Ostatnie pożegnanie "Janosika": Tłumy na pogrzebie męża Joanny Racewicz

22.04.10

Joanna Racewicz chowając swojego męża nie kryła łez i złości, że okrutny los zabrał jej drugą połowę - pisze "Fakt". Gazeta podkreśla, że na pogrzeb Pawła Janeczki - funkcjonariusza BOR, który stracił życie w katastrofie pod Smoleńskiem - przyszły tłumy warszawiaków.

25 osób zostało poszkodowanych w Bieruniu (Śląskie) wskutek zderzenia czterech autobusów i samochodu osobowego. Autobusy rozwoziły po porannej zmianie pracowników tyskiej fabryki Fiata. Jak co roku końcówkę sierpnia zdominowało oczekiwania na sympozjum bankierów centralnych w położonym w Górach Skalistych kurorcie Jackson Hole, Jest to poniekąd zrozumiałe, biorąc pod uwagę posuchę w wydarzeniach Czy to już koniec ery rozpadających się golfów i dymiących BMW? Polacy coraz więcej nowych i prawie nowych aut kupują w salonach zagranicznych, co stanowi już realną konkurencję dla samochodów sprzedawanych nad Wisłą - informuje instytut Samar. Jakie auta kupuje Polak? Zdziwisz się...Prawo i Sprawiedliwość wysłało do premiera Donalda Tuska i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta listy, w którym postawiło pytania o katastrofę prezydenckiego Tu-154 koło Smoleńska. Między innymi o dostęp do czarnych skrzynek tupolewa. Teraz PiS doczekało się odpowiedzi. W zasadzie od początku minionego roku na rynku z różną intensywnością przewija się temat drugiego dna recesji, Po serii mieszanych danych z amerykańskiej gospodarki jego popularność znów wzrosła, choć z pewnością nie jest on jeszcze wyceniany przez,,,,, Premier Donald Tusk powiedział, że ewentualne przekazanie Polsce części lub całości śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem możliwe byłoby dopiero po podpisaniu w tej sprawie specjalnej umowy.

Poznaliśmy łączne koszty ratowania banku we Włoszech, Kwota przerosła oczywiście pierwsze szacunki, W nocy miała miejsce istotna anomalia na parze EUR/USD

Rząd Włoch zaapelował o to, aby NATO przejęło dowództwo nad operacją w Libii. "Inni myślą tak, jak my, ponieważ linia Sojuszu jest wypróbowana, a jego kontrola byłaby bardziej jasna i przejrzysta" - oświadczył minister obrony Ignazio La Russa. Na kongresie PiS większość delegatów głosowała za tym, by we władzach partii nie było zmian. Ale 51 osób zagłosowało przeciwko ponownemu wyborowi Jarosława Kaczyńskiego na prezesa. Kim są renegaci? Czy prezes nie przekonał ich swym przemówieniem o... wakacjach w Egipcie?

Liczysz na wykupienie wczasów tuż przed urlopem? W dodatku masz nadzieję, że decydując się na coś w ostatniej chwili zapłacisz dużo mniej? Musimy Cię niestety rozczarować. Zapomnij o last minute, bo biura podróży rezygnują z tego typu ofert. Dlaczego? W opinii agencji ratingowej Moody's Investors Sernice, piątkowe wypowiedzi przedstawicieli węgierskiego rządu mają negatywny wpływ dla wiarygodności kredytową Węgier, Obecnie agencja ta utrzymuje rating na poziomie "Baa1" z perspektywą ,,, Dziesięć lat więzienia grozi Rosjaninowi, którego prokuratura podejrzewa o szpiegostwo. Mieszkającego od ponad dziesięciu lat w Polsce mężczyznę wiosną 2009 roku zatrzymała ABW. Dziś szpieg usłyszał zarzuty. Prokuratura milczy i tłumaczy, że śledztwo objęte jest najwyższą klauzulą tajności.Niemiecki minister spraw zagranicznych nie chce amerykańskiej broni atomowej. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył dziś, że sam zadecyduje o tym, kto będzie następnym merem Moskwy. Z kolei Jurij Łużkow zapowiedział, że poświęci się walce o przywrócenie bezpośrednich wyborów mera Moskwy i przywódców innych regionów. Konferencja polskiej komisji pod przewodnictwem ministra Jerzego Millera, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej, to poważny błąd polityczny rządu Donalda Tuska. Podobnie jak w przypadku raportu MAK Tatiany Adoniny, w czasie konferencji poznaliśmy niepełny obraz katastrofy.

RSS

Majówka nie służy polskim inwestorom

08.05.18

Wyjątkowa w tym roku majówka sprawiła, że duża część polskim inwestorów mogła zdecydować się na dłuższy wypoczynek, To oczywiście nie służyło obrotom, Na świecie wciąż mamy do czynienia z geopolityką, ale również z danymi co ,,,

RSS

"Komuniści, esbecy, zdrajcy". Wiceszef MSWiA o protestujących

22.07.17

"Czy jest gdzieś jeszcze granica hipokryzji i szyderstwa? Precz z łotrami" - napisał na Twitterze Jarosław Zieliński.

RSS

Clinton vs. Trump. Kto wygrywa na Twitterze?

08.08.16

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych wkracza w decydującą fazę. Zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump o głosy zabiegają na każdym polu. Także tym obejmującym portale społecznościowe. Kto ma więcej followersów, czyli "obserwujących"? Kto ma większy zasięg swoich wpisów? Kto kogo obserwuje? Przedstawiamy wyniki raportu.

RSS

Przeżył wypadek w bagażniku. 5 osób zginęło

29.06.11

Pasażer Fiata, który jako jedyny przeżył sobotni wypadek pod Strzelcami Opolskimi, w którym zginęło pięć osób, podróżował zamknięty w bagażniku - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Stan mężczyzny jest ciężki. W dalszym ciągu trwa śledztwo mające na celu ustalenie kto siedział za kierownicą Fiata. Samochód z nieznanych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym Volkswagenem. Jak informuje portal 24opole.pl, wiadomo już, że żadna z tych osób nie posiadał prawa jazdy, a auto nie miało ważnych badań technicznych.

RSS

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Wiózł pocisk przy zbiorniku paliwa

15.04.12

Kilka kilometrów kierowca ciężarówki wiózł pocisk artyleryjski przy zbiorniku z paliwem. Zatrzymany do kontroli przez policjantów, nie umiał się wytłumaczyć z niebezpiecznego ładunku.

RSS

Pitera wyśledziła Kempę

01.05.10

Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania korupcji wykryła, że Beata Kempa naruszyła sejmowe przepisy. Posłanka PiS nie zgłosiła marszałkowi Sejmu, że od lutego zatrudnia w biurze poselskim nowego pracownika - informuje TOK FM. - Julia Pitera szuka dziury w całym - odpowiada Kempa.

RSS

Płacenie kartą będzie tańsze. Prezydent podpisał nowelizację

15.10.13

Od stycznia 2014 r. organizacje płatnicze będą miały pół roku na obniżenie stawek opłat interchange.

RSS

Rosja: Dzisiejsza katastrofa "podobna do smoleńskiej"

22.06.11

Co najmniej 44 osoby zginęły, a 8 zostało ciężko rannych w katastrofie rosyjskiego samolotu pasażerskiego Tu-134A pod Pietrozawodskiem, w Karelii, na północy Rosji, w pobliżu granicy z Finlandią.

RSS

"Przyszli kibole Arki. Kopali po głowie. Płakaliśmy"

15.02.12

- Przyszli kibole Arki. Jeden pan się odwrócił, to zaczęli go kopać. Po głowie, po wszystkim - relacjonują dzieci, które razem z rodzicami zostały w niedzielę napadnięte przez chuliganów powiązanych z gdyńskim klubem. Byli bici, bo sami kibicowali gdańskiej Lechii. Jak ustalił tvn24.pl, już sześciu napastników zostało zatrzymanych przez policję.

RSS

Rydzyk skarży się w Brukseli. "To jest totalitaryzm, ja nie żartuję"

22.06.11

Ojciec Tadeusz Rydzyk skarży się europosłom w Brukseli, że jest dyskryminowany przez polski rząd. - Nie wiem, gdzie ja żyję, bo w czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz. To jest totalitaryzm, ja nie żartuję - mówił redemptorysta, który był gościem seminarium poświęconym energii odnawialnej i geotermalnej zorganizowanego przez PiS.

RSS

Pora pożegnać się z dobrym nastrojem?

22.07.12

Od końca maja ceny na polskich stacjach obniżały się, choć zapewne dla wielu osób był to zbyt krótki okres, aby w ogóle w to uwierzyć, Tymczasem wydarzenia na naftowym rynku powodują, że w najbliższym czasie na stacje ponownie mogą zawitać wyższe ceny, Po

RSS

Złowił największego karpia w Polsce

08.03.16

"Walka trwała pół godziny, ryba połamała podbierak". Wiemy, ile ważyła.

RSS

"Widziałem żywe dzieci, ale są uwięzione. Ich serca biją coraz słabiej"

22.09.17

W Meksyku ratownicy wciąż walczą z czasem, usiłując wydobyć spod gruzów ocalałych.

RSS

WIG20 najwyżej w roku

08.09.14

Piątkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosła piątą z rzędu zwyżkę, która w skali tygodnia przełożyła się na największy wzrost indeksu WIG20 od roku, Z perspektywy finału tygodnia widać, iż właściwie wszystkie ,,,

RSS

"To było samobójstwo". Nie żyją nastolatki z Jasła

01.03.15

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny