Lepper krytykuje debatę

15.06.10

       Andrzej Lepper uważa, że wczorajsza debata czterech kandydatów na prezydenta nie miała nic wspólnego z demokracją i równym dostępem do mediów. W debacie uczestniczyli Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak.
       Kandydujący na prezydenta przewodniczący Samoobrony podczas konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że we wczorajszej debacie w Telewizji Polskiej powinno wziąć udział dziesięciu polityków walczących o fotel głowy państwa. Andrzej Lepper zwrócił uwagę, że brak pozostałych kandtydatów, których partie nie są obecne w Sejmie, pokazuje, że w Polscę "są równi i równiejsi".
        Kandydat Samoobrony na prezydenta podkreślił, że debata nie spełniła jego oczekiwań, bowiem była nudna i zabrakło konkretów. Andrzej Lepper dodał, że zabrakło merytorycznej dyskusji, zaś czterej kandydaci udowodnili, iż nie mają Polakom nic do zaoferowania.


Gdyby Roman Giertych zdecydował się na powrót do polityki, mogłoby być ciekawie. Politycy PO, do której byłemu wicepremierowi wydaje się być coraz bliżej, już zaczęli się zastanawiać, co by było, gdyby były koalicjant Jarosława Kaczyńskiego zgłosił akces do Platformy. Ale Roman Giertych zdecydował inaczej. Fani znów nie mieli wątpliwości. Agnieszka Radwańska po raz drugi z rzędu została wybrana autorką najpiękniejszego zagrania roku w plebiscycie WTA. Polka zebrała prawie połowę głosów spośród czeterech finalistek. Płomienie gasiło dziesięć zastępów straży pożarnej.Państwo UE musi wydać wizę z przyczyn humanitarnych, jeśli istnieją poważne podejrzenia, że odmowa narazi osobę ubiegającą się o ochronę na tortury lub nieludzkie i poniżające traktowanie – ocenił rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości UE Paolo Mengozzi. Gdzie jest samochód prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu? O pomoc w odnalezieniu auta, w którym znajdują się cenne dla rodziny pamiątki, apeluje mąż zmarłej, profesor prawa Krzysztof Indecki. Tylko przedstawiciele niektórych zawodów mają prawo do nieopodatkowanego zwrotu kosztów poniesionych w związku z używaniem w pracy prywatnego samochodu. Większość musi od takiego przychodu zapłacić podatek. Dlatego w przypadku pracy "mobilnej" warto negocjować z pracodawcą samochód służbowy.

Warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo o przeciek do mediów materiałów Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie ze śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.

Ok. 80 tys. ludzi uciekło ze spornego, leżącego między płn. a płd. częścią Sudanu, regionu Abyei, od kiedy tydzień temu sudańska armia przejęła główne miasto i pobliskie obszary - poinformował przedstawiciel władz z Południa, podwajając niedawne szacunki ONZ. Bykom nie udało się w pierwszej połowie listopada wyjść ponad 1800 dolarów za uncję na rynku złota, Kurs spadł w okolice 1700 dolarów i istnieje ryzyko jeszcze głębszej korekty,

Robert Kubica może mówić o potwornym pechu. Krótko po rozpoczęciu wyścigu o Grand Prix Formuły 1 na torze w Bahrajnie zderzył się z Niemcem Adrianem Sutilem. Przez kraksę spadł z dziewiątej pozycji na sam ogon wyścigu. Na metę dojechał 11. Wygrał Fernando Alonso startujący w barwach Ferrari. Rząd w Seulu potwierdził w niedzielę, że na Morzu Japońskim trwają kolejne ćwiczenia południowokoreańskiej marynarki wojennej z Amerykanami. Sypnęło polskimi medalami w mistrzostwach świata w szybowcowej klasie 15-metrowej. Tytuł mistrza obronił Sebastian Kawa, a po brąz sięgnął Łukasz Grabowski.Galaxy Soho w Pekinie to najnowszy projekt Zahy Hadid. Euro (EUR) straciło na wartości dotykając poziomu 1,3642 przed odbiciem do poziomu 1,3726 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), Para osiągnęła niższe wartości po lepszych niż oczekiwano danych dotyczących zamówień podstawowych dóbr ,,, Zysk netto grupy Orlenu, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, spadł w drugim kwartale 2017 roku do 1,54 miliarda z 1,61 miliarda złotych przed rokiem. To wynik niższy od średniej prognoz rynkowych, które były na poziomie 1,58 mld złotych.

RSS

"Całe postępowanie PiS-u jest odrażające moralnie"

08.12.16

W "Kropce nad i" prof. Leszek Balcerowicz.

RSS

Poseł PSL o zgrzytach w koalicji: Kłopotek: PO nie potrzebuje już PSL

01.06.10

Nadchodzi nowa koalicja w Polsce. Stworzą ją PO i SLD - twierdzi poseł Eugeniusz Kłopotek. Według niego, PSL nie jest już potrzebne Platformie i tylko żelazne nerwy szefa ludowców, Waldemara Pawlaka, utrzymują obecny układ władzy.

RSS

NATO płaciło, pieniądze wyciekały?

08.01.10

Do gigantycznych nieprawidłowości miało dochodzić w podlegającym MON Zakładzie Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego - pisze "Rzeczpospolita".

RSS

Czas, by pomyśleć dwa razy

15.10.15

Pierwsza fala odejścia od ryzyka przetoczyła się przez rynki finansowe za przewodnictwem rynku akcji, choć trzeba nadmienić, że Wall Street z poświęceniem broniło się przed kapitulacją, To jeszcze nie moment, by stwierdzać, że mamy do ,,,

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Majówka jak marzenie. Nawet 30 st. C

22.04.13

Cały długi weekend będzie ciepły.

RSS

Vuelta znowu polska. I znowu wygrał Tomek Marczyński

01.09.17

Tomasz Marczyński dokonuje niesamowitych rzeczy w tegorocznej Vuelta a Espana. Wygrał 12. etap jednego z trzech największych kolarskich wyścigów. To jego drugie wycięstwo w trwającej Vuelcie.

RSS

Borussia krok od rekordu. Raul pożegnał się golem

29.04.12

Po 33. kolejce Bundesligi jasne jest już prawie wszystko. Borussia Dortmund zwycięstwem 5:2 nad Kaiserslautern zbliżyła się na punkt do rekordu ligi niemieckiej, zdobywając w sezonie 78 punktów i przy okazji odesłała rywali do niższej klasy rozgrywek. Robert Lewandowski tym razem tylko asystował, ale bohater całego popołudnia w Niemczech mógł być i tak tylko jeden. Raul Gonzales w swoim ostatnim meczu w barwach Schalke strzelił bowiem gola i rozstaje się z Bundesligą po dwóch wspaniałych latach.

RSS

Główny analityk TeleTrade - opinie oraz wywiad z Bartłomiej Chomka - Ważne wskazówki dla osób początkujących na rynku Forex

15.12.17

W tym wywiadzie porozmawiamy z Bartłomiejem Chomką z TeleTrade - opinie, wskazówki dla początkujących traderów rynku Forex,

RSS

Dziecko w szkole, zdolność kredytowa rodziców mniejsza o 37 tys. zł

01.09.10

Prawie każdy bank traktuje dzieci jako obciążenie domowego budżetu, co oznacza, że ograniczają one zdolność kredytową rodziców, Koszt utrzymania jednego dziecka może wynosić od 200 zł do 700 zł miesięcznie, Dla banku ważne jest to czy dziecko jeszcze się

RSS

Kierująca spod Rotundy żali się na decyzję sądu. Linia obrony: zdrowie, niedowaga

22.12.13

W przyszłym tygodniu złożymy zażalenie w tej sprawie - zapowiada obrońca Izabelli C., która wjechała samochodem do przejścia podziemnego w centrum Warszawy.

RSS

Goldman Sachs kontra Morgan Stanley - kto wygra przyszłość?

05.01.14

W ciągu dwóch najbliższych lat poznamy prawdę na temat przyszłości bankowości inwestycyjnej, Obecnie na ringu ścierają się dwa modele biznesowe: rynku kapitałowego wysokiego ryzyka oraz przewidywalnego zarządzania aktywami zamożnych ,,,

RSS

Nowe seriale: Telewizje wabią nowymi polskimi tasiemcami

29.01.10

Nic tak nie przyciąga telewidza do stacji, jak serial. Bo przecież z perypetii naszych ulubionych bohaterów nie możemy uronić niczego. Telewizje o tym wiedzą i dlatego raczą nas dłuższymi lub krótszymi tasiemcami. Jakie nowe polskie seriale szykują Polsat, TVN i TVP?

RSS

Euro wyraźnie powyżej 4 zł

15.03.11

Złoty w poniedziałek traci na wartości w relacji do głównych waluty, pomimo że brakuje obiektywnych krótkoterminowych przesłanek do jego deprecjacji, Czyżby inwestorzy zdali sobie sprawę, że w drugiej połowie piątkowej był przesadzony? O godzinie 13:40 ku

RSS

Będzie koniec stanu wyjątkowego. Republika tego wymaga

15.07.16

Francja nie przedłuży stanu wyjątkowego wprowadzonego po zamachach terrorystycznych w Paryżu - oświadczył prezydent Francois Hollande w tradycyjnym wywiadzie telewizyjnym z okazji święta narodowego 14 lipca.

RSS

Ostatni dzwonek na kredyt w euro

22.12.11

W ostatnim czasie aż cztery banki zdecydowały o wycofaniu się z udzielania kredytów w euro, Te które nadal je oferują zaostrzają wymagania, Z informacji uzyskanych przez Expandera wynika, że Polbank aż o ok, 3 pkt, procentowe podwyższył marże,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny