Laur dla Mirosława Zajdla: Już wiadomo, kto zdobył Studenckiego Nobla

08.07.10

Studenckiego Nobla otrzymał Mirosław Zajdel, doktorant z informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, a jednocześnie student III roku zarządzania i inżynierii produkcji. Nagrodę dla najlepszego studenta wręczono w Belwederze w Warszawie.

W środę rano rozpoczęło się wycofywanie rebeliantów ze starej części miasta Hims, w zachodniej Syrii, gdzie od około dwóch lat przeciwnicy reżimu w Damaszku byli otoczeni przez rządowe siły - potwierdziły obie strony konfliktu. - Nie wszystkie nagrania z czarnych skrzynek Airbusa Air France zostały upublicznione - donoszą francuskie media. Według "Le Figaro", prawda ukrywana jest dlatego, że wskazuje niemal wyłącznie na winę pilotów Air France, którzy zlekceważyli ostrzeżenia o złej pogodzie, a kapitan 20 minut przed katastrofą po prostu poszedł spać. Wyrok potwierdza, że Kościół nie ma prawa poniżać kobiet. W taki sposób Alicja Tysiąc skomentowała wyrok sądu apelacyjnego, który orzekł dziś, że należą się jej przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych w artykule "Gościa Niedzielnego".Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych skończyły się mocną zwyżką WIG20, która wyniosła 1,3 procent, ulokowała średnią nad psychologiczną barierą 1800 pkt, i na poziomie najwyższym od 8 września, Od rana rynek ,,, "Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem" - powiedział Paul McCartney, który sam jest wegetarianinem. Ten pomysł może zostać wkrótce zrealizowany w nieco innej formie. Specjalna komisja francuskiego parlamentu, powołana po opublikowaniu nagrań wideo ze zwierzętami torturowanymi podczas uboju, przedstawiła 65 propozycji mających na celu zapobieżenie okrucieństwu wobec zwierząt rzeźnych. Politycy kłócą się o nową podstawę programową dla podstawówek. ("Fakty" TVN)

Przemoczonych i zziębniętych pięciu mężczyzn odnalazła straż graniczna.

Program, w którym doszło do scysji między gościem a prowadzącą Agnieszką Szulim oceni Akademia Telewizyjna TVP. Międzynarodowe instytucje finansowe ze spokojem patrzą na przyszłość polskiej gospodarki, Sobotnia katastrofa prezydenckiego samolotu nie wpłynęła na zachowanie inwestorów giełdowych, a kurs złotego jest stabilny, Również największe agencje ,,,

Papież Franciszek powiedział, zwracając się do Polaków podczas audiencji generalnej w Watykanie, że wciąż żywe jest świadectwo wiary, nadziei i miłości, jakie głosił święty Jan Paweł II. Papież życzył pomyślności Kościołowi w Polsce i całemu krajowi. Które auto lepsze? Japońskie czy niemieckie? Gwiazda Mercedesa czy diamenty Mitsubishi? Nie kupuj auta na F? A może jednak czeska Skoda? Koniec mitów! Zobacz, kto wygrał najnowszy ranking jakości i który producent bije konkurencję. Przekonasz się, że nie wszystko złoto, co się świeci... Tragiczny wypadek we Wrocławiu.Prezes PZPN Zbigniew Boniek wierzy, że sobotni finał Pucharu Polski Lecha Poznań z Legią Warszawa będzie świętem Stadionu Narodowego. - Podchodzimy z zaufaniem do tego meczu - zaznaczył. Spotkanie w stolicy obejrzy prawie 50 tysięcy widzów. Premier Norwegii Jens Stoltenberg przedstawił dzisiaj skład i uprawnienia specjalnej komisji, która ma zbadać ataki terrorystyczne z 22 lipca i wyciągnąć z nich wnioski, tak aby podobna tragedia nie powtórzyła się w przyszłości.

RSS

Jarosław Kaczyński zamówił fikcyjną gazetę, by ukryć przed matką śmierć brata

22.09.15

Historię opisuje dziennikarz "Newsweeka" Michał Krzymowski w swojej książce. Jej fragment tygodnik opublikował w poniedziałek.

RSS

Nakoulma chciał zestrzelić... samolot?

08.12.13

Lewym skrzydłem ucieka Łukasz Madej, idealnie wykłada piłkę do Prejuce'a Nakoulmy. "Prezes" z Górnika strzela jednak, delikatnie mówiąc, nad bramką.

RSS

Trafi pod obrady Rady Ministrów: Projekt ustawy o żłobkach jest gotowy

08.03.10

Projekt ustawy o formach opieki nad dziećmi do lat trzech jest gotowy; jeszcze w czwartek będzie przedmiotem obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów - poinformowała w Sejmie minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

RSS

Liczy się każda kropla potu i oczy pełne zawziętości. Filmowa uczta czy pusta błyskotka?

22.02.14

To film hołd dla legendarnego mistrza sztuk walki Ip Mana, który szkolił Bruce'a Lee.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

"Musimy dokonać takich zmian, do jakich nie było gotowe samo środowisko sędziowskie"

08.03.17

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro bronił projektu nowych przepisów o Krajowej Radzie Sądownictwa.

RSS

Producent "Hurt Lockera" nie zobaczy rozdania

08.03.10

"The Hurt Locker" nominowany do Oscara w dziewięciu kategoriach ma kłopoty. Jego twórcom zarzuca się nieprawdziwe pokazywanie amerykańskiego wojska, a jeden z weteranów żąda od nich wielomilionowego odszkodowania. Gdyby tego było mało, Amerykańska Akademia Filmowa zakazała producentowi uczestnictwa w oscarowej gali.

RSS

Tam o życiu decydują minuty. "Arktyczni wojownicy" dostali cel: znaleźć satelitę

01.03.17

150 amerykańskich spadochroniarzy przeszło skrajną próbę.

RSS

Miał być szefem jednego z eksperckich zespołów. Opowiada o kulisach reformy edukacji

15.11.16

Materiał programu "Czarno na białym".

RSS

15-latka zmarła na podwórku chłopaka. Badania: brała dopalacze

22.11.13

Nastolatka zmarła po przewiezieniu do szpitala.

RSS

IFT - Informacja IFT-1/1R - najważniejsze informacje

15.07.19

IFT to informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne, które nie maj?,,, miejsca zamieszkania w rzeczpospolitej polskiej, Obowiązki z nią związane reguluje przede wszystkim ustawa podatek dochodowy od osób ,,,

RSS

Zobacz zdjęcia z miejsca katastrofy: Rzeczy ofiar leżą w błocie pod Smoleńskiem

08.05.10

Dokumenty, portfele, fragmenty ubrań należące do ofiar wypadku prezydenckiego samolotu wciąż są na miejscu katastrofy. Niemal trzy tygodnie po tragedii znaleźli je tam uczestnicy wycieczki do Katynia. Zobacz zdjęcia ze Smoleńska, do których dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".

RSS

Lawina w Tatrach przysypała cztery kobiety. Jedna nie żyje

22.02.15

Stan jednej osoby określany jest jako ciężki.

RSS

Spora globalna podaż ryżu

01.10.13

Ze względu na niewielkie umiędzynarodowienie i wszechobecny protekcjonizm, rynek ryżu jest jednym z trudniejszych ryków zbóż dla przeciętnego inwestora, A co będzie wpływać na ceny ryżu w kolejnych miesiącach?

RSS

Na rynkach dantejskie sceny – witajcie w piekle!

22.08.11

Wczoraj wszystko leciało na łeb (cóż, wszystko oprócz złota, oczywiście) w ślad za amerykańskim rynkiem akcji, który dał nura pod same bramy piekieł #8211; nikogo to jednak szczególnie nie zszokowało, ponieważ nadzieja od dawna jest dobrem ,,,

RSS

Wzrosty na giełdach w Europie, w Rosji spadki

22.03.14

Dzisiejszy dzień po silnym odbiciu na giełdach w Chinach o poranku przynosi wzrosty na większości parkietów w Europie oraz na Wall Street, China Securities Journal napisał, że chińskie władze zwiększą inwestycje aby zapobiegać ,,,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny