Najnowszy sondaż TNS OBOP: PiS ma już prawie tyle co Platforma

22.05.10

Partia Jarosława Kaczyńskiego ostro goni Platformę Obywatelską. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugi weekend maja, na PO głosowałoby 47 proc. wyborców, a na PiS - 39 proc. - wynika z sondażu TNS OBOP. Od marca notowania PO spadły o 12 pkt proc., a PiS - wzrosły aż o 15 pkt proc.

Koniec lokat antybelkowych nie wydrenował bankowych depozytów, ale też nie przeszedł bez echa, W kwietniu #8211; pierwszym miesiącu bez nieopodatkowanych depozytów #8211; oszczędności gospodarstw domowych stopniały o blisko 1,5 mld zł, Policja przesłuchuje funkcjonariuszy, którzy brali udział w pościgu za złodziejami aut. Dwóch policjantów zostało ciężko rannych, jeden z trzech napastników zabity, a jeden ranny. Trzeciemu przestępcy udało się uciec. Trwa pościg. Mężczyzna był bardzo nerwowy.Czwartkowa sesja była już trzecim z kolei dniem wzrostów cen ropy naftowej, Notowania tego surowca w USA przekroczyły tym samym wczoraj psychologiczną barierę na poziomie 50 USD za baryłkę, Prawdziwym testem siły kupujących prawdopodobnie,,, Nadchodząca noc nie rozpieci nas pod względem pogody: będzie mroźno i śnieżnie. Ale prawdziwego ataku zimy należy się spodziewać w poniedziałek: w całym kraju grożą nam zawieje i zamiecie śnieżne. Mogą wystąpić utrudnienia na drogach, lotniskach, a także uszkodzenia linii energetycznych. Policja apeluje do kierowców o ostrożność, a o wszystkich o zwracanie uwagi na tych, którzy mogą zamarznąć.

Podatek handlowy obejmie nie tylko markety, ale także stacje paliw.

Negocjacje z koncernami farmaceutycznymi będą nadal prowadzone, w 2012 r. na listę refundacyjną trafią kolejne leki - zapewnił minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia. Wybory za miesiąc, ale już wiadomo, kto jest największym przegranym. Kobiety. Ustawa zapewniająca im miejsca na listach wyborczych stała się listkiem figowym męskiego świata polityki.
fot. tygodnik Wprost

Amerykańskie parkiety zakończyły piątkową sesję umiarkowanymi wzrostami, inwestorzy nie zareagowali na oczekiwane w napięciu wystąpienie prezes Fed Janet Yellen. Drugi odczyt PKB USA za I kwartał okazał się być lekko poniżej oczekiwań, ale wyżej był niż poprzednio. Przez większą część dzisiejszej sesji kurs eurodolara poruszał się w okolicy poziomu 1,3600, Poziom ten jest istotnym oporem, którego pokonanie otworzyłoby drogę do dalszej zwyżki i tym samym scenariusz korekty wzrostowej stałby się bardziej prawdopodobny Znalezisko na osiedlowej ławce.Niewielkie wzrosty na warszawskim parkiecie dotknęły wczoraj większość indeksów giełdowych, a tym samym WIG zyskał 0,39%, a indeks największych dwudziestu spółek GPW 0,37%, Warto zwrócić uwagę, że we wtorek doszło do wzrostu obrotów ,,, Auto Stella wystartuje teraz w liczącym 3 tys. km wyścigu w Australii. W Komendzie Głównej i Komendzie Stołecznej Policji trwają przygotowania do zabezpieczenia manifestacji.

RSS

Lech odrobił zaległości i marzy o pucharach

29.03.12

Lech Poznań wygrał w środę drugi mecz z rzędu. Tym razem, w zaległym spotkaniu 20. kolejki, podopieczni Mariusza Rumaka poradzili sobie z Górnikiem Zabrze i ciągle liczą się w grze o europejskie puchary.

RSS

Złoty pozostanie zakładnikiem sondaży ws. BREXIT-u

22.06.16

Nowe sondaże przed referendum w Wielkiej Brytanii dają nadzieje na to, że być może żadnego BREXIT-u nie będzie, To potwierdza wcześniejsze sygnały z weekendu, Stąd też rynki finansowe reagują spokojnie, Rano złoty pozostaje stabilny, ,,,

RSS

Rozgłośnia szuka swojego kandydata: Radio Maryja nie chce Lecha Kaczyńskiego?

22.03.10

Radio Maryja nie poprze Lecha Kaczyńskiego w walce o reelekcję? Jeden z najważniejszych publicystów rozgłośni - Jerzy Robert Nowak mówi, że radio szuka własnego kandydata. Według komentatora mógłby to być albo profesor Zdzisław Krasnodębski, albo biznesmen Roman Kluska.

RSS

Format amerykański, tradycja polska

08.10.12

Co Ci da Klub Komediowy Chłodna?

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych, ale wózek widłowy można również wynająć: https://www.widlakslupsk.pl/. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe prowadzimy również wynajem wózków widłowych Koszalin

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca lub sprawy karne Bytów

Brazylijczyk największym wygranym w Legii

29.01.14

Brazylijczyk z Legii Alan Fialho jest największym wygranym pierwszego zimowego zgrupowania mistrzów Polski.

RSS

W harmonogramie PMI, ale nie tylko

22.04.19

Jeżeli chodzi o główną parę walutową, czyli eurodolar, to obecnie widzimy kurs 1,13, Tak więc wszystko tu po staremu, Tkwimy w środku starej konsolidacji, Na początku kwietnia zakreślono 1,1185, w ostatnich dniach zdarzały się poziomy ,,,

RSS

Edward Snowden bohaterem dla większości Niemców

08.11.13

Większość Niemców uważa Edwarda Snowdena, autora przecieków z amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, za bohatera. Jednocześnie Niemcy nie są przekonani, że należałoby Amerykaninowi udzielić azylu.

RSS

Prezydent podpisał ustawę o OFE

08.04.11

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę przewidującą obniżenie składek odprowadzanych do Otwartych Funduszy Emerytalnych, Podpisana przez prezydenta ustawa przewiduje, że składka do OFE zostanie zmniejszona z obecnych 7,3 do do 2,3 ,,,

RSS

Rzym zalany, w Genui śnieżyce. Opady paraliżują włoskie miasta

01.02.14

Ruch w Rzymie jest kompletnie sparaliżowany.

RSS

Minął ponad miesiąc od katastrofy: Kraśko napisał książkę o wypadku tupolewa

29.05.10

Minął dopiero nieco ponad miesiąc od smoleńskiej katastrofy, a na rynku już pojawia się książka na ten temat. Autorem jest dziennikarz Piotr Kraśko który, jak pisze "Fakt", "kuje żelazo póki gorące". "Wypociny Piotra w sklepach pojawią się równo 10 czerwca" -czytamy w bulwarówce.

RSS

Czworaczki z Gdańska. Raz na 600 tysięcy ciąż

15.09.12

Mama i dzieci czują się dobrze. Na dziewczynki w domu czeka trójka rodzeństwa, w tym bliźniaki.

RSS

Piskorski nie jest już szefem SD

15.12.10

Paweł Piskorski nie jest już szefem Stronnictwa Demokratycznego. Sąd Okręgowy w Warszawie podjął wczoraj decyzję o wykreśleniu go z rejestru partii politycznych jako szefa SD i wpisaniu w to miejsce Krzysztofa Góralczyka. Góralczyk od ponad roku toczył z Piskorskim spór o przywództwo w partii. O wykreśleniu Piskorskiego z rejestru poinformował nas na Kontakt 24 internauta Leszek Przybylski.

RSS

Środkowy palec prezenterki na wizji

22.11.11

Występowanie na żywo w telewizji wymaga opanowania. Nie popisała się nim Tatiana Limanowa, która podczas czytania wiadomości na antenie rosyjskiej stacji REN pokazała widzom środkowy palec.

RSS

USA wsparło eurodolara

15.07.13

Umocnienie pary EUR/USD W poniedziałek (8 lipca) na wykresie eurodolara wyhamowała deprecjacja europejskiej waluty, nastąpiło nawet delikatne cofnięcie się na wyższe poziomy, Na silniejszy ruch w górę zabrakło siły, Tego dnia dotarły ,,,

RSS

Niepełnosprawny znów bez wózka. Dwa miesiące, dwie kradzieże

22.07.16

Policja szuka sprawców.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny