Rosja: nie mamy nic więcej do przekazania

08.07.10

- Rosja przekazała Polsce wszystkie materiały dotyczące okoliczności katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński - poinformował w środę rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Brak nowych informacji w temacie wojen handlowych to dobra wiadomość i aktywa ryzykowne starają się wykrzesać z siebie siłę na korektę, Obawy o eskalację są jednak wciąż obecne na drugim planie i niewiele potrzeba, by zmącić spokój, ,,, Benjamin Netanjahu po raz kolejny wywołał burzę. Kończący się tydzień przyniósł korekcyjne osłabienie złotego na rodzimym rynku walutowym, Myli się jednak ten, kto w sposób bezpośredni łączy słabszego złotego ze środową decyzją Rady Polityki Pieniężnej (RPP) obniżającym poziom stóp procentowych w PolsceProkuratura bada hipotezę, że Artur Zirajewski otruł się, by uciec ze szpitala i ochronić rodzinę. Przedawkowując leki nasenne "Iwan" mógł chcieć ochronić swoją siostrę, żonę i dzieci przed zemstą swoich byłych kompanów z trójmiejskiego gangu płatnych morderców. Ale według śledczych możliwe jest także, że jednak chciał się zabić. Przez większą część wczorajszej sesji amerykańskie giełdy pozostawały tuż poniżej poziomu poprzedniego zamknięcia, Wzrost zmienności na rynku nastąpił wraz z rozpoczęciem konferencji po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, Ostatecznie udało s "Byłam przez niego pobita. W pewnej chwili chwyciłam w kuchni za nóż i powiedziałam, że jak nie wyjdzie z domu, to zobaczy co z nim zrobię" - mówi Anna Onyszko, była żona byłego reprezentanta Polski Arkadiusza Onyszki. Dodała, że bramkarz zdradzał ją nawet z jej bliską koleżanką.

Prezydent z małżonką rozpoczął oficjalną wizytę w Arabii Saudyjskiej, Katarze i ZEA.

Do przygranicznego Gubina (woj. lubuskie) dotarła dzisiaj rano fala powodziowa. Przepływające przez miasto rzeki - Lubsza oraz Nysa Łużycka - wystąpiły ze swoich koryt, a woda zalała piętnaście ulic. Reporterzy 24 przez cały dzień zamieszczali w serwisie Kontaktu 24 zdjęcia i informacje z zalanego miasta.

Jak Ronaldo to zrobił? Indeks Dostępności Kredytowej wprawdzie urósł w tym miesiącu o 1,37 proc,, ale w ujęciu rocznym nad traci, tym razem 1,43 proc, Obliczany każdego miesiąca przez Open Finance i TVN CNBC Indeks Dostępności Kredytowej (IDK), który obrazuje ,,, Tomasz Sakiewicz potrafi robić pieniądze. Niektórzy twierdzą, że nie ma przy tym żadnych hamulców. Dowodów nie brakuje, a tym koronnym jest wzrost nakładu jego flagowego wydawnictwa, tygodnika "Gazeta Polska", który przez ostanie prawie półtora roku napędzany był historiami i bajkami o spiskach i zamachach, dotyczących katastrofy smoleńskiej. Dziś, jak dobry posokowiec, Sakiewicz poczuł złą krew wokół "Rzeczpospolitej", która w wyniku zmiany właściciela może stracić swój narodowo-konserwatywny profil i postanowił wejść na rynek z dziennikiem pod nazwą "Gazeta Polska Codziennie" (GPC). Ma być to tabloid polityczno-plotkarski, z położeniem nacisku na sport.WYDARZENIE DNIA Tego co stało się w środę, 30 listopada, nikt się nie spodziewał, Skoordynowana akcja sześciu banków centralnych może stanowić początek przełomu w opanowaniu europejskiego kryzysu zadłużenia, Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji PLN po wczorajszym, lekkim umocnieniu, Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3560 PLN za euro, 3,8361 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9492 PLN wobec franka ,,, Poinformował wiceminister bezpieczeństwa publicznego Wietnamu.

RSS

Część Małopolski wciąż bez energii: PiS: Nie ma prądu przez nieskuteczny rząd

22.01.10

Posłowie PiS pochylają się nad losem mieszkańców Małopolski, którzy przez atak zimy nie mają prądu. Według polityków partii Jarosława Kaczyńskiego, to wina rządu. Bo to jego zaniechania spowodowały brak koordynacji w pracy służb odpowiedzialnych za usuwanie szkód - przekonują.

RSS

Dolar najtańszy od trzech tygodni

29.03.18

Poniedziałek nie po raz pierwszy przyniósł eksplozję optymizmu na Wall Street, Po doniesieniach o zakulisowych rozmowach z Chinami, o których pisaliśmy we wczorajszym komentarzu, amerykańskie indeksy wystrzeliły w górę, Jednak temat wojen ,,,

RSS

Budują dom ze słomy, gliny i… twarogu. „Przyjemnie się w nim mieszka”

22.07.15

Studenci wykorzystują tylko naturalne surowce, a w ich konstrukcji będzie można mieszkać komfortowo cały rok.

RSS

Kiedy Polak znów wygra etap TdF? "Być może już w środę"

22.07.14

Rozmowa dziennikarza sport.tvn24.pl z komentatorem kolarstwa Krzysztofem Wyrzykowskim.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Wypadek WKD w Warszawie: Kolejka zahaczyła o koparkę. Są ranni

22.06.10

Cztery osoby trafiły do szpitala, gdy jeden z wagonów składu Warszawskiej Kolei Dojazdowej zahaczył o koparkę i wypadł z torów. Ruch kolejki jest zablokowany w obie strony - poinformowała stołeczna policja.

RSS

Śmierć górnika w Jastrzębiu Zdroju

29.01.11

W kopalni Jas-Mos w Jastrzębiu Zdroju doszło do tąpnięcia, w wyniku którego zginął 41-letni górnik, a trzech innych zostało niegroźnie rannych - poinformowała Katarzyna Jabłońska–Bajer, rzeczniczka kopalni. Od początku roku w wypadkach w kopalniach zginęło już sześciu górników.

RSS

Zapalił się zeskok: Płonął zabytkowy ratusz w Żarach

01.06.10

10 zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem ratusza w Żarach (Lubuskie). Zapalił się zeskok do skoku o tyczce, który, przygotowany na dzisiejszą imprezę sportową, był oparty o budynek ratusza. Ogień bezpośrednio zagrażał kilku biurom w zabytkowym budynku.

RSS

Co z centralnym rejestrem faktur? Morawiecki tłumaczy

22.01.17

MF nie wycofuje się z projektu utworzenia centralnego rejestru faktur, jednocześnie będzie analizować wprowadzenie w VAT mechanizmu tzw. split payment (podzielonej płatności) – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki. Oba rozwiązania mają pomóc w walce z wyłudzeniami VAT.

RSS

Polak strąci miedź z piedestału?

29.06.13

Opracował kable z nanorurek węglowych.

RSS

Kto może wystawić fakturę VAT marża?

08.06.11

W przypadku faktury VAT marża, podatek VAT odprowadzany jest tylko od kwoty marży, czyli różnicy pomiędzy ceną sprzedaży i zakupu, ale nie ma tym samym możliwości odliczania VAT wynikającego z faktur zakupu.

RSS

Pośmiertne życie partii: Tak PZPR wtopiła się w III RP

01.02.10

20 lat temu nastąpiło samorozwiązanie partii komunistycznej. Przez ten czas nie udało się wyjaśnić, co się stało ze znaczną częścią majątku partii. Jeden z jego likwidatorów Marek Biernacki opowiada, jak pieniądze były wyprowadzane i wciąż krążą, a także czy jest szansa na rozliczenie winnych.

RSS

Szef banku nagle stracił stanowisko. Przez Snapchata i Instagram?

01.04.15

Używanie aplikacji Snapchat może drogo kosztować. Przekonał się o tym szef Royal Bank of Scotland Rory Cullinan, który być może właśnie przez Snapchata mógł stracić swoje stanowisko - pisze "Business Insider".

RSS

Legia obnażona w Lubinie. A były dwa kroki do mistrzostwa

29.04.16

Zwycięstwo z Zagłębiem, później z Piastem i feta - takie były plany Legii. Muszą ulec zmianie, bo lider doznał dotkliwej porażki w Lubinie.

RSS

Co łączy Trumpa i Clinton? To, że są bogaci i wpływowi. Co dzieli? Wszystko inne

22.10.16

Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

RSS

Naćpany kierowca taranował samochody

22.07.10

20-letni kierowca Hondy civic staranował przed południem w Koszalinie dwa inne samochody - napisał nasz internauta na platformę Kontakt TVN24. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków, najprawdopodobniej amfetaminy. Teraz dochodzi do siebie w szpitalu. Grożą mu dwa lata więzienia.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny