Małe, ciasne, ale własne

29.05.10

Wymarzone mieszkanie? Ma być na kredyt, tanie i małe. Teraz do potrzeb rynku muszą się dostosować deweloperzy. Nie bez bólu, bo do tej pory budowali z rozmachem.
fot. stock.xchng

W sobotę Real nie zmazał plamy po blamażu z Atletico, ale uczynił kolejny krok w stronę mistrzostwa. W 23. kolejce Primera Division Królewscy pokonali Deportivo 2:0 i powiększyli przewagę w tabeli nad drugą Barceloną. We wtorek handel na rynkach finansowych toczy się już normalnie, Inwestorzy z USA oraz Wielkiej Brytanii powrócili na rynek, po tym jak wczoraj duża część instytucji w tych krajach była zamknięta z okazji Dnia Pamięci oraz wiosennego ,,, Parlament Kazachstanu jednomyślnie opowiedział się w piątek za przeprowadzeniem referendum w sprawie przedłużenia kadencji prezydenta Nursułtana Nazarbajewa do 2020 roku, co pozwoli zrezygnować z rozpisywania wyborów prezydenckich w 2012 roku.O nastrojach na giełdach w trakcie piątkowej sesji miały zadecydować wystąpienia na sympozjum banków centralnych w Jackson Hole, Ponadto Wall Street częściowo żyje zbliżającym się do wybrzeży USA huraganem Harvey, Warszawska giełda ,,, - Trzeba być odpowiedzialnym. Regulacje, które się wprowadzi nie mogą doprowadzić do upadku systemu bankowego w Polsce - mówi o pomocy frankowiczom prof. Andrzej Bień z Instytutu Bankowości SGH. Jego zdaniem, trzy propozycje - nad którymi pracują posłowie - są "niedoliczone i niedoszacowane". Systematycznie wzrasta poziom Wisły w rejonie Wyszogrodu i Kępy Polskiej. Wzdłuż rzeki, w leżących nad nią gminach, a także w Płocku, trwa umacnianie wałów przeciwpowodziowych.

W 57 tomach akt śledztwa smoleńskiego, do których dotarł „Wprost”, znajdują się stenogramy rozmów polskich oficerów dyżurnych monitorujących lot tupolewa. Wynika z nich, że nawet kilkanaście minut po zderzeniu samolotu z ziemią w Warszawie szukano jeszcze na mapie lotnisk zapasowych.
Fot. FORUM

Ministerstwo Sprawiedliwości jest kolejnym resortem, który przekazał swoje uwagi do projektu Rodzina 500 plus. Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w Radomiu ma zostać odsłonięty we wtorek.

Kancelaria, która chce odzyskać od 9-letniego Kacpra dług, jaki odziedziczył po dziadku przekonuje, że działa zgodnie z prawem. - Małoletni spadkobiercy zobowiązani są do spłaty długów spadkowych – czytamy w oświadczeniu, jakie otrzymał dziennikarz TTV. Zrekonstruował go Michał Tracz, wysłannik TVN24 na Maltę. To był jego ostatni zjazd na tzw. patelniach - piszą dziennikarze "Tygodnika Podhalańskiego".Sensacyjne rozstrzygnięcie na morderczym, zwanym "królewskim" etapie Tour de France. Z alpejskimi drogami nie poradził sobie broniący tytułu i uznawany za najlepszego kolarza świata Alberto Contador. Do lidera - Francuza Thomasa Voecklera - Hiszpan traci już grubo ponad 4 minuty i wygranie przez niego "Wielkiej Pętli" będzie graniczyło z cudem. Na plecach posiadacza żółtej koszulki jest już za to Luksemburczyk Andy Schleck, który mógł liczyć na pomoc brata - Franka. Mimo, że dzisiejsze dane z Chin (nt, rezerw walutowych) wypadły nieźle (w marcu odnotowaliśmy ich wzrost), to nie pomogło to notowaniom dolara australijskiego, który traci dzisiaj na szerokim rynku, Po pierwsze ? o tym, że rezerwy mogą być ,,,

RSS

Włosi wybierają samorządy. Renzi: to nie jest głosowanie w mojej sprawie

01.06.15

Około 22 milionów Włochów uprawnionych jest do głosowania w rozpoczętych w niedzielę dwudniowych wyborach samorządowych odbywających się w siedmiu z 20 regionów kraju. To pierwszy test dla centrolewicowego rządu Matteo Renziego ponad rok od jego powołania.

RSS

Paweł Kowalski, raniony w biurze PiS - przesłuchany

08.11.10

Łódzka prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie 62-letniego Ryszarda C. podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS pracownika i ranienie drugiego mężczyzny, przesłuchała w piątek tego ostatniego.

RSS

DM BOŚ: Raport surowcowy - złoto i ropa

29.06.19

Ceny na 6-letnich szczytach Ceny kruszcu są przy 6-letnich maksimach, jakie zostały osiągnięte jeszcze w piątek, Wtedy doszło też do złamania psychologicznej bariery 1400 USD za uncję, Wsparciem dla ruchu są ?gołębie? sygnały ,,,

RSS

50 tysięcy dolarów od polskiego rządu: Świat daje Haiti miliony, a Polska?

15.01.10

Rząd brazylijski - 10 mln dolarów, Hiszpania - trzy samoloty z pomocą logistyczną, Unia Europejska - 3 mln euro, Meksyk i Rosja - wyślą lekarzy, a Kanada - oddział saperów. Oto część zadeklarowanej w środę pomocy zagranicznej dla Haiti po trzęsieniu ziemi. A Polska? MSZ zapowiada przekazanie... 50 tysięcy dolarów.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Po katastrofie w Smoleńsku: Abp Miron będzie pochowany w Supraślu

15.04.10

Abp Miron, szef prawosławnego ordynariatu Wojska Polskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem, będzie pochowany na terenie klasztoru w Supraślu koło Białegostoku - poinformował we wtorek PAP rzecznik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego ks. Henryk Paprocki.

RSS

Poseł PSL wdał się w awanturę z policjantami. "Nie tłumaczę się słabym dniem czy chorobą filipińską"

29.09.15

Do zdarzenia doszło przed jednym z hoteli w Rzeszowie.

RSS

Szef MSWiA - niskie zagrożenie terroryzmem

01.04.10

Szef MSWiA Jerzy Miller ocenia jako niskie ryzyko zamachów terrorystycznych w Polsce. Podkreśla, że sytuacja w naszym kraju zdecydowanie różni się od sytuacji w Rosji.
Zdaniem ministra Millera, chociaż zjawisko terroryzmu jest rzeczywistem problemem światowym, to Polska jest pod tym względem stosunkowo bezpieczna.
Dzisiaj w dwóch zamachach bombowych na rosyjskim Kaukazie Północnym, zginęło 12 osób, a ponad 20 zostało rannych. W poniedziałek, w dwóch zamachach na moskiewskie metro straciło życie 39 osób, a 95 zostało rannych. Premier Rosji Władimir Putin nie wykluczył, że zamachy w Moskwie i Dagestanie przeprowadziła ta sama organizacja.
Zaraz po zamachach w metrze, rosyjskie służby specjalne poinformowały, że winnymi tragedii mogą być separatyści z Północnego Kaukazu. Z kolei wiceszef Rady Bezpieczeństwa Rosji generał Nikołaj Patruszew nie wykluczył, że związek z atakiem terrorystycznym w moskiewskim metrze może mieć Gruzja. Gruzińskie władze natychmiast temu zaprzeczyły.

RSS

Putin chce przełomu w zbrojeniówce na miarę Stalina

01.09.12

"W Rosji musi zajść jakościowy skok w rozwoju przemysłu zbrojeniowego."

RSS

Królewski ogród jak przed wojną i remont wieży. Plany nowego dyrektora Zamku

15.01.17

- Z Zamkiem jestem związany od blisko 30 lat, poświęciłem mu najwięcej czasu i emocji - mówi.

RSS

Marcinkiewicz: Kaczyński jest uzależniony od zakonu

15.10.16

Były premier w "Faktach po Faktach".

RSS

I znów mamy 1,3300 na rynku EUR/USD

08.06.13

Rynek polski Czwartkowy handel przyniósł w Europie przecenę akcji i indeksów giełdowych, która nie ominęła warszawskiego parkietu, Tym samym przy obrocie rzędu 781 milionów złotych WIG stra

RSS

Europoseł PiS krytykuje śledztwo ws. prezesa TK. Czarnecki komentuje: milczenie jest złotem

22.08.16

W "Faktach po Faktach" Ryszard Czarnecki (PiS) i Aleksander Pociej (PO).

RSS

Cisza wyborcza w serwisie Wprost24

08.10.11

Od północy 8 października do zamknięcia lokali wyborczych 9 października zgodnie z prawem na terenie całej Polski obowiązuje cisza wyborcza. Zakazana jest wszelka publiczna agitacja oraz publikowanie sondaży wyborczych. Przepisy te obowiązują również użytkowników internetu i portale internetowe.

RSS

Mocna aukcja Ministerstwa Finansów

22.11.14

Do czwartkowej aukcji zamiany na rynku stopy procentowej dominowały wzrosty cen obligacji skarbowych, W naszej ocenie było to jednak tylko odreagowanie po środowej przecenie, do jakiej doszło przed wieczorną publikacją ?minutes? Fed,

RSS

Mamy więcej pieniędzy. Ale oszczędzamy coraz mniej

15.03.16

W III kwartale 2015 roku zwiększyły się realne dochody gospodarstw domowych, a konsumpcja utrzymała stabilny wzrost - podał w poniedziałek NBP w swym raporcie o sytuacji finansowej sektora gospodarstw domowych. Spadły natomiast oszczędności Polaków - wykazała analiza.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny