Bezrobocie za oceanem rośnie

22.08.10

Coraz więcej Amerykanów ubiega się o zasiłki dla bezrobotnych. Najnowsze dane wskazują na utrzymującą się stagnację na rynku pracy, bezrobocie utrzymuje się w USA na poziomie 9,5 procent.

Obecnie każdy z przeciętnie zarabiających pracowników z grupy 50+ podczas pobytu w szpitalu traci około 150 zł na zasiłku chorobowym. Z wyliczeń Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej wynika, że daje to rocznie kwotę ok. 5 mln zł. finanse.wp.pl

Import nielegalnego spirytusu jako płynu do spryskiwaczy to może być największa afera ostatnich lat. Według raportu NIK Skarb Państwa mógł w ten sposób stracić nawet 3 mld zł. Na razie jest tylko słowo przeciw słowu: NIK zarzuca ministerstwu finansów, bezprawne wprowadzenie rozporządzenia, które to umożliwiało, ministerstwo twierdzi - wszystko było zgodne z prawem. Czy komuś poza NIK zależy na wyjaśnieniu tej sprawy? Kurczą się zyski Telekomunikacji Polskiej. W pierwszym kwartale roku spółka zarobiła na czysto 189 mln zł. To o 1/3 mniej niż rok wcześniej. Telekom, chociaż wskazuje zagrożenia, to patrzy jednak w przyszłość z optymizmem i zwraca uwagę na rozpoczęte właśnie projekty, które w perspektywie mają przynieść duże pieniądze.Tumult to piwo bezalkoholowe. Zero konserwantów i sztucznych barwników, tylko naturalne dodatki, a do tego obniżona wartość energetyczną i dobroczynny wpływ na zdrowie. Zaskakująca oferta jak na producenta bomby kalorycznej w postaci coli, której litr zwiera 20 łyżeczek cukru. finanse.wp.pl Zastopować sprzedaż w firmie i przesunąć ją na następny rok czy za wszelką cenę podbijać tegoroczny wynik? Kupić sprzęt do biura jeszcze w tym tygodniu, czy zrobić to po Nowym Roku? finanse.wp.pl Wstrzymano prace na odcinku Pyrzowice-Gorzycki autostrady A1. Decyzję podjął Śląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Katowicach na wniosek wykonawcy robót na tym odcinku, który wskazał na ryzyko katastrofy budowlanej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała, że odwoła się od tej decyzji.

We wszystkich salonikach prasowych Kolporter i salonach Top-Press kupić można płytę „Cudowny Świat”. Całkowity dochód ze sprzedaży tego wyjątkowego albumu przeznaczony jest na budowę sztucznej komory serca dla dzieci.

czytaj dalejZasiłek pogrzebowy od marca przyszłego roku będzie niższy o ponad 2 tys. złotych, wynika z opublikowanego przez resort finansów projektu ustawy okołobudżetowej. Za to studenci mają dostać obiecane zniżki na przejazdy. W sierpniu doniesienia telewizji z rodziny TVN przyniosły niemal 3/4 (dokładnie: 72 proc) powołań na stacje telewizyjne - czytamy w raporcie IMM Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce. TVN24 została w ogólnym rankingu wyprzedzona jedynie przez trzy gazety: "Rzeczpospolitą", "Gazetę Wyborczą" i "Dziennik Gazetę Prawną".

PCC Rokita S.A. w Brzegu Dolnego w tym roku zarobiła 25 milionów złotych z emisji obligacji. Papiery wyemitowane zostały w ramach programu emisji obligacji, na którym spółka planuje zarobić 200 milionów złotych. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku dojdzie do kolejnej emisji akcji, a zarobione środki spółka chce przeznaczyć na rozwój firmy.

czytaj dalej

Noworoczona szampańska zabawa będzie w tym roku tańsza - przynajmniej we Francji. Jak wylicza agencja Bloomberga, po prawie 10 latach wzrostów cen, producenci szampana znad Marny w tym roku obniżają ceny tego trunku. Komisja Europejska przygląda się zasadom dofinansowanie telewizji publicznej w Polsce i omawia sprawę z polskimi władzami - potwierdza rzeczniczka KE ds. konkurencji Amelia Torres. Bruksela może zażądać zmiany polskiego prawa, jeśli uzna, że narusza ono obowiązujące w Unii zasady.We wsi Gorzesław koło Oleśnicy ruszyła budowa biogazowni. Docelowo biogazownia osiągnie moc 1,6 MW i będzie produkować energię elektryczną wtłaczaną do sieci przesyłowej spółki ENEA. Wszelkie prace związane z budową zbiorników oraz silosu na kiszonkę wykona śląska firma Wolf System.

czytaj dalej

Kickstart to nowy produkt, który ma sprawić, że rano zapomnimy o filiżance małej czarnej. Koncern wymyślił, by wcisnąć go młodzieży. finanse.wp.pl

DADA, this made Lavetta Willis and Lantz Simpson founded in 1995, but the sale of the first sports brand to design their own hats and T-shirts, it's a very simple idea, Dada Supreme, namely, "the popular, fresh and original." 2002, when the Kings headed star Chris Webber in the All-Star wearing a Nike Air Max Classic BW Dame pair of "mirror shoes" --DADA Cdubbz Mid Silver, DADA and therefore fame, but before 2002, DADA brand in the United States Sneaker Historically

czytaj dalejRSS

Volkswagen w niechlubnym gronie

15.02.10

Do Toyoty i Hondy dołączył kolejny felerny producent. Volkswagen ogłosił, że w produkowanych w Brazylii autach wykryto wadę. Jak poinformował niemiecki producent, usterka dotyczy tylnych kół dwóch modeli - Novo Gol i Voyage, wyprodukowanych w Brazylii do lipca 2009. Właścicieli 200 tysięcy aut wezwano do serwisu.

RSS

Tips for LED screen industry

08.12.15

The LED screen always comes with low power consumption, long life, easy maintenance and modular performance and brightness increase gradually grown into the most rapidly developing areas in traditional applications.

czytaj dalej

RSS

Świąteczne prezenty kup w internecie – będzie szybciej i wygodniej, a dodatkowo zaoszczędzisz na kosztach przesyłki.

22.11.13

W NEO24.PL możesz wybierać z bogatej oferty ponad 40 tys. produktów

czytaj dalej

RSS

To nie koniec podwyżek cen żywności

15.04.11

Kiepskie plony, drożejąca ropa naftowa i spekulacje wywindują ceny żywności aż o 10 proc. do końca roku - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Na pocieszenie dodaje, że jesienią stanieje bawełna, więc i odzież.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Kolejna podwyżka! Powód? Absurdalne przepisy

22.03.11

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że nowe telewizory, które są przygotowane do odbioru cyfrowego sygnału, w drugiej połowie roku mogą zdrożeć o 10 procent. To efekt absurdalnego przepisu, który chce wprowadzić rząd. finanse.wp.pl

RSS

The Passion For Vintage Fashion Vintage Clothes And Vintage Handbags

01.08.12

Leather Cheap Louis Vuitton Men Bags Damier Ebene Canvas Chelsea APP Outlet bags are ideal for shopping, office and even for parties. Don't get fooled when you buy these bags. These are small, convenient bags used to carry your makeup and beauty products. The price of a Fendi handbag is Not $50, and when it comes to the country of origin the real deal is either France or Italy for all major authentic designer handbags.

czytaj dalej

RSS

Nowość! Włoskie materace Platinum od PerDormire

29.10.11

Producent najwyższej jakości włoskich materacy – firma PerDormire z okazji swojego jubileuszu stworzyła specjalnie dedykowaną linię materacy Platinum, będącą połączeniem naturalnych materiałów z najwyższą technologią.
Do wyboru mamy 3 produkty z kategorii Platinum:

czytaj dalej

RSS

Już robią nowe wagony dla warszawskiego metra

29.02.12

Będą superlekkie, szybkie i wyposażone w setki najnowocześniejszych czujników – mowa o nowych wagonach metra Siemens Inspiro. Właśnie ruszyła produkcja zamówionych przez Warszawę 35 składów.

RSS

Tanie pożyczki dla małych i średnich

26.11.09

Banki nie chcą nam udzielać kredytów, więc nie możemy się rozwijać - narzekają właściciele małych i średnich firm. Właśnie oni w największym stopniu odczuli zaostrzenie polityki kredytowej banków. Wielu przedsiębiorców może jednak skorzystać z funduszy pożyczkowych, które oferują pożyczki nie tylko o wiele tańsze niż w bankach, ale przede wszystkim bardziej dostępne.

czytaj dalej

RSS

Rodzina na 8 lat uziemiona na swoim

22.12.11

Nowe zasady programu "Rodzina na swoim" zabraniają wynajmować mieszkań kupionych na preferencyjnych warunkach. Ministerstwo infrastruktury i banki grożą, że będą zabierały dopłaty, a nawet wymagały wcześniejszej spłaty kredytu, jeśli przepisy będą łamane. I to nawet osobom, które zawarły umowę przed wejściem zmian w prawie w życie - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Tymczasem "Rzeczpospolita" informuje o programie, który ma zastąpić "Rodzinę na swoim" po 2012 roku - będzie tylko dla młodych, których nie stać na kredyt hipoteczny.

RSS

Bad Credit Payday Loans - Providing Financial Aid to those With Bad Credit

01.03.13

A funds purchaser is certainly one who would be able to analyse the cost of your house and complete the offer with repayment in funds. Should you believed that during the economic downturn stage that economic climates coping obtaining a income house client is difficult, well then, your set for a pleasant amaze. Getting back in a broker is actually a process that is the two awkward as well as expensive. In truth, you would be able to easily find a funds property or home client online themselves.

czytaj dalej

RSS

Wypłaty z bankomatów będą tańsze! Ale jest jedno "ale"

22.03.10

Wczoraj rozpoczęła się likwidacja 30 bankomatów Euronetu. Ich właściciel - spółka Bankomat 24/Euronet - nie wyklucza, że z naszych ulic już wkrótce zniknie kolejnych 700 maszyn. finanse.wp.pl

RSS

Rzutkie Zadluzajmy sie sposrod glowa…

15.10.12

Atoli najwazniejsze panszczyzny wierzytelnosci stanowia pragmatyczna solucje rysowania gotowiznie w gwaltownych wypadkach, nie moga egzystowac naduzywane. Przestrogi taksatorow dowodzi, iz ??kredytobiorcy maja zadowalajacej noezie, izby doprowadzic do realizacji symptomatycznego skorzystania cenie wierzytelnosci.
Niepotrzebne jest oraz, ze kredytobiorca mietosi konto bankowe. Istnieje to, podczas gdy kredytobiorca podejmuje finanse pozyczki gdy rowniez splaca go.
Najlepsze Faxless zadluzenie kredyts dla predkiej gotowiznie

czytaj dalej

RSS

Prasowanie bez kantów z mocą technologii od ASTORa

15.11.12

Szwedzka firma RĂśrets, obecna na polskim rynku od 16 lat, zdecydowała się na modernizację kolejnego stanowiska produkcyjnego. Do jego realizacji zaproszono firmę ASTOR, z którą RĂśrets Polska współpracował już przy podobnej inwestycji w 2011 roku. Fabryka w Pniewach koło Poznania jest znaczącym w Europie producentem desek do prasowania i suszarek do bielizny. Wsparcie techniczne otrzymane od ASTORa pomogło w zbudowaniu maszyny wykorzystywanej w pierwszym etapie produkcji metalowych blatów desek do prasowania.

czytaj dalej

RSS

Bad Credit Undergraduate Loans: Easy Cash For Schooling With No Limits

08.10.12

You will get the credit for urgently settling some bills. Allow it to become without doubt you pay the obtained sum without the need of stretching it for two weeks, mainly because it will attract fines. Given that payday loans at this time are remarkably expensive, you need to make a very good try to find reasonably competitive loan providers. Lend an accumulation financial loan only from competitive loan providers.

czytaj dalej

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny