Drżyjcie piraci za kierownicą! : Policja przesiada się na mocne Alfy Romeo!

22.04.10

Polska policja wzbogaci się aż o 120 nieoznakowanych radiowozów marki Alfa Romeo. Pod maską 200 koni - sprint do setki trwa 7 sekund, prędkość maksymalna 235 km/h a na pokładzie… kamera. Zobacz, gdzie drogówka zapoluje na kierowców i co zrobić by nie wpaść w jej nowe sidła.

Dziś mają być znane wyniki wyborów do jednoizbowego parlamentu, 50-osobowego Zgromadzenia Narodowego w Kuwejcie. Sobotnie głosowanie było już drugim głosowaniem od grudnia ub. r. w tym niestabilnym politycznie, ale zasobnym w ropę kraju. Po ogłoszeniu przez Koreę Płn., że przy pomocy rakiety dalekiego zasięgu umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę, szef MSZ Japonii Fumio Kishida podjął w niedzielę międzynarodowe konsultacje. Tokio rozważa też nałożenie nowych sankcji na Pjongjang. Niemożliwe? A jednak! Kia zbudowała samochód, który pali tyle, co kot napłakał. Karoseria to hit naszych czasów - powstała ze śmieci. Możliwości? Wielkie - zasięg to 1200 kilometrów. Niestety, nam pozostaje poczytać i pomarzyć... Zobacz, czy warto rozpaczać.Na dzisiejsze wzrosty na rynkach akcyjnych złożyło się kilka czynników, Wśród nich znalazło się odbicie cen na ropy, kontynuacja dobrych nastrojów z wczorajszego zamknięcia na Wall Street oraz oczekiwania inwestorów na kolejne pakiety ,,, Pijesz kawę? Uważaj - jeden z największych producentów kawy rozpuszczalnej musi wycofać swoje produkty z rynku. Okazuje się, że w słoikach może być szkło. Teraz firmę czeka projektowanie nowego opakowania. Póki nowych słoiczków nie będzie, kawy rozpuszczalnej nie dostaniemy w sklepach. Dzisiejsza sesja kończyła miesiąc marzec i jednocześnie pierwszy kwartał tego roku, Dokładnie trzy miesiące temu, gdy warszawski indeks blue chipów bił kolejne roczne maksima nastroje były zdecydowanie lepsze niż obecnie, Aktualnie bowiem ,,,- Różnorodność tradycji związanej z Bożym Narodzeniem na Górnym Śląsku świadczy o jej dawności – mówi znawca regionu Marek Szołtysek. Jednymi z głównych potraw są makówki i konopiotki. Na osiedlu Metalchem doszło przed południem do poważnego przecieku w ponad stuletnim wale przeciwpowodziowym. Ratownikom udało się go zatamować, sytuacja jest opanowana - powiedział rzecznik prezydenta Opola Mirosław Pietrucha.

Rynki albo reagują na eskalację konfliktów handlowych USA z resztą świata, albo cieszą się, że ostatnia doba nie przyniosła przykrych niespodzianek, USD pozostaje mocny, czy to jako bezpieczna przystań, czy przy wsparciu fundamentów, Rynek ,,, W czwartek amerykańscy inwestorzy musieli zadecydować, czy realizować sesję totalnego marazmu, który wcześniej charakteryzował giełdy europejskie, czy pójść swoją drogą, Niespecjalnie pomogły w podjęciu decyzji dane makro, bo były ,,, Złoty we wtorek lekko umocnił się do dolara i szwajcarskiego franka oraz osłabił do euro, O godzinie 19:47 kurs USD/PLN testował poziom 3,0084 zł (-0,7 gr), CHF/PLN 2,9923 zł (-0,8 gr), a EUR/PLN 3,9498 zł (+1 gr), Na rynku walutowym dominowała atmosferaArkadiusz Milik ciężko trenuje, by przyspieszyć swój powrót na boisko. W październiku przeszedł operację zerwanego więzadła krzyżowego, a dziś - zaledwie miesiąc po zabiegu - możemy obserwować jak uśmiechnięty biega po bieżni. Policjanci z wydziału antykorupcyjnego przeprowadzili jedną z najbardziej niezwykłych operacji w historii stołecznego wymiaru sprawiedliwości. Dosłownie na gorącym uczynku zatrzymali prokuratora, który w zamian za seks obiecał podejrzanej umorzenie śledztwa - ustalił "DGP". Trafił z rozbitą głową.

RSS

Na południu 34 stopnie, nad Bałtykiem 19. Tłumaczymy, dlaczego

01.08.17

Skąd taka różnica temperatur?

RSS

Dolar pozostaje słabszy

29.06.19

Czerwcowe posiedzenie Rezerwy Federalnej przyczyniło się do zmiany nastawienia do waluty amerykańskiej i potwierdziło oczekiwania rynków, że kolejnym ruchem będzie jednak obniżka a nie podwyżka stóp procentowych w USA, W sytuacji, kiedy tempo,,,

RSS

Trzęsienie ziemi przesunęło stolicę Nepalu

29.04.15

Będzie korekta map świata?

RSS

Jest kandydat na szefa warszawskiego parkietu

15.06.17

Marek Dietl zgłosił swoją kandydaturę na stanowisko prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie - podała giełda w komunikacie na stronie internetowej.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Dzielni wojacy, okropni kierowcy. Co internet wie o Polakach?

01.08.13

Polskę kojarzą również z husarią, dobrym piwem i Wiedźminem.

RSS

Schymalla odchodzi z TVP

22.11.11

Odwołana ze stanowiska szefowej TVP1 Iwona Schymalla po prawie 20 latach pracy żegna się z telewizją publiczną. – Nie widzę możliwości współpracy na warunkach, które mi zaproponowano – mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Schymalla otrzymała propozycję stanowiska redaktora prowadzącego w Jedynce, ale ją odrzuciła.

RSS

Krematorium pomyliło zmarłych. "Ten ma włosy, a nasz ojciec był łysy"

08.02.17

Przyszli pożegnać męża i ojca przed spaleniem, a w trumnie zobaczyli innego mężczyznę.

RSS

Turcja nie schodzi z czołówek gazet

15.08.18

Problemy walutowe Turcji coraz bardziej rozprzestrzeniają się na powiązane kraje, Waluty europejskie nie tracą aż tak, jak lira, ale wyraźnie widać strach na rynkach, W odwrocie również polski złoty

RSS

Temat klifu fiskalnego powraca

29.11.12

Problem zadłużenia Grecji został tymczasowe zażegnany, Ateny mogą złapać chwilę oddechu, podczas gdy tematem numer jeden na rynkach finansowych będzie tzw, klif fiskalny w USA , Inwestorzy niepokoją się brakiem postępów w negocjacjach ,,,

RSS

"Z listą PiS może wygrać tylko wspólnie idąca opozycja"

08.05.16

Nie wykluczam wspólnej listy opozycji - powiedział w "Faktach po Faktach" przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

RSS

Bruksela pomoże powodzianom?: Miliardy strat? Unia da nam miliony

22.05.10

Nawet sto milionów euro możemy dostać od Unii na likwidację zniszczeń powodziowych - mówił premier Donald Tusk. Ale zaznaczył, że będzie to możliwe, jeśli szacunki dotyczące strat będą rzędu trzech miliardów euro. A to oznacza, że Bruksela da nam tylko kilka procent potrzebnych pieniędzy.

RSS

Rząd szykuje ulgi dla firm. Za inwestycje w badania i rozwój

22.01.17

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wkrótce przedstawi projekt tzw. drugiej ustawy o innowacyjności, której głównym założeniem będzie podwojenie ulg podatkowych dla przedsiębiorców inwestujących w badania i rozwój – podał szef resortu Jarosław Gowin.

RSS

19-latek rzucał kotami w autobusie. "To była zabawa"

08.10.13

RSS

Bielecki jedynką PO w Gdańsku, Nowak trzeci

22.01.11

Jan Krzysztof Bielecki otrzymał propozycję startu w wyborach do Sejmu z listy Platformy. Na prośbę Tuska Bielecki ma też przygotować listę ekspertów i praktyków biznesu spoza PO, którzy mają dostać pierwsze i drugie miejsca na listach PO – dowiedział się „Wprost”.
Jan Bielecki (fot. Wprost)

RSS

Mocny odczyt PKB w USA za III kwartał nie rusza dolara

29.10.16

Amerykańskie PKB w III kwartale wzrosło o 2,9 proc, (zannualizowany odczyt) wobec oczekiwanego 2,5 proc, wzrostu, Deflator PKB, czyli miernik poziomu cen dla całej gospodarki wzrósł natomiast o 1,7 proc, kwartał do kwartału wobec oczekiwanego ,,,

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny