Opalenizna pod kontrolą CRISPY

29.07.10

Czerniaki, poparzenia, zmarszczki, przebarwienia, osłabienie sprężystości oraz zdolności regeneracyjnych skóry… to tylko niektóre skutki nadmiernej i nieprzemyślanej ekspozycji ciała na promienie słoneczne. Jak ustrzec się tych zagrożeń, nie rezygnując jednocześnie z przyjemności wakacyjnego relaksu na gorącej plaży?

czytaj dalejZwiązek Banków Polskich i Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych chcą uregulować rynek pośredników kredytowych. Tymczasem Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaleca ostrożność. Zdaniem regulatora, zmiany mogłyby zwiększyć bezrobocie w branży finansowej. - Powinniśmy rozpocząć wielką debatę na temat nowych systemów emerytalnych - oświadczyła na konferencji prasowej szefowa ugrupowania "Polska Jest Najważniejsza" i przedstawiła 18 propozycji zmian w polityce społecznej i systemie emerytalnym. Joanna Kluzik-Rostkowska mówiła, że chce m.in. likwidacji odrębnych systemów emerytalnych i tego, by studenci mogli uzyskać dotacje na biznes bez konieczności rejestrowania się w urzędzie pracy. - Iran będzie akceptował płatności od partnerów handlowych w złocie - ogłosił w środę szef banku centralnego Mahmoud Bahmani. Ma to związek m.in. z sankcjami nakładanymi na kraj za rozwój programu atomowego. W związku z nimi Iran na problem ze znalezieniem kupców na ropę - swój główny towar eksportowy.W tym roku sześć firm otrzymało zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firmy te zadeklarowały się łącznie zainwestować 299 milionów złotych, utworzyć 149 nowych miejsc pracy. Do końca roku kolejnych 5-7 spółek ma jeszcze otrzymać strefowe zezwolenie. Szacuje się, że zainwestują one co najmniej 250 milionów złotych oraz dadzą zatrudnienie 750 osobom.

czytaj dalej

Telewizja TVN24 była w kwietniu najczęściej cytowaną stacją telewizyjną. My, wśród portali, byliśmy w kwietniu drudzy pod względem cytowalności tuż za onet.pl - wynika z badania przygotowanego przez Instytut Monitorowania Mediów. Czeski holding ma wspólnie górnikami z kopalni Silesia wykupić ten zakład. Górnicy już wcześniej stworzyli Przedsiębiorstwo Górnicze "Silesia", a w piątek przyjęli do grona udziałowców czeską firmę Energeticky a Prumyslovy Holding.

Dyskusja dopiero się zacznie. Choć premier odwołał rewolucyjne zmiany w emeryturach, Polacy chcą mieć możliwość wypłaty i przejedzenia odłożonych na starość pieniędzy. finanse.wp.plUzgodnienie treści paktu fiskalnego na szczycie UE w Brukseli to dopiero początek długiej i trudnej drogi do wprowadzenia w życie nowych surowszych reguł wydatkowych. Traktat czeka bowiem nie tylko ratyfikacja w poszczególnych krajach, które go przyjęły w Brukseli. Do nowych zasad trzeba bowiem jeszcze dostosować lokalne prawo - a to oznacza nawet zmiany w konstytucji. W czasach kryzysu kolejne - tym razem sztywne - cięcia wydatków napotkają z pewnością na duży opór społeczny i krytykę opozycji. Ten traktat zawiera tylko kije i żadnej marchewki dla społeczeństw - ocenia ekspert brukselskiego think-tanku Piotr Kaczyński. Świat coraz bardziej obawia się rosnącej potęgi chińskiej gospodarki - wynika z badania przeprowadzonego przez GlobeScan/PIPA na zlecenie BBC News pośród 28 tys. osób w 27 krajach.

Dwaj łodzianie z termometrami w garści kontrolują markety. Kiedy zastaną w sklepach coś co im się nie podoba wtedy, na miejsce wzywają policję i sanepid. Pierwsze efekty ich działań już widać: sklepy zostały ukarane mandatami, a sanepid zapowiada latem szczególną kontrolę. finanse.wp.pl


Skuteczny sposób na zarządzanie pojazdami

czytaj dalej

Grecja może przezwyciężyć obecny kryzys i wywiąże się ze swoich zobowiązań w sferze reform i oszczędności - oznajmił w Berlinie grecki premier Jeorjos Papandreu. Zaapelował też o solidarność pozostałych krajów europejskich z Grekami.Listopad to dla wielu firm czas zakupów podarunków, wręczanych tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Już dziś warto się zastanowić nad doborem odpowiedniego prezentu, który przyniesie wiele radość pracownikom, a jednocześnie będzie skutecznym narzędziem motywacyjnym w rękach pracodawcy. Według badań przeprowadzonych przez niezależny Instytut ARC Rynek i Opinia, dla 68,3% firm, Święta Bożego Narodzenia są okazją do przyznania pracownikom świadczeń pozapłacowych.

Pracodawco zostań Świętym Mikołajem!

czytaj dalej

Zawarcie polsko-rosyjskiej umowy gazowej wciąż się ślimaczy, jednak rosyjscy eksperci rynku gazowego są przekonani, że generalnie będzie ona sukcesem dla Gazpromu. Stawiają wręcz pytania, czy w kształcie jaki się rysuje, umowa w ogóle jest Polsce potrzebna.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o zwiększeniu dofinansowania ze środków unijnych projektu pn. „Budowa Środkowosudeckiego Regionu Gospodarki Odpadami w oparciu o zakład unieszkodliwiania odpadów w Lubawce”. W rezultacie, spółka Sanikom z Lubawki, której udziałowcami jest 17 dolnośląskich gmin, otrzyma dodatkowo 2 587 027,21 zł na realizowany projekt.

czytaj dalejRSS

Grecki wirus zadłużenia groźny dla Europy

08.05.10

W Europie możliwe jest zarażenie kryzysem zadłużenia, co może wpłynąć na sektor bankowy m.in. Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii czy Wielkiej Brytanii - ostrzegają analitycy Moody's Investor Service w opublikowanym w czwartek raporcie. Moody's to jedna z wiodących agencji ratingowych.

RSS

Czerwona kartka dla Trzech Króli. Będą skargi do Trybunału

22.11.10

Prezydent podpisał ustawę ustanawiającą 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli, dniem wolnym od pracy. Przeciwko ustawie - z różnych powodów są i związki zawodowe, i pracodawcy. "Solidarność" i "Lewiatan" zapowiadają zaskarżenie jej do Trybunału Konstytucyjnego.

RSS

where can i get Christian Louboutin d'Orsays Nobang Gray Sandals

29.07.12

Are There Any Fresh Developments within Religious Louboutin Shoes and boots I always May not Mindful Of

czytaj dalej

RSS

Płaca minimalna w górę! O ile i od kiedy wzrosną pensje

08.05.12

Około 1599 zł - tyle od nowego roku wynosić będzie płaca minimalna. To o blisko 100 zł więcej niż obecnie. Wszystko dzięki wysokiej inflacji i wzrostowi PKB - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". finanse.wp.pl

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Barosso zapowiada porządki

08.09.11

Przewodniczący Komisji Europejskiej zapowiada, że Unia Europejska wypracuje w ciągu najbliższych trzech lat skuteczną politykę gospodarczą, która zapewni Europie aktywną rolę w świecie.

RSS

IKE Getin Banku wśród najlepszych na rynku

22.08.12

Chciałbyś podwyższyć swoją przyszłą emeryturę, ale wciąż poszukujesz produktu bankowego, który Ci to umożliwi? Słyszałeś o Indywidualnych Kontach Emerytalnych, ale nie wiesz, z którego z nich warto skorzystać?

czytaj dalej

RSS

Zapłacili 35 mln zł! Czy nasza piłka nożna jest tego warta?

08.09.11

Biznes oparty na kupnie praw do nazw stadionów piłkarskich w Europie wart jest grube miliony euro rocznie. U nas ten rodzaj sponsoringu dopiero raczkuje. Aby taki biznes mógł wystartować potrzebne są nowe, nowoczesne stadiony. W Polsce dopiero w tym roku do użytku oddano pierwsze obiekty na światowym poziomie. finanse.wp.pl

RSS

Zmiana w podatkach i... zaleje nas nowy napój z jabłek

29.01.13

Związek Sadowników RP przy współpracy z Polską Radą Winiarstwa i resortem rolnictwa chce rozwinąć produkcję cydru w naszym kraju - poinformował prezes Związku Mirosław Maliszewski. Cydr - to sfermentowany napój niskoalkoholowy z jabłek. finanse.wp.pl

RSS

AMB PROPERTY CORPORATIONÂŽ I PROLOGIS FINALIZUJĄ FUZJĘ

15.06.11

WARSZAWA, 6 czerwca 2011 r. – AMB Property Corporation (NYSE: AMB) i ProLogis (NYSE: PLD) ogłosiły zakończenie fuzji, w wyniku której powstała spółka Prologis, Inc., wiodący globalny właściciel, operator i deweloper nieruchomości przemysłowych. Od 3 czerwca 2011 roku akcje nowej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku pod sygnaturą PLD.

czytaj dalej

RSS

Złoty i świat czekają na Bena

08.12.09

Wszyscy czekają na słowa Bena Bernanke. Szef Fed może wieczorem zasugerować, jakie będą dalsze losy stóp procentowych w USA. Po rewelacyjnych danych o bezrobociu w USA z piątku, wzrosły przypuszczenia, że stopy wzrosną szybciej, niż się spodziewano. Każde słowo Bernanke może więc spowodować zmiany na rynkach finansowych - umocnić lub osłabić dolara, a więc także i złotego.

RSS

Unia rosyjsko-kazachska od lipca

29.05.10

Premier Rosji potwierdził, że już 1 lipca wejdzie w życie unia celna pomiędzy Rosją i Kazachstanem. Uczestnikiem porozumienia, według planów, miała być Białoruś, ale w ostatecznej wersji układu Mińska nie ma.

RSS

Certyfikat jakości dla Centrum Tłumaczeń pwn.pl

26.11.09

Centrum Tłumaczeń pwn.pl, należące do grupy kapitałowej Wydawnictwa Naukowego PWN SA, jako jedno z zaledwie kilku polskich biur tłumaczeń pozytywnie przeszło audyt i otrzymało certyfikat zgodności z normą PN-EN 15038. Rezultat, jaki CT pwn.pl uzyskało w czasie audytu, należy do najlepszych w Europie.

Norma PN EN 15038 gwarantuje, że wszystkie procedury stosowane przez firmę tłumaczącą w czasie przekładu dokumentów są zgodne ze standardami przyjętymi jako wyznaczniki jakości w większości krajów europejskich.

czytaj dalej

RSS

Polacy nie znają swoich praw jako kredytobiorcy

29.05.17

Znajomość własnych praw jako konsumenta i kredytobiorcy kuleje wśród Polaków.

RSS

Jawo - Pierogi z kapustą i grzybami w sosie z sera pleśniowego

01.11.13

Pierogi z kapustą i grzybami to staropolskie tradycyjne danie, o którym przypominamy sobie zazwyczaj w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ potrawa ta jest niezwykle smaczna i pożywna, wpisująca się szczególnie w jesienne menu.

czytaj dalej

RSS

Niemcy znaleźli 55,5 mld euro. Zgubił je księgowy "bad banku"

01.11.11

Niemiecki deficyt nieoczekiwanie zmniejszył się o 55,5 mld euro - wszystko dzięki wykryciu błędu księgowego w bilansie znacjonalizowanego banku Hypo Real Estate. O sprawie poinformowało niemieckie ministerstwo finansów.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny