Lepper krytykuje debatę

15.06.10

       Andrzej Lepper uważa, że wczorajsza debata czterech kandydatów na prezydenta nie miała nic wspólnego z demokracją i równym dostępem do mediów. W debacie uczestniczyli Bronisław Komorowski, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Napieralski i Waldemar Pawlak.
       Kandydujący na prezydenta przewodniczący Samoobrony podczas konferencji prasowej w Warszawie powiedział, że we wczorajszej debacie w Telewizji Polskiej powinno wziąć udział dziesięciu polityków walczących o fotel głowy państwa. Andrzej Lepper zwrócił uwagę, że brak pozostałych kandtydatów, których partie nie są obecne w Sejmie, pokazuje, że w Polscę "są równi i równiejsi".
        Kandydat Samoobrony na prezydenta podkreślił, że debata nie spełniła jego oczekiwań, bowiem była nudna i zabrakło konkretów. Andrzej Lepper dodał, że zabrakło merytorycznej dyskusji, zaś czterej kandydaci udowodnili, iż nie mają Polakom nic do zaoferowania.


"Jeśli Donald Tusk postawi w wyborach prezydenckich na Radosława Sikorskiego, to będzie bardzo zabawnie" - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Newsweek" Jarosław Kaczyński. Dlaczego tak uważa? Bo, zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości, na Sikorskiego są haki. Zawisza stracił pierwszy bramkę, ale potem rządził na boisku w Bydgiszczy niepodzielnie. 3:1 to najniższy wymiar kary dla Górnika, który na wiosnę wciąż nie wygrał. Napastnik Borussii strzelił Freiburgowi dwie bramki wyrównał rekord Jana Furtoka. Jedną z bramek strzelił też Błaszczykowski.



Głosowanie już w niedzielę. Dzisiejszą sesje na głównej parze walutowej można podzielić na dwie części, Pierwsza przebiegała dość sennie poniżej poziomu 1,30, Rynek wyczekiwał do godziny 13:45, kiedy to mieliśmy poznać decyzję ECB w sprawie stóp procentowych, Na pytania czytelników portalu WPROST24 odpowiada Andrzej Olechowski,były minister finansów i spraw zagranicznych, dziś kandydat na prezydenta.
fot. Gover.pl

"Stąd też brak wiedzy o nagraniu między innymi u Komendanta Głównego Policji i jego zastępców" - informuje Komenda Główna Policji.

Grecka policja aresztowała dwie nastoletnie dziewczyny pod zarzutem zamordowania 80-letniego mężczyzny. Nastolatki napadły staruszka w niedzielę w jego domu na północy Grecji i zabrały mu 10 euro - poinformowała w poniedziałek policja. 17 lipca 2018 r. WSA w Warszawie uchylił decyzję Urzędu Kontroli Skarbowej zarzucającą pozorność dokonanego przez spółkę przymusowego umorzenia udziałów (III SA/Wa 3163/17). Organ stwierdził, że umorzenie było dobrowolne. Ta subtelna zmiana przymiotnika w kwalifikacji czynności miała kosztować firmę blisko 195 milionów złotych.

- Poleciały wszystkie dachy. Z tyłu jest jeszcze jedna chlewnia, która doszczętnie została rozwalona, dach domu tak samo... Wszystko to jeden wielki gruz - powiedziała mieszkanka Wycinek pani Małgorzata, której gospodarstwo ucierpiało w sobotnich nawałnicach. W przedświątecznym tygodniu obserwowaliśmy dalszą aprecjację polskiej waluty, Notowania względem euro znalazły się na poziomie 4,05, a względem dolara przy 3,05, który to poziom był najniższym obserwowanym od lutego bieżącego roku, Lepiej nie zadzierać ze Schwarzeneggerem.



USA: Opublikowane wczoraj dane makro były rozczarowujące, Dynamika zamówień na dobra trwałego użytku spadła we wrześniu o 1,2 proc, m/m, a bez ujęcia transportu o 0,4 proc, m/m, Dobiegający końca tydzień na krajowym rynku walutowym upłynął pod znakiem umocnienia złotego, Polska waluta zyskała na wartości po jastrzębiej wypowiedzi prezesa Narodowego Banku Polskiego M, Belki, Notowania EUR/PLN zniżkowały pod wartość 3,9000, a w kol W USA inwestorzy wrócili we wtorek na rynki po trzydniowym weekendzie, Powinni byli powrócić w dobrych nastrojach, bo podczas ich nieobecności indeksy w Europie rosły, a we wtorek na giełdach też panował optymizm,

RSS

Dolar słabszy na początku poświątecznego tygodnia

29.12.17

W poświątecznym tygodniu w dalszym ciągu powinna utrzymywać się dość niska płynność na rynkach, Inwestorzy najprawdopodobniej dopiero z początkiem Nowego Roku bardziej aktywnie wrócą do handlu, w związku z czym może utrzymać się ,,,

RSS

Pięć goli, w tym dwa samobójcze. Jagiellonia pewna podium

01.06.15

Dziwny mecz obejrzeli w niedzielę kibice zebrani w Białymstoku. Jagiellonia oraz Górnik zdobyły w sumie pięć goli, ale tak naprawdę wszystkie trafienia padły w przeciągu dziesięciu minut. O jedno lepsze byli gospodarze.

RSS

Chciała złapać pokemona, znalazła zwłoki

12.07.16

RSS

Abp Kazimierz Nycz o zmarłym prezesie IPN:: "Kurtykę trudno będzie zastąpić"

15.04.10

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie, których bardzo trudno zastąpić i do nich m.in. należał Janusz Kurtyka - mówił metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podczas mszy w intencji prezesa IPN, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Eksperci: spadek rubla oznacza panikę na pełną skalę

08.11.14

"Samospełniająca się przepowiednia".

RSS

PR rządu: sprzedawanie ścibolenia

22.03.11

Nadzwyczajna sprawność rządu Tuska w komunikowaniu się z wyborcami to jeden z największych mitów polskiej polityki. I jest to mit od początku do końca fałszywy. Trzeba było jednak kryzysu władzy, aby stało się to widoczne.
(fot. Forum)

RSS

Wzrósł apetyt na ryzyko

29.09.12

Podczas czwartkowej sesji obserwowaliśmy większą zmienność na rynku walutowym, W czasie sesji europejskiej dominował niepokój i obawy o kondycję strefy euro,

RSS

Kolejny podejrzany w sprawie profesora Piotra Ż.

22.02.13

RSS

Samotny chorąży z Ukrainy i "Goodbye America" Rosjan. Otwarto paraolimpiadę

08.03.14

Podczas ceremonii otwarcia igrzysk paraolimpijskich w pochodzie uczestniczył tylko jeden z 23 reprezentujących Ukrainę sportowców.

RSS

Hulk za Wielkim Murem. Padł rekord

01.07.16

Jak informuje oficjalna strona Zenita Petersburg, klub doszedł do porozumienia z SIPG Szanghaj w sprawie transferu Hulka. Chińczycy zapłacili za 29-letniego reprezentanta Brazylii 55,8 mln euro.

RSS

Lech Kaczyński podpisał umowę: Zgoda prezydenta na wojska USA w Polsce

01.03.10

Już wkrótce do Polski wjadą amerykańscy żołnierze. I zostaną tu na dłużej. Prezydent Lech Kaczyński podpisał dokument o statusie wojsk USA w Polsce, czyli tak zwaną SOFA. Dzięki tej umowie będzie mogła stanąć u nas baza amerykańskich rakiet obrony powietrznej Patriot.

RSS

Europa w 3/4 z Portugalii

15.04.11

Piłkarska Portugalia jest dumna. W półfinale Ligi Europejskiej zagrają trzy zespoły z tego kraju - FC Porto, Benfika Lizbona i Sporting Braga. Stawkę półfinalistów uzupełnił hiszpański Villarreal.

RSS

Festiwal strzelecki w Leverkusen

15.02.15

Dziewięć goli w hicie Bundesligi

RSS

Bez wsparcia Rosji "Krym byłby dzisiaj zroszony krwią". Ambasador o aneksji

22.03.14

Ambasador Rosji Aleksander Aleksiejew był gościem "Piaskiem po oczach".

RSS

Farbowany lis" na lodzie. Teraz zdobywa medale dla Rosji

22.02.14

Relacja sport.tvn24.pl z Soczi.

RSS

Informacje



polska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny