Bronisław Komorowski prezydentem Rzeczypospolitej

08.07.10

PKW podała ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Zwyciężył Bronisław Komorowski zdobywając 53,01 proc. głosów. Jego konkurent, Jarosław Kaczyński, otrzymał 46,99 proc. poparcia. Frekwencja wyniosła 55,31 proc.
Bronisław Komorowski (fot. FORUM)

Kijów oskarża o atak z 13 stycznia prorosyjskich separatystów. Po ospałym poniedziałku przyszedł czas na prawdziwą kanonadę wydarzeń, Aż jedenastu członków czołowych banków centralnych zabierze dzisiaj głos z główną uwagą na prezesach ECB, Fed, BoE i BoJ, Niezaplanowane komentarze zawsze są ,,, Około 26 mld złotych - tyle wynosi szacunkowa maksymalna wartość kontraktu między Orlenem a Rosnieftem. W ramach kontraktu Rosjanie sprzedadzą polskiemu koncernowi od 18 do 25,2 mln ton ropy naftowej.Bronisław Komorowski zaapelował do wyborców o 500 dni monopolu władzy dla PO – i wyborcy postanowili dać partii Donalda Tuska szansę. Kiedy już w PO zamilkną wiwaty na cześć nowego prezydenta politycy tej partii będą musieli zakasać rękawy i wziąć się do bardzo ciężkiej pracy. Mają bowiem niecałe dwa lata, by przekonać Polaków, że to Lech Kaczyński powstrzymywał reformatorskie zapędy PO. Teraz alibi w postaci niechętnego rządowi prezydenta nie będzie. Festiwal deklaracji dotyczących chęci oczyszczenia języka debaty publicznej i mediów z "mowy nienawiści" jest coraz większy. Każde ugrupowanie, każde stronnictwo, prawie każda gazeta i portal internetowy, stawiają sobie za cel wyjaśnienie co oznacza ów „język nienawiści” i zaproponowanie sposobu w jaki eskalację takiego języka można byłoby powstrzymać. Co chwila ktoś składa też petycję, uchwałę, deklarację lub chociażby solenną obietnicę poprawy. Tylko, że to do niczego nie prowadzi. W kwietniu 2018 r,, kilka dni po opublikowaniu przez amerykański Departament Skarbu półrocznego raportu w sprawie wymiany handlowej, prezydent Trump na Twitterze oskarżył Chiny o przeprowadzanie dewaluacji juana, Od czasu kampanii prezydenckiej,,,

Mogło dojść do atomowego uderzenia na Chiny i ZSRR.

       W Monachium zakończyła się doroczna konferencja na temat bezpieczeństwa z udziałem 300 wysokich rangą uczestników z całego świata. Trzydniowe spotkanie zdominowały debaty na temat relacji NATO-Rosja oraz irańskiego programu nuklearnego.
       Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Iwanow przedstawił propozycję nowego układu o bezpieczeństwie europejskim. Jego celem ma być zobowiązanie, że żadne państwo ani organizacja międzynarodowa nie będą umacniać swego bezpieczeństwa kosztem innych państw lub organizacji.
       Propozycja Iwanowa spotkała się ze sceptycznym przyjęciem przedstawicieli Zachodu, którzy podkreślali jednocześnie, że z Rosją należy rozmawiać. Były szef polskiej dyplomacji Adam Rotfeld, który jest członkiem „grupy mędrców” NATO, ocenił, że rosyjskie propozycje zmierzają do podziału Europy na kraje, które w pełni będą mogły korzystać z nowego systemu bezpieczeństwa, i takie, które będą to mogły robić w sposób ograniczony.
       Uczestnicy konferencji z rozczarowaniem przyjęli wizytę szefa irańskiej dyplomacji Manuszehra Mottakiego, podkreślając, że nie przywiózł on żadnej nowej oferty w konflikcie wokół irańskiego programu nuklearnego. Niemcy i Stany Zjednoczone zagroziły Iranowi sankcjami, a amerykański senator Joe Lieberman powiedział nawet, że świat może stanąć w obliczu konieczności interwencji militarnej w Iranie.

Dzisiaj o 20 czasu polskiego poznamy decyzję FOMC (Federalny Komitet do spraw Operacji Otwartego Rynku), Inwestorzy raczej spodziewają się, że pozostanie status quo, Na tej fali rynki akcji w Europie i w Stanach Zjednoczonych idą w górę,,,

Strzały padły w miejscowości Odrano-Wola. Zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez posłankę PiS Annę Sobecką złożyła w prokuraturze Fundacja Wolnej Myśli. Fundacja twierdzi, że Sobecka dopuściła się wykroczenia, płacąc za ojca Rydzyka grzywnę orzeczoną przez sąd wraz kosztami sądowymi i komorniczymi - łącznie 4755 zł. - Postępowałam zgodnie z prawem - tak posłanka PiS komentuje doniesienie Fundacji Wolnej Myśli. Wydawca tygodnika "Wprost" czasowo zablokował możliwość dodawania komentarzy pod materiałami redakcyjnymi w serwisie www.wprost24.pl. Czasowo zablokowane są również fora funkcjonujące na stronie www.wprost24.pl.
O tym, co potrafi wyczyniać mundialowa piłka Jabulani, przekonało się już kilku bramkarzy. O nietypowych zachowaniach futbolówki w trakcie lotu ku bramce zrobiło się na tyle głośno, że sprawą postanowili zająć się naukowcy z... NASA. I doszli do zaskakujących wniosków. Obecnie dla wybranych, za chwilę dla nikogo, Kredyty walutowe dziś stanowiące niecałe 3 proc, wartości kwot pożyczanych na zakup nieruchomości, jesienią 2013 roku mają być zakazane przez nadzór finansowy, Dziewczynkę zabrał śmigłowiec. Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

RSS

Hokeista aresztowany po bójce

22.02.10

Białoruski hokeista Michaił Grabowski trafił do aresztu podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver. W nocy z piątku na sobotę 26-letni zawodnik wdał się w bójkę w jednym z barów.

RSS

Wall Street: pora na wyniki

15.01.16

Czwartek zapowiada się ciekawie, głównie za sprawą banków centralnych, Decyzję w sprawie stóp procentowych ogłosi dzisiaj Bank of England, a Europejski Bank Centralny opublikuje protokół ze swojego ostatniego posiedzenia,

RSS

Rynki jednak szukają pretekstu do odreagowania

01.06.12

Wystąpienia europejskich decydentów, referendum w Irlandii, amerykańskie dane i koniec miesiąca #8211; zawsze można znaleźć jakiś pretekst do odbicia na wyprzedanym rynku, Nie oznacza to jednak, iż trend może się już teraz odwrócić,

RSS

Syryjczyk, który zabił nożem ciężarną Polkę, skazany na dożywocie

08.04.17

Sąd w Tybindze uznał zbrodnię 22-latka za szczególnie ciężką.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Dzień banków centralnych

15.12.17

W centrum uwagi pozostają dzisiaj posiedzenia banków centralnych, jednakże nie oczekuje się zmian w parametrach polityki pieniężnej, Narodowy Bank Szwajcarii zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie pomimo,,,

RSS

Surferka w rytmach hip-hopu. "Miarka", co kocha kawę

08.08.12

On na każde zawody zabiera szczęśliwy ekspres do kawy. Ona koleguje się z raperami i kolekcjonuje tatuaże. Medali Przemysław Miarczyński i Zofia Noceti-Klepacka w kladsie RS:X już nie powtórzą - konkurencja znika z kalendarza igrzysk w Rio de Janeiro.

RSS

Wach bije Kliczków. "Obiecuję, że wygram"

01.11.12

Pokazowy trening pięściarza w Dzierżoniowie.

RSS

Spisek USA i Saudów w sprawie ropy? Chcą rzucić Moskwę na kolana

22.11.14

Tezy dotyczące wspólnej akcji USA i Saudów powtarzają nie tylko rosyjscy politycy.

RSS

Śmiertelny skok z trolejbusu. Jechał na gapę

15.08.13

Mieszkaniec Aten nie chciał zapłacić kary.

RSS

Razem z Anitą Gargas: "Misja specjalna" wraca do TVP

22.01.10

W grudniu do TVP wróciła kojarzona z PiS Anita Gargas. A teraz na antenę telewizyjnej "Jedynki" wraca jej sztandarowy program, "Misja specjalna", który zniknął za czasów prezesury Piotra Farfała. Pytany o powody jej dymisji, ówczesny szef telewizji mówił: Proszę obejrzeć sobie archiwalne odcinki "Misji Specjalnej".

RSS

Obwodnica na rocznicę Bitwy Warszawskiej. Ruszyło palowanie pod nowy most

22.06.17

Oficjalne otwarcie budowy trasy.

RSS

Jarosław Kaczyński o protestach KOD: twarze osób specjalnej troski

22.01.17

Wywiad dla Radia Łódź.

RSS

Oficerowie monitorujący lot Tu-154: „Witebsk jest na Białorusi?”

08.11.10

W 57 tomach akt śledztwa smoleńskiego, do których dotarł „Wprost”, znajdują się stenogramy rozmów polskich oficerów dyżurnych monitorujących lot tupolewa. Wynika z nich, że nawet kilkanaście minut po zderzeniu samolotu z ziemią w Warszawie szukano jeszcze na mapie lotnisk zapasowych.
Fot. FORUM

RSS

Min. Fedak-upały-praca

15.07.10

Minister pracy Jolanta Fedak zaapelowała do pracodawców o przestrzeganie przepisów prawa pracy związanych z upałami. Chodzi między innymi o zapewnienie dłuższych przerw pracy, a także dostarczanie pracownikom napojów orzeźwiających i wody.
Każdy, kto pracuje w temperaturze powyżej 25 stopni Celsjusza na otwartej przestrzeni lub 28 stopni w pomieszczeniach zamkniętych, powinien otrzymywać od pracodawcy darmowe napoje.
Jeśli w miejscu pracy brakuje bieżącej wody, to pracodawca musi pomyśleć o dostarczeniu wody do celów higienicznych. Na przykład na budowie zatrudniający musi zapewnić co najmniej 90 litrów wody dziennie na każdego pracownika.

RSS

Co ze śledztwem w sprawie katastrofy?: Rezolucja PiS przepadła w głosowaniu

08.05.10

Sejm nie zajmie się projektem rezolucji autorstwa PiS w sprawie wezwania premiera, by wystąpił do Rosjan o przekazanie Polsce śledztwa dotyczącego katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. "Rząd polski ma pełne prawo zwrócenia się o przekazanie postępowania polskim organom" - napisano w rezolucji.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny