Ostatnie pożegnanie "Janosika": Tłumy na pogrzebie męża Joanny Racewicz

22.04.10

Joanna Racewicz chowając swojego męża nie kryła łez i złości, że okrutny los zabrał jej drugą połowę - pisze "Fakt". Gazeta podkreśla, że na pogrzeb Pawła Janeczki - funkcjonariusza BOR, który stracił życie w katastrofie pod Smoleńskiem - przyszły tłumy warszawiaków.

Władimir Putin powiedział, że nie sposób określić, kiedy zakończy się kryzys na Ukrainie. Przekroczenie przez notowania amerykańskiej ropy WTI ważnego technicznego oporu w okolicach 44 USD za baryłkę podsyciło optymizm inwestorów na rynkach tego surowca i zachęciło do zawierania długich pozycji, W rezultacie, notowania ropy WTI,,, Każdy wyborca może podpisać więcej niż jedną listę poparcia dla kandydata na prezydenta. Wydaje się naturalne, że posłowie wesprą w ten sposób tylko fawortyta swojej partii. Ale nie posłanka Joanna Mucha z PO. Ona złożyła też podpis na liście konkurenta Bronisława Komorowskiego.PiS nie chce organizacji Roku Rosji w Polsce oraz Polski w Rosji. To, na co natknęli się w strażnicy graniczni w Terespolu (woj. lubelskie), z pewnością wymagało od autorów niebywałej pomysłowości. Stenogramy z posiedzenia Banku Japonii potwierdzają, że nie należy spodziewać się tam gwałtownych zmian, Węgrzy nie zmienili stóp procentowych, Na rynku ropy naftowej znów duża zmienność

Wielki jak dąb. 200 cm wzrostu i prawie 110 kg wagi. Władimir Kliczko, czyli Doktor Stalowy Młot. Bo z doktoratem na koncie nokautuje z siłą młota. To z nim Tomasz Adamek stoczy we wrześniu walkę we Wrocławiu. Dla Kliczki to nie będzie pierwszy kontakt z Polską. Tutaj jako amator trenował i walczył. - Wyrywał naszych z korzeniami - przypomina sobie Jerzy Kulej. Dobrze go zna również Dariusz Michalczewski. Obaj opowiadają dla tvn24.pl o Ukraińcu.

Zwolnienia, cięcia i starania o 100 milionów złotych pożyczki - to ostatnio finansowa codzienność w Telewizji Polskiej. I choć wydawałoby się, że TVP oszczędza na każdym kroku, szefostwo spółki postanowiło kupić 670 par butów. I nie chce zdradzić, kogo chce w nie ubrać. Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko - Biała 1:1. Błyskawiczne wyrównanie gości. Pytanie "za sto punktów" - co robił Zbigniew Małkowski?

Prognoza na pięć dni. - Za moich czasów, kiedy byłem prezydentem, mówiłem, że oni (bracia Kaczyńscy – red.) próbowali dokonać zamachu stanu. Ale sprawy nie poszły w tym kierunku i dzisiaj znów zachowują się podobnie – mówił w "Faktach po Faktach" Lech Wałęsa. Dodał, że demokracja w Polsce jest zagrożona polityką prezesa PiS. – Tu powinien wejść prokurator i to od dawna – stwierdził. Wiceminister kultury Włoch Francesco Giro zaapelował w piątek o jak najszybsze usunięcie pomnika Jana Pawła II, odsłoniętego dwa dni wcześniej przed rzymskim dworcem Termini. - To niefortunne, brzydkie dzieło - ocenił.Francuskie Ministerstwo Budżetu ogłosiło plany całkowitej likwidacji specjalnej jednostki administracji podatkowej, odpowiedzialnej za rozpatrywanie pytań i odwołań indywidualnych podatników, Plany likwidacji specjalnej jednostki administracji podatkowej Doradzający prezydentowi prof. Michał Kulesza jest w pełni uczciwy wobec Bronisława Komorowskiego i nie ukrywa faktu, że jego opinia ws. ustawy o refundacji leków jest odmienna niż minister Kopacz - uważa doradca prezydenta Komorowskiego Tomasz Nałęcz, który był gościem "Kropki nad i" w TVN24. Nałęcz odniósł się w ten sposób do informacji mediów, że prof. Kulesza występuje w podwójnej roli doradzając prezydentowi ws. ustawy i jednocześnie pisząc negatywną opinię o niej dla firmy farmaceutycznej przeciwnej nowemu prawu. W Mielcu (Podkarpackie) zakończyła się trwająca od rana ewakuacja bloku mieszkalnego i sąsiadującego z nim przedszkola. Była ona konieczna, gdyż w jednym z mieszkań policja znalazła broń, amunicję i produkty do wytwarzania materiałów wybuchowych.

RSS

Korona wygrała z Lechią i wskoczyła jej na plecy

08.03.14

Lechia przeważała, ale to gospodarze z Kielc wykazali się lepszą skutecznością. Po wygranej 1:0 Korona ma tyle samo punktów co goście znad Bałtyku. Liga robi się coraz ciekawsza, bo obie ekipy będą się bić o awans do "grupy mistrzowskiej"

RSS

Wałęsa: Laureatki pokojowego Nobla mało mi znane, ale wybór trafny

08.10.11

Przebywający we Włoszech Lech Wałęsa powiedział, że niewiele wie o trzech kobietach, które otrzymały tegoroczną pokojową Nagrodę Nobla. "Ale jeśli dostały ją kobiety, to dobrze" - podkreślił.

RSS

Słabe dane z USA popsuły nastroje

29.12.10

Pierwsza część dzisiejszego dnia charakteryzowała się kontynuacją wczorajszych nastrojów, co oznaczało dalsze powolne umacnianie się wspólnej waluty, Kurs EUR/USD w okolicach południa pokonał nocny szczyt i znalazł się na poziomie 1,3270, Jednak wejście n

RSS

PiS wierzy w Kaczyńskiego

29.06.10

       Politycy PiS chętnie mówią, że niedzielne wybory wygra Jarosław Kaczyński, ale na pytanie, kto w takim razie zostanie nowym prezesem partii, nie chcą odpowiadać.
       Rzecznik klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak zapewnia, że na razie o przejęciu fotela przewodniczącego partii nikt nie myśli. Dodaje, że o tym, kto ewentualnie zostanie nowym prezesem, zadecyduje kongres. "Mamy wielu doświadczonych polityków, posłów, byłych ministrów" - podkreśla Mariusz Błaszczak. Poseł PiS Adam Hofman uważa, że jest jeszcze za wcześnie, aby spekulować na taki temat. "Może czas na kobietę" - dodaje jednak.
       Niektórzy członkowie PiS mówią, że Jarosław Kaczyński może być prezydentem, ale także prezesem. Konstytucja zabrania jednak prezydentowi pełnienia jakichkolwiek innych funkcji publicznych.
       Również posłowie opozycji mówią, że nie wyobrażają sobie istnienia PiS bez Jarosława Kaczyńskiego.

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Andrzej Iwan wybudził się ze śpiączki

15.02.16

- To prawda, potwierdzam - przyznał w rozmowie ze sport.tvn24.pl Zdzisław Kapka, przyjaciel Iwana i dyrektor Wisły Kraków.

RSS

Dolar jednak wciąż na fali

15.07.18

USA / NATO/ TRUMP: Prezydent USA po zakończonym szczycie NATO, który przebiegał dość burzliwie, dał do zrozumienia, że USA podtrzymują swoje zaangażowanie w tą międzynarodową strukturę, a członkowie NATO zgodzili się podnieść wydatki ,,,

RSS

Eksperci: terroryści wywodzą się z grup przestępczych, radykalizują się w więzieniu

16.07.16

W "Faktach z Zagranicy" Krzysztof Liedel i Piotr Niemczyk.

RSS

Zobacz wideo: Kosmici nad Wielką Brytanią. Oto dowód

22.05.10

Tajemniczy obiekt pojawił się na brytyjskim niebie. Początkowo widzieli go tylko mieszkańcy Manchesteru. Jednak wkrótce tajemnicze zjawisko nakręcił jeden z brytyjskich śmigłowców. Wojsko już zaprzeczyło, że to, co pojawiło się nad miastem należało do brytyjskiej armii.

RSS

wykoleiło się sześć wagonów: Zderzenie pociągów. Są opóźnienia na Śląsku

08.05.10

Do późnego popołudnia pasażerowie pociągów przejeżdżających przez Tarnowskie Góry na Śląsku muszą liczyć się z kilkunastominutowymi opóźnieniami. Trwa usuwanie skutków zderzenia dwóch pociągów towarowych, do którego doszło wieczorem.

RSS

Wlk.Brytania- pył-chmura-limity bezpieczeństwa

22.04.10

Dziś w Europie odbędzie się ponad 80 procent planowanych lotów- ogłosiła agencja kontroli ruchu powietrznego, Eurocontrol. To nieco więcej, niż zapowiadano jeszcze dziś rano. W dni powszednie europejskie samoloty wzbijają się w powietrze 28 tysięcy razy - dziś odbędzie się 22 500 lotów, szacuje Eurocontrol.
Jutro mają odbyć się prawie wszystkie loty. Sytuacja w europejskiej przestrzeni powietrznej powoli wraca do normy, choć korki na lotniskach są tak duże, że pasażerowie mogą mieć opóźnienia jeszcze przez kilka dni
Tymczasem w Wielkiej Brytanii złagodzono przepisy dotyczące stężenia pyłów i poziomów bezpieczeństwa dla silników lotniczych. Zdaniem części ekspertów, to właśnie stare, zbyt drastyczne ograniczenia były przyczyną zamknięcia przetrzeni powietrznej w Europie.
Nowy poziom bezpieczeństwa to dwie tysięczne grama pyłów na metr sześcienny powietrza. Nad Wielką Brytanią stężenie to było podczas pomiarów w ostatnich dniach od pięciu do dwudziestu razy mniejsze. Rzeczniczka agencji Eurocontrol powiedziała tymczasem w rozmowie z Polskim Radiem, że na razie nie jest to obowiązujący standard dla całej Europy.

RSS

SN: Sprawa Przemyka ostatecznie przedawniona

29.07.10

Sprawa śmierci Grzegorza Przemyka jest ostatecznie przedawniona. Sąd Najwyższy oddalił dziś kasację od prawomocnego wyroku sądu, który z powodu przedawnienia umorzył sprawę byłego zomowca Ireneusza K., oskarżonego o śmiertelne pobicie Przemyka.

RSS

Rewolucyjny przeszczep w Trzebnicy: Żołnierz GROM dostał nowe ręce

22.06.10

Takiej operacji jeszcze polscy lekarze nie przeprowadzali. Specjaliści z Trzebnicy jednocześnie przeszczepili obie ręce żołnierzowi GROM. Zabieg, który zakończył się sukcesem, trwał aż 17 godzin. Pacjent stracił ręce, gdy bohatersko ratował przed wybuchem innego wojskowego.

RSS

Giertych: po wyjeździe papieża lider PiS pokaże prawdziwą twarz

22.04.16

"Jest potrzeba, aby władza sądownicza oceniła działania premier w sprawie TK" - mówił w "Kropce nad i".

RSS

Uciekając, potrącił dwóch policjantów

29.11.12

Kierowca miał przy sobie środki odurzające.

RSS

Anders H. oskarżony o podżeganie: Zarzut dla Szweda po kradzieży w Auschwitz

15.01.10

Na podstawie informacji otrzymanych od szwedzkiej policji, krakowska prokuratura zidentyfikowała zleceniodawcę kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau. Szwedzki neonazista Anders H . został oskarżony o podżeganie do kradzieży.

RSS

Informacjepolska książka telefoniczna - wersja CD i DVD jako jedyna zawiera wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, www.mediahit.info - książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest jedynym wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw.


Menu witryny