweloperzy zaniżają na papierze ceny mieszkań, by - jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - wyłudzić dla swoich klientów od państwa dopłaty z programu "Rodzina na swoim" na zakup mieszkań, które w rzeczywistości się do niego nie kwalifikują. Korzystają na tym i firmy budowlane i klienci, ale traci państwo.

FagorMastercook, jeden z czołowych producentów AGD w Polsce, umacnia swoją pozycję na rynku krajowym. Po pierwszym półroczu 2011 Firma odnotowała wzrost udziałów w rynku +0,5% - z 8,2% na 8,7% (za GFK Polonia, dane za I-VI 2011 r.). Na uzyskanie tego wyniku wpływ miała przede wszystkim sprzedaż czterech grup produktowych, kluczowych dla FagorMastercook: płyt piekarników, kuchni i pralek.

czytaj dalej

In "Because I love you" again compete actress Cate Blanchett throne, a seat Armani blue lake appeared low-cut dress, bring a breath of spring; and a "non-existent room" nominated for best actress Bu Lila Mori wore Gucci sapphire blue chiffon, with a comb after oil head; to "love away from home" nominated for best actress 21-year-old Sophie Siluo Nan Sha (Saoirse Ronan), also www.promdresses2016.us.com specifically chosen to Calvin Klein dressed in dark green sequins super low-cut dress appearance, simple and ge

czytaj dalejCoraz więcej Polaków robi zakupy w sieci - czytamy w "Rzeczpospolitej". Do e-sklepów przyciągają ich niższe ceny i szeroka oferta produktów. Dostrzegając ten trend, coraz więcej firm oferuje swoje usługi w internecie, dzięki czemu ich obroty rosną. Jednak do Europy wciąż nam jeszcze daleko.

Francuscy robotnicy z zakładów metalowych przetrzymują od środy czterech menedżerów skandynawskiej grupy Akers. Domagają się wyższych odpraw. Przerwa świąteczna nieco za krótka? Zawsze możesz ją wydłużyć, przynajmniej o jeden dzień. W tym roku drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada w sobotę, a więc dzień ustawowo wolny od pracy. Skoro wolne mamy "w wolne", możemy odebrać sobie należny dzień odpoczynku kiedy indziej. Oczywiście, po ustaleniu z pracodawcą.

Warszawa pewnie znów będzie sparaliżowana. We wtorek w manifestacji zorganizowanej przez NSZZ "Solidarność" ma wziąć udział co najmniej kilka tysięcy osób. Zintegrowani związkowcy z różnych gałęzi gospodarki domagają się od rządu ratowania przemysłu stoczniowego i zbrojeniowego oraz regionalnego transportu kolejowego.

Avans, jedna z wiodących na polskim rynku marek z branży RTV/AGD/multimedia, dołączyła do grona kluczowych najemców Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi.
Salon o powierzchni 904 mkw. zostanie otwarty na pierwszym piętrze galerii handlowej, w pobliżu supermarketu Piotr i Paweł. Pod szyldem Avans funkcjonuje ponad 250 elektromarketów w miastach różnej wielkości, a także sklep internetowy. Właścicielem marki jest Grupa Domex. Od początku tego roku firma realizuje plan ekspansji w nowych lokalizacjach.

czytaj dalej

Ostatnie lata to żniwa dla deweloperów. Prawie co druga złotówka wydawana w Polsce na mieszkanie trafia na ich konta. Udział rynku pierwotnego w...Centrum Tłumaczeń pwn.pl, należące do grupy kapitałowej Wydawnictwa Naukowego PWN SA, jako jedno z zaledwie kilku polskich biur tłumaczeń pozytywnie przeszło audyt i otrzymało certyfikat zgodności z normą PN-EN 15038. Rezultat, jaki CT pwn.pl uzyskało w czasie audytu, należy do najlepszych w Europie.

Norma PN EN 15038 gwarantuje, że wszystkie procedury stosowane przez firmę tłumaczącą w czasie przekładu dokumentów są zgodne ze standardami przyjętymi jako wyznaczniki jakości w większości krajów europejskich.

czytaj dalej

Premier Donald Tusk poinformował we wtorek, że nie jest zwolennikiem projektu ustawy autorstwa KRRiT, zgodnie z którym abonament rtv płaciłoby każde gospodarstwo domowe mające dostęp do elektryczności. finanse.wp.pl Nie tylko piękne polskie kobiety zagoszczą na wybiegach w Mediolanie czy Paryżu. Joanna Przetakiewicz, partnerka życiowa Jana Kulczyka, chce stworzyć polską luksusową markę - pisze "Puls Biznesu". finanse.wp.pl

RSS

Oryginalny barszcz wigilijny z włoskimi tortellini

15.12.12

Wigilia bez aromatycznego, czerwonego barszczu? Niemożliwe! Choć w ciągu roku przygotowujemy różne jego odmiany, np. czerwony, biały czy ukraiński, w grudniowe święta może być tylko jeden - wigilijny.

czytaj dalej

RSS

E-sklep - metoda prowadzenia biznesu

15.01.13

Coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie działalności przez Internet. Wynika to z wielu względów - jedni chcą rozszerzyć swoją stacjonarną działalność, inni dopiero „rozkręcająâ€ swój biznes, nie mają warunków lub chęci do prowadzenia regularnego handlu, stąd decyzja o e-sklepie.

Co to jest e-sklep?
E-sklep to nic innego jak narzędzie pomagające prowadzić działalność za pośrednictwem Internetu. Internauta ma możliwość uczestniczenia w takim handlu elektronicznym, stąd e-sklep jest elementem relacji B2C.

czytaj dalej

RSS

Białowieski Zdrój - W harmonii z naturą

01.08.12

Na facebookowym profilu wody Białowieski Zdrój wystartowała kolejna aplikacja – W harmonii z naturą. To kolejne działanie, którym marka konsekwentnie realizuje swoją edukacyjną misję. Współpracuje już z Fundacją Paproć i wspiera jej działania, zmierzające do ocalenia dziedzictwa naturalnego dla przyszłych pokoleń. Aplikacja została uruchomiona 17. lipca i będzie aktywna do 15. września.

czytaj dalej

RSS

Fiat i rząd walczą na pieniądze

08.02.10

Między rządem Włoch a Fiatem iskrzy coraz bardziej. Po ostatnich rozmowach o losach fabryki na Sycylii, którą koncern chce zamknąć, a do czego nie chce dopuścić rząd, do dyskusji wciągnięto kwestie finansowe. A wersje stron w tej sprawie są skrajnie różne.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Połączą dwa banki, bo chcą być numerem trzy

29.02.12

Santander, właściciel Banku Zachodniego WBK i KBC, inwestor strategiczny Kredyt Banku zamierzają połączyć obie instytucje. Jeśli otrzymają odpowiednie zgody, do fuzji dojdzie w drugiej połowie 2012 roku. W jej wyniku ma powstać trzeci największy bank w Polsce.

RSS

Na Dzień Matki niekoniecznie kwiatki!

22.05.11

W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z piękniejszych świąt w naszej kulturze – mowa oczywiście o Dniu Matki. Zastanawialiście się kiedyś, skąd się wzięło?

czytaj dalej

RSS

Prokuratura postawi zarzuty min. Aleksandrowi Gradowi?

08.11.10

Andrej Sumar, przedsiębiorca z Białorusi, który trzy lata temu bezskutecznie starał się o kupno prywatyzowanego Polmosu w Łodzi, złożył doniesienie na ministra skarbu Aleksandra Grada do Prokuratury Generalnej. finanse.wp.pl

RSS

Polska? Tam jest bezpiecznie

29.03.10

W Polsce jest bezpiecznie, w przeciwieństwie do taki państw należących do strefy euro, jak Grecja czy Portugalia - twierdzą specjaliści od rynków finansowych. Agencja Fitch Ratings utrzymała w piątek długoterminowy rating Polski dla zadłużenia w walucie zagranicznej (IDR) na poziomie A minus, a w walucie krajowej na poziomie A.

RSS

Kto jastrzębiem, kto gołębiem w RPP?

08.03.11

Na jesiennych posiedzeniach Rady Polityki Pieniężnej to podwójny głos prezesa NBP Marka Belki powstrzymywał przeforsowanie podwyżek stóp procentowych. Głosy pozostałych członków rozkładały się po połowie, a już we wrześniu głosowano wniosek o podwyżkę o 50 punktów bazowych.

RSS

Smak Italii zamknięty w butelce – Przecier pomidorowy z cząstkami pomidorów Valfrutta

29.03.12

Marzysz o zupie pomidorowej z prawdziwego zdarzenia? Różni się ona nieco od tradycyjnego, polskiego dania z makaronem. Oryginalna, włoska zupa pomidorowa doprawiona jest obficie bazylią, a w jej wnętrzu kryją się cząstki prawdziwych śródziemnomorskich, dojrzałych pomidorów. Jest niezwykle aromatyczna i gęsta oraz przywodzi na myśl skąpane w słońcu włoskie pejzaże.

czytaj dalej

RSS

JAK WYKORZYSTAĆ SOCIAL MEDIA? PRZYJDŹ I ZAPYTAJ SOCIAL IMPACTORA

29.08.10

Czy bunt w sieci ma sens? Jak wykorzystać facebooka w promocji małego biznesu? Jak zarządzać społecznością internetową? Social Impact III to okazja do obejrzenia prezentacji związanych
z branżą social media i poznania odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań. Wysoki poziom merytoryczny konferencji zapewni obecność ekspertów i badaczy branży social media. W krakowskiej edycji prelegenci będą też walczyć o miano najlepszego Social Impactora.

czytaj dalej

RSS

System ViaTOLL czyli elektroniczny pobór opłat (e-myto)

15.05.11

Co to jest System ViaTOLL
ViaTOLL to oparty na technologii komunikacji bezprzewodowej system automatycznego pobierania opłat za przejazd przez drogi (np. płatne autostrady) zarządzane przez Generalną Dyrekcję Krajowych Dróg i Autostrad. Dzięki systemowi przy dojeździe pojazdu do miejsca poboru opłat zostanie automatycznie pobrana / naliczona stosowna opłata po czym system otworzy bramkę umożliwiając kontynuowanie podróży. System ma zastąpić istniejące obecnie winiety.

czytaj dalej

RSS

Business Mobile Services – nowatorskie rozwiązania mobilne dla biznesu

29.07.10

Rozwiązania mobilne stają się jednym z najbardziej dynamicznych segmentów usług marketingowych. Ich podstawową zaletą jest precyzyjne dotarcie do odbiorcy poprzez stworzenie bezpośredniej relacji z adresatem komunikatu. W ramach szerokiej gamy usług mobilnych pojawiają się zupełnie nowe podkategorie posiadające nowe zastosowanie biznesowe. Jedną z nich jest Business Mobile Services wprowadzany w Polsce przez firmę KOMTEK.

czytaj dalej

RSS

Zlewozmywaki Orion - nowość od Kuchinoxu

08.05.11

Firma Kuchinox wprowadziła na rynek nowość w segmencie zlewozmywaków kuchennych. Bogata seria Orion to aż pięć różnych zlewozmywaków, które łatwo dopasować do swoich potrzeb, możliwości oraz miejsca jakim dysponujemy w kuchni. Do wyboru mamy:
- jednokomorowy, prostokątny zlewozmywak Orion SKO M10T o wymiarach 530mm x 450 mm, w sugerowanej cenie sklepowej 200 zł
- jednokomorowy, prostokątny zlewozmywak z półociekaczem Orion SKO M13T o wymiarach 580x485x180 mm w sugerowanej cenie sklepowej 225 zł

czytaj dalej

RSS

Oto najbardziej strzeżona informacja o Oscarach!

08.03.10

Jaka jest prawdziwa wartość Oskara. Jest to najpilniej strzeżona tajemnica w firmie produkującej statuetki finanse.wp.pl

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny