KE - zastrzeżenia do Polski ws. naruszeń prawa unijnego

15.07.10

Kolejne zastrzeżenia Komisji Europejskiej pod adresem Polski dotyczące naruszenia unijnego prawa. Tym razem chodzi o magazynowanie gazu i dostęp do gazociągu jamalskiego. Bruksela wysłała do Warszawy już drugie upomnienie w tej sprawie, wzywając do zaprzestania praktyk niezgodnych z zasadami jednolitego rynku gazu.
Komisja kwestionuje przede wszystkim wymóg nałożony na importerów gazu dotyczący magazynowania pewnej ilości surowca na terytorium Polski. Tłumaczy, że to dyskryminuje unijne firmy importujące błękitne paliwo do Polski, zmuszając je do szukania dróg transportu gazu do pomieszczeń magazynowych. Bruksela krytykuje też decyzję o braku dostępu do gazociągu jamalskiego, którym do Polski płynie rosyjski gaz. Chodzi o to, że zachodnioeuropejscy kontrahenci nie mogą z niego korzystać. Komisja podkreśla, że to narusza unijną zasadę dostępu trzecich stron do infrastruktury gazowej i ogranicza konkurencję na wspólnym rynku. To także - jak argumentuje Bruksela - zamyka polski rynek dla unijnych dostawców, co jest zagrożeniem dla ciągłości dostaw gazu.
Komisja podkreśla też, że najlepszą gwarancją zapewnienia bezpieczeństwa dostaw jest konkurencyjny, wewnętrzny rynek energetyczny Unii Europejskiej. A tak może być tylko wtedy, kiedy zapisy unijnej dyrektywy gazowej zostaną w pełni i prawidłowo wdrożone we wszystkich krajach.
Warszawa ma teraz 2 miesiące na odpowiedź. Jeśli wyjaśnienia nie będą satysfakcjonujące, Komisja może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.


Mężczyzna jechał "siódemką" w stronę Warszawy. Samotny bieg dał Amerykankom finał Nadzieje na kontynuację nieśmiałych wzrostów z ostatnich dni zostały dziś pogrzebane, Obawy przed kryzysem finansowym w Europie stają się coraz poważniejsze,Trafił do firmy wędliniarskiej. Premier zapowiada poważną rozmowę z Mirosławem Drzewieckim po jego powrocie z urlopu na Florydzie. Wszystko przez mocny telewizyjny wywiad z byłym ministrem sportu. Politycy już wiedzą, jaki będzie finał tego spotkania. "Powinien złożyć mandat poselski" - radzi Drzewieckiemu Janusz Palikot. W lesie pod Kutnem.

Większość obserwatorów rynku spodziewała się, że grudzień będzie swego rodzaju zwieńczeniem dobrego dla giełd całego 2010 r, Głównym argumentem był znany w finansowej nomenklaturze tzw, rajd Świętego Mikołaja, Faktycznie #8211; zgodnie z tymi ,,,

Policja prosi o wszelkie informacje w tej sprawie. Euro i europejskie indeksy tracą na wartości po tym, jak perspektywiczny kandydat we francuskich wyborach prezydenckich, prezes nacjonalistycznego Frontu Narodowego Marine Le Pen, ujawniła swoje plany polityczne, Zapowiedziała ona m,in, wyjście ,,,

Zdaniem szefa Fed Bena Bernanke, jeśli Kongres nie uchwali podniesienie prawnie dopuszczalnego limitu zadłużenia USA do 2. sierpnia, rząd będzie musiał ograniczyć 40 proc. wydatków; zabraknie m.in. pieniędzy na opiekę medyczną, emerytury i wydatki wojskowe. Obrona chciała uniewinnienia. Gwałtowne zjawisko zakłóciło sielskie popołudnie.Opuszczanie strefy euro jest popularnym postulatem skrajnych partii politycznych w Europie, Teraz czas na Francję, Poznaliśmy szczegóły posiedzenia FED, Bitcoin rekordowo drogi Wczoraj pojawiły się dobre dane makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych ? majowa dynamika sprzedaży detalicznej okazała się lepsza od oczekiwań, Rosjanie nie zgadzają sie na upublicznienie zapisów z czarnych skrzynek prezydenckiego tupolewa - podała TVN24. Ma to wynikać z zapisów konwencji chicagowskiej, które zawarte są w podpisanym dziś w Moskwie memorandum. Szef MSWiA Jerzy Miller uważa jednak, że zgoda Rosjan nie jest potrzebna.

RSS

Defekt roweru i odległe miejsce Majki. 10. etap TdF dla Australijczyka

12.07.16

Australijczyk Michael Matthews wygrał we wtorek w Revel 10. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. W klasyfikacji generalnej bez zmian - prowadzenie w imprezie zachował Brytyjczyk Chris Froome.

RSS

Wybuch na przystanku w centrum Moskwy. Ranni

08.12.15

Prawdopodobnie eksplodował niewielki ładunek.

RSS

Indie zamówiły u Rosji 250-300 myśliwców piątej generacji

08.10.10

Minister obrony Indii powiadomił dziś o zamówieniu u Rosji od 250 do 300 myśliwców piątej generacji; eksperci uważają, że wartość kontraktu może wynieść do 30 mld dolarów.

RSS

Uczestnicy pokojowych negocjacji zatrzymani

01.03.14

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Kontroler mówił "na ścieżce i na kursie", gdy samolot na nich nie był

01.08.11

Zarówno wtedy, gdy samolot Tu-154M był powyżej ścieżki i obok kursu, jak i wtedy, gdy był poniżej ścieżki, kontrolerzy informowali załogę, że samolot jest na ścieżce i na kursie - stwierdziła polska komisja badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej.

RSS

Dostawy do 2037 roku: Dostaniemy gaz z Rosji. Jest porozumienie

29.01.10

Jest porozumienie PGNiG i Gazpromu w sprawie dostaw gazu do Polski - wynika z nieoficjalnych informacji radia RMF FM. Na razie nie ujawniono warunków umowy. Wiadomo jednak, że porozumienie przedłuża dostawy gazu z Rosji do 2037 roku.

RSS

Saxo Bank: Apetyt na ryzyko: w Azji defensywnie, ale waluty kończą sesję prawie bez zmian

01.12.11

Po azjatyckim otwarciu apetyt na ryzyko był raczej niewielki w rezultacie obniżenia przez SP ratingu kilkudziesięciu amerykańskich banków po skorygowaniu kryteriów i metodologii stosowanych przez tę agencję w odniesieniu do sektora bankowego, Indeksy,,,

RSS

List gończy za ministrem z rządu Tymoszenko

01.09.10

Bohdan Danyłyszyn, b. minister gospodarki w rządzie poprzedniej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, poszukiwany jest międzynarodowym listem gończym Interpolu. Władze w Kijowie podejrzewają go o narażenie państwa na straty w wys. 18,5 mln hrywien (7,5 mln zł).

RSS

Tydzień na rynku giełdowym

01.08.11

Brak porozumienia w kwestii podniesienia progu budżetowego w USA przekłada się na zły sentyment na giełdach światowych, Był to jeden z gorszych tygodni na Wall Street, jaki widzieliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, a środowe spadki na głównych indeksach ame

RSS

Białoruś: B. kandydaci na prezydenta w rękach KGB

22.12.10

Pięciu liderów białoruskiej opozycji, którzy kandydowali w niedzielnych wyborach prezydenckich i zostali zatrzymani po demonstracji w Mińsku, znajduje się w areszcie śledczym KGB - podało Radio Swaboda.

RSS

Zaginął 74-letni taksówkarz. Znaleźli tylko samochód

29.04.14

RSS

J. Kaczyński: Rząd musi bronić polskiej marki

22.02.11

Prezes PiS uważa, że rząd musi bronić polskiej marki "zagrożonej" przez Rosję w związku z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy.

RSS

"Kościół nie żąda żadnych przywilejów"

08.04.12

Kościół nie żąda żadnych przywilejów, ale normalności w pełnieniu swojej misji. Nie można zdejmować krzyża, to znak Polski - podkreślił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź w orędziu wielkanocnym. - Wielkanoc, używając języka wojskowego, można nazwać dniem zwycięstwa. Zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad grzechem - powiedział metropolita.

RSS

"Niech nam mówią, że jesteśmy lewicowi. Może po trosze..."

22.06.10

Jarosław Kaczyński robi kolejny ukłon w stronę Grzegorza Napieralskiego. Podczas konwencji w Szczecinie, skąd pochodzi szef SLD, prezes PiS oświadczył, że po trosze jest lewicowy. Zadeklarował ponadto, że już zawsze będzie używał słowa "lewica" zamiast "postkomunizm". A jakim byłby prezydentem? "Na poważnie", nie "od żyrandoli" - przekonywał lider PiS.

RSS

Miała chronić granicę III Rzeszy przed atakiem z Polski. Przenoszą zaporę przeciwczołgową

29.09.15

Jest szeroka na 11 metrów i waży 100 ton.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny