Drżyjcie piraci za kierownicą! : Policja przesiada się na mocne Alfy Romeo!

22.04.10

Polska policja wzbogaci się aż o 120 nieoznakowanych radiowozów marki Alfa Romeo. Pod maską 200 koni - sprint do setki trwa 7 sekund, prędkość maksymalna 235 km/h a na pokładzie… kamera. Zobacz, gdzie drogówka zapoluje na kierowców i co zrobić by nie wpaść w jej nowe sidła.

Premier Donald Tusk, były prezydent Lech Wałęsa i dziennikarz Tomasz Lis - tak wygląda pierwsza trójka rankingu najbardziej wpływowych Polaków, przygotowanego przez "Rzeczpospolitą". Wśród stu nazwisk znaleźli się m.in.: ojciec Tadeusz Rydzyk, kardynał Stanisław Dziwisz i Roman Giertych. Kto kogo wyprzedził? Inflacja w Rosji wyniosła w 2015 roku 12,9 proc. i przekroczyła założenia rządowe - wynika ze wstępnych danych opublikowanych w czwartek przez urząd statystyczny Rosstat. Rok wcześniej inflacja sięgnęła 11,4 proc. W czwartek wieczorem w jednym ze stołecznych sklepów z dopalaczami zerwano plomby z drzwi wejściowych. W środku było sześć osób. Wszystkie zostały zatrzymany przez policję - dowiedziała się TVN Warszawa.Prywatne mieszkanie, w którym działa firma, można amortyzować, pomniejszając tym samym podatek dochodowy. O ile? To zależy od stawki amortyzacji. W przypadku lokalu o wartości 500 tys. zł zobowiązania wobec fiskusa można zmniejszyć nawet o 9,5 tys. zł rocznie. Mimo rozłamu dokonanego przez ziobrystów Jarosław Kaczyński tryskał humorem podczas poniedziałkowego posiedzenia klubu PiS. Nawiązując do propagandowego języka partii bolszewickiej, nazwał Zbigniewa Ziobrę gadem a Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego płazami – ustalił „Wprost”.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, fot. jaroslawkaczynski.info        Przewodniczy Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy potępia izraelski atak na konwój z pomocą humanitarną dla mieszkańców Strefy Gazy. Było to, jak stwierdził, użycie "nieproporcjonalnej siły" i manifestacja przemocy.
       Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Mevlut Cavusoglu w opublikowanym oświadczeniu stwierdził, że jest głęboko poruszony i zaszokowany zabiciem i ranieniem cywili, którzy zmierzali z humanitarną pomocą dla ludności zamieszkałej w strefie Gazy. Podkreślił, że do takiego scenariusza, czyli bezwzględnej wojskowej przemocy, nigdy dojść nie powinno. Bez względu na okoliczności i prezentowane racje.
       Cavusoglu z całą stanowczością potępił akcję izraelskiego wojska, które, jak stwierdził, użyło rażąco nieproporcjonalnych środków do zaistniałej sytuacji.
       "Strzelanie do osób niosących pokojową pomoc humanitarną niczym nie morze być niczym usprawiedliwione. Jest także sprzeczne z wartościami bronionymi i wyznawanymi przez Radę Europy" - powiedział. Stwierdził, że wszystkie fakty związane z tym wydarzeniem powinny zostać bezzwłocznie wyjaśnione, a sprawcy złamania międzynarodowego prawa surowo ukarani.


Zatrzymano ojca chłopców.

Jarosław Kaczyński nie zostanie prezydentem. Mogłoby się tak stać tylko w sytuacji, gdyby nastąpił jakiś wyjątkowy kataklizm w kampanii Bronisława Komorowskiego. Prawo i Sprawiedliwość nie wróci też do władzy w przyszłym roku, a jej realny jego wpływ na polską politykę skończy się wraz z wyborami parlamentarnymi. To, jak bardzo może zwolnić tempo wzrostu PKB po tym, jak gospodarka przestanie dostawać wsparcie ze strony wydatków budżetowych, pokazał odczyt PKB za I kwartał w Stanach Zjednoczonych, Wzrost znacząco wyhamował przede wszystkim za sprawą wydatków rządow

Zorganizowali nam psychozę - tak o koncernach farmaceutycznych, które namawiały do szczepień przeciwko A/H1N1, mówi jeden z deputowanych Rady Europy. Dlatego parlamentarzyści przyjrzą się, czy firmy nie naraziły życia ludzi, namawiając do podawania szczepionek, które "nie zostały w wystarczający sposób przetestowane". W piątek indeks surowcowy CRB zanotował spadek o niecałe pół procenta, Był to przede wszystkim efekt przeceny surowców energetycznych i niektórych soft commodities, Natomiast na rynkach metali oraz zbóż dominował kolor zielony, Wielu pracowników decyduje się w obecnych czasach na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Również wielu pracodawców uważa, że lepiej wykształceni pracownicy oznaczają bardziej efektywną pracę, a co za tym idzie, większe zyski dla firmy. Jedną z popularniejszych form podnoszenia kwalifikacji zawodowych są studia podyplomowe. Tutaj rodzi się pytanie, jakie konsekwencje podatkowe pociąga za sobą ta forma doszkalania pracowników.Jacek Kurski na przedostatnim posiedzeniu Komitetu Polityczne-go PiS porównał tę partię do Korei Północnej – dowiedział się „Wprost”. – Nie wypieram się tego. Sytuacja w partii jest taka, że skojarzenia nasuwają się same – przyznaje sam eurodeputowany.
Jacek Kurski (fot. Tomasz Adamowicz/FORUM) Elementy o podobnych gabarytach i tonażu nie były nigdy wcześniej montowane w Polsce. Rynki liczyły na to, że Janet Yellen swoją wczorajszą wypowiedzią ostudzi zapędy członków Fed do podwyżek stóp i osłabi dolara - i się nie przeliczyły, Mamy pozytywne nastroje, przedłużenie wzrostów na giełdach i dużo mocniejszego ,,,

RSS

Młodzi giną na motorach

01.07.10

Tragiczny dzień dla kierowców motocykli w województwie podkarpackim. W środę rano zginął 31-letni motocyklista, który czołowo zderzył się z ciężarowym mercedesem. Po południu w innym wypadku śmierć poniósł 26-latek. Uderzył w dostawczy samochód, który prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo.

RSS

W centrum uwagi dane z Europy

29.11.13

Wczorajsze dane okazały się wsparciem dla dolara na krótko, Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych spadła w USA w ubiegłym tygodniu do 316 tys, po korekcie tydzień wcześniej, Indeks Chicago PMI ukształtował się na wyższym poziomie w ,,,

RSS

Partia osobliwości Palikota

22.07.10

Coraz ciemniejsze chmury zbierają się nad posłem Januszem Palikotem. Członkowie Platformy w większości odcinają się od kontrowersyjnych stwierdzeń swojego bogatego kolegi. Komorowski i Tusk już nie stoją za Palikotem w imię solidarności partyjnej, Schetyna nie ukrywa, że nie widzi dla niego miejsca w PO. Trudno sobie wyobrazić sytuację w której poseł z Lublina zostałby ponownie wybrany do władz klubu.

RSS

Stonehenge kryje w sobie wiele tajemnic. Rozwiązano kolejną zagadkę

29.08.14

Archeolodzy odkryli 15 nowych obiektów pod Stonehenge.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Pacjent znaleziony martwy w szpitalnej toalecie

29.10.14

Trafił z rozbitą głową.

RSS

Gluten: groźny czy niezbędny

15.05.17

"Zdrowy rozsądek jest kluczem".

RSS

Śledztwo katyńskie stoi w miejscu

29.06.10

       Bez wyniku zakończyło się kolejne, czwarte już posiedzenie przygotowawcze Moskiewskiego Sądu Miejskiego w sprawie śledztwa katyńskiego. Przedstawiciele rosyjskiej Międzyresortowej Komisji do spraw Ochrony Tajemnicy Państwowej nie zjawili się w sądzie, ani nie przysłali żadnych dokumentów - wynika z pisma "Memoriału", do którego dotarła Informacyjna Agencja Radiowa.
       Komisja ta, której przewodniczy szef administracji prezydenta Siergiej Naryszkin, miała dostarczyć do sądu miejskiego dokumenty wyjaśniające, dlaczego śledztwo katyńskie zostało utajnione. Sprawę numer 159 prowadziła w latach 1991-2004 Główna Prokuratura Wojskowa, po czym śledztwo umorzyła, a postanowienia utajniono na polecenie międzyresortowej komisji.
       Posiedzenia przygotowawcze zwoływane są na wniosek organizacji badającej zbrodnie stalinowskie "Memoriał", która uznaje za niezgodną z prawem decyzję komisji ochrony tajemnicy państwowej w sprawie utajnienia postanowień śledztwa.
       Jak czytamy w piśmie "Memoriału", brak obecności przedsawicieli komisji to pośrednie podważenie autorytetu Moskiewskiego Sądu Miejskiego przez prezydenta Rosji. Jak przypomina "Memoriał", prezydent Dmitrij Miedwiediew wielokrotnie podkreślał, że szacunek dla sądów to jedno z najważniejszych elementów budowy państwa opartego na rządach prawa.
       Wniosek "Memoriału" jest ponownie rozpatrywany za sprawą Sądu Najwyższego Rosji, który 21 kwietnia skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Moskiewski Sąd Miejski.

RSS

Prace na moście Łazienkowskim. "Rozpoczął się najważniejszy proces"

22.07.15

Jak podaje wykonawca prac, nasuwana jest nowa konstrukcja przeprawy.

RSS

Napaść na policjantów: Sąd wydał wyrok na Majdana i kolegów

22.06.10

Po rocznym procesie sąd wydał wyrok na trzech piłkarzy oskarżonych o napaść na policjantów w Mielnie. Radosław Majdan oraz Piotr Świerczewski i Jarosław Chwastek wysluchali dziś orzeczenia. Żadna ze stron nie jest zadowolona. Apelację zapowiedział zarówno obrońca, jak i prokurator.

RSS

Gospodarka nam się przegrzeje? "The Economist" ostrzega

01.07.11

Polska jest w grupie krajów rozwijających się, którym grozi przegrzanie gospodarki - wynika z analizy prestiżowego brytyjskiego tygodnika "The Economist".

RSS

Wjeżdżający z Niemiec zostawiają najwięcej, ci z Rosji najmniej

22.12.15

10,5 mld zł pozostawili w Polsce cudzoziemcy (nierezydenci) w III kwartale 2015 roku - informuje Główny Urząd Statystyczny. Najwięcej wydali ci, którzy przekraczali granicę Polski z Niemcami (45,5 proc. wszystkich wydatków), najmniej zaś z Rosją (1,6 proc.). Polacy za granicą wydali natomiast kwotę rzędu 6,4 mld zł.

RSS

Spokojny tydzień na walutach

29.09.13

Brak znaczących danych w mijającym tygodniu sprawił, że na rynkach odnotowuje się niewielką zmienność, Po ubiegłotygodniowym silnym impulsie wzrostowym euro umiarkowanie traci do dolara, W dniu wczorajszym zyskiwał dolar, któremu ,,,

RSS

„Żegnajcie” – pamiątkowy dodatek WPROST

22.04.10

Z obszerną relacją z pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich oraz przemówieniami i wspomnieniami ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem ukazał się dziś specjalny dodatek tygodnika WPROST.

RSS

Polak nie dał rady w Kanadzie: Hamilton wygrał. Kubica siódmy

15.06.10

Robert Kubica nie powtórzył swego kanadyjskiego sukcesu. Przyjechał dopiero na 7. miejscu, choć na pocieszenie pozostało mu to, że rekord okrążenia należał do jego bolidu. Pierwsze miejsce zdobył, jadący McLarenem, Lewis Hamilton. Drugi był Jenson Button, a trzeci - Fernando Alonso.

RSS

Rozmowy o San Escobar czy rój dronów?

15.01.17

Wybierz najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny