Miedwiediew i Obama przyjaciółmi na Twitterze

22.07.10

Najpierw wypad na hamburgera, teraz wspólne blogowanie. Dmitrij Miedwiediew na Twitterze ma już 50 tys. znajomych - w tym Baracka Obamę.

Wyznaczenie na 17 października daty wielkiej kanonizacji 6 błogosławionych w Watykanie, wyklucza beatyfikację Jana Pawła II, o której spekulowały w tym terminie media. W tej chwili najbardziej prawdopodobnym terminem wydaje się wiosna 2011 roku. U wybrzeży Libii uratowano w sobotę 3480 imigrantów z kilkunastu dryfujących łodzi, którymi próbowali przepłynąć do Włoch - poinformowała w niedzielę nad ranem włoska agencja Ansa. Zapotrzebowanie na ciepło na początku sezonu grzewczego jest wyższe niż przed rokiem, W tym roku wyższe są też ceny gazu, węgla czy ciepła z sieci, Gdyby w kolejnych miesiącach sytuacja była podobna, rachunki za ogrzewanie przeciętnego mieszkania w ,,,Pierwsze dni października zapowiadają się deszczowo, a miejscami także burzowo. Jest źle! Jakości benzyny, oleju napędowego i LPG ciągle daleko do ideału. Złe paliwo kryje się w każdym województwie. Po jego zalaniu masz zniszczony silnik, korozję i kłopot z odpaleniem auta. Nie ryzykuj i, zanim zatankujesz do pełna, zobacz najnowszą listę skontrolowanych stacji. Dzisiejsze nastroje inwestorów od rana podlegały ciągłym wahaniom, przez co trudno było określić, czy któraś strona rynku miała przewagę, Opublikowane w południe dane o dynamice zamówień przemysłowych z Niemiec nie miały większego wpływu na rynek, mimo iż

Ma to na celu upewnić sojuszników co do zaangażowania USA w kryzys na Ukrainie.

Najnowsze rakiety Korei Północnej zaprezentowane na wielkiej paradzie w połowie kwietnia to atrapy i to kiepskiej jakości - twierdzą analitycy. Po dokładnej analizie zdjęć uznano, iż każda z sześciu pokazanych rakiet różni się szczegółami, wszystkie są nielogicznie skonstruowane i w rzeczywistości nie mogłyby wystartować. Japończycy określili pozorną dumę wojska Korei Północnej jako "papier-mache". Ma w swojej karierze chwile wspaniałe, takie jak te z Salt Lake City i Vancouver. Zna też smak porażki. Ale po każdej się podnosił i walczył dalej. Adam Małysz po zdobyciu czwartego olimpijskiego medalu, zawstydził dziennikarzy przypominając ich słowa sprzed czterech lat w Turynie.

Ministerstwo zdrowia tłumaczy się z bałaganu, przez którzy cierpią chorzy na raka. Chodzi o skandaliczne potraktowanie leczonych "chemioteriapią niestandardową". Wielu pacjentów zgłosiło się w styczniu do swoich szpitali na zabieg i usłyszało, że NFZ zakazał leczenia ich w tych placówkach. O niewykonywanie wyroku śmierci wydanego w środę w Mińsku na dwóch oskarżonych w procesie o zamach w mińskim metrze zaapelował do władz Białorusi sekretarz Rady Europy Thorbjoern Jagland. Prezes PLL LOT Sebastian Mikosz powiedział w środę, że pasażerowie mogą spodziewać się opóźnień w rozkładzie lotów. Powodem są "korki" na niebie w ruchu lotniczym po otwarciu przestrzeni powietrznej dla samolotów rejsowych nad Polską i częścią Europy.Policja w angielskim Birmingham, gdzie w tym tygodniu doszło do zamieszek, znalazła nowy sposób identyfikowania chuliganów: ich zdjęcia wyświetlane są na wielkim ekranie umieszczonym na furgonetce, która krąży po mieście. Odzew mieszkańców jest duży. Mroźna i śnieżna zima niestraszna, jeśli się ma odpowiednio gruby portfel. I wcale nie chodzi o ucieczkę do ciepłych krajów. Otóż nie trzeba się ruszać z własnego domu. Udowadniają to Janusz Józefowicz i Natasza Urbańska. Zafundowali sobie saunę, która wyciśnie z nich siódme poty.

RSS

Do kogo powinien się zwrócić podatnik, jeżeli ma problem podatkowy?

15.09.11

Polskie przepisy prawa podatkowego bardzo często sprawiają wrażenie niejasnych i skomplikowanych. Nic dziwnego, że w wielu przypadkach właściwa ich interpretacja sprawia podatnikom mnóstwo problemów. Gdzie zatem można szukać pomocy w ich rozwiązaniu? Pomocna może się okazać księgowa, doradca podatkowa, czy też infolinia podatkowa.

RSS

Urlop jesienią? W Europie czeka wiele pięknych miejsc

22.09.15

Zobacz, które rejony w Europie warto teraz odwiedzić.

RSS

Złoty ma jeszcze niewielką przestrzeń do wzrostu

01.08.12

Dzisiejszy handel na złotym upłynie pod znakiem oczekiwań na jutrzejszy komunikat FED - dzisiejszy New York Times próbuje budować kolejne oczekiwania, powołując się na słowa byłego szefa FED, Alana Greenspana, którego zdaniem bank centralny powinien zawcz

RSS

Stolica opryskuje dzielnice: Gronkiewicz-Waltz rusza na wojnę z komarami

29.06.10

Dwie fale powodziowe sprawiły, że w stolicy w rekordowym tempie zaczęły rozmnażać się komary, meszki i kleszcze. Dlatego ratusz od środy rozpoczyna opryski. To historyczna chwila. Bo prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz pierwszy idzie na wojnę z owadami.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Pech polskich quadów

01.01.12

Siedmiu zawodników jadących quadami, w tym trzech Polaków: Łukasz Łaskawiec, Maciej Albinowski (obaj RMF Caroline Team) i Rafał Sonik (ATV), nie będzie oficjalnie klasyfikowanych w 34. Rajdzie Dakar z powodu nieprzepisowych pojazdów.

RSS

Grozi mu 10 lat więzienia: Pijany bandzior ranił kobietę z samopału

22.02.10

Stanął przy stoliku, przy którym siedziało młode małżeństwo. Był mocno pijany i bardzo agresywny. Ewidentnie szukał zaczepki. W ręce trzymał metalową rurkę. Nagle z jej wylotu wypalił pocisk. Ranił młodą kobietę w dłoń. Okazało się, że bandzior samodzielnie robi broń.

RSS

Orka, Czapla, Karakale, Leopardy... Wszystkie wyzwania Macierewicza

15.11.15

Jako nowy minister obrony Antoni Macierewicz stanie przed szeregiem poważnych wyzwań. Część jest nieunikniona, część Macierewicz może stworzyć sobie sam.

RSS

Ponad 30 zagrożonych miejsc: Śląsk walczy z osuwiskami ziemi

08.07.10

Co najmniej 30 osuwisk w województwie śląskim, będzie wymagało badań geologicznych, monitoringu i zabezpieczenia. Władze gmin, w których występuje to zagrożenie, mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach rządowego projektu osłony przeciwosuwiskowej.

RSS

Chwilowa pauza w umocnieniu dolara

15.05.13

Zdaniem Charlesa Plossera z filadelfijskiego oddziału FED, który przemawiał dzisiaj na wyjazdowej konferencji w Sztokholmie, zbyt długie utrzymywanie ultra-liberalnej polityki może być mało komfortowe dla części członków FED, Jego zdaniem ,,,

RSS

Ryzykowna gra

08.05.19

Prezydent USA Donald Trump ponownie użył swojego konta na Twitterze, by wprowadzić zamęt na rynkach finansowych i tym razem przywrócił groźby podwyższenia ceł na towary importowane z Chin, Po tygodniach zapewnień obu stron, że negocjacje ,,,

RSS

"Najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata". Premier powitała amerykańskich żołnierzy

15.01.17

Uroczystości w Żaganiu.

RSS

Zderzenie dwóch fiatów przy skręcie w lewo. Osiem osób w szpitalu

29.04.13

RSS

Dużo emocji, mało muzyki

15.06.11

Nieprzychylny komentarz Zbigniewa Hołdysa na Facebooku na temat „X Factor” wywołał burzę w Internecie. Jego autor na Łamach "Wprost" wyjaśnia więc mechanizmy działania programów typu talent show.

RSS

Zadzwonił, że "wyp... pół bloku". Policja oddzwoniła: który?

08.10.16

33-latek się zdziwił. ("Fakty" TVN)

RSS

Dwa razy nic

29.08.17

Końcówka 2017 roku będzie bardzo intensywnym okresem w polityce pieniężnej, W tym samym czasie gdy ECB zacznie wygaszać program ilościowego luzowania, Rezerwa Federalna rozpocznie proces stopniowego ograniczania sumy bilansowej, Pomimo tak ,,,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny