KE - zastrzeżenia do Polski ws. naruszeń prawa unijnego

15.07.10

Kolejne zastrzeżenia Komisji Europejskiej pod adresem Polski dotyczące naruszenia unijnego prawa. Tym razem chodzi o magazynowanie gazu i dostęp do gazociągu jamalskiego. Bruksela wysłała do Warszawy już drugie upomnienie w tej sprawie, wzywając do zaprzestania praktyk niezgodnych z zasadami jednolitego rynku gazu.
Komisja kwestionuje przede wszystkim wymóg nałożony na importerów gazu dotyczący magazynowania pewnej ilości surowca na terytorium Polski. Tłumaczy, że to dyskryminuje unijne firmy importujące błękitne paliwo do Polski, zmuszając je do szukania dróg transportu gazu do pomieszczeń magazynowych. Bruksela krytykuje też decyzję o braku dostępu do gazociągu jamalskiego, którym do Polski płynie rosyjski gaz. Chodzi o to, że zachodnioeuropejscy kontrahenci nie mogą z niego korzystać. Komisja podkreśla, że to narusza unijną zasadę dostępu trzecich stron do infrastruktury gazowej i ogranicza konkurencję na wspólnym rynku. To także - jak argumentuje Bruksela - zamyka polski rynek dla unijnych dostawców, co jest zagrożeniem dla ciągłości dostaw gazu.
Komisja podkreśla też, że najlepszą gwarancją zapewnienia bezpieczeństwa dostaw jest konkurencyjny, wewnętrzny rynek energetyczny Unii Europejskiej. A tak może być tylko wtedy, kiedy zapisy unijnej dyrektywy gazowej zostaną w pełni i prawidłowo wdrożone we wszystkich krajach.
Warszawa ma teraz 2 miesiące na odpowiedź. Jeśli wyjaśnienia nie będą satysfakcjonujące, Komisja może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu.


Potężny wyż jest teraz nad Niemcami i zmierza w naszą stronę. Wszystkim internautom i czytelnikom portalu Wprost24 życzymy radosnych świąt wielkanocnych, stołu obfitującego w świąteczne smakołyki i tradycyjnie mokrego dyngusa
Bayern Monachium w kolejnej rundzie Pucharu Niemiec. Bawarczycy pewnie pokonali grający na zapleczu Bundesligi Kaiserslautern 4:0.Francuski prokurator Francois Molins poinformował, że zamachowcem z Lyonu kierowały motywy terrorystyczne. W sobotę rozdano nagrody, festiwal kończy się w niedzielę. Rachunek bankowy obsługiwany przez Internet może być nawet sześć razy tańszy, Średni koszt obsługi rachunku internetowego to 50,26 zł rocznie, Z kolei tradycyjny klient musi się liczyć z przeciętnym 12-miesięcznym kosztem w wysokości 310,33 zł, W Open Fi

Krówki i gadżety dostaną podróżni, którzy w piątki i soboty, od maja do połowy lipca br., kupią bilety na pociągi PKP Intercity na wybranych dworcach w całej Polsce. Firma chce zachęcać pasażerów, żeby na wakacje wybrali się pociągiem.

Rybacy zaganiają dziesiątki morskich ssaków do niewielkiej zatoki Taiji. 56-letnią Lindsay Sandiford skazano w Dżakarcie za próbę przemytu 4,8 kg kokainy.

Świadek - zeznający w procesie Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. ps. Słowik, oskarżonych o współudział w zabójstwie gen. Marka Papały - odwołał przed sądem złożone w prokuraturze zeznania, w których obciążał "Słowika". Patrol straży leśnej odnalazł w niedzielę w lasach pod Dorotowem (woj. warmińsko-mazurskie) opróżniony z gotówki bankomat, który kilka dni wcześniej skradziono spod supermarketu Biedronka w Olsztynie. Łupem złodziei padło 75 tys. zł - podała w poniedziałek policja. Instytucje finansowe nie narzekają na brak płynności, więc mogą spokojnie obserwować rozwój akcji kredytowej, umacnianie złotego i czekać na decyzję Rady Polityki Pieniężnej, W ciągu ostatniego miesiąca cztery banki obniżyły wysokość oprocentowania lokatCo najmniej 42 osoby poniosły śmierć, a około 100 zaginęło w następstwie zatonięcia przeładowanego statku na rzece Niger w środkowej Nigerii - poinformowała w sobotę miejscowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych. Do wypadku doszło w piątek. Policjanci od rana weryfikowali informacje zawarte w tajemniczych ulotkach. Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu Ali Chamenei wysłał do prezydenta USA Baracka Obamy tajny list, będący odpowiedzią na wcześniejsze pismo amerykańskiego przywódcy dot. rozmów nuklearnych z Iranem i możliwej współpracy w walce z Państwem Islamskim.

RSS

Komentarz walutowy

15.06.15

Wczoraj pojawiły się dobre dane makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych ? majowa dynamika sprzedaży detalicznej okazała się lepsza od oczekiwań,

RSS

Czas na radość i świętowanie

22.12.13

Chiny zacieśniają swoją politykę, lira turecka zbiera cięgi, agencja SP obniża rating Unii Europejskiej, Bank of Japan trzyma kurs, a rynki wschodzące znów ogarnia strach przed walutową zadymą, Taki dzisiaj jest nasz świat, nic dodać, ,,,

RSS

Kampania wyborcza

15.06.10

       Do wyborów prezydenckich pozostało sześć dni. Kandydaci i ich sztaby walczyli o głosy w różnych stronach Polski.
       Bronisław Komorowski oczekuje wyjaśnień od Jarosława Kaczyńskiego w sprawie prywatyzacji szpitali. Prawo i Sprawiedliwość twierdziło, że wygrana kandydata PO oznacza zgodę na prywatyzację tych placówek. Platforma zagroziła Jarosławowi Kaczyńskiemu procesem w trybie wyborczym, jeżeli do poniedziałku nie przeprosi.
       Marszałek Sejmu powiedział w Poznaniu, że Prawo i Sprawiedliwość powinno przyznać się do błędu w tej sprawie. Jego zdaniem, pośrednio zrobił to podczas wczorajszej debaty kandydat PiS Jarosław Kaczyński. Prezes tej partii mówił wczoraj, że PO chce komercjalizować, a nie - jak mówili wcześniej przedstawiciele jego partii - prywatyzować szpitale.
       Bronisław Komorowski powiedział, że woli, by zamiast procesu wyborczego, prezes PiS wyjaśnił tą sprawę. Jak podkreślił, jest to ważne, bo chce zgody sejmowych partii wokół reformy służby zdrowia.
       Sztab Bronisława Komorowskiego zażądał w sobotę, aby kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński wycofał się ze słów o rzekomym poparciu kandydata PO dla pomysłu prywatyzacji służby zdrowia. Sztab kandydata Platformy zapowiedział, że jeśli do poniedziałku żądanie przeprosin nie będzie spełnione, to zostanie złożony pozew do sądu w trybie wyborczym.
       PiS przepraszać nie zamierza i powołuje się na tekst programowy Platformy z 2007 roku z partyjnej strony internetowej. Sztab Prawa i Sprawiedliwości zachęca marszałka, by zamiast domagać się przeprosin przyznał raczej, że - podobnie jak w sprawie polowań i udziału w debacie w TVP - po prostu zmienił zdanie.
       Zdaniem rzecznika Klubu Parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka marszałek Komorowski jako kandydat na prezydenta nie zadeklarował dotąd wyraźnie, że zawetuje ustawę prowadzącą do prywatyzacji.
       Komercjalizacja oznacza przekształcenie ZOZ-ów w spółki prawa handlowego, które muszą kierować się zyskiem, a jeżeli tak będzie, to dyrektor będzie zamykał te oddziały, które będą niedochodowe - przekonuje PiS.
       Sztab Jarosława Kaczyńskiego wytknął Bronisławowi Komorowskiemu także wpadkę konstytucyjno-zdrowotną. Szefowa sztabu Joanna Kluzik-Rostkowska zauważyła, że mówiąc o prawie do opieki zdrowotnej marszałek zamiast na artykuł 68. Konstytucji powołał się na artykuł 70., który  dotyczy prawa do nauki."Zgadzamy się, że każdy ma prawo do nauki i, że nauki nigdy dość" - dodała posłanka PiS.
        Jarosław Kaczyński na wiecu w Rawie Mazowieckiej po raz kolejny odniósł się do kwestii prywatyzacji służby zdrowia. Kandydat PiS w wyborach prezydenckich podkreślał, że silne państwo jest potrzebne, by strzec też wspólnego majątku, który "obsługuje" wspólne potrzeby całego społeczeństwa.
        Kaczyński zaznaczył, że tylko wtedy, gdy służba zdrowia będzie publiczna, każdy - niezależnie od swojej zamożności - znajdzie w niej pomoc. Tłumaczył, że najwięcej pomocy potrzebują ci, którzy są starzy, a często biedni i to na nich potrzebne są wspólne środki.
        Jarosław Kaczyński dodał, że "niektórzy spośród tych, którzy w swoich programach głosili" chęć prywatyzacji służby zdrowia, teraz też twierdzą tak jak on". Zaznaczył, że "my się nie chcemy z nikim w tych wyborach procesować, ale nie pozwolimy na wmawianie ludziom nieprawdy"- mówił Kaczyński.
        Kaczyński dodał, że "każdy ma prawo zmienić zdanie" i on jako prezydent będzie chciał usiąść z rządem Donalda Tuska i wspólnie ostatecznie załatwić sprawy służby zdrowia. "Wprowadzić plan Zbigniewa Religii, bo to jedyne przygotowane rozwiązanie" - dodał.
        Kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski ocenił, że wczorajsza debata telewizyjna to była rozmowa o konkretach. Dodał, że bardzo się cieszy, że do niej doszło.
        W debacie - oprócz Napieralskiego - wzięli udział Jarosław Kaczyński, Waldemar Pawlak i nieoczekiwanie Bronisław Komorowski, który wcześniej odmawiał udziału w debacie.
        Grzegorz Napieralski, który przebywa w Krakowie, pozytywnie ocenił pojawienie się Komorowskiego w studiu TVP. "Cieszę się, że jednak przyszedł i chciał rozmawiać" - mówił kandydat Sojuszu na prezydenta.
Lider SLD mówił też, że Bronisław Komorowski powinien skierować do Sejmu ustawę medialną przygotowaną przez środowiska twórcze. Jego zdaniem jest ona znakomita i Bronisław Komorowski powinien dotrzymać słowa i wprowadzić ją pod obrady Sejmu. "Zbudujmy media publiczne bez podziałów politycznych" - mówił kandydat na prezydenta. Grzegorz Napieralski powtórzył także, że polscy żołnierze powinni zostać wycofani z Afganistanu.
        Lider SLD jutro spotka się z pracownikami Huty im. Tadeusza Sendzimira w Nowej Hucie.
        Wicepremier Waldemar Pawlak ocenia, że wczorajsza debata wyborcza była wyważona i merytoryczna. Zdaniem Waldemara Pawlaka - jeśli chodzi o ton dyskusji - inni kandydaci poszli w jego ślady. Przypomniał, że on sam od dawna opowiadał się za dialogiem i porozumieniem, a teraz w jego ślady poszli inni kandydaci. "Oby to nie było nawrócenie wyborcze i sezonowe" - mówił Waldemar Pawlak.
        Marek Jurek powiedział w programie Gorący Temat w telewizyjnej Dwójce, że jego pierwszą inicjatywą ustawodawczą jako wybranego prezydenta byłoby wydłużenie urlopów macierzyńskich. Marek Jurek zastrzega, że rolą prezydenta nie powinno być zgłaszanie kolejnych inicjatyw, jednak ta sprawa wymaga szybkiego działania.
        Kolejną sprawą, którą chciałby zrobić były marszałek, to - jak mówi - odblokowanie reformy prawa wyborczego. Marek Jurek podkreśla, że wprowadzenie wyborów większościowych i jednomandatowych okręgów wyborczych miałoby wszelkie szanse wejść w życie, gdyby zostało zaproponowane przez nowego prezydenta. Przypomniał, że obiecywała to Platforma Obywatelska, pomysł popiera także większość Polaków.
        Marek Jurek liczy, że wyścigu wyborczym walczy o trzecie miejsce z Grzegorzem Napieralskim. Według sondażu Homo Homini sprzed 2 dni, zrealizowanego dla Polskiego Radia, na byłego marszałka chce głosować pół procent respondentów.
        Janusz Korwin-Mikke poinformował dziennikarzy, że składa pozew w trybie wyborczym przeciwko TVN. Powodem jest wyemitowanie przez tę stację materiału filmowego przedstawiającego propozycję piosenek najbardziej pasujących do spotów poszczególnych  kandydatów na prezydenta. Zdaniem Korwina-Mikkego poprzez manipulacyjne zestawienie obrazu i komentarza - sugerowano, że jest on zwolennikiem faszyzmu, a piosenka nawiązująca do tego kierunku politycznego byłaby najwłaściwsza do charakterystyki jego sylwetki. Kandydat na prezydenta z sarkazmem porównał to, co go spotkało do możliwości pokazania w mediach, w podobnym kontekście Charliego Chaplina i wysuwania sugestii, że skoro ma charakterystyczny wąsik, to też może być zwolennikiem poglądów Adolfa Hitlera.
        Janusz Korwin-Mikke skrytykował wczorajszą debatę wyborczą w TVP, w której udział brali kandydaci na prezydenta wywodzący się z czterech partii mających obecnie zaplecze polityczne w Sejmie. Uznał ją za nudnąÂ  i nie wnoszącą niczego nowego do dyskusji nad kształtem przyszłej prezydentury.
        Kandydat na prezydenta z Polskiej Partii Pracy Bogusław Ziętek odwiedził Szczecin. W czasie spotkanie z wyborcami domagał się między innymi natychmiastowego wycofania polskich wojsk z Afganistanu, wprowadzenia lokalnego podatku do 10 złotych, który trafiałby bezpośrednio do szpitali, powrotu do budownictwa z wielkiej płyty, a także uruchomienia programu "TIR-y na tory".
        Bogusław Ziętek podkreślił, że Polska posiada świetnie rozbudowaną infrastrukturę kolejową. "Drogi muszą być przywrócone normalnym obywatelowi" - mówił kandydat na prezydenta.
        Bogusław Ziętek proponuje również uznanie prawa własności między innymi dla lokatorów mieszkań zakładowych, a także zastąpienie umów pozakodeksowych stałymi umowami o pracę. Bogusław Ziętek ubolewał, że w telewizyjnej debacie prezydenckiej nie spotkali się wszyscy kandydaci. Jego zdaniem bya ona nudna, a obecni na niej czterej kandydaci reprezentujący ugrupowania parlamentarne prezentowali poglądy, których do tej pory nie wyznawali.
        Andrzej Lepper uważa, że wczorajsza debata czterech kandydatów na prezydenta nie miała nic wspólnego z demokracją i równym dostępem do mediów. Kandydujący na prezydenta przewodniczący Samoobrony podczas konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że we wczorajszej debacie w Telewizji Polskiej powinno było wziąć udział dziesięciu polityków walczących o fotel głowy państwa. Andrzej Lepper zwrócił uwagę, że brak pozostałych kandtydatów, których partie nie są obecne w Sejmie, pokazuje, że w Polsce "są równi i równiejsi".
        Kandydat Samoobrony na prezydenta podkreślił, że debata była nudna i zabrakło konkretów. Andrzej Lepper dodał, że zabrakło merytorycznej dyskusji, zaś czterej kandydaci udowodnili jego zdaniem, iż nie mają Polakom nic do zaoferowania.
        Kandydujący na prezydenta Kornel Morawiecki odwiedził Szczecin.  Założyciel i przewodniczący "Solidarności Walczącej" przyjechał, by zabiegać między innymi o głosy stoczniowców. W tej chwili sondaże dają bezpartyjnemu kandydatowi jedynie jeden procent poparcia.
        Kornel Morawiecki zapowiedział, że gdyby został prezydentem, chciałby rozliczyć winnych upadku Stoczni Szczecińskiej. Głównym problemem województwa zachodniopomorskiego - zdaniem Morawieckiego - jest rosnące bezrobocie.

RSS

Sasin: będzie wsparcie dla uczelni o. Rydzyka. Kukiz: zapłaćcie, tylko nie z mojej kasy

01.02.16

PiS wciąż chce wesprzeć uczelnię o. Rydzyka.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Kucharski o "pazerności" Lewandowskiego

08.04.16

Nowa, ciągle negocjowana umowa z Bayernem Monachium rozbudziła ostatnio spore emocje w niemieckich mediach.

RSS

Kwaśniewski i Wałęsa do Senatu?

08.02.10

Silny premier, słaby prezydent - to główne założenia projektu nowej konstytucji autorstwa PO, do którego dotarły "Fakty". Ustawy towarzyszące nowej konstytucji zakładają m.in. zagwarantowanie miejsca w Senacie dla każdego byłego prezydenta i wprowadzenie dożywotniej państwowej pensji dla każdego byłego premiera.

RSS

Lewandowski o informacjach Piskorskiego: Była współpraca z Niemcami, co nie oznacza finansowania

29.04.14

Komisarz UE Janusz Lewandowski odniósł się w rozmowie z TVN24 do zarzutów stawianych przez byłego partyjnego kolegę Pawła Piskorskiego (niegdyś sekretarza generalnego KLD), który stwierdził, że niemiecka CDU finansowała Kongres.

RSS

Była ręka? Pogoń miała piłkę meczową!

01.09.13

RSS

"Egipt na krawędzi wojny domowej"

08.07.13

RSS

Będą odłączać domeny od sieci: Rozsyłasz spam? Microsoft cię załatwi

01.03.10

To bezprecedensowy wyrok, który może poprawić życie milionów internautów na całym świecie. Informatyczny gigant Microsoft dostał od sądu zielone światło na zaostrzenie walki ze spamem. Teraz domeny, które służą spamerom do zaśmiecania także twojej skrzynki mailowej, będą likwidowane.

RSS

Funt dalej słabnie

15.08.16

Presja na brytyjską walutę nadal się utrzymuje po kolejnych słabych danych ze Zjednoczonego Królestwa, NZD cały czas względnie silny mimo gołębiego przekazu ze strony nowozelandzkich władz monetarnych, Złoty nieco słabszy w porównaniu do ,,,

RSS

Kierowca tira, który w Krakowie staranował 19 aut, usłyszał zarzuty

22.05.15

Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia. Jest wniosek o areszt.

RSS

"Usłyszała huk spod maski". Uderzyła w barierki, samochód spłonął

15.05.17

Na kujawsko-pomorskim odcinku A1.

RSS

Olechowski, kandydat rezerwowy

08.05.10

„Wprost” dotarł do wyników sondaży zamówionych przez sztab Andrzeja Olechowskiego. Wynika z nich, że były szef MSZ jest najczęściej wskazywany jako kandydat drugiego wyboru. - Zastanawiamy się teraz, jak przekuć to w realne poparcie – mówi jeden z jego współpracowników.
Andrzej Olechowski (fot. FORUM)

RSS

Pijany staranował rodzinę na pasach

08.12.12

Wypadek na przejściu dla pieszych w Nowym Dworze Gdańskim.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny