Lepper krytykuje debatę

15.06.10

       Andrzej Lepper uważa, że wczorajsza debata czterech kandydatów na prezydenta nie miała nic wspólnego z demokracją i równym dostępem do mediów. W debacie uczestniczyli Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak.
       Kandydujący na prezydenta przewodniczący Samoobrony podczas konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że we wczorajszej debacie w Telewizji Polskiej powinno wziąć udział dziesięciu polityków walczących o fotel głowy państwa. Andrzej Lepper zwrócił uwagę, że brak pozostałych kandtydatów, których partie nie są obecne w Sejmie, pokazuje, że w Polscę "są równi i równiejsi".
        Kandydat Samoobrony na prezydenta podkreślił, że debata nie spełniła jego oczekiwań, bowiem była nudna i zabrakło konkretów. Andrzej Lepper dodał, że zabrakło merytorycznej dyskusji, zaś czterej kandydaci udowodnili, iż nie mają Polakom nic do zaoferowania.


Mamy wstępne porozumienie budżetowe, Znalazły się pieniądze na bardzo ryzykowne projekty takie jak dochód obywatelski dla najuboższych, Miniony tydzień był wyjątkowo łaskawy dla złotego Czekamy na środę, bo to, co się wówczas wydarzy, ustawi rynki na dobrych kilka miesięcy, Decyzja, jaką wówczas podejmie Fed w sprawie stóp procentowych, będzie kluczowa dla walut, rynku akcji, być może zakończy fatalną passę na emerging ,,, Po piątkowej korekcie dziś na parze EUR/USD nie ma już śladu, Kurs rósł przez cały dzień i pod koniec dnia dotarł do poziomu 1,3710, Obawy inwestorów związane z sytuacją w północnej części Afryki zmalały i znów byli oni skłonni do ryzykowniejszych inwestyPoszukiwania zakończone. Dzisiejsza sesja na zagranicznym rynku walutowym upływała pod znakiem podwyższonej zmienności, Początkowo notowania eurodolara zwyżkowały, dochodząc aż pod poziom 1,3500, Zwyżce sprzyjała atmosfera oczekiwania na posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku, doty Jeżeli Bruksela odrzuci polskie stanowisko, że notyfikacja ustawy o grach hazardowych nie była konieczna, to Polsce grozi sprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu - informuje korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.

Marek Belka w dłuższym terminie spodziewa się umocnienia złotego, Prezes Narodowego Banku Polskiego podkreśla, że obecnie prognozowanie przyszłego kursu złotego jest trudne, bo sytuacja na ,,,

Trybunał Arbitrażowy odrzucił odwołanie. Hakerzy działający na zlecenie brytyjskiego tabloidu "News of the World" (NotW) włamywali się do poczty głosowej krewnych żołnierzy poległych w Afganistanie i Iraku oraz ofiar zamachów terrorystycznych - twierdzi dziennik "Daily Telegraph".

Trwa blitzkrieg dolara, Indeks dolarowy jest najwyżej od 4 lat, EUR/USD najniżej od 2 lat, a złoty jest najsłabszy do "zielonego" od ponad 14 miesięcy, I to jeszcze nie koniec aprecjacji amerykańskiej waluty, Platforma Obywatelska szykuje na dziś wielką fetę i show wzorowane na imprezach wyborczych w USA. O godz. 11.00 na Politechnice Warszawskiej ogłoszone zostanie nazwisko kandydata PO na prezydenta. Kto nim będzie? "Wielkim zwycięzcą tego dnia ma być Bronisław Komorowski" - twierdzi "Rzeczpospolita". Nieoczekiwanie wyższa od oczekiwań inflacja PPI (wzrost o 0,5 proc, m/m i 1,7 proc, r/r w maju) dała tylko krótkotrwały pretekst do umocnienia się dolara po godz, 14:30, Chociażby dla tego, że dane bazowe były zgodne z szacunkami rynku (0,1 ,,,W tym tygodniu na pierwszy pan wysuwa się posiedzenie BoE, Fed podtrzymał zamiar stopniowej normalizacji stóp procentowych, Złoty silnie stracił na wartości w Majówkę Dobre dane z USA, ale aprecjacja dolara była ograniczona przez słabszy sentyment globalny, Minutes z Fedu w centrum uwagi, Kolejne informacje o spotkaniu w Dosze, Złoty powinien się stabilizować po dzisiejszym komunikacie z RPP, Głosować można jeszcze tylko dzisiaj.

RSS

Skarbówka bierze się za WOŚP: Pomogłeś Owsiakowi? Zapłać PIT

15.01.10

Fiskus bierze się za wszystkich, którzy pomagali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Według prawa każdy, kto sprzedał na licytacji rzecz, która ma mniej niż pół roku, zarobił. Dlatego, jak twierdzą eksperci, trzeba zapłacić podatek od dochodu.

RSS

Surrealizm Majora

22.06.11

Od ponad 30 lat atakuje system absurdem. Waldemar „Major” Fydrych, twórca Pomarańczowej Alternatywy, właśnie wytoczył proces prezydentowi Wrocławia. O kradzież krasnala.
(fot. K. Miller/AG)

RSS

Somalia: Piraci porwali duński jacht z trojgiem dzieci

01.03.11

Piraci somalijscy porwali duński jacht z trojgiem dzieci i czworgiem osób dorosłych na pokładzie - poinformowała organizacja Ecoterra, zajmująca się monitoringiem żeglugi, rybołówstwa i piractwa na wodach Oceanu Indyjskiego.

RSS

30 lat "Solidarności": człowiek, który wydrukował dynamit

01.09.10

W niedzielę 10 sierpnia wróciłem do domu po kilku tygodniach drukowania raportu niezależnych ekspertów z konwersatorium Doświadczenie i Przyszłość „Jak z tego wyjść?”. Była to analiza sytuacji polityczno-społecznej w PRL w roku 1980. Wymowa tekstu była tak ponura, że zastanawialiśmy się półżartem, kiedy ktoś napisze poradnik „Jak stąd wyjechać?” - wspomina we "Wprost" sierpień 1980 roku Piotr Kapczyński, działacz Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Padł rekord zimna

08.01.17

Tak mroźnego poranka tej zimy jeszcze nie było.

RSS

Prokuratura ma akt oskarżenia: Doda oskarżona o obrazę uczuć religijnych

08.05.10

Doda została oskarżona przez stołeczną prokuraturę o obrazę uczuć religijnych. Poszło o słowa piosenkarki z wywiadu dla dziennika.pl. Określiła w nim autorów Biblii jako "naprutych winem i palących jakieś zioła". Dorocie Rabczewskiej grożą dwa lata więzienia.

RSS

DM BOŚ: Raport tygodniowy FX/Surowce

08.08.15

Rubel: Dalej wyraźnie tracił na wartości w ślad za taniejącą ropą na rynkach światowych, Rynek obawia się długotrwałej recesji gospodarczej, a w ślad za tym dalszych cięć stóp procentowych,

RSS

Zrzutka na Grecję. Internauci wyciągnęli zaskórniaki i są efekty

01.07.15

Brytyjczyk Thom Feeney postanowił wesprzeć Grecję w spłacie 1,6 mld raty kredytu i zorganizował zbiórkę pieniędzy.

RSS

Utrzymanie mieszkania i transport drożeją najszybciej

15.08.12

Dynamika inflacji zwolniła względem odczytu sprzed miesiąca, a wraz z nim tempo wzrostu kosztów związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego, Dziś rodzina wydaje na utrzymanie nieruchomości o 50 zł więcej niż przed rokiem, płacąc więcej za gaz (o 15,1%)

RSS

Minecraft, czyli fenomen z klocków

22.09.14

Prosta grafika, olbrzymie możliwości, pełna swoboda i szeroka dostępność - taka właśnie jest gra Minecraft, która od 2011 roku podbija serca i umysły graczy z całego świata. Microsoft na zakup Mojang - studia, które stworzyło grę - wydał 2,5 mld dolarów.

RSS

Afera w kadrze. Lech zdumiony, Legia czeka

22.09.10

Po złamaniu regulaminu reprezentacji dla Sławomira Peszki i Macieja Iwańskiego droga na Euro 2012 wydaje się już zamknięta. Teraz ruch należy do klubów piłkarzy, które zastanawiają się, co począć z krnąbrnymi zawodnikami. - Jesteśmy zaskoczeni - słychać w Lechu Poznań, a warszawska Legia wstrzymuje się z opiniami. - Czekamy na szersze informacje od PZPN - mówi nam rzecznik stołecznego klubu Michał Kocięba.

RSS

Usuwanie broni chemicznej z Syrii może się opóźnić

29.12.13

Wywożenie śmiercionośnej broni chemicznej z Syrii raczej nie zakończy się w planowanym terminie do 31 grudnia - powiedział w sobotę przedstawiciel Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Franz Krawinkler. - Zapewne będzie opóźnienie - powiedział Krawinkler austriackiej telewizji ORF.

RSS

"Próba ucukrowania jest zdradą na materii tej tragedii"

22.01.12

- W przypadku filmów obcojęzycznych napięcie się stopniuje bardzo długo. (...) Można powiedzieć, że to taka trochę zabawa - stwierdziła Agnieszka Holland pytana w "Faktach po Faktach", czy cieszy się, że jej najnowszy film "W ciemności" znalazł się na tzw. krótkiej liście do Oscara. Dodała, że kiedy okazało się, że widzowie przyjęli jej dzieło "z przejęciem", to nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej stają się właściwie "drugorzędne".

RSS

Szczecińska młodzież nie dała rady Lechowi. Kolejorz coraz bliższy tytułu

01.06.15

Lech Poznań na zakończenie 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z trudem, ale jednak zasłużenie pokonał u siebie 1:0 Pogoń. Kolejorz na pewno spodziewał się łatwiejszego meczu, bo Czesław Michniewicz kolejny raz zdecydował się na ogrywanie w grupie mistrzowskiej młodzieży.

RSS

Postrzał w głowę, eksplozja granatu, porażenie prądem. Rosjanie giną, robiąc selfie

08.07.15

"Fajne selfie może kosztować życie!", "Sefie z bronią w ręku zabija" - ostrzega MSW.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny